Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

am inteles ca sambata asta, se merge iarasi la locul accidentului? ar fi bine!!!!

Da te rog mai multe detalii daca ai (sau cine are).

 

 

PS - Topicul asta ar trebui sa nu mai fie public, sa fie vizibil doar membrilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tot din acelasi articol. imaginile de la PRO TV au fost editate ca sa transmita altceva

Localnicii au vrut scandal

Oamenii satului au fost însă de altă părere, și la un moment dat câțiva bărbați au încercat să spargă gardul casei unde a avut loc accidentul. Au și reușit în parte, însă jandarmii au intervenit rapid. Un alt bărbat a vrut să incendieze casa romilor, flacăra fiind stinsă de jandarmi. Localnicii au strigat „ieșiți afară”, chemându-i pe romii ascunși numai ei știu unde. A ieșit o singură femeie, o bătrână căreia un bărbat i-a strigat că ea și rudele ei sunt cei care au omorât un om și au rănit alți doi. De altfel, localnicii au povestit tot felul de întâmplări neplăcute în care au fost implicați alături de consătenii lor romi. Unul dintre ei spune că a fost atacat de un țigan doar pentru că i-a spus să nu mai țipe, altul s-a plâns de furturi de pe câmp. La manifestare au venit și bătrâni, o bunică a izbucnit în lacrimi, fiind emoționată de cele văzute. „Este ceva exemplar ce au făcut acești tineri. Îmi pare foarte rău pentru cel care a murit și sper ca ceilalți doi să se facă bine. Și sper ca poliția să îi prindă pe făptași și să îi pedepsească” – ne-a spus femeia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal, `reportajele` prost tv duhnesc a editare cu scopul de a manipula informatia ...

Va asteptati la altceva de la gunoaiele alea de `jurnalisti`??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Galen, moral si etic vorbind ai perfecta dreptate, insa este voba de aceste primate care se ocupa si traiesc din faradelegi(ciorditori, proxeneti, criminali) deci e complicat(imposibil) sa aplici legea in cazul lor. Ei nu au nimic de pierdut la propriu, iar stilul lor de viata este animalic, impotriva ratiunii, spune-i cum vrei tu. Imi aduc aminte, prin 93-94 cum ne acuza uniunea in care ne doream sa intram, ca nu suntem in stare sa rezolvam problema tiganilor. Odata cu intrarea si exodul primatelor in uniune si-au dat seama si ei (italieni, francezi, germani, englezi, etc)ca e mai bine sa scape de ei in orice fel, chiar dandu-le bani pentru a reveni in tara. nici macar ei, unde civilizatia e la un alt nivel nu au gasit solutii pentru a-i reabilita/integra....

tu spui bine ce spui, dar pe bune, chiar crezi ca acest tip de atitudine pasnica impotriva unor animale este o solutie? fiarele se tin izolate sau in lant, nu libere alaturi de oameni civilizati.


» Post actualizat in 14 Aug 2014 11:28


locul lor este in comunitati izolate/ puscarii

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crocantii astia imputiti sunt peste tot, aseara caz similar in Arges.

Soferul era sa fie linsat de crocanti

 

http://www.romaniatv.net/media_221457_un-copil-de-8-ani-a-lovit-si-omorat-de-un-sofer-care-circula-noaptea-video_164428.html

 

http://www.romaniatv.net/un-copil-de-8-ani-a-lovit-si-omorat-de-un-sofer-care-circula-noaptea-video_164428.html

 

 

Accidentul a avut loc într-un sat din comuna Cetăţeni, judeţul Argeş. Un copil de 8 ani a traversat strada în fugă printr-un loc nepermis şi a fost lovit în plin de şoferul unui autoturism de teren, în vârstă de 27 de ani.

Medicii sosiţi la faţa locului nu au putut decât să constate decesul copilului. Peste 200 de ţigani din sat s-au strâns la locul accidentului. Furioşi, oamenii s-au năpustit asupra şoferului.

 

 

Mai tineti minte in 2011 in apropiere de Varna cand motociclistii si suporterii bulgari au luat atitudine?

 

http://www.romanialibera.ro/actualitate/international/scandal-intre-etnicii-rromi-si-localnici-in-bulgaria--1-000-de-motociclisti-s-au-alaturat-astazi-protestelor-din-satul-katunita-238856

 

S-a mai discutat subiectul aici pe forum...

 

/index.php?/topic/668885-actiune-punitiva-contra-tiganilor-in-bulgaria/

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa...fac pariu ca pana la urma nu o sa se intample mai nimic, sa ramana asa, sa nu se creeze tensiuni, oricum pe cei care s-au dus, nu-i mai ajuta la nimic, nu?

 

@ galen ce tot ii dai zor cu ura rasiala, progrom, respectarea constitutiei?? tu ai proprietatea cuvintelor pe care le folosesti?

unde ai vazut tu cuvantul "progrom" in toate aceste pagini scrise pana acum ( cu exceptia cazurilor in care le-ai folosit tu )

ce legatura are constitutia cu comportamentul inuman al unor oameni (?) pe care, zici tu ca trebuie sa-i intelegem...ca de, nu au venit ca au vrut ei etc...dar de ramas, au ramas ca au vrut ei.

si daca crezi ca iti trebuie viteza mai mare de 30 la ora ca sa sari peste un sant si sa rupi un gard din surcele, inseamna ca nici cu bicicleta nu prea ai mers in tinerete :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bun un protest si in Bucuresti in fata sediului Romani Criss. Se baga cineva? Cred ca sambata ar fi bine, ar putea sa vina multa lume, sa ne ajute sa le demolam sediul.

ar fi bine sa se organizeze un protest general in toate orasele pentu a atrage atentia ca nu suntem chiar atat de putini

poate asa presa si politicienii ne vor lua in serios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da te rog mai multe detalii daca ai (sau cine are).

 

 

PS - Topicul asta ar trebui sa nu mai fie public, sa fie vizibil doar membrilor.

De acord.

 

Desi nu sunt adeptul violentei, in acest caz ma tem ca altfel nu se poate. Descrierea faptelor facuta de userul Fatal Fury m-a oripilat. Nu credeam ca poate fi posibil asa ceva. Gandul ca daca eram in zona si opream sa acord sprijin acelui motociclist cazut putea sa-mi fie fatal, ma umple de ura si furie. Vreau sa cred ca nu numai eu ci oricare dintre noi ar fi oprit si ar opri in continuare intr-o situatie similara in care un alt motociclist este implicat intr-un incident. Raspunsul comunitatii moto trebuie sa fie pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Galen, moral si etic vorbind ai perfecta dreptate, insa este voba de aceste primate care se ocupa si traiesc din faradelegi(ciorditori, proxeneti, criminali) deci e complicat(imposibil) sa aplici legea in cazul lor. Ei nu au nimic de pierdut la propriu, iar stilul lor de viata este animalic, impotriva ratiunii, spune-i cum vrei tu. Imi aduc aminte, prin 93-94 cum ne acuza uniunea in care ne doream sa intram, ca nu suntem in stare sa rezolvam problema tiganilor. Odata cu intrarea si exodul primatelor in uniune si-au dat seama si ei (italieni, francezi, germani, englezi, etc)ca e mai bine sa scape de ei in orice fel, chiar dandu-le bani pentru a reveni in tara. nici macar ei, unde civilizatia e la un alt nivel nu au gasit solutii pentru a-i reabilita/integra....

tu spui bine ce spui, dar pe bune, chiar crezi ca acest tip de atitudine pasnica impotriva unor animale este o solutie? fiarele se tin izolate sau in lant, nu libere alaturi de oameni civilizati.

 

 

 

» Post actualizat in 14 Aug 2014 11:28

 

locul lor este in comunitati izolate/ puscarii

Legea e lege si fundamentul oricarei organizari sociale, inca din protoistoria societatii omenesti. La fel, nu se pot comite faradelegi in numele legii fara a o anula ca si concept. Cruciadele, nazismul stalinismul si alte aberatii istorice au demonstrat aceasta teorema.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea este lege doar pentru unii dintre noi...

Pe altii ii doare'n pix de lege...

Si cum o imagine face cat o mie de cuvinte, uite ce inseamna legea pentru animalele astea:
post-33250-0-06894000-1408016462_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul decedat si baiatul care a oprit sa ajute si a fost injunghiat sunt doua dosare separate . Este vorba de vatamare corporala grava , in cazul fetitei si a pasagerei si de tentativa de omor in cazul celuilalt . Nu pot decat sa-i doresc insanatosire grabnica pasageri si multa putere in astfel de momente . Daca , doamne fereste , se ajunge si in Romania la o situatie precum Ukraina , nu stiu de am senzatia dar nenorocitii astia colorati ar deveni tinte mobile de antrenament .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea e lege si fundamentul oricarei organizari sociale, inca din protoistoria societatii omenesti. La fel, nu se pot comite faradelegi in numele legii fara a o anula ca si concept. Cruciadele, nazismul stalinismul si alte aberatii istorice au demonstrat aceasta teorema.

nimic nu este alb/negru, exista si exceptii. Pana a-i civiliza pe tigani, vor mai muri/suferi multi oameni.

Ai vazut ala, era dispus la 5 ani de puscarie pentru a-l omora pe cel care i-a lovit baiatul/progenitura care traversa neregulamentar.....cinel il va opri???????

cu siguranta nimeni, mai moare un om nevinovat ca sa intre unde ii este locul un tigan/animal

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimic nu este alb/negru, exista si exceptii. Pana a-i civiliza pe tingai, vor mai muri/suferi multi oameni.

Ai vazut ala, era dispus la 5 ani de puscarie pentru a-l omora pe cel care i-a lovit baiatul care traversa neregulamentar.....cinel il va opri???????

D-l Kalasnikov .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l izolezi unde? La inchisoare? De ce, ca sa aiba masa, casa si distractie platita tot din banii contribuabililor?

Sau sa-l izolezi... in Siberia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator r_amonna

adica? eu vorbeam de izolare nu impuscare....poate n-ai inteles, ia-o de la capat.

 

daca-i izolezi sar gardul. cel mai bine e sa moara din cauze naturale. un glont in burta si unul in cap. se face curent si mor de pneumonie! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l izolezi unde? La inchisoare? De ce, ca sa aiba masa, casa si distractie platita tot din banii contribuabililor?

Sau sa-l izolezi... in Siberia?

sa-l izolezi .

momentan, izolarea moderna(singura) este inchisoarea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Izolare? ... pentru ce? ... ca sa stea 5 ani in puscarie printre ''tovarasi'' sa mai capete cateva idei de ciordeala, sa mai traga putin de fiare, sa mai exerseze putin utilizarea briceagului ... si pe urma sa iasa iar pe strazi printre noi ca sa omoare un alt roman ... exact asa o sa civilizam noi tiganii, cu binevointa si cu o cazare/masa/sala de forta gratis 5 ani ... la romani merge treaba cu inchisoarea ca, daca bagi cutitul intr-un imputit d-asta te baga 5 ani acolo cu tovarasii lui, si sigur nu mai iesi intreg , d-asta ai si retineri cand ar trebui sa-i iei glanda instant cand comenteaza, sa plece nenorocitii capul si privirea cand trece un roman pe langa ei, nu invers ... eu am o rezolvare mai simpla pentru problema: Razboi civil + Holocaust (un fel de Ucraina doar ca nu ne vom omora intre noi) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-l izolezi .

momentan, izolarea moderna(singura) este inchisoarea....

 

Te invit sa cunosti cativa puscariasi, tigani, recidivisti... toti, dar absolut toti, nu vor da 2 bani pe faptul ca intra la loc. Pt unii e chiar mai bine decat afara... cum am zis si mai sus: au mancare, caldura, pat, tv... nu vad in asta o solutie. Si bun, ii inchizi/izolezi... dar pe toti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si noi cand le dam foc????Ce mai asteptam???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu vorba buna, cu emanciparea lor, cu civilizarea lor, cu integrarea lor in societate sunt niste ideei care se tot aplica si care pana acum nu au facut decat sa esueze si situatia ciorilor sa se agraveze tot mai mult. Sunt convins ca animalele astea nu vor deveni niciodata oameni indiferent cata munca si cati bani am investi in incercarea asta de a-i aduce pe linia de plutire. Asa cum spune si marea majoritate a colegilor in acest topic (mai putin un moderator care o arde pacifist) cred ca nu avem alte variante decat aplicarea unor masuri f radicale - asta cu sa lasam politia sa isi faca treaba este un mare (cuvant urat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o diferenta intre noi si ei ... ei nu au nici cea mai mica mustrare de constiinta sa ia viata altui om ... cati dintre voi pot lua viata altui om?

Editat de Tormented
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...