Sari la conținut

Un motociclist l-a luat la bătaie pe șoferul care l-a aruncat pe


pik
 Share

Postări Recomandate

 

R: sa moara ma ta ?!

pai vezi satanistule mic ce esti,daca in momentul in care te ai ridicat din praf cereai iertare domnului sofer,poate nu mincai bataie de la fomeie cu lantul .

la mine mwistu de taximetrist dupa ce ma dat cu pixda in sus a iesit din logan urlind"ce pla mea faci bah?"e copii mosului in momentele alea vazind cum curge uleiul din motor si deja simteam cum imi zvicneste destu' in cizma nu am mai fost asa bine educat ca domnisoarele forumiste de pe aci din topic,si marele lui noroc a fost ca involuntar a lasat barba in piept si a receptionat lovitura in frunte .

daca regret ceva?

da.

am mers schiop si cu dureri aproape o luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 109
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt mai multe diferenţe, nu doar una. Desigur că nu e exact aceeaşi situaţie, dar mentalitatea e aceeași: dacă eu am de suferit din vina altcuiva, înseamnă că sunt îndreptăţit să-mi fac dreptate cu pumnul. Cum ar fi ca la orice accident, ăla care a greşit să ia poceală de la păgubaş? Cum o fi ca mama sau soţia ta să facă un accident oarecare şi să şi-o ia în freză de la păgubaş pe principiul ăsta? Eventual un accident minor, o lovitură din spate la trecerea de pietoni, pentru că ţiganul cu S-ul avea ABS, iar mama ta cu Loganul nu avea... Şi e în culpă. Şi i-a stricat ăluia vopseaua de 2000 de eur. Cum ar fi s-o ia la bătaie?

» Post actualizat in 14 Aug 2015 11:42

 

Din punctul meu de vedere, ţiganul din Covasna a reacţionat natural, firesc, aş putea spune în cazul de la Sânzieni. Este foarte simplu: dai în copilul meu cu motocicleta. Dacă pot, îţi mut dinţii la ceafă. Dacă nu, vorbesc cu prietenii, şi după ceva timp (sau chiar pe loc), o să-ţi mute ei dinţii. În felul ăsta karma este echilibrată, şi tu MOTOCICLISTULE, o să începi să vezi că prin sate circulă şi alţii. Ca să te facem să pricepi asta, o să te călcăm în picioare (eventual o să te omorâm, dar fără intenţie) şi data viitoare când o să treci prin sate, tu şi ceilalţi ca tine, o să ştiţi să mergeţi cu 60 la oră căscând ochii.

 

Şi acum aştept să-mi săriţi cu toţii în cap şi să-mi explicaţi diferenţele dintre cele două cazuri pe care desigur, eu n-o să le văd decât după expunerile voastre ample.

 

ceea ce faci tu aici se numeste reductio ad absurdum in termeni literati

iei ipoteza initiala si concluzionezi ca daca sa-ti bata un tigan sotia nu e acceptabil, atunci nici sa bati tu pe unul (barbat, stare fizica buna, floarea varstei etc) care te-a lovit si apoi face gura in timp ce te dor toate nu e acceptabil

adica e alba fiindca nu e neagra

 

uneori e mai bine sa taci decat sa spulberi dubii

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce faci tu aici se numeste reductio ad absurdum in termeni literati

iei ipoteza initiala si concluzionezi ca daca sa-ti bata un tigan sotia nu e acceptabil, atunci nici sa bati tu pe unul (barbat, stare fizica buna, floarea varstei etc) care te-a lovit si apoi face gura in timp ce te dor toate nu e acceptabil

adica e alba fiindca nu e neagra

 

uneori e mai bine sa taci decat sa spulberi dubii

 

Aţi introdus (nu doar tu, ci şi Sergiu_Q, Ice-D şi BlackWolf) o premiză care nu exista iniţial: nici în cazul care constituie subiectul topicului, nici în argumentaţia din primul post al lui Black_wolf, vinovatul nu a lovit şi nici nu a încercat să lovească victima după accident. În film se vede clar că băiatul din Brăila se repede la şofer fără ca ăla să schiţeze niciun gest agresiv, iar în primul post al lui Black_wolf, o spune chiar el foarte clar: "este ft simplu: dai in mine cu masina daca mai pot sa ma ridic iti mut dintii in ceafa.daca nu vb cu prietenii si dupa ceva timp o sa ti mute ei dintii." Nicio clipă nu se pune problema ca ăla să lovească primul. În ambele cazuri este o reacţie viscerală: ai dat peste mine, îţi sparg faţa.

 

Nu am spus nicio clipă că trebuie să stai ca boul să te mai şi bată ăla, după ce te-a tăvălit cu motorul. Am spus doar că nu mi se pare normal ca în urma tăvălelii, reacţia ta să fie de acelaşi calibru cu cea a ţiganilor de la Sânzieni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multe diferenţe, nu doar una. Desigur că nu e exact aceeaşi situaţie, dar mentalitatea e aceeași: dacă eu am de suferit din vina altcuiva, înseamnă că sunt îndreptăţit să-mi fac dreptate cu pumnul. Cum ar fi ca la orice accident, ăla care a greşit să ia poceală de la păgubaş? Cum o fi ca mama sau soţia ta să facă un accident oarecare şi să şi-o ia în freză de la păgubaş pe principiul ăsta? Eventual un accident minor, o lovitură din spate la trecerea de pietoni, pentru că ţiganul cu S-ul avea ABS, iar mama ta cu Loganul nu avea... Şi e în culpă. Şi i-a stricat ăluia vopseaua de 2000 de eur. Cum ar fi s-o ia la bătaie?

 

 

 

Aţi introdus (nu doar tu, ci şi Sergiu_Q, Ice-D şi BlackWolf) o premiză care nu exista iniţial: nici în cazul care constituie subiectul topicului, nici în argumentaţia din primul post al lui Black_wolf, vinovatul nu a lovit şi nici nu a încercat să lovească victima după accident. În film se vede clar că băiatul din Brăila se repede la şofer fără ca ăla să schiţeze niciun gest agresiv, iar în primul post al lui Black_wolf, o spune chiar el foarte clar: "este ft simplu: dai in mine cu masina daca mai pot sa ma ridic iti mut dintii in ceafa.daca nu vb cu prietenii si dupa ceva timp o sa ti mute ei dintii." Nicio clipă nu se pune problema ca ăla să lovească primul. În ambele cazuri este o reacţie viscerală: ai dat peste mine, îţi sparg faţa.

 

Nu am spus nicio clipă că trebuie să stai ca boul să te mai şi bată ăla, după ce te-a tăvălit cu motorul. Am spus doar că nu mi se pare normal ca în urma tăvălelii, reacţia ta să fie de acelaşi calibru cu cea a ţiganilor de la Sânzieni.

 

 

ai zis clar "cum ar fi ca la orice accident..."

adica tu presupui din start ca daca mananca unul bataie intr-un caz complet izolat neaparat va degenera si la fiecare accident se va bate lumea

 

si nu te mai ascunde dupa uscaturile dornice de zmardoiala de pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i zis clar "cum ar fi ca la orice accident..."

adica tu presupui din start ca daca mananca unul bataie intr-un caz complet izolat neaparat va degenera si la fiecare accident se va bate lumea

 

si nu te mai ascunde dupa uscaturile dornice de zmardoiala de pe aici

 

Ba nu presupun nimic. Şi aici nu era vorba de un caz complet izolat. Era vorba de atitudinea unora dintre cei care au scris pe topic faţă de cât de mult sau de puţin justificată este violenţa faţă de vinovat.

 

Dacă băiatul din Brăila are dreptul să îl ia la bătaie pe vinovat (care nu a sărit cu pumnii la el), de ce n-ar avea şi ţiganii din Sânzieni acelaşi drept? Iar dacă acceptăm tipul ăsta de justificări, de ce să nu mergem mai departe şi să recurgem la violenţă în cazul oricărui accident care generează un nivel de frustrare similar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu presupun nimic. Şi aici nu era vorba de un caz complet izolat. Era vorba de atitudinea unora dintre cei care au scris pe topic faţă de cât de mult sau de puţin justificată este violenţa faţă de vinovat.

 

Dacă băiatul din Brăila are dreptul să îl ia la bătaie pe vinovat (care nu a sărit cu pumnii la el), de ce n-ar avea şi ţiganii din Sânzieni acelaşi drept? Iar dacă acceptăm tipul ăsta de justificări, de ce să nu mergem mai departe şi să recurgem la violenţă în cazul oricărui accident care generează un nivel de frustrare similar?

 

fiindca reductio ad absurdum

uite copii, asa ajungeti daca haliti silogismele nocturne de pe a3 si b1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul că foloseşti incorect o noţiune de logică precum reducerea la absurd şi modifici premizele unui silogism după cum îţi convine ţie nu dă mai multă valoare concluziei la care ajungi.

 

Pe de altă parte, chiar sunt convins că discuţia asta ar fi mult mai plăcută la o bere. Până atunci, eu mi-am spus părerea, voi o să rămâneţi la părerile voastre... La revedere şi-un praz verde. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu presupun nimic. Şi aici nu era vorba de un caz complet izolat. Era vorba de atitudinea unora dintre cei care au scris pe topic faţă de cât de mult sau de puţin justificată este violenţa faţă de vinovat.

 

Dacă băiatul din Brăila are dreptul să îl ia la bătaie pe vinovat (care nu a sărit cu pumnii la el), de ce n-ar avea şi ţiganii din Sânzieni acelaşi drept? Iar dacă acceptăm tipul ăsta de justificări, de ce să nu mergem mai departe şi să recurgem la violenţă în cazul oricărui accident care generează un nivel de frustrare similar?

 

pai faza e ca la Sanzaeni victimele accidentului erau tot motociclistii si nu copii aia. deci nu tiganii trebuiau sa sara la bataie ci cei accidentati ! numai ca motociclistul a fost prea sifonat ca sa mai sara la bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai faza e ca la Sanzaeni victimele accidentului erau tot motociclistii si nu copii aia. deci nu tiganii trebuiau sa sara la bataie ci cei accidentati ! numai ca motociclistul a fost prea sifonat ca sa mai sara la bataie.

 

Asta din punctul tău de vedere. Şi al motocicliştilor implicaţi. Şi al familiilor lor. Şi eventual al comunităţii de motociclişti. Dar toată treaba a început cu acroşarea copilului. Ăsta a fost de fapt accidentul. Iar din punctul de vedere al clanului de ţigani, lucrurile se vedeau altfel: o motocicletă a lovit un copil din trib. Deci copilul trebuie răzbunat şi motociclistul (motocicliştii) trebuie călcat în picioare. După părerea lor, aveau dreptate. Copilul era rănit. Nu mai conta că şi motociclistul a ajuns la pământ. Motociclistul era vinovat că a lovit copilul. Trebuia călcat în picioare.

 

Cine stabileşte de partea cui e dreptatea, de fapt? Poliţia. A stat clanul de ţigani să aştepte ancheta? Cam la fel de mult ca şi băiatul din Brăila...

Editat de ionradoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi satanistule mic ce esti,daca in momentul in care te ai ridicat din praf cereai iertare domnului sofer,poate nu mincai bataie de la fomeie cu lantul .

la mine mwistu de taximetrist dupa ce ma dat cu pixda in sus a iesit din logan urlind"ce pla mea faci bah?"e copii mosului in momentele alea vazind cum curge uleiul din motor si deja simteam cum imi zvicneste destu' in cizma nu am mai fost asa bine educat ca domnisoarele forumiste de pe aci din topic,si marele lui noroc a fost ca involuntar a lasat barba in piept si a receptionat lovitura in frunte .

daca regret ceva?

da.

am mers schiop si cu dureri aproape o luna.

Iti inteleg durerea si punctul de vedere, dar asta cu scuzatul ma depaseste,chiar amuzant,poate erai ironic. Ala era agresiv si eu sa ma dau prost,de parca eu am gresit si eram agresiv.In realitate, eu am iesit mult mai sifonat decat cei 2 si fara demnitate,poti spune.

 

 

Morala:violence creates more problemes than it solves.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate suntem si vom fi pentru mult timp o tara de babuini. Atat conservarul, care din ignoranta/nesimtire/prostie crasa putea produce f multa suferinta, cat si smardoiasul motociclist care aplica legea junglei. Doi tampiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar toată treaba a început cu acroşarea copilului.

nu, toata treaba a inceput cu lasarea copilei nesupraveghiata...

pe STRADA!

Ăsta a fost de fapt accidentul. Iar din punctul de vedere al clanului de ţigani, lucrurile se vedeau altfel: o motocicletă a lovit un copil din trib. Deci copilul trebuie răzbunat şi motociclistul (motocicliştii) trebuie călcat în picioare. După părerea lor, aveau dreptate. Copilul era rănit. Nu mai conta că şi motociclistul a ajuns la pământ. Motociclistul era vinovat că a lovit copilul. Trebuia călcat în picioare.

da...

numai ca copilul nu a patit mai nimic, iar motociclistul a murit iar altul a fost injunghiat.

comparam un pumn cu facutul de buzunare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc si nu-mi vine sa cred...compara unii ce s-a intamplat aici cu ce s-a intamplat la sanzieni...ba, aia care faceti comparatii de astea, ce fel de motociclisti sunteti? v-a dat vreun taximetrist pe jos vreodata? v-a luat fata vreun bmw plin cu tigani ? pai ce a facut ala cu masina, dpmdv e tentativa de crima...si poate baiatul ala s-a si lovit la cap si nu rationa corect, sa zicem... in ziua de azi toti......si-au luat motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, încetaţi cu polemica asta de 3 lei. Nu compar moartea unui om cu un pumn în faţă. Subliniez doar că ambele au la bază aceeaşi mentalitate de pitecantrop: mi-a fost făcut un rău, am dreptul să recurg la violenţă ca să compensez. Lucrurile nu trebuie să mai meargă aşa. De-asta există poliţie, procuratură, legi şi judecători.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"hai boss, i-a dat si el un pumn ce mare lucru, nu i-a dat sa il ia cu lesin"

"hai boss, a intors si el pe dubla continua ce mare lucru"

hai boss, a fost ceva 'mic' nu e asa grav...

 

ai drq v-ati luat motoare si va prefaceti ca sunteti mai sfinti decat preafericitul daniel =)) parca vad ca nici nu turati motoarele la semafor sau cand treceti printre benzi intre masini :)))))))

 

ai drq motociclisti educati, pff, nu mai e motociclismul ce era odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vrut sa-l iau pe conservar la bataie cand mi-a zis ca-s de vina ca am intrat in laterala lui... de ce nu am franat la timp?

eram cu gagica care-mi tot repeta sa ma calmez.

la politie am aflat ca era angajat la sri conservaru.

cum se termina daca il pocneam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut ca in ultimele zile au fost cateva accidente teribile in care au fost implicate doar masini, sau masini si camioane. Toate avind ca numitor comun: durerea in pwla a unor soferi fata de ceilalti soferi. Daca in loc de masini sau camioane (dupa caz) erau motociclisti .....

Dupa mintea celor de pe aici ar fi trebuit ca pe linga cei din pacate decedati sau raniti in accidente sa avem si ceva soferi batuti bine.

Multi va faceti ca nu intelegeti: ionradoi a spus limpede ca aici se discuta de mentalitatea acestui popor. Daca vreti sa va etalati muschii va propun sa o faceti in fata organelor statului care nu isi fac treaba in astfel de cazuri si ii fac scapati pe cei vinovati. Sau cand e vorba de asta va dezumflati repede, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce misto...soferul ala, care a intrat cu nesimtire in intersectie, o sa primeasca vreo 30 lei amenda, aia o sa fie consecintele legale pt el. data viitoare o sa faca la fel. si el, si altii de teapa lui. poate se intalnescu cu sustinatorii pacifisti de pe aici. in trafic. sa le mai schimbe opiniile, despre lume si viata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce misto...soferul ala, care a intrat cu nesimtire in intersectie, o sa primeasca vreo 30 lei amenda, aia o sa fie consecintele legale pt el. data viitoare o sa faca la fel. si el, si altii de teapa lui. poate se intalnescu cu sustinatorii pacifisti de pe aici. in trafic. sa le mai schimbe opiniile, despre lume si viata :)

 

Mai pune... Minim 6 milioane şi 60 de zile suspendare. Asta dacă motociclistul nu-şi scoate certificat medico-legal.

 

 

Citat din Codul Rutier:

 

(3) Constituie contraventie si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a III-a de sanctiuni si cu aplicarea sanctiunii contraventionale complementare a suspendarii dreptului de a conduce pentru o perioada de 60 de zile savarsirea de catre conducatorul de autovehicul, tractor agricol sau forestier ori tramvai a urmatoarelor fapte:

a)nerespectarea regulilor privind prioritatea de trecere, depasirea sau trecerea la culoarea rosie a semaforului, daca prin aceasta s-a produs un accident de circulatie din care au rezultat avarierea unui vehicul sau alte pagube materiale;

b)nerespectarea interdictiei temporare de circulatie instituite pe un anumit segment de drum public;

c)nerespectarea regulilor de circulatie la trecerea unei coloane oficiale sau intercalarea intr-o astfel de coloana;

d)circulatia pe sens opus, cu exceptia cazurilor in care se efectueaza regulamentar manevra de depasire.

» Post actualizat in 18 Aug 2015 14:32

Punctul de amenda e 105 RON de la 1 iulie.

 

Articolul 98

(1) Amenzile contraventionale se stabilesc in cuantumul determinat de valoarea numarului punctelor-amenda aplicate.

(2) Un punct-amenda reprezinta valoric 10% din salariul minim brut pe economie, stabilit prin hotarare a Guvernului.

(3) Contraventiilor prevazute in prezenta ordonanta de urgenta li se stabilesc clase de sanctiuni carora le corespunde un numar de puncte-amenda, in functie de gravitatea faptelor si de pericolul social pe care acestea il prezinta.

(4) Clasele de sanctiuni sunt urmatoarele:

a)clasa I - 2 sau 3 puncte-amenda;

b)clasa a II-a - 4 sau 5 puncte-amenda;

c)clasa a III-a - de la 6 la 8 puncte-amenda;

d)clasa a IV-a - de la 9 la 20 puncte-amenda;

e)clasa a V-a - de la 21 la 100 puncte-amenda.

(5) Contraventiile prevazute la clasa a V-a de sanctiuni se aplica persoanelor juridice.

» Post actualizat in 18 Aug 2015 14:43

În cazul in care omul isi scoate certificat medico-legal, permisul se suspendă 90 de zile + dosar penal, după cum rezultă de mai jos:

 

Articolul 103

(1) Suspendarea exercitarii dreptului de a conduce autovehicule si tractoare agricole sau forestiere se dispune:

a)pentru o perioada de 30 de zile, daca titularul permisului de conducere a savarsit contraventii care cumuleaza 15 puncte de penalizare;

b)pentru o perioada de 60 de zile, daca titularul permisului de conducere cumuleaza din nou cel putin 15 puncte de penalizare in urmatoarele 12 luni de la data expirarii ultimei suspendari a exercitarii dreptului de a conduce.

c)pentru o perioada de 90 de zile cand fapta conducatorului de autovehicul, tractor agricol sau forestier ori tramvai a fost urmarita ca infractiune la regimul circulatiei pe drumurile publice, precum si in cazul accidentului de circulatie din care a rezultat decesul sau vatamarea corporala a unei persoane si instanta de judecata sau procurorul a dispus clasarea, renuntarea la urmarirea penala, renuntarea la aplicarea pedepsei sau amanarea aplicarii pedepsei, daca pentru regula de circulatie incalcata prezenta ordonanta de urgenta prevede suspendarea exercitarii dreptului de a conduce.

 

După dosarul penal (care se va solda în cel mai bun caz cu o amendă penală suplimentară), omul mai poate să deschidă proces civil şi să-l scuture pe conservar de nişte mii de euro. Şi ar fi fost cât se poate de îndreptăţit să facă asta, iar conservarul n-ar fi scăpat deloc uşor.

 

Deci, asta trebuia să facă, nu să-i ardă un pumn. Pentru că acum o să poată conservarul să-l acuze de atac şi să-şi scoată certificat medico legal şi să-l dea el în judecată pentru despăgubiri, pe parte civilă.

Editat de ionradoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut ca in ultimele zile au fost cateva accidente teribile in care au fost implicate doar masini, sau masini si camioane. Toate avind ca numitor comun: durerea in pwla a unor soferi fata de ceilalti soferi. Daca in loc de masini sau camioane (dupa caz) erau motociclisti .....

Dupa mintea celor de pe aici ar fi trebuit ca pe linga cei din pacate decedati sau raniti in accidente sa avem si ceva soferi batuti bine.

Multi va faceti ca nu intelegeti: ionradoi a spus limpede ca aici se discuta de mentalitatea acestui popor. Daca vreti sa va etalati muschii va propun sa o faceti in fata organelor statului care nu isi fac treaba in astfel de cazuri si ii fac scapati pe cei vinovati. Sau cand e vorba de asta va dezumflati repede, nu?

True.... scurt bilant pe 4 zile:

 

14 august 2015, s-au înregistrat 27 de accidente rutiere grave, în urma cărora 3 persoane au decedat, iar alte 24 au fost rănite grav.
15 august 2015, s-au înregistrat 35 de accidente rutiere grave, în urma cărora 8 persoane au decedat, iar alte 43 au fost rănite grav.
16 august 2015, s-au înregistrat 24 de accidente rutiere grave, în urma cărora 13 persoane au decedat, iar alte 22 au fost rănite grav.
17 august 2015, s-au înregistrat 30 de accidente rutiere grave, în urma cărora 10 persoane au decedat, iar alte 38 au fost rănite grav.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

True.... scurt bilant pe 4 zile:

 

14 august 2015, s-au înregistrat 27 de accidente rutiere grave, în urma cărora 3 persoane au decedat, iar alte 24 au fost rănite grav.
15 august 2015, s-au înregistrat 35 de accidente rutiere grave, în urma cărora 8 persoane au decedat, iar alte 43 au fost rănite grav.
16 august 2015, s-au înregistrat 24 de accidente rutiere grave, în urma cărora 13 persoane au decedat, iar alte 22 au fost rănite grav.
17 august 2015, s-au înregistrat 30 de accidente rutiere grave, în urma cărora 10 persoane au decedat, iar alte 38 au fost rănite grav.

Cati sunt straini si cati sunt romani intorsi in tara ptr concediu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai mancati shaorma cu de toate!!!

 

am patit o eu, accident aproape similar

 

bataie + 3 zile spitalizare...oricum, nimic grav.

 

am deschis penal!

 

dupa 2 ani, am primit " rezolvarea" cazului. a luat amenda 500 roni! si eu multa sanatate! banii au intrat la stat, eu n am vazut niciun ron! probabil omul nu avea niciun antecedent cu politia, altfel venea la intelegere cu mine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu-i rupi capul conservarului mai face si alta data asa,eu l-am urmarit pe unul cu loganul peste 30 de km sa-i dau picioare in gura pana l-am umplut de bohrsh,eram in afara localitatii,in fata mea pe contrasens venea un loganu rosu,care depasise un camion si nu se tragea pe banda lui,am franat de la 260 pana la 0 deoarece venea fix in mine..cand am reusit sa-l opresc si dupa vreo 2 picioare in bot mi-a zis ca m-a vazut ca vin cu viteza prea mare si a vrut sa ma opreasca ca de ce mergem noi cu viteza asa mare..i-am mai dat 2 si l-am lasat sa contemple cerul,in urma cu vreo luna eram cu varadero si cu sotia,mi-a taiat fata un matiz care iesea de pe un drum unde avea cedeaza,doar experienta si CBS-ul m-au salvat...m-am luat dupa el si...nu mai scriu ce a urmat.

In ruma cu multi ani ma intorceam de pe transfagarasan cu prietenii..toti la fel de sanatosi ca mine,iar un logan care aproape a lovit pe unul dintre noi sicane,injuraturi din partea lui..l-am inconjurat cu motoarele..era la iesire din pitesti spre autostrada,de frica cand a vazut ca ne-am adunat imediat 8 in jurul lui a intrat pe contrasens pe una din intrarile care il intorceau spre pitesti..ce zici,mai face vreodata asa unui motociclist??

In concluzie,eu conduc masina zilnic minim 100km,nu mi s-a intamplat niciodata sa pun in pericol viata sau sanatatea unui motociclist..cei care o fac din rautate sau neatentie trebuiesc taxati serios,altfel or sa mai faca si altora daca sunt lasati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, vezi ca mai e un film prin america cu unii care il inconjoara pe unul cu un suv, si a trecut ala peste ei cu tot mobrele lor.

ai grija cand mai 'incercuiesti' masini ca la razboi ca nu stii cum reactioneaza omu la panica si sperietura, cam cum a reactionat si baiatu asta cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...