Sari la conținut

Bucuresti, 7.05.2015, Calea Floreasca - Gsxf 600


Neo^_^
 Share

Postări Recomandate

Mie personal chiar imi face plăcere să merg pe ploaie. Am in permanenta sub sea costumul de ploaie. Opresc, il pun si merg mai departe.

Evident, pe ploaie se merge cu mai multa atenție, dar se merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal chiar imi face plăcere să merg pe ploaie. Am in permanenta sub sea costumul de ploaie. Opresc, il pun si merg mai departe.

Evident, pe ploaie se merge cu mai multa atenție, dar se merge.

Pe ploaie se merge bine merci ca si cu masina pe polei, viteza mai mica, distanta mai mare fata de cel din fata, nu bruschezi comenzile, stai cuminte pe banda ta fara a croseta intre benzi aiurea...semnal in timp util si frana de motor la greu...imbracat bine si cu stergatorul de viziera pe deget e cat se poate de OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam mai sus, unora le face mare placere s-o arda pe 2 roti pe ploaie. Exact cum eroina a descris accidentul: a pus frina si s-a dus. Am patit-o si eu pe ploaie, printre blocuri, a aparut o masina de dupa colt, aveam max 40km/h, putin de tot panicat si in juma de sec eram jos. Da, imi facea o deosebita placere sa merg peste tot numai cu mobra, insa e suficient o cazatura ca asta si deja iti pui intrebari daca a fost ultima intimplare de genul asta, daca ai neuronii intregi, intelegi ca o sa mai fie neplaceri si iei masuri. In fine, eroii trebuie aplaudati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de eroism, aici e vorba ca in drumurile noastre ne mai prinde si ploaia, uneori pe autostrada sau aiurea prin tara... si sunt ploi de tin si o zi...sau mai mult. Ce facem in situatia asta, circulam sau nu ? Nimanui nu ii place sa circule pe ploaie mai ales pe doua roti, dar echipat bine si conducand cu prudenta ajungi la concluzia ca pana si ploaia are farmecul ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e apa de vina. Apa-i apa, ori de unde ar lua-o. Nici macar nu e luata toata din Dambovita. Stiu ca era o pompa din asta pe lacul IOR. Or mai fi si altele.

Apa o baga in cisterne cu pompa nu cu galeata. Pompa aia trage mai de pe fundul lacului nu de la suprafata ca sa ia toate algele. Si poate or avea si astia o sita sa nu le bage toate mizeriile in cisterna.

Te invit la un pahar de apa din Dambovita. Ca e apa. Eu o sa beau o bere. Eventual umplem paharul chiar din cisterna, sa fie curata.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te invit la un pahar de apa din Dambovita. Ca e apa. Eu o sa beau o bere. Eventual umplem paharul chiar din cisterna, sa fie curata.

 

Daca ai vrut sa faci o analogie imi cer scuze, dar nu m-am prins de rationamentul tau.

 

Ar trebui sa se ude strazile cu bere pentru ca este potabila? Si uleiul alimentar e perfect comestibil. Ar fi mai bun pentru udat strazi?

sau

Eu ar trebui sa beau un pahar de apa de Dambovita si tu un pahar de apa cu detergent? Ca daca ar fi si detergent in apa strazile s-ar spala mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu eram on-topic.

 

Am incercat sa spun la inceput ca nu apa de Dambovita e problema ci mizeria de pe strada. Ca e apa de Dambovita sau apa picata din cer rezultatul tot ala e - se face mazga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si idiotii astia au facut drumurile virajate si au dat drumul masinilor pe strada. Revoltator. Cum sa poti circula cu motorul in asemenea condiții?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si idiotii astia au facut drumurile virajate si au dat drumul masinilor pe strada. Revoltator. Cum sa poti circula cu motorul in asemenea condiții?

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si idiotii astia au facut drumurile virajate si au dat drumul masinilor pe strada. Revoltator.

Mai ales in situatia in care mersul pe doua roti a fost prima varianta de deplasare in istoria omenirii . De la cele doua roti ale unui car , la bicicleta testata in 1493 dupa schitele lui daVinci pana la prima motocicleta pe aburi din 1860 . Masinutele au inceput sa apara abia pe la 1886 .

Deci ar trebui sa fie apreciat mai mult mersul pe doua roti :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te dai numai prin oras, când face al de sus pipi pe noi te opresti si suni la taxi. Când te dai si prin afara, inveti ca motocicleta nu are degeaba trei tipuri de franare. Muje ABS. Controlul e la tine

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OF. Ce va mai place sa va dati pe drumuri virajate printre masini, si va mai prinde si ploaia! :crack:

 

ON. Se poate intimpla oricui coleguta, bine ca ai scapat usor ..... asta conteaza.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...