Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Restul "nu prezinta pericol social" probabil... cica au fost audiati alti 3 sau 4 tigani, pt complicitate... pai da, era de asteptat, am si zis ca asa o sa se intample. De obicei unul pica pt tot, face cativa ani cu patut cald, mancarica si tv si iese linistit, sa mai taie si pe altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai nene, stai bai putin...pai inseamna ca autoritatile isi bat joc de oamenii aia mai ceva decat i-au nenorocit tiganii. si media la fel...cum plm vad pe toate canalele de stiri ca motociclistul a murit in urma accidentului, cand ala are ochii scosi, urechea taiata si capul facut chiselita in conditiile in care casca e intacta? de ce nu se spune ca au batut-o si pe femeia aia pana in pragul mortii? se spune doar ce nu poate fi musamalizat (ca ala care a oprit a fost injunghiat si nu se poate tagadui), restul se acopera din glezna, din hartogaraie pe la politie si din stiri care mint prin omisiune? ce plm de tara e asta in care traim si ce fel de oameni am ajuns, cand si cum am ajuns in halul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta 1 - ca sa nu creeze si mai multa ura contra tiganilor

varianta 2 - pt ca sunt idioti

Nu stiu ce sa cred, dar corect mi se parea sa spuna adevarul, sa dea Politia o declaratie oficiala completa, cu ce fapte au pana acum... rezultatele de peste o luna sunt bullshit, se poate stabili mult mai rapid cauza decesului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Galen @ Tsunami & co si acest incident trebuie tratat tot cu toleranta pentru minoritatea ciorilor???? sa asteptam militia de (cuvant urat) sa faca dreptate????

» Post actualizat in 16 Aug 2014 09:23

@ Fatal Fury - nici nu imi pot imagina prin ce au trecut si inca trec rudele si apropiatii victimelor. sper din tot sufletul sa se faca dreptate asa cum trebuie! ochi pentru ochi si dinte pentru dinte! asta merita tiganii!

:10:

» Post actualizat in 16 Aug 2014 10:19

si acest incident trebuie tratat tot cu toleranta pentru minoritatea ciorilor???? sa asteptam militia de (cuvant urat) sa faca dreptate????

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incidente de genul asta se petrec des, doar ca nu toate ajung in atentia publicului... ar trebui luate masuri, date exemple.

Domnilor politisti, care cititi topicul (in permanenta sunt 10-20 de "guests" pe topic)... ati inceput cu stangul, declaratiile sunt incomplete si partial false. Reparati-va greseala si uitati-va in alta parte cand vor mai veni motociclisti peste ciorile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dupa 25 de pagini de discutii a ars macar o casa si cel putin un rom la reanimare? sau doar s-au dus baietii si au dat cu picioarele in gard cum zice articolu'? nu de alta da cred ca s-au amuzat teribil... "ba noi omoram unu si ei vin si ne dau cu picioarele in gard ,haha data viitoare omora tot ce misca pe 2 roti la noi pe strada...."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca un mars la nivel national e musai. Tot respectul pentru cei 500 care au fost deja acolo dar e nevoie de mai mult. Daca as face parte dintr-un club as propune asa o initiativa.

Oricum, as participa.

Condoleante pentru familia pilotului si multa putere celorlalti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma mai intreaba colegi, prieteni:

"esti sigur ca ai luat decizia corecta sa te intorci?"

 

raspund cu un singur cuvant care reflecta ce simt si e incurajat serios de reactiile xenofobe ale "omenosilor" romani:

"Absolutely!"

 

Ajutati-ma in continuare sa nu imi para rau ca nu am ramas in Romania, :)

fratica,fara rautate dar nu intereseaza pe nimeni daca pleci si nici nu cred ca-ti va duce cineva de pe aici dorul...

mergi linistit si traieste intr-o tara civilizata.noi ramanem aici cu manelele,exemplele de urmat,gen Becali,Mazare,etc

dupa cativa ani de emigrant in Canada,ne tii predici despre civilizatie & shit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un caz asemanator asemanator s a intamplat in Cluj pe str Byron acum 3 ani,cred

Un amic a lovit cu masina un puradel care i a sarit in fata,avea sub 50 km/h,ciorile l au scos din masina si l au batut si injunghiat.A stat in spital cateva saptamani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri






 

@Luk77Un caz asemanator asemanator s a intamplat in Cluj pe str Byron acum 3 ani,cred
Un amic a lovit cu masina un puradel care i a sarit in fata,avea sub 50 km/h,ciorile l au scos din masina si l au batut si injunghiat.A stat in spital cateva saptamani
Citynews.ro DIN ORAS
Vineri, 13 Iul. 2012, 23:01
76
4739

UPDATE Șoferul care a lovit un copil aseară a fost agresat




Un accident a avut loc în urmă cu câteva minute pe strada Gordon Byron din Cluj-Napoca.Un șofer a accidentat un copil pe strada Gordon Byron din Cluj-Napoca.

„Un copil de aproximativ trei ani a fost accidentat în cartierul Iris. Acesta este transportat în aceste momente de salvare la Unitatea de Primire Urgențe (UPU). Cauza accidentului pare să fie, din primele informații, traversarea neregulamentară a străzii de către copil”, a declarat Anca Sidonia Purdea, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Cluj.

De asemenea, se pare că în timp ce copilul era transportat de către salvare, tatăl acestuia l-ar fi înjunghiat pe șoferul care a produs accidentul.


UPDATE

IPJ Cluj a anunțat în această dimineață că a fost vorba de o agresiune. "Mai mulți locuitori de pe strada Byron l-au agresat pe șoferul care a lovit copilul de 4 ani. În prezent se fac cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală", a declarat Anca Sidonia Purdea, purt[tor de cuvânt al IPJ Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

A trecut destul timp de la actiunea noastra de miercuri, si inca mai sunt motociclisti care pun si acum cate o lumanare la locul faptei. Noi toti din zona promitem sa facem la fel. Sa arda lumanari pana se va afla adevarul.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBocsT8sNOo&feature=youtu.be

Videoclipul a fost realizat de un prieten de al meu, ieri, 15 August 2014. Respecte!

O seara buna, domnilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

A trecut destul timp de la actiunea noastra de miercuri, si inca mai sunt motociclisti care pun si acum cate o lumanare la locul faptei. Noi toti din zona promitem sa facem la fel. Sa arda lumanari pana se va afla adevarul.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBocsT8sNOo&feature=youtu.be

Videoclipul a fost realizat de un prieten de al meu, ieri, 15 August 2014. Respecte!

O seara buna, domnilor!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum facem sa moara toti tiganii ?!?!!!!

Unul s-a dus, au mai ramas restul

http://www.romaniatv.net/crima-infioratoare-in-dolj-un-tigan-a-fost-gasit-cu-gatul-taiat-in-propria-casa_164879.html

Interesant cum in cazul motociclistului este foarte liniste, pe cand in cazul bulibasei "Poliţiştii şi procurorii au făcut cercetări toată dimineaţa şi au luat la audieri zeci de localnici, [...] Poliţiştii răscolesc tot judeţul după agresori, "

 

Se mai organizeaza zilele acestea ceva la locul accidentului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania a cerut oficial o audienta la Ministerul de Interne referitoare accidentului si incidentelor foarte grave petrecute la 10 august 2014, in jurul orei 18:15, pe raza localităţii Sânzieni, judetul Covasna. Audienta va avea loc pentru constituirea unui grup de lucru care sa actioneze pentru rezolvarea acestei situatii si preintampinarea altora similare pe viitor.

Avem rugamintea ca actiuni similare cunoscute de catre dumneavoastra sa ne fie aduse la cunostinta pentru a ne folosi in materialele prezentate politiei

 

https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam ca o butelie de Oxigen cu niste vasilina la evacuare poate rade cateva blocuri, oare la sate ce se intampla ?

Si nu, nu incurajez suicide bombing, ca s-a inventat si supapa cu temporizator..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Eu stiam ca o butelie de Oxigen cu niste vasilina la evacuare poate rade cateva blocuri, oare la sate ce se intampla ?

Si nu, nu incurajez suicide bombing, ca s-a inventat si supapa cu temporizator..

 

Mit urban, am auzit-o si eu de la un sudor dar e falsa. Tu poti sa incerci oricum, te duci cu butelia la ei, tubul de vaselina, strigi "alac ahbar", ranjesti si dau drumul la buterie. Aplica niste vaselina la toate orificiile pentru ca o sa ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania a cerut oficial o audienta la Ministerul de Interne referitoare accidentului si incidentelor foarte grave petrecute la 10 august 2014, in jurul orei 18:15, pe raza localităţii Sânzieni, judetul Covasna. Audienta va avea loc pentru constituirea unui grup de lucru care sa actioneze pentru rezolvarea acestei situatii si preintampinarea altora similare pe viitor.

 

Avem rugamintea ca actiuni similare cunoscute de catre dumneavoastra sa ne fie aduse la cunostinta pentru a ne folosi in materialele prezentate politiei

 

https://www.facebook.com/pages/Asociatia-Motociclistilor-din-Romania-Romanian-Motorcyclists-Association/214844815242729

Bravo, este foarte buna aceasta initiativa. Mai trebuie si o audienta si la prefectul local, el fiind reprezentantul guvernului in zona.

 

Si instinctele mele merg spre a face ceva urat tiganilor care au comis aceste atrocitatati, sunt sub-oameni care nu aunce cauta intr-o societate civilizata si NIMENI si NIMIC nu va reusi sa iibschimbe. Dar cred ca presiunea cu mijloace legale si civilizate vor avea un efect mai bun pe termen lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...