Sari la conținut

Postări Recomandate

Problema mea cu Louis e ca nu pricep boaba de Germana. De aceea am cerut ajutor.

Multumesc pentru raspuns in orice caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problema mea cu Louis e ca nu pricep boaba de Germana. De aceea am cerut ajutor.

Multumesc pentru raspuns in orice caz.

www.bbmoto.ro astia sunt de la mine din localitate si aduc la pret de catalog de la Louis! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea cu Louis e ca nu pricep boaba de Germana. De aceea am cerut ajutor.

Multumesc pentru raspuns in orice caz.

 

Uite AICI pagina din Catalogul Louis unde ai proiectoare...

Vezi ce iti place, iar de adus... sunt multi baieti respectabili pe aici care aduc. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mea cu Louis e ca nu pricep boaba de Germana. De aceea am cerut ajutor.

Multumesc pentru raspuns in orice caz.

 

 

Salut,

 

Ai putea sa folosesti google translator.Il gasesti la un "sarci" pe google.Eu asa cumpar de pe Louis.Bafta multa si sa te bucuri multi km de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva Widebar sau Tbar pe mobra? Imi plac la nebunie dar cum ii la drum lung e foarte obositor sau nici sa nu ma gandesc la asa ceva ? :friends:

 

--- Mesaj completat în 28 Jan 2008 16:32 -------------
Chiar nu are nimeni asa ceva pe drag?eventual comenzi avansate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

A venit vremea sa-i schimb consumabilele.De care Motul mai exact imi recomandati ? Ce filtru de ulei?Are 20k km.Nu au mai fost schimbate consumabilele de la 5k.Sa-i schimb si uleiul din cardan sau cel din furca?

 

Este vorba despre dragstarita de 650 clasica, an 2003

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa-i schimb consumabilele.De care Motul mai exact imi recomandati ? Ce filtru de ulei?Are 20k km.Nu au mai fost schimbate consumabilele de la 5k.Sa-i schimb si uleiul din cardan sau cel din furca?

 

Este vorba despre dragstarita de 650 clasica, an 2003

Nu prea ma pricep nici eu dar a mea e in garantie la o firma destul de serioasa din Mures si mi-au facut schimb de ulei si filtru, in cartea de garantie scrie filtru champ X302 si la ulei mineral si dupa cum am auzit uleiul din cadran se schimba foarte rar(pe la 40-50 mii :D ) dar oricum daca vrei sa schimbi si uleiul din cadran nu-i mult vorbeste cu Barna,el a facut rost de ulei de cadran pt 2 prieteni care au virago probabil te rezolva si pe tine si cu filtru si cu uleiul. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa-i schimb consumabilele.De care Motul mai exact imi recomandati ? Ce filtru de ulei?Are 20k km.Nu au mai fost schimbate consumabilele de la 5k.Sa-i schimb si uleiul din cardan sau cel din furca?

 

Este vorba despre dragstarita de 650 clasica, an 2003

Omule daca tot bagi bani in consumabile...nu vrei sa bagi tu si niste bani sa zicem in niste coarne corespunzatoare modelului...? :kiss: De exemplu alea orig...un ape de 40 sau un beach-bar :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ma pricep nici eu dar a mea e in garantie la o firma destul de serioasa din Mures si mi-au facut schimb de ulei si filtru, in cartea de garantie scrie filtru champ X302 si la ulei mineral si dupa cum am auzit uleiul din cadran se schimba foarte rar(pe la 40-50 mii :kiss: ) dar oricum daca vrei sa schimbi si uleiul din cadran nu-i mult vorbeste cu Barna,el a facut rost de ulei de cadran pt 2 prieteni care au virago probabil te rezolva si pe tine si cu filtru si cu uleiul. :hug:

 

 

merci, o sa intreb la reprezentanta yamaha sa vad daca au asa cva. :D

 

--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 15:46 -------------

Omule daca tot bagi bani in consumabile...nu vrei sa bagi tu si niste bani sa zicem in niste coarne corespunzatoare modelului...? :hug: De exemplu alea orig...un ape de 40 sau un beach-bar :D

 

Imi pare rau ca pocesc traditia droagei, dar imi plac cele pe care le am acum. :D Am si originalul.Le schimb cand ma voi plictisi de lookul asta.Noroc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci, o sa intreb la reprezentanta yamaha sa vad daca au asa cva. :D

 

<small>--- Mesaj completat în 05 Feb 2008 15:46 -------------</small><br/>

 

Imi pare rau ca pocesc traditia droagei, dar imi plac cele pe care le am acum. :kiss: Am si originalul.Le schimb cand ma voi plictisi de lookul asta.Noroc :D

Sal ai nevoie de filtru de ulei champion X302 (recomand) ;Filtru de aer Champion V308 (recomand ) ;ulei pentru cardan 80W-90 Mobil1 :hug:

In caz ca vrei detalii si pret si alte chestii, anuntama ....

:D

Barna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara fonlfleuri de vitezana la plecarea de la stop si vrajeli de supermoto prin trafic, indiferent de incarcare, am trecut mereu de 300Km fara sa intru pe rezerva. si asta in trafic de litoral plin de turistopiteci habauci. la drum intins cu mine 90kg+ea50kg+bagaje20-25kg, iar am depasit 300km fara sa intru pe rezerva. daca imi amintesc bine chiar 320. tinand cont ca fara sa intri pe rezerva dispui de vreo 14 litri de benzina fa tu calculele. iese pe la 4%?

viteza? croaziera 110-120, excese spre 140+ in depasiri. in oras, cat de repede se poate. daca reusesc sa gasesc loc sa trec de 50 vara e sarbatoare...

Editat de atash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara fonlfleuri de vitezana la plecarea de la stop si vrajeli de supermoto prin trafic, indiferent de incarcare, am trecut mereu de 300Km fara sa intru pe rezerva. si asta in trafic de litoral plin de turistopiteci habauci. la drum intins cu mine 90kg+ea50kg+bagaje20-25kg, iar am depasit 300km fara sa intru pe rezerva. daca imi amintesc bine chiar 320. tinand cont ca fara sa intri pe rezerva dispui de vreo 14 litri de benzina fa tu calculele. iese pe la 4%?

viteza? croaziera 110-120, excese spre 140+ in depasiri. in oras, cat de repede se poate. daca reusesc sa gasesc loc sa trec de 50 vara e sarbatoare...

Cam asa consuma si a mea am facut Tg-Mures-Harghita Bai si retur 320 km (pe ploaie 1,2 grade incet in viraje)+ vreo 2 ture prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca putem declara dragstaru' un fel de tractoras economic...si ce am constatat vara trecuta ca nu suporta benzinele de fitze gen omv carrera 100. cel putin al meu e cel mai fericit cu petrom/rompetrol de 95. asa ca nu prea face gaura in buget. o merge oare sa-l trec pe gpl sa devina culmea economiei si zgarceniei? cu o bricheta de 1 leu cred ca ma duc pana la serviciu si inapoi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu bag benzina fara plumb de 95 la MOL se comporta excelent.Apropo si-a gaurit careva tobele de la drag sau a golit careva tobele?Ma gandesc sa dau niste gauri de 10 da inca nu am vazut sau auzit nici unul cum suna.

Editat de Exorcist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca gasesti pe youtube ceva exemple audio de tobe gaurite, dar parca nu se merita sa strici frumusete de tobe stock. o sa sune ceva mai strident dar tot subtirel daca treci doar de primul perete. goale complet ar fi intr-un mare fel, doar ca la cum sunt compartimentate finalele stock nu prea vad cum ar putea fi golite fara sa le faci feliute mici mici cu flexu' si pacat de cromul de pe ele. din pacate niste tobe bune aftermarket te usureaza lejer de 300+ iepuroi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu bag benzina fara plumb de 95 la MOL se comporta excelent.Apropo si-a gaurit careva tobele de la drag sau a golit careva tobele?Ma gandesc sa dau niste gauri de 10 da inca nu am vazut sau auzit nici unul cum suna.

 

mai bine de 5 sau de 6 gaura ca alea le poti infunda cu pop nituri la o adica! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt pe cale de a intra in grupul celor cu dragstar :wink:

 

dar ma gandesc la un lucru : cine are ...cat consuma dragu de 650?

 

in oras afara mixt cu ce greutate la ce viteza?

 

cred ca e curios si cine stiu eu :kiss:

 

yup , sunt f curios.Pe mine un plin fara sa inttru pe rezerva m-a tinut in jur de 150-180 km.Adevarul e ca plec primul de la stop....ma bucur de cuplul dragutei :) ...probabil si din cauza ca sunt incepator si nu schimb la timp treptele sau poate ptr ca am mers mult cu ea prin buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yup , sunt f curios.Pe mine un plin fara sa inttru pe rezerva m-a tinut in jur de 150-180 km.Adevarul e ca plec primul de la stop....ma bucur de cuplul dragutei :kiss: ...probabil si din cauza ca sunt incepator si nu schimb la timp treptele sau poate ptr ca am mers mult cu ea prin buc.

 

la tine defectiunea e simpla! de vina e tacanitu' dintre ghidon si sa :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine de 5 sau de 6 gaura ca alea le poti infunda cu pop nituri la o adica! :wink:

Merci da ai dreptate,daca nu-mi plac le pot infunda.

 

--- Mesaj completat în 13 Feb 2008 16:59 -------------

vezi ca gasesti pe youtube ceva exemple audio de tobe gaurite, dar parca nu se merita sa strici frumusete de tobe stock. o sa sune ceva mai strident dar tot subtirel daca treci doar de primul perete. goale complet ar fi intr-un mare fel, doar ca la cum sunt compartimentate finalele stock nu prea vad cum ar putea fi golite fara sa le faci feliute mici mici cu flexu' si pacat de cromul de pe ele. din pacate niste tobe bune aftermarket te usureaza lejer de 300+ iepuroi...

Merci,am vazut cateva clipuri pe youtube dar totusi a-si vrea sa aud live la fiecare filmare se aude altcumva,difera camera de filmat alt zgomot,alta calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare la toata lumea!!!

si mai ales sal'tare lui nenea blackrider!!!

Cred ca m-am indragostit de Dragstar. Si vreau si io una.

numai ca as vrea niste informatii, cum ar fi:

-consumabile (si ceva costuri);

-daca sunt probleme cu racirea (ca e pe aer, nu?)

-consum;

-cum se tine pe drum;

-daca are componente care dau batai de cap in exploatare;

-si cam cat ar fi una de prin '95-2000, ca sa nu am pacalesca geambasii...

Multam fain de ajutor...

ne vdm la o :cheers:

cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...