Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Problema cu ungurii e exagerata. Sunt oameni si ei, unii mai nebuni, unii pe care te poti baza. Aveam un vecin de imi venea sa il omor, sa zic ca toti din blocul ala erau handicapati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai nu meritau si aia sa se stranga o brigada maricica sa-i sparga cu bataia dupa ce isi revine baiatul in cauza? Firar ei ai dreacu' de unguri ordinari !

intru totul de acord!!! i'm in.

Dumnezeu sa-l odihneasca pe baiat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti siguri ca sunt unguri?

presa spune altceva...

oamenii din zona si ei spun altceva...

cat despre tigan/rom ungur... cum adica? nu-s deacord exact la fel cum nu-s deacord cu tigan/rom roman. ori - ori... pai daca e roman de ce-si zice rom?

nu am nimic in comun cu ungurii. etnic adica... cunosc cativa si-s oameni... cunosc romani varza... wtf?

prea ne agatam de etnii, rase... etc si nu ne uitam niciodata la valoarea "specimenului" in cauza. ce draqu? poate fi si nordic daca se comporta ca animalu' trebuie tratat ca atare.

cu primata aia manuitoare de cutit am ceva orice etnie ar fi. adica in mod normal ar trebui sa ne doara-n cot de etnia aluia dar sa-l tratam asa cum doreste el prin exemplul lui sa fie tratat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic:

sa judeci un om dupa etnie e cel putin pueril, a mai fost unul d'asta prin anii 40'

problemele interetnice apar cind clasa politica are nevoie de capital electoral

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"În urma accidentului de la Sânzieni, un alt bărbat care a oprit să ajute era să fie linșat de localnici"
Au fost linsati toti, nu era sa fie linsat, cum relatati!!!
Femeia, pasagera pe prima motocicleta este insarcinata, si a fost lovita cu picioarele si pumni! Primul politist de la postul de politie a fost batut mar si a fugit de la locul faptei, plin de sange! Al doilea sofer, care sa oprit a fost injunghiat, are plamanul perforat! Toate astea de ce nu relatati?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e asa de pueril sa judeci un om dupa etnie, nu atunci cand principiile de convietuire a etniei sunt destul de clare si distorisonate (ma refer strict la tigani). Toata lumea stie cam ce vor si ce fac tiganii in viata. Asa ca ma-i scurtati asta cu dragostea de aproape si cu gasitul motivelor in a aboslvii tiganii de faptele lor pe baza ca nu reuseste statul sa-i integreze. Un bou nu-si deschide singur poarta pentru ca tu il duci la scoala, o va deschide cand va considera el ca are nevoie de scoala pentru a o deschide. Nu am nimic cu alte etnii, probabil nu as avea nimic nici cu asta, daca as vedea macar un procent de 25 % in acea etnie printre care sa poti convetuii. Indemn la un exercitiu, cati dintre voi v-ati simtit bine sau in siguranta ori nederanjati in nici un fel in momentul in care ati avut un tigan langa voi in diferite circumstante?

Poate nu sunt eu destul de logic acum, dar sunt foarte contracariat de cele intamplate!

Editat de D.D.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic:

sa judeci un om dupa etnie e cel putin pueril, a mai fost unul d'asta prin anii 40'

problemele interetnice apar cind clasa politica are nevoie de capital electoral

 

nu stiu ce legatura are capitalul electoral cu orice in discutia de fata.

ca sunt unguri, sau ca sunt tigani, sau ca sunt unguri tigani un lucru este cert: judecand dupa cele intamplate acolo traieste una din multele comunitati din romania unde legea se face cu pumnul si politia atunci cand nu e asistata de jandarmerie sau SPIR nu prea are nici un spor. Nu e nici pe departe singura.

daca vrei senzatii tari te pot invita si eu intr-o alta zona selecta mai pe langa Bucuresti (Piteasca/Pasarea). Exista o buna sansa sa gasesti experienta cel putin palpitanta.

Iar din proprie experienta iti spun ca daca tu ai fi fost cel injunghiat din senin, nu mica ti-ar fi fost mirarea sa vezi ce ganduri puerile ti-ar fi insufletit existenta.

 

Si marturisesc cinstit ca ma alatur gloatei inapte sa accepte si sa inghita faptul ca o tarla de asistati social fara nici un fel de respect pentru viata sau semeni, fara nici o urma de regret sau scrupule, bat fura si injunghie mame frati copii sau straini dupa bunul plac. Sunt rasist ca ma deranjeaza aceste COMUNITATI(deloc putine din pacate)?! eu sunt defect? nu prietene... sunt de parere ca un minim de decenta este sa ma pot opri sa ajut un semen de-al meu, motociclist sau nu, implicat intr-un eveniment rutier, fara sa imi rupa cineva oasele. iar daca aceasta minima decenta nu exista si din 'salvator' devin victima, scuza-ma dar cred cu tarie ca un raspuns pe masura ar trebui sa existe.

 

de clampanit din taste e simplu. e vreunu care nu e zmeu in spatele monitorului? nu cred.

 

daca dintre cei indignati de cele intamplate, rude sau prieteni ai celor implicati au vreo idee sa intreprinda ceva conctret va rog dati-mi si mie de stire pe privat.

» Post actualizat in 12 Aug 2014 08:37

Nu cred ca e asa de pueril sa judeci un om dupa etnie, nu atunci cand principiile de convietuire a etniei sunt destul de clare si distorisonate (ma refer strict la tigani). Toata lumea stie cam ce vor si ce fac tiganii in viata. Asa ca ma-i scurtati asta cu dragostea de aproape si cu gasitul motivelor in a aboslvii tiganii de faptele lor pe baza ca nu reuseste statul sa-i integreze. Un bou nu-si deschide singur poarta pentru ca tu il duci la scoala, o va deschide cand va considera el ca are nevoie de scoala pentru a o deschide. Nu am nimic cu alte etnii, probabil nu as avea nimic nici cu asta, daca as vedea macar un procent de 25 % in acea etnie printre care sa poti convetuii. Indemn la un exercitiu, cati dintre voi v-ati simtit bine sau in siguranta ori nederanjati in nici un fel in momentul in care ati avut un tigan langa voi in diferite circumstante?

Poate nu sunt eu destul de logic acum, dar sunt foarte contracariat de cele intamplate!

foarte bine punctat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprindere luminari la locul accidentului si tentativel de omor. Sau omor, pentru ca dupa martori, baiatul care a avut accidentul a supravietuit, iar cand s-a trezit era omorat cu topoare in fata prietenei sale!!!! Informatie neconfirmata, dar credibila. Deci: aprindere luminari maine, miercuri la Sanzieni. Cei care sunt din zona, va rog sa vina. Plecare din Odorheiu Secuiesc, centru, la ora 15.30. Plecare din Targu Secuiesc, Kaufland, la ora 17.30. Va fi un mars pasnic, dar sa veniti cat mai multi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi pleca maine din Iasi spre Rasnov, asadar voi trece prin Targu Secuiesc, as veni cu cea mai mare placere, de fapt imi doresc foarte mult, si nu numai pentru lumanari ci sa vad cu ochii mei animalele alea..Problema e plecarea prea tarzie, ideea e ca o sa plec de dimineata din Iasi, asa ca preconizez ca o sa ajung in jurul pranzului pe acolo, iar daca stau pana la 17:30 plus cat mai ia organizarea si drumul nu o sa mai am timp sa ajung si sa ma cazez in bune conditii la Rasnov. Daca se schimba ora o sa vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se poate asa ceva.."Suntem cunoscuti de-ai victimei,de curand am reusit sa comunicam cu persoana care a incercat sa-l salveze pe ranit.Acesta ne spune ca la momentul cand a ajuns la victima acesta mai respira,insa tiganii l-au lovit pana l-au omorat....Ceilalti supravituitori au scapat ca prin minune dupa bataia incasata si loviturile de scanduri din gard si loviturile de cutit...in RO 2014 ...crima in toata regula musamalizata de Politia Romana...nu-i de mirare cand Presedintele e ruda cu tiganii...si guvernul actual e de tot rasul...."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa judeci un om dupa etnie e cel putin pueril, a mai fost unul d'asta prin anii 40'

problemele interetnice apar cind clasa politica are nevoie de capital electoral

la ce se intampla azi prin lume, se pare ca ala din '40 nu prea a gresit.

 

la ce se scrie pe aici, in orice stat civilizat, politia era cu mitraliera pe ei.

eu cel putin, cam asa as defila pe acolo.

Editat de COObra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce circula pe net
De Angela Tocilă
"Dacă eu spun că neamul țigănesc e hoț, puturos, cerșetor, bun de nimic, se cheamă că sunt xenofobă, rasistă, intoleranta si inapoiata.
Dacă domnul Mădălin Voicu spune că românii sunt lași și trădători, nu mai e nici rasism,nici discriminare, trebuie musai să fie adevăr.
Românul laș și trădător trebuie să-și ia notițe, să bage la cap,să-și revizuiască atitudinea, să lucreze la îndreptarea acestor defecte majore, ca să fie pe placul unuia care nu e rrom, ci țigan.
El are voie să-și spună țigan, românii n-au voie.
Românii trebuie să fie politically correct, ca să urmeze și ei trendul altora mai civilizați, cu consum anual de săpun și pastă de dinți mai mare.
Românul are voie în schimb să dea.
Bani să dea.
La stat, să dea.
Care stat, dă și el: ajutoare sociale, alocații la puradei, bani de lemne iarna, mâncare și căldură-n pușcării, să nu-nghețe neamul viteaz și loial al lui Mădălin Voicu.
Dar, stai!
Nici așa nu e bine!
Românul tot laș și trădător e.
E laș în primul rând că spre deosebire de țiganul cu 3 Mercedesuri în curte, nu fură curent și apă.
E laș pentru ca nu calatoreste cu tramvaiul,trenulsi mai nou cu avionul pe gratis,decit in rare
ocazii și cu fundul strâns de teama controlorului, care controlor îl arde pe român dacă-l prinde, da-l iartă creștinește pe țigan că cică, ce dracu să-i ia!
Românul spre deosebire de țigan e laș și pentru că trebuie să fie asigurat ca să bolească în spital, să fie operat sau să vină elicopterul după nevasta lăuză când e țara înzăpezită, e laș că atunci când îi e foame nu se duce în grădina vecinului să-i fure găinile și zarzavatul.
E laș și că nu-și schilodește copiii ca să-i pună la cerșit și că nu-i trimite cu mucii-n gură pe orice vreme în intersecție să-i adune bani de băutură.
Laș mai e românul că nu integrează cum se cuvine etnia de super-oameni, că n-o educă, nu-i dă casă, masă și bani de cheltuială, bașca nevastă.
Pentru că etnia țăgănească merită: are tradiții multiseculare si un impact major în civilizația europeană, în dezvoltarea culturală, economică și spirituală la care lașul de român, a fost întotdeauna simplu spectator și n-a contribuit cu nimic.
Românii sunt lași pentru că în loc să fraternizeze cu derbedeii care i-au călcat de-a lungul istoriei, au stat în calea lor ca să-i primească mai târziu pe țigani să le lumineze viața, să le-o îmbogățească, dar sunt trădători pentru că nu recunosc asta.
Nu recunosc că fără țigani n-ar exista ca neam și n-ar avea azi ocazia să fie insultați de
un Confucius de cort al cărui singur merit e că se trage dintr-un celebru … muzicant.
Nu medic, nu profesor, nu academician.
Muzicant.
Urmașul muzicantului ne scuipă între ochi pentru că-i ținem neamul în spinare, în timp ce-și frige porcii, găinile și oile între mașini de lux, împodobit cu kile de aur,după care se retrage să-și facă siesta în palate din marmură și granit.
Domnule Voicu,greșiți…
Românul nu e laș, e prost de bun.
Românul nu discriminează negri, asiatici și nici măcar pe neamurile voastre din Pakistan.
Românul se ferește de hoți și de tâlhari cum știe el.
Pune sapte lacate la usa,caine-n curte,dar nu v-au alungat niciodata asa cum au facut altii.
In momentele lui de vitejie si-a permis cel mult sa va numeasca tigani.
C-asa e invatat el de cind lumea ca va cheama,pana cand un domn din etnia voastra a ajuns presedintele tarii si-a zis ca va cheama rromi,ca sa va creada prostii de la care cersiti si furati acuma prin strainatati,români.
Nici măcar scuze nu așteptăm, domnule deputat Mădălin Voicu și știți de ce?
Pentru că suntem lași și trădători, dar mai presus de asta, suntem proști,
Proștii voștri."
Pacat ca n-a mai trait Antonescu inca 1 an.
Dar intrebarea este , ce facem ?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trecut noaptea, aruncat molotovuri

 

Dar intrebarea este , ce facem ?

» Post actualizat in 12 Aug 2014 09:52


glumesc desigur.

 

sau?

 

da da, glumesc. trebuie mers si discutat calm, invatati ca nu e bine. ;)

Editat de vulpe1166
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In plan real nu facem nimic, pe internet insa : "tine-ma ca-i omor, tine-ma ca-i omor"!
Comunitatea motociclistilor ar trebui sa ia pozitie si sa se faca simiti ca prezenta in acest caz... dar, care comunitate? care motociclisti??

 

Din pacate, realitatea este crunta: fiecare e pentru el!

politia si justitia e o gluma proasta, iar presa... nu mai zic nimic. Pana si in articolul acestui caz n-au putut sa se abtina in a-l incheia cu o `relatare` a unui `motociclist` care a mers baut si fara permis. Probabil nu mai au `hartie` pe site sa fi facut un articol separat...

Cand un articol se termina astfel, aceasta e imaginea care ramane in mintea cititorului necunoscator: si aia erau bauti si si-au meritat-o ca mergeau cu viteza prin sat cu copii pe strada...

Presa, preseaza rahat la greu.

`Comunitatea moto` este la fel, tot o gluma proasta.
Romania este o gluma si mai proasta!

 

Bine ca jandarmii stau la caldurica si racoare si se `antreneaza` batand tineri si batranei in pietele din ro...

romania pixdii

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunteti sub 50-100 de oameni s-ar putea sa v-o luati pe cocoasa.

Faceti bine si anuntati presa si politia ca veniti. Sa aveti macar o sansa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunteti sub 50-100 de oameni s-ar putea sa v-o luati pe cocoasa.

Faceti bine si anuntati presa si politia ca veniti. Sa aveti macar o sansa.

Da cate animale sunt acolo? Ca n-au curaj sa atace decat cand sunt 20 la 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat si nu am vazut nimic, nici o declaratie din partea politiei.

ce si cum s-a intamplat.

nu ar trebui sa existe asa ceva?

 

articolele din presa sunt si ele sumare rau de tot.

chiar asa cum bine a observat cineva pe aici si-au lungit articolul cu un accident total fara legaura binenteles comis de un "motociclist fara carnet". (acu' e clar de ce am deschis topicul ala?)

 

edit:

http://stiri.covasnamedia.ro/2014/08/12/un-motociclist-a-murit-din-cauza-unei-fetite/

primul post de facebook: citat partial: "...Primul politist de la postul de politie a fost batut mar si a fugit de la locul faptei, plin de sange!..."

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum scriu articolul meu despre acest caz (in viata privata sunt redactor). Sunt o gramada de articole, dar 80% dintre ele in presa de limba maghiara. Aici gasesti declaratia foarte sumara a politiei: http://cv.politiaromana.ro/index.php/buletinetop/1306-buletin-informativ-din-11082014

Am vorbit cu cei din medicina legala Covasna, vroiam sa aflu, daca baiatul de 37 de ani a murit din cauza accidentului, sau (dupa cum spun multi dintre martori) a fost ucis. Au zis, ca nu au dreptul de a oferi informatia, fara acordul politiei. O sa vedem, care vor fi rezultatele autopsiei, daca se comunica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...