Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Asta deoarece comunitatea este entuziasta, ceea ce e un lucru extraordinar. Eu vad lucrul asta echivalent cu semnarea unui cec in alb de catre fiecare participant - platesc mai mult decat face, practic acord un credit proprietarului circuitului pentru a putea dezvolta ceva frumos.

 

Sper din tot sufletul ca si "Circuitul" sa isi indeplineasca jumatatea din afacerea asta ...


Apropo - exista vreun plan concret si asumat de finalizare a facilitatilor? Sau totul e asa...la voia "sortii"...?

 

Cu toate astea, boxele erau pline full.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru mine a fost o experienta foarte placuta. Mai ales ca a fost prima data cand am luat startul intr-o cursa.

 

Subscriu la cei care au postat inaintea mea ca e destul de periculos daca e sa "calci" in afara pistei, nu cred ca ai vreo sansa sa nu o dai jos.

Dar nah...si asta face parte din sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma plang ca o pixda trista, dar la orice trackday moto te duci la adancata, dai 70 de EUR, vineri dimineata s`au cerut initial 80 EUR, sotia lui Mistode nu stia exact cat trebuie sa incaseze...baietii din fata mea au inceput sa tipe ca ei au vbit cu Ionut pt 70 EUR...

 

oricum...lumea se da ca alternativa aproape de casa nu avem...preferi sa dai bani sa`ti iei doza...daca stai pe margine, te ia sevrajul

 

Oricum ar fi, daca in stadiul asta al ciircuitului se cere 70e, atunci cand va fi terminat vor cere peste 100 :) ceea ce mi se pare exagerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu totusi as fi mers pe 1-3 mai dar este destul de scumpicel; 45 euro licenta de pilot pe an, 45 euro asigurare medicala pe an, 170 euro taxa, 15 euro transponderul, trebuie afiliere la un club (care s-ar putea sa mai ceara 100 euro pentru asta)... Cam multe sute de euro pentru un weekend.

In legatura cu accidentele de pe Adancata... shit happens ! Totusi nu au fost grave.

In ultimele 2 iesiri ale prietenilor mei pe strada 2 motociclete s-au facut praf, niste oase fracturate, asa ca... mai periculos este pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la doctor si sunt ok...am vizitat medicul generalist si neurologul, am reflexe sunt stabil si am miscari coordonate

maine am o programare la oftalmologie, trebuie investigata o pata rosie pe ochi, hemoragie subconjuctivala

 

prostia cea mai mare a fost ca eu am ales sa parasesc pista dupa voblaj, crezand ca asa ar fi mai ok decat sa trag de motoreta pt urmatorul viraj de dreapta

 

@cesar...legat de cazaturi pe fiecare pista, le spuneam baietilor in masina la intoarcere ca am o curba si la adancata, dupa cea de la tg secuiesc

@denis...atmosfera din secuime nu are grad de comparatie, asta legat de faptul ca pe circuite mici se invata mersul. acolo am pus prima oara genunchiul jos, acolo m`am imbatat cu voi si acolo e mancarea buna...unguroaicele nu stiu cum sunt :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca este o problema cu videorendalul in acest filmulet ,am mai urmarit si alte filmulete ale baiatului si tot asa se intampla,cred ca are o probleme gps`ul din aplicatie/gadged cu viteza de top

nu stiu ce se intampla cu rapoartele,nu eu sunt in filmulet,este un baiat din componenta teamului adrenaline motorsport parca,eu nu am avut camerele la mine ca nu am mai avut prinderi sa pun si pe 750,toate le-am pus pe carenele de curse ale k5`ului

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca este o problema cu videorendalul in acest filmulet ,am mai urmarit si alte filmulete ale baiatului si tot asa se intampla,cred ca are o probleme gps`ul din aplicatie/gadged cu viteza de top

nu stiu ce se intampla cu rapoartele,nu eu sunt in filmulet,este un baiat din componenta teamului adrenaline motorsport parca,eu nu am avut camerele la mine ca nu am mai avut prinderi sa pun si pe 750,toate le-am pus pe carenele de curse ale k5`ului

Miercurea trecuta am fost pe la Geo la service sa las o Honda la reparat, avea un gixer pe rampa il pregatea pentru etapa ce tocmai a fost weekendul asta.

Nu cumva Gixerul de pe rampa era al tau? Carene albe, rezervor albastru, QS etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu in seama, nu trebuie sa fiti suparati, asa e la circuit, se mai cade.
Important e sa cazi "bine" si sa minimizezi toate stricaciunile.
Probabil ca si entuziasmul e de vina, dupa atat timp de stat si uitat la filmulete, poze, etc., e greu sa nu ti se faca pofta.
Sanatate multa sa aveti si sa ne vedem cu bine la circuitele astea mai mici, ca alea sunt baza(deocamdata).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In documentarul the fastest parca...explica rossi avantaje cand ,cazi pe circuit de viteza si motocross...se pare totusi ca adancata le imbina f frumos...pai eu zic ca tre sa fiti mandrii de aceasta premiera...te dai supersport si cand pici efecte de motocross...coool...:)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...