Sari la conținut

Accident mortal scuter in Berevoesti


UXE
 Share

Postări Recomandate

Un tanar si-a pierdut viata dupa ce a intrat cu scuterul intr-un autoturism

 

http://www.enational.ro/news/un-tanar-si-a-pierdut-viata-dupa-ce-a-intrat-cu-scuterul-intr-un-autoturism-403779.html/

 

Din primele cercetari ale anchetatorilor reiese ca vinovat de producerea accidentului este conducatorul scuterului, care a efectuat un viraj la stanga fara sa se asigure

 

accident_scuter_88351900.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mir ca inca nu e el de vina pentru ca nu a facut scoala...

 

Pacat ca a murit... Un deces e o tragedie indiferent de circustantele care au dus la asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era motociclist de vina erau dot-ul cauciucurilor, faptul ca era incepator pe vitezana, ca nu stia sa franeze si ca nu a fost pe circuit

am ratat ceva?

:)) n-ai zis nimic de echipament...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era motociclist de vina erau dot-ul cauciucurilor, faptul ca era incepator pe vitezana, ca nu stia sa franeze si ca nu a fost pe circuit

am ratat ceva?

ca nu avea permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce conteaza?

Poate avea skill...

Am vazut in alte postari ca daca stii sa mergi, plasticul e optional...

 

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand stai in spatele monitorului si nu risti decat sa-ti cada cojile de la seminte in tastatura , este usor sa glumesti . Pacat . 21 de ani . . . . era un copil . Condoleante familiei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca este o postare de dragul postarii? asa cum fac si eu acum?

nu. topicul este de dragul de a mai infiinta un topic. un "ghinionist" cu scuter nu a acordat prioritate si a murit. Nu am cum sa il mai ajut, si nici nu am ce invata din asta. stiam deja ca daca gresesti in trafic e destul de posibil sa nu mai prinzi Revelionu. deci, ce rost are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand stai in spatele monitorului si nu risti decat sa-ti cada cojile de la seminte in tastatura , este usor sa glumesti . Pacat . 21 de ani . . . . era un copil . Condoleante familiei .

intrebare

 

dupa cum si a pierdut viata este clar ca NU LE AVEA CU REGULILE DE CIRCULATIE, daca te aflai cu FAMILIA pe trecerea de pietoni unde el a virat la stanga...si va lua in plin.....sau .....daca ai fi fost soferul masinii in care a intrat cu scuterul ....cum ai mai fi scris ....pacat 21 de ani.....era un copil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare

 

dupa cum si a pierdut viata este clar ca NU LE AVEA CU REGULILE DE CIRCULATIE, daca te aflai cu FAMILIA pe trecerea de pietoni unde el a virat la stanga...si va lua in plin.....sau .....daca ai fi fost soferul masinii in care a intrat cu scuterul ....cum ai mai fi scris ....pacat 21 de ani.....era un copil?

Asta ne da dreptul sa-l calcam in picioare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani ... Adrenalina, vazut filme multe, anturaj prost, orgoliu nemasurat... Tinerete...

Pacat ca nu a avut pe cineva suficient de matur sa ii deschida ochii asupra faptului ca se poate muri foarte usor pe 2 roti... Sau poate a avut dar nu a vrut sa bage la cap...

A gresit si din pacate a platit ... un pret cam mare.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nivelul de empatie este o variabila pe un forum public. Atata vreme cat nu este insotit de o atitudine indecenta sau de deraieri, sa spunem, patologice, este o caracteristica personala legitima si nu se preteaza la critici. Pentru ca se pierd apoi pe drum elementele concrete ale discutiei. In topicul acesta, concretul este ca nerespectarea unei reguli de circulatie a condus la un accident soldat cu moartea unui om. Si in acelasi registru, desi ca situatii ipotetice, se incadreaza si cazurile amintite mai sus...cand puteau muri alti oameni nevinovati, mai mult, din propria-ti familie.

cat de rau ii pare fiecaruia de baiat, sau cat de rau I-ar fi parut daca se aplica una din situatiile ipotetice, este irelevant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...