Sari la conținut

Compatrioti de tura Timisoara?


djwilly
 Share

Postări Recomandate

He he, traversarea aia de la Luncani la Zolt a fost prima mea tură de off-road cu mobra, mai fusesem doar cu bicicleta pe acolo și mi s-a părut lejer de făcut :) Pe coborârea aia de care ziceți și voi mi-am dau eu seama că mountainbiking-ul și endureala n-au nici o treabă una cu alta, mai ales cu mobră de 190 kile :)) A și fost prima dată când am pus-o jos, după care am mers de se vedeau frunzele după mine... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 623
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe urcare merge mai usor, eu am fost de multe ori pe acolo.

Am fost pe acolo cand se organiza intrunirea Honda Africa Twin la Nadrag, am fost cu grupul de 5 ori (daca tin minte bine), plus in alte trupe si doar o singura cazatura tin minte ca a fost, cu un baiat cu un KTM care era prea inalt pentru el si era si foarte incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, cuvântul de ordine "foarte începător". Eu "A"-ul îl am de 2 ani, iar mobra de anul trecut, am fabuloasa experiență de vreo 9.000 km. :)

Iar aia era chiar prima mea tură mai lungă, înmatriculasem motorul cu vreo săptămână în urmă.

 

Dar da, pe urcare ar fi fost mult mai ok, m-am cam "tăiat" că era destul de abrupt, cu șleauri, și plin de bolovan mari și instabili, și dintr-o dată eu nu mai aveam 11 kile între craci ci vreo 190 :) Nu-i nimic, așa învățăm...

Editat de Bogdan Brinduse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emotii am si eu pe coborare, cu pante abrupte, pline de macadam, bolovani, etc. Eu le simt mult mai rau, cu pasager in spate. Parca nici frana de motor nu ma opreste la vale, ma duc ca tavalugul, daca mai pisc si frana, ajung pe burta. Pe urcare nu am treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 posturi mai sus nu ma plangeam de manstiur bethausem, iar din directia aialalta de la balint, am fost anu trecut si nu imi aduc aminte sa fie vreo problema, ba chiar e intr-o stare foarte buna, trackul de anu trecut imi spune ca ma deplasam cu 70-80 la ora, deci nu pare sa fie rau :) iar mititica de pe googlemaps, arata in stretview un asfalt nou :)


» Post actualizat in 05 Apr 2016 13:22

el e mititica :)

post-69607-0-85500500-1459862553.jpg

Editat de cooldeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! stie cineva dintre voi care e starea drumului pe la Balint-Bethausen-Manastiur?

Este foarte bun, cu exceptia Leucusesti - Manastiur, care nu a fost reparat anul trecut, dar si bucata asta e bunicica - ptin valurit drumul si petice, nu tin minte sa fi fost gropi.

Am fost la sf lui Februarie pe Balint>Rachita>Faget.

Editat de emilian_rks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info. N-am fost niciodata pe portiunea aia de drum iar acum vreo 2-3 saptamani m-am invatat minte sa ma informez despre drumurile necunoscute ( adica am mers de la Periam la Arad :) si mi-am adus aminte de injuraturi de multa vreme uitate )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna sa ai cruzer. Te intereseaza starea drumurilor. Cand aveai traslap nu aveai asemenea probleme :)

Hehe...tocmai pe dos. E boierie cu vaporu'. Ma intereseaza starea drumurilor fiindca vreau sa am grija de el ca alfel suspensia asistata pneumatic e mult mai confortabila decat la translap :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri a fost un grup.Înainte de Moșnița Nouă erau opriti in benzinaria aia mica.Eu mergeam la sat si de asta stiu de ei.Daca nu mergeam la sat,m-ar fi interesat si pe mine.Bineînțeles,daca acceptă lumea sa vin cu Burgmanul...Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii conteaza, nu fierul de sub ei! Asa ca, daca 100-110 nu e prea tare 😁 poti veni oricand.

Ni s-au mai adaugat inca patru motoare, pana la final.

» Post actualizat in 17 Apr 2016 18:26

Si tura a fost lunga... pentru unii 500+ intr-o zi, pentru restul tot cam asa, in doua zile, cu pauza la sarbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ca veni vorba de ture, cine se baga la ceva plimbari pe langa Tm(maxim 50-70km) sau prin oras? Plimbarile prin natura(in afara partii carosabile :)) sunt de preferat. Probabil fac un topic sa adun toate caprele din oras mai incolo oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva? Deja scriem istorie in materie de ture. Mai putin si ne organizam si grup.

 

Pot primi si eu un numar de telefon in privat?

Daca trec prin Timisoara cu Tiribomba, tare mi-ar placea sa fac o tura cu voi. Sau macar ca pasager pe o alta moto.

 

mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecare probabil sambata dimineata, campare la Glavoi in Apuseni, duminica Padis - Doda Pili - Smida - Giurcuta de sus - Poiana Horea - Albac si spre casa, sau mai putem bantui, eu luni sunt liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...