Sari la conținut

Postări Recomandate

Ieri dupa amiaza, pe podul de la Grozavesti un "dragut" de sofer ce conducea auto din imagine, pe principiul “sunt mai mare si nu-mi pasa”… a intrat brusc in fata unui motociclist…. Motociclistul a reusit sa evite impactul insa… s-a ales cu picioare si maini zdrelite si o lovitura zdravana la cap in bordura inalta a podului … motorul e zgariat destul de bine, top case-ul s-a spart…
WTF! nu-i mare lucru ar spune unii…
WTF!... a considerat si soferul, s-a uitat si a plecat razand (dupa cum au spus cei care au venit sa-l ajute pe motociclist)… parcandu-se linistit in regie (unde, conform celor spuse de un sofer de taxi isi schimba numerele cu unele rosii)... Experimentat si descurcaret soferul nostru!
Pozele sunt facute de un biciclist care a fost martorul accidentului.
TR 90 WTF… Daca il cunoasteti si… daca nu il cunoasteti dar il vedeti… e mai bine sa va paziti spatele si… fata!
Daca vreti... SHARE... sa-l ajutam sa devina cineva!

post-64844-0-94382800-1406611127_thumb.jpg

post-64844-0-54752700-1406611135_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cred ca nu are casco la masina ,daca-si "permite" rca la carpatica pe 6 luni,daca nu se gaseste prop. atunci se rezolva caruta,nu?....asta daca e adevarat ce se spune de initiatorul postului....

....daca a reusit sa evite(motociclistul),e bine...dar se vede ca doar pt "sofer",probabil si-a luat carnetul pe "oo" la pitesti,bunul simt ...ce-i aia?...glumesti!?

Editat de Maximo74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rupt capul si cam atat. Voi va asteptati ca niste primate sa devina educate.

Succes,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca amicul tau care a fost ajutat sa cada are o mica amnezie...sunt convins ca daca se gandeste mai bine isi aminteste ca a fost contact intre masina si el, ca masina ,in momentul in care i-a taiat calea, l-a atins cu coltul din stanga spate de la bara de protectie, si l-a dat jos....si dat fiind ca accidentul s-a intamplat ieri, poate se mai incadreaza in cele 48 ore (atatea erau? sau 24?) de la producerea accidentului si poate raporta accidentul la politie. Ia vorbeste cu el, vezi daca nu cumva si-a amintit asta.....daca nu inseamna ca intuitia mea imi joaca feste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 de ore, ideal era să vină ambulanţa, fotbaliştii aşa procedează.

 

Stiu ca nu e locul si nici timpul, dar fraza asta ma scoate din sarite de fiecare data. Sa chemi ambulanta ca sa fii sigur ca ii ia aluia carnetul. Si asta se intampla de cand fii-meu, la 1 an, a facut temperatura de 41,2 grade, iar ambulanta a venit dupa mai bine de o ora, pentru ca probabil erau cazuri mai grave inaintea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambulanta e pt stabilizare si transport la spital, se poate intampla ca nici macar sa nu aiba medic la bord. Daca vrei o serie de analize complete dupa tavaleala, te duci la spital la urgente. Daca ajungi acolo cu ambulanta sau cu un taxi - asta e alegerea fiecaruia.

 

 

On-topic. Daca anunta la politie dupa mai mult de 24 ore, riderul isi pierde si el permisul.


» Post actualizat in 30 Jul 2014 06:35

Sau, mai bine zis, si-l pierde doar el. Ca soferul de mertan va fi chemat si nu va recunoaste nimic, va arata si masina fara vreo urma pe bara spate, si va pleca acasa. Iar riderul va ramane cu buza umflata.

Editat de mircea.cazachevici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poveste cu doar un punct de vedere (care nu este nici macar a celui implicat direct) fara nici un fel de alte detalii. Despre cine este vorba, ce motor, in ce conditii s-a produs evenimentul... Eu unul nu prea mai cred in basme... lupul cel rau care papa virgine inocente.

 

Acum pe bune, nu cumva varianta adevarata este o sicanare in trafic care a condus la o incordare de muschi? Si care, ca de obicei in astfel de cazuri, s-a terminat prost pentru "ala mai mic"?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa orice accident trebuie analize. Caz personal. Acu vreo 3 saptamani eram cu masina, un Kia Sportage. Eram in sens giratoriu.Unul cu un Citroen C3, so uitat, eu - am vazut ca se uita si n-am franat, si numa il vad pe ala ca se baga in mine. Cum am masina mai inalta mo lovit inroata, mi-o indoit aripa si mio busit ceva pe la directie.

Eu m-am dat jos, am umblat ok n-am simtit nimic.

 

A doua zi dupa accident o inceput sa ma doara genunchiul drept groaznic. Cand il tineam indoit, sau cand urcam scari . Analize, Radiografie, RMN. Ruptura de menisc intern. O sa urmeze operatie.

 

De aia zic dupa orice accident, analize si tot ce se poate daca simti dureri sau ceva, sau oricum pentru ca daca e ceva in interior si nu se vede e bai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poveste cu doar un punct de vedere (care nu este nici macar a celui implicat direct) fara nici un fel de alte detalii. Despre cine este vorba, ce motor, in ce conditii s-a produs evenimentul... Eu unul nu prea mai cred in basme... lupul cel rau care papa virgine inocente.

 

Acum pe bune, nu cumva varianta adevarata este o sicanare in trafic care a condus la o incordare de muschi? Si care, ca de obicei in astfel de cazuri, s-a terminat prost pentru "ala mai mic"?!

Ma duceam la munca :) lucrez in zona :) si fara suparare amice, dar nu sunt de rangul multora de pe forum sa spun tampenii. Cauta-mi post-urile, vazi cate "sute" sunt. Am vazut omu' la ananghie si am anuntat. Asta e procedura din cate stiu eu. Pastreaza-ti comentariile "simandicoase" pt tine. Avem un coleg la ananghie si ma gandeam ca poate il ajutam in vre-un mod, poate vede post-ul, poate vede cine l-a lovit. NU avem nevoie de comentatori ca tine. Daca nu ai nimic constructiv de zis, abtine-te. Data viitoare poate vei fi tu cel la ananghie, si poate nu vei apuca sa vezi nr celui care a dat cu tine de pamant :) si poate vei avea nevoie de unul care "nici macar nu este direct implicat in accident". Sanatate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-l ajuti cu adevarat, invata-l sa conduca... ceea ce presupune si sa nu raspunda la provocari de acest gen, mai ales daca nu are experienta si nervii necesari.

 

Imi cer scuze daca nu pot fi solidar cu orice posesor de motocicleta, lucru ce nu face automat din acesta si motociclist. Imi rezerv dreptul sa filtrez fiecare eveniment in parte si in acest caz, din lipsa de informatii, sa trag concluziile proprii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ yo4hgx nu este datoria mea sa invat pe nimeni nimic, incercam doar sa ajut. In rest, nu ma intereseaza. Daca o pateam eu, sunt sigur ca reactia ar fi fost aceeasi desi am ani grei in spatele ghidonului si destula experienta incat sa fiu inca aici si intreg, cu functii fiziologice normale si cu reumatism la genunchi.

ce am invatat din acest post este sa nu mai postez niciodata pe motociclism.ro. Aparent cand ajuti pe cineva, esti facut de balamuc. Va urez asfalt uscat, iar sg motiv pt care voi mai ramane pe forum vor fi bursa si rubrica de accidente si asta deoarece daca patesc ceva similar modelului postat anterior de mine, si nu apuc sa vad vinovatul, vreau sa incerc macar sa il gasesc. Multa sanatate tuturor, asfalt uscat si unde se aplica, continuarea o stiti si voi :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul spre iad e pavat cu bune intentii... Repet, nu orice posesor de motocicleta se califica automat si la titlul de motociclist. Incearca sa faci diferenta si vei sti cine merita si cine nu merita sa fie "ajutat".

 

Daca gresesc, sa fie pacatul meu dar mie unul, cel putin din putinele detalii furnizate de tine, evenimentul imi suna a cocoseala auto-moto care s-a terminat, ca de obicei, prost pentru cel "mai mic".

 

Sa fii iubit si nu te mai supara ca o fetita de pension. Demonstreaza-mi cu argumente solide ca ai dreptate si vei primi public scuzele mele. A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si pozele de unde sunt ?Banuiesc ca din locul unde a parcat. De ce mai are geamurile intregi ? Aleea pare asa de ..pustie..e ..atat de usor de intamplat accidente..

Sa il astepti si sa dai cu casca din dotare in el ca in veronica:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar poze cu motoreta / motociclistul nu avem ?!

De unde sa stim ca nu ai tu ceva cu el si ca vrei sa ii faci un rau prin asta ?!

Nu incerca sa te aprinzi , dar da si tu ceva mai multe detalii . Nu zic ca nu o fi vre-un cocalar soferul masinii , dar totusi , poate ca nu e vinovat omul.

 

Cum a spus si un coleg de mai sus , purtati camere fratilor . cu 100 euro iti cumperi o camera bunicica si ii lipesti un abtipild cu GoPro :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in TR acolo se dau permisele pe oua de gaina...pentru ca sunt multi soferi care se incadreaza la categoria CEI MAI IDIOTI/PROSTI/FRUSTRATI/CRETINI/IMPUTITI soferi.

 

Spun asta dupa cateva incidente cu "Taranii Rataciti" - nu generalizez si imi cer scuze celor care sunt din Teleorman.

Anul trecut eram pe Iuliu Maniu, banda 2..dau semnal trec pe banda 1 merg 40-50km/h ca era trafic...de pe o straduta da sa iasa un camion si dl-Taran ratacit ce face...imi trage de volan fara semnal, fara nimic..se baga pe banda 1 in lateral cu mine si mai trage inca o data de volan parca vroia sa ma faca sa iau monstruozitatea in brate. Am avut un noroc chior ca nu m-a tavalit.

 

Si au mai fost evenimente in care erau implicati TR.

Eu mi-am invatat lectia..cand vad numere cu TR...incerc pe cat posibil sa evit sa ma apropi de ei ca stiu ca sunt paraleli cu sofatul.

 

Astia si taximetristii sunt cei mai petarde :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...