Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

Posted Today, 02:03 AM

AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania a cerut oficial o audienta la Ministerul de Interne referitoare accidentului si incidentelor foarte grave petrecute la 10 august 2014, in jurul orei 18:15, pe raza localităţii Sânzieni, judetul Covasna. Audienta va avea loc pentru constituirea unui grup de lucru care sa actioneze pentru rezolvarea acestei situatii si preintampinarea altora similare pe viitor.

Avem rugamintea ca actiuni similare cunoscute de catre dumneavoastra sa ne fie aduse la cunostinta pentru a ne folosi in materialele prezentate politiei

 

https://www.facebook...214844815242729

-Domnule Popescu, daca tot vrei sa faci ceva si vrei sa te ia lumea in serios, in paralel cu acele discutii poate organizezi si o iesire spe sediile enumerate mai sus in topic. Rugamintea mea e ca si in fata la CNCD sa fie o oprire fie ea si de 5 minute, ca sa lasam ceva mesaje si sa aprindem lumanari in fata sediului CNCD. CNA-ul si televiziunile au si ele locul in lista noastra. Nu le uita nici pe ele...nu uita nici organizatiile care ii apara, sa vedem ce au de zis in acest caz si nu numai. Sa facem un circuit, sa le facem o vizita tuturor.

  • C.N.C.D.
    www.cncd.org.ro/ sediul din Bucuresti, Piata Valter Maracineanu nr.
Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Diego

"AMR - Asociatia Motociclistilor din Romania " sunt baietii aia care vroiau sa scoata stalpisorii de pe DN-uri ca s-a infipt un coca un ei, nu?

 

E mai multi sau e doar DP?

 

Omuletul asta scapa vreun incident televizat in fruntea caruia sa nu se puna ca ilici drept revolutionar?

 

In afara de a face de ras numele ala de AMR pe care lumea-l crede ceva oficial, a mai reusit si altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca altcineva nu se baga e bun si ,omuletul asta'. Macar incearca sa faca cate ceva, asa in felul lui. Eu, tu, ce am facut ? Hai sa-l lasam sa lucreze...poate de data asta iese ceva frumos si trainic si el isi castiga si respectul tau. Dati-i o sansa sa se reabiliteze, sa nu fim rautaciosi. Ia zi dom Popescu, orgaznizam ceva...? Ar putea sa fie un nou inceput... !

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Problema e ca daca trimiti mereu un pudel flocos, afectezi grav orice sanse de rezolvare a problemelor. Imi imaginez deja ce discuti sunt pe la MAI sau Prefectura, "Ah, vine DP? Suuuper, dam lu baiatu un suc si o tigara, o palma dupa ceafa si un sut in poponeata si putem spune ca bagam legea asta dupa ce ne-am consultat si cu reprezentantul motociclistilor."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sebastianbargau.ro/2014/08/14/romanii-picioarele-minoritatilor/

 

Sunt deacort cu cei care spun ca trebuie luate masuri IMPOTRIVA tiganilor. Cu cat mai drastice cu atat mai bine. Pana si termenul de sub-oameni este prea bland pentru a denumi aceste specimene. Ar trebui etichetati la fel cum facea Hitler cu evreii si izolati departe de societate, ca oricum de ani buni inceram sa ii 'integram' social fara vreun rezultat. Au ajuns sa aiba mai multe drepturi ca noi romanii ca deh...sunt minoritate, unde mai pui ca treaiesc din ajutorul social platit tot de noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un comentariu al articolului din link-ul de mai sus pus de colegu' : Heinrich Himmler

Statul nu va face nimic…Sunt 3 solutii la problema tiganeasca: 1. crearea unor grupari “paramilitare” care sa-i linisteasca pe etnici -- solutie mai greu de pus in practica chiar daca se gaseste finantare pentru asa ceva ; 2. un boicot asupra a orice este tiganesc (ex. nu cumperi nimic din piata daca vanzatorul este tigan) -- solutie usor de pus in practica, dar care nu are rezultate garantate; 3. infiintarea unui partid de dreapta care sa aiba in program si rezolvarea acestei probleme -- solutie mai dificila cu rezultate pe termen lung.
Oricum, poate ca cea mai buna solutie si in acelasi timp cea mai directa este un conflict armat….probabil ca mai devreme sau mai tarziu la asta se va ajunge.

Are rezultatul ca ii slabesti financiar si ii intaresti pe romani si pe ceilalti de alte etnii.

Ma mai gandesc la o chestie, ar trebui purtata o discutie si cu reprezentatii celorlalte etnii, pentru a se realiza o uniune si a se stabili masuri impreuna. Una ar fi infiintarea de patrule satesti, echipe de interventie, ceva de gen...Oamenii de la sate sunt terorizati de aceste hoarde salbatice de hoti. Cred ca este momentul sa iesim din amorteala si sa nu mai fim nepasatori, sa ne pese si de capra vecinului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea are de-a face cu motociclismul dar este pe aceeasi tema:

 

"In sfarsit , dupa 24 de ore sunt din nou in camera. Noaptea trecuta in Costinesti 10 tigani dintr-un clan din aceasta zona m-au atacat. Eram cu prietena mea si ne plimbam cand unul dintre ei a atins-o cu palma pe fund. Nu am putut sa ma abtin si am reactionat... l-am impins pe unul dintre ei si am vrut sa ii dau un pumn insa au aparut inca 9 din clanul lor. In conditiile in care eram singur , doar cu prietena mea , acestia au scos un cutit, moment in care au prins curaj si au inceput sa loveasca din toate partile au incercat sa ma injunghie de mai multe ori si ultima data au incercat sa imi infiga cutitul in cap. Am reusit sa ma apar si mi au infipt cutitul in antebrat. Si nu s-au oprit aici insa am reusit pana la urma sa ma pun pe jos si sa ii tin la distanta cu picioarele in timp ce 8 dintre ei continuau sa imi care picioare in cap. Prietena mea ii implora pe cei 9 sa ma lase in pace. Intr un final au fugit. Dupa ce m-au lasat in fata magazinului pe jumatate inconstient si cu o plaga injunghiata de 10 cm din care tasnea sangele. Vanzatorul din fata magazinului care era român mi a spus sa ma mut pe partea cealaltă a strazii pentru ca ii murdaream asfaltul de sange. Faleza era full de barbati insa toti treceau mai departe pentru ca nu se merita sa isi riste concediul pentru a ajuta un necumoscut. Singura persoana care s-a bagat a fost o femeie care l-a impins pe unul dintre tigani. Asa ca in Romania de multe ori femeile sunt mai barbati decat barbatii. Va multumesc tuturor ,,barbatilor" care m-au vazut noaptea trecuta ca ati asistat la spectacol. Sper ca v-a placut. Suntem un popor de lasi. La ora 5:00 am iesit din operatie si acum sunt bine. Din fericire le retinusem fizionomia si i-am identificat dintr-un album al politiei pe 2 dintre agresori. Acestia au fost gasiti si urmeaza sa fie cercetati. De asemenea mi-au smuls si ceasul de la mana.Urmarirea penala impotriva lor va incepe maine cand imi voi scoate certificatul medicolegal. Sper ca expertiza medico-legală de maine sa schimbe incadrarea juridică si sa fie judecati si pentru talharie , port ilegal de armă albă si tentativă de omor. Sper ca macar unul dintre cei 10 si anume cel care a bagat cutitul in mine sa fie trimis dupa gratii.
Va rog dati share la postul meu! MOARTE TIGANILOR!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boicotarea este cea mai simpla, si are rezultate imediate. Uitati-va in piete, citi tigani sint, care fac specula si au mituit toate primariile. E suficient sa nu mai cumparati voi , sotiile, familiile voastre de la tigani. Cumparati din piete, dar nu de la tigani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai cumpar de la tigani de ani buni... prefer sa iau o legatura de verdeata mai ofilita de la o taranca, decat una verde si frumoasa (de import probabil) de la un tigan.

Faza e ca sunt prea multi cumparartori prin piete ca sa fie afectati de boicotul motociclistilor trimisi de neveste la piata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un comentariu interesant la un articol recent de pe blogul ,capitalism pe paine' : ,,Un profesor, doctor, student = un tigan, cersetor, aurolac, betiv = 1 vot. De ce sa te chinui sa faci ceva pentru tara, sa-i convingi pe toti sa te voteze, cand poti alunga oamenii adevarati, pastra in tara doar creeaturile ce te voteaza pentru un kg de ulei si o punga de faina, si in rest traiesc ca sobolanii pe groapa de gunoi? Gunoi, importam din italia (luam si bani pentru asta), creeaturile alea traiesc si se inmultesc acolo, si gata, ne-au votat. suntem parlamentari, si le-o tragem si la profesori, si la doctori, (profesorii si doctorii sa plece din tara, cine are nevoie de ei?), sa moara poporul, da-l drek, ca nu ne voteaza, sta in casa, sau mai rau, voteaza cu aialalti!Nu e problema ca nu se strang bani din taxe, imprumutam de la fmi si de la altii, furam tot, vindem toate resursele naturale, otravim panza de apa freatica, contaminam ogoarele, taiem padurile, distrugem tot, ne facem copii europarlamentari, si dupa noi, potopul.Gandire de politician, usl-ist, psd-ist, pnl-ist, udmr-ist, dracu sa-i ia, toti sunt la fel.'' - Pai in conditiile astea ne mai miram ca se intampla ceea ce se intampla. Noi ne gandim la securitate, altii doar la cascaval. Si uite asa am ajuns la baza Raului !

@Problema e ca daca trimiti mereu un pudel flocos, afectezi grav orice sanse de rezolvare a problemelor.

- Nu si daca in spatele lui sunt si e insotit de dulai...Asta e combinatia necesara, un pudel pe PR si daulaii in spate.

E de inteles ca pudelul trebuie sa accepte tutela dulailor si dulaii asocierea cu pudelul. Fiecare sa faca ceea ce se pricepe mai bine...

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea are de-a face cu motociclismul dar este pe aceeasi tema:

 

"In sfarsit , dupa 24 de ore sunt din nou in camera. Noaptea trecuta in Costinesti 10 tigani dintr-un clan din aceasta zona m-au atacat. Eram cu prietena mea si ne plimbam cand unul dintre ei a atins-o cu palma pe fund. Nu am putut sa ma abtin si am reactionat... l-am impins pe unul dintre ei si am vrut sa ii dau un pumn insa au aparut inca 9 din clanul lor. In conditiile in care eram singur , doar cu prietena mea , acestia au scos un cutit, moment in care au prins curaj si au inceput sa loveasca din toate partile au incercat sa ma injunghie de mai multe ori si ultima data au incercat sa imi infiga cutitul in cap. Am reusit sa ma apar si mi au infipt cutitul in antebrat. Si nu s-au oprit aici insa am reusit pana la urma sa ma pun pe jos si sa ii tin la distanta cu picioarele in timp ce 8 dintre ei continuau sa imi care picioare in cap. Prietena mea ii implora pe cei 9 sa ma lase in pace. Intr un final au fugit. Dupa ce m-au lasat in fata magazinului pe jumatate inconstient si cu o plaga injunghiata de 10 cm din care tasnea sangele. Vanzatorul din fata magazinului care era român mi a spus sa ma mut pe partea cealaltă a strazii pentru ca ii murdaream asfaltul de sange. Faleza era full de barbati insa toti treceau mai departe pentru ca nu se merita sa isi riste concediul pentru a ajuta un necumoscut. Singura persoana care s-a bagat a fost o femeie care l-a impins pe unul dintre tigani. Asa ca in Romania de multe ori femeile sunt mai barbati decat barbatii. Va multumesc tuturor ,,barbatilor" care m-au vazut noaptea trecuta ca ati asistat la spectacol. Sper ca v-a placut. Suntem un popor de lasi. La ora 5:00 am iesit din operatie si acum sunt bine. Din fericire le retinusem fizionomia si i-am identificat dintr-un album al politiei pe 2 dintre agresori. Acestia au fost gasiti si urmeaza sa fie cercetati. De asemenea mi-au smuls si ceasul de la mana.Urmarirea penala impotriva lor va incepe maine cand imi voi scoate certificatul medicolegal. Sper ca expertiza medico-legală de maine sa schimbe incadrarea juridică si sa fie judecati si pentru talharie , port ilegal de armă albă si tentativă de omor. Sper ca macar unul dintre cei 10 si anume cel care a bagat cutitul in mine sa fie trimis dupa gratii.

Va rog dati share la postul meu! MOARTE TIGANILOR!"

» Post actualizat in 17 Aug 2014 10:44

 

nu prea are de-a face cu motociclismul dar este pe aceeasi tema:

 

"In sfarsit , dupa 24 de ore sunt din nou in camera. Noaptea trecuta in Costinesti 10 tigani dintr-un clan din aceasta zona m-au atacat. Eram cu prietena mea si ne plimbam cand unul dintre ei a atins-o cu palma pe fund. Nu am putut sa ma abtin si am reactionat... l-am impins pe unul dintre ei si am vrut sa ii dau un pumn insa au aparut inca 9 din clanul lor. In conditiile in care eram singur , doar cu prietena mea , acestia au scos un cutit, moment in care au prins curaj si au inceput sa loveasca din toate partile au incercat sa ma injunghie de mai multe ori si ultima data au incercat sa imi infiga cutitul in cap. Am reusit sa ma apar si mi au infipt cutitul in antebrat. Si nu s-au oprit aici insa am reusit pana la urma sa ma pun pe jos si sa ii tin la distanta cu picioarele in timp ce 8 dintre ei continuau sa imi care picioare in cap. Prietena mea ii implora pe cei 9 sa ma lase in pace. Intr un final au fugit. Dupa ce m-au lasat in fata magazinului pe jumatate inconstient si cu o plaga injunghiata de 10 cm din care tasnea sangele. Vanzatorul din fata magazinului care era român mi a spus sa ma mut pe partea cealaltă a strazii pentru ca ii murdaream asfaltul de sange. Faleza era full de barbati insa toti treceau mai departe pentru ca nu se merita sa isi riste concediul pentru a ajuta un necumoscut. Singura persoana care s-a bagat a fost o femeie care l-a impins pe unul dintre tigani. Asa ca in Romania de multe ori femeile sunt mai barbati decat barbatii. Va multumesc tuturor ,,barbatilor" care m-au vazut noaptea trecuta ca ati asistat la spectacol. Sper ca v-a placut. Suntem un popor de lasi. La ora 5:00 am iesit din operatie si acum sunt bine. Din fericire le retinusem fizionomia si i-am identificat dintr-un album al politiei pe 2 dintre agresori. Acestia au fost gasiti si urmeaza sa fie cercetati. De asemenea mi-au smuls si ceasul de la mana.Urmarirea penala impotriva lor va incepe maine cand imi voi scoate certificatul medicolegal. Sper ca expertiza medico-legală de maine sa schimbe incadrarea juridică si sa fie judecati si pentru talharie , port ilegal de armă albă si tentativă de omor. Sper ca macar unul dintre cei 10 si anume cel care a bagat cutitul in mine sa fie trimis dupa gratii.

Va rog dati share la postul meu! MOARTE TIGANILOR!"

respect!!!!MOARTE TIGANILOR!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fierbe sangele in noi, dar fierbe degeaba, suntem prea putini, prea saraci, dar totusi cu prea multe de pierdut.
Suntem cei care ar trebui inchisi ca sa ramana masa de manipulati, care pe 100 lei guvernantii nostri ii urca in autocare si voteaza de nu stiu cate ori.
Condoleane familiei indurerate.
Insanatosire grabnica pentru cei care au scapat cu viata, astept cu nerabdare declaratiile voastre.
Sper ca cei vinovati sa fie pedepsiti exemplar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu care crezi ca va fi rezultatul daca nu facem nici un fel de protest?

 

 

FIX acelasi. Adica ZERO. Poti face n+1 proteste in Bucuresti, legate de cineva ucis in Covasna. Nu te va intelege nici 1% din populatia Bucurestiului, pentru simplul fapt ca nu au auzit de incident. Nu vei obtine decat o mana de soferi enervati de traficul dat peste cap.

» Post actualizat in 17 Aug 2014 12:35

Bai virginelor, pana la urma ne-o mai tragem in anale pe forum sau facem ceva? Macar spuneti ca sa nu imi mai pierd timpul cu toti labarii pe forum si sa stiu o treaba sigur. Jumate din voi nici nu ati urcat pe o motocicleta, sa nu mai zic de spirit de motociclist. Hotarati-va ce faceti ca oricum in weekend plec spre Sanzieni, macar sa stiu daca merg singur sau am colegi de drum. Si restul, cacati-va pe voi cu moralitatea voastra, va anunt ca urinarea pe voi incepe acum. Sclavii societatii pulii mele. Lasa ca e bine, dam bani jandarmeriei sa ne rupa salele prin proteste, fiti voi aia bunii, aia care-l pupa-n floci si-n p***da pe basescu. Miscati-va ga***zele din casa si macar acum sa facem o treaba, Nu tre' sa linsati pe nimeni, trebuie doar sa fiti prezenti. Motociclistii p*lii mele...3 sferturi din voi nu stiti ce-s ala roti de bicicleta si ultimul sfert a uitat ce-i aia motociclism. Dupa post-ul asta ma retrag de pe forum ca tare e plin de fatalai si de darnici cu parerea....

 

 

Amuzant.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FIX acelasi. Adica ZERO. Poti face n+1 proteste in Bucuresti, legate de cineva ucis in Covasna. Nu te va intelege nici 1% din populatia Bucurestiului, pentru simplul fapt ca nu au auzit de incident. Nu vei obtine decat o mana de soferi enervati de traficul dat peste cap.

 

Daca eram din zona incidentului pana acum dadeam deja foc la toate casele tiganilor, gaseam eu cativa baieti pe care sa te bazezi. Asa ca de aici din Bucuresti macar atata lucru sa fi facut si noi, un prim pas si cu impact foarte mare ar fi fost devastarea sediului Romani Criss care toata ziua nu vede decat discrimare dar crimele acestei natii de cakat si la propriu si la figurat nu le vede. Mesajul in lume ar fi fost foarte bun: nu mai toleram tiganii.

 

Dar cu cine sa faci? Cu Tsunami? Ce ironie, tsunami... si el o arde pacifist. Cu cine sa faci treaba? Doar cu cei 3-4 useri care au spus ca vin sambata la protest? Restul motociclistilor/oamenilor unde sunt? Vreti sa va faca altii treaba?

 

Treziti-va, personaje mesianice care sa va scape de plaga tiganeasca nu exista, ori ii starpim noi ori ne vor starpi ei. La propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa,poate ca sintem lasi,dar si daca nu esti capabil,actionezi la nivelul legii,adica ciordoiu' cind da cu cutitul stie ca-l asteapta o executie in piata mare,credeti ca ailalti n-ar fii impresionati?!


» Post actualizat in 17 Aug 2014 12:56

CrazyCat are dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eram din zona incidentului pana acum dadeam deja foc la toate casele tiganilor, gaseam eu cativa baieti pe care sa te bazezi. Asa ca de aici din Bucuresti macar atata lucru sa fi facut si noi, un prim pas si cu impact foarte mare ar fi fost devastarea sediului Romani Criss care toata ziua nu vede decat discrimare dar crimele acestei natii de cakat si la propriu si la figurat nu le vede. Mesajul in lume ar fi fost foarte bun: nu mai toleram tiganii.

 

Dar cu cine sa faci? Cu Tsunami? Ce ironie, tsunami... si el o arde pacifist. Cu cine sa faci treaba? Doar cu cei 3-4 useri care au spus ca vin sambata la protest? Restul motociclistilor/oamenilor unde sunt? Vreti sa va faca altii treaba?

 

Treziti-va, personaje mesianice care sa va scape de plaga tiganeasca nu exista, ori ii starpim noi ori ne vor starpi ei. La propriu.

 

 

Tu pana acum ce ai facut impotriva ciorilor? Eu in 33 de ani de viata am 3 bagati in spital si 3 in parnaie. Si mai urmeaza.

» Post actualizat in 17 Aug 2014 12:58

Daaa,poate ca sintem lasi,dar si daca nu esti capabil,actionezi la nivelul legii,adica ciordoiu' cind da cu cutitul stie ca-l asteapta o executie in piata mare,credeti ca ailalti n-ar fii impresionati?!

» Post actualizat in 17 Aug 2014 12:56

CrazyCat are dreptate

 

N-am inteles nimic. Romana stii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti la andrey1205,cati or fi patit d-astea si nu se stie,astia sint ca hienele daca sint 4 si te vede singur te jefuiesc si umilesc(asta in cel mai fericit caz)

 

Lol. Nu. Asta se intampla numai cand ciorile nu te simt puternic. Si nu ma refer la fizic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu pana acum ce ai facut impotriva ciorilor? Eu in 33 de ani de viata am 3 bagati in spital si 3 in parnaie. Si mai urmeaza.

 

In primul rand nu-i bag in seama, daca se "lovesc" de mine am grija sa ma tina minte, nu am dat niciodata inapoi. Dar singur nu poti face prea multe, e prea periculos, mai ales din punct de vedere legal. Cand se strang cateva sute de insi e greu pentru capetele de creta sa mai stabileasca cine a dat si ce a facut. Paradoxul este ca politia nu face nimic ca sa protejeze oamenii corecti in schimb devin foarte vigilenti cand societatea vrea sa faca dreptate.

» Post actualizat in 17 Aug 2014 13:13

Tu pana acum ce ai facut impotriva ciorilor?

 

Apropo de facut, ii povesteam aseara acest caz unui prieten care a avut si el conflicte cu ciorile. Si zicea, iti aduci aminte cand spuneam cu ani in urma ca ar trebui sa iesim noaptea echipati si sa le rupem capul? Bataie din senin pana intra in spital, asa se educa animalele.

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

FIX acelasi. Adica ZERO. Poti face n+1 proteste in Bucuresti, legate de cineva ucis in Covasna. Nu te va intelege nici 1% din populatia Bucurestiului, pentru simplul fapt ca nu au auzit de incident. Nu vei obtine decat o mana de soferi enervati de traficul dat peste cap.

 

Mie pana si ideea de proteste mi se pare hilara. Cineva e ucis si ce fac 100 de barbati? Cer frumos permisia in scris ca sa se adune in piata si sa boceasca. Nu prea tare sa nu deranjeze cetatenii care dorm si nu prea mult ca incurca traficul. Uneori li se da voie sa faca asta, de cele mai multe ori nu. Stirile de la ora 19 prezinta apoi un alt "protest al motociclistilor care a blocat bulevardul" si cativa taximetristi filmati care ii injura printre dinti.

 

Imaginati-va acum 500 de ani un ostean din cetate era decapitat in gluma de o gasca de turci beti. Voi credeti ca se duceau romanii la Istanbul sa ceara voie sa boceasca putin, maxim 2-3 ore, in piata publica?

 

Ce poate fi mai gay decat sa protestezi? Ma uit la tiganci, cand le e ranit un puradeu alea fac precum animalele, zbiara, pleznesc doctori si politisti, fac totul sa primeasca puradelul cat mai rapid prim ajutor.

 

Ce fac romanii cand e omorat unul de-al lor? Cer voie sa ... protesteze.

 

:cooldown:

 

A nu se intelege ca instig la actiuni mai directe. Ci spun ca daca tot va dati seama ca sunteti nepunticiosi, macar nu va faceti de ras din nou imbracati in haine de piele la 40 de grade, jelind cu aprobare.

Editat de Diego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu doua zile inainte de intamplarea asta am iesit la o plimbare pe langa Cluj. La intoarcere m-am hotarat sa merg pe un drum pe care nu il stiam si desi era cam industriala zona am zis ca e ok. La un moment dat observ undeva in dreapta, la vreo 30 de metri de strada un grup de vreo 5-6 puradei care sa jucau in noroi, care cand m-au vazut au inceput sa alerge sprea strada. Dupa 200 de metri observ ca strada e blocata de 20-25 de tigani (nu blocata efectiv ci stateau pe strada nu pe langa), ma hotarasc ca nu ma risc sa trec printre ei si fac cale intoarsa. Intre timp puradeii pe langa care am trecut vazand ca ma intorc s-au inarmat cu niste pietre mai mari ca ei si au luat pozitia de aruncare. Cand am ajuns aproape in dreptul lor am accelerat puternic ca sa nu ma nimereasca .Daca mi-ar fi sarit unul dintr-un boschet in fata ar fi urlat lumea ca mergeam cu viteza.


Editat de ROZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati inceput circul si aici. Nu va doare obrazul !? Daca se anunta ceva si in Bucuresti bine, daca nu iar e bine. Or fi unii mai putin vorbareti si mai cu initiativa... Probabil trebuie putin timp, dar e pacat sa va aratati intre voi cu degetul aiurea, nu face cinste niciunuia si chiar nu cred ca marea majoritate gusta smaroiala asta a voastra de net, spectacol ieftin. E doar o parere, canalizati-va energiile pentru ceva mai creativ si incercati sa fiti mai maturi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

timp ?asa e ,localitatea e pazita mom ....politie, jandarmerie ..si cat o sa pazeasca ...o luna ,doua,zece ??


» Post actualizat in 17 Aug 2014 20:39

Mie pana si ideea de proteste mi se pare hilara.

hai nu zau.

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

timp ?asa e ,localitatea e pazita mom ....politie, jandarmerie ..si cat o sa pazeasca ...o luna ,doua,zece ??

 

Am trecut azi cu motorul in jur de 13:00 prin Sanzieni si nu era picior de jandarm sau politist.. e drept ca si ploua de cateva ore in zona. Tigani n-am vazut decat vreo 4, si s-au oprit sa se uite cum trec dar n-au schitat nici un gest.. Un pic offtopic, am dat zilele astea o tura Cluj-Sighisoara-Brasov-Tg. Secuiesc-Miercurea Ciuc-Tg Mures-Cluj si cum am tot urmarit topicul asta zilele astea am fost atent la populatia de prin sate. Zeci de tigani peste tot, pe marginea drumului, in carute nesemnalizate, cate 6-7 in tot felu de harburi de masini.. in mod normal nu ii bagi in seama, nu ii vezi, dar is a dracului de multi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...