Sari la conținut

Un motociclist l-a luat la bătaie pe șoferul care l-a aruncat pe


pik
 Share

Postări Recomandate

Cum am spus fiecare face cum considera.

Sonor nu avem casa stim ce s-a vorbit. Dar se vede cam asa: masina a oprit, motociclistul opreste motorul, apoi se repede catre masina INAINTE ca soferul sa fi coborat. Ma indoiesc ca soferul i-a spus ceva din masina si motociclistul a auzit cu casa inca pe cap, dupa care norocosul scoate casca opreste motorul (de teama unei explozii - tari astia de la Pro TV, trebuie sa fie dramatic cu sange, explozii etc) si s-a dus sa-i aplice corectia boului. Se vede ca soferul cand s-a dat jos deja pumnul zbura spre el.

Cum s-a prins motociclistul de atitudinea soferului inainte ca acesta sa si-o exprime? (alt text marca Pro TV)

Daca ar fi mers la sofer si avea loc o discutie dupa care bataia, atunci era alta treaba.

Motociclistul s-a dus sa-i sparga fata din principiu. Daca asa crede ca este bine, treaba lui.

Ce bestie si motociclistul ala,cum i-a zburat lui pumnul

» Post actualizat in 12 Aug 2015 10:33

Ce mai era de spus in situatia de fata?Scuze dupa ce-l tavaleste bine?

» Post actualizat in 12 Aug 2015 10:34

Si daca nu ati trecut prin accidente sa stiti cam cum sta treaba nu mai dati sfaturi sau pareri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiu ca o sa mi iau multe injuraturi dar constat ca poate unii sunt doar motociclisti si atat. Cred ca mai toat am avut vreodata o clipa de natentie.....se mai intampla desi nu ar trebui. In privinta datului cu pumnul ce pot sa zic: sunt situatii cand si mie imi vine sa dau dar ma gandesc ca poti ajunge la zdup asa usor sau in cel mai fericit caz sa te usurezi de cateva sute sau mii de euro. Si pt ce pt un pumn?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima reactie a fost sa opreasca motocicleta . Ceva normal . Continuarea in schimb poate fi in defavoarea motociclistului . O cunostinta a reactionat la fel in urma unui accident auto vs moto . El il da in judecata ptr daune la motocicleta iar soferul il da in judecata ptr agresiune si are certificat medico legal ptr asta . Cred ca merita sa gandesti de doua ori inainte de ati da frau liber instinctelor primare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu este reactie de om civilizat secolul 21.

 

ce treaba are secolul 21 cu brailenii? daca nu si-o lua pe coaja de prima data ala ar fi comentat dupaia tot felul de mizerii, n-au astia rusine.

 

daca tot e forum de accidente, si se presupune ca trebuie sa invatam din fiecare cate ceva, cum de n-a observat nimeni greseala aici? daca mergea drept motociclistul, nici nu intra in masina. in statia de autobuz era pe mijlocul benzii iar apoi la locul accidentului era aproape intre benzi. cineva I-a dat cu target fixation la greu.

Editat de LocDog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar asa, daca te uiti mai atent motociclistul este peste sageata de pe banda cand soferul forteaza trecerea. in cele mai multe cazuri, cand soferul nu e cu nasu in telefon si chiar se uita pe unde merge, se opreste acolo, nu trece ca un bou. de asta este intre benzi, si asa am face toti cred, intuiesti ca se opreste cum e normal. sunt maxim 10 metri intre masina si motor acolo, si a zis sa il ocoloseasca prin dreapta. ratatul a trecut fara sa ii pese.

 

nu imi zice ca tu cu masina la 10 m in fata ta, te duci cat mai pe exterior sa il ocolesti pentru ca stii ca ala chiar trece. daca da, bravo, cred ca ai o putere supranaturala de a vedea viitorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto! Topic de zmardoiala! Eu, in conserva, am o bata de aluminiu. Dupa ce te-am pus jos (indiferent de a cui e vina), dau de 2-3 ori inainte-inapoi peste tine, si dupa ies cu bata sa fiu sigur ca scap intact, ca asa e normal, 'r ati ai draq de satanisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto! Topic de zmardoiala! Eu, in conserva, am o bata de aluminiu. Dupa ce te-am pus jos (indiferent de a cui e vina), dau de 2-3 ori inainte-inapoi peste tine, si dupa ies cu bata sa fiu sigur ca scap intact, ca asa e normal, 'r ati ai draq de satanisti!

Nu ai gresit forumul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto! Topic de zmardoiala! Eu, in conserva, am o bata de aluminiu. Dupa ce te-am pus jos (indiferent de a cui e vina), dau de 2-3 ori inainte-inapoi peste tine, si dupa ies cu bata sa fiu sigur ca scap intact, ca asa e normal, 'r ati ai draq de satanisti!

hahahaha,

pai e perfect, legal vorbind dupa ce ca stai o vreme in spital, eu nici nu mai patesc eu nimic, deoarece am ripostat la agresiune, tu avand bata de baseball in mana...

e prost gandit asa. cu mana goala si cat se poate fara urme...

daca incepi sa scoti bate, cutite, lanturi e grav si daca esti agresat...

nu bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare. Pustiu are 21 de ani. Mie mobra aia nu mi se pare a fi mai mica de 600 cmc. Hmmmmm.

Alta. Parca totusi nu franeaza deloc. iar niste semne de intrebare. Mai zic si de faptul ca nu are nici un fel de reactie.

Inainte sa sariti pe mine ca niste lupi nemancati, nu tin cu soferul, dar cred ca ar trebui subliniate niste aspecte.

 

ps: sa mai zic de viteza de deplasare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare intrebatoare. Pustiu are 21 de ani. Mie mobra aia nu mi se pare a fi mai mica de 600 cmc. Hmmmmm.

Alta. Parca totusi nu franeaza deloc. iar niste semne de intrebare. Mai zic si de faptul ca nu are nici un fel de reactie.

Inainte sa sariti pe mine ca niste lupi nemancati, nu tin cu soferul, dar cred ca ar trebui subliniate niste aspecte.

 

ps: sa mai zic de viteza de deplasare?

interesanta chestie.....

clar ca toata lumea a presupus ca pustiul e OK si legal dpdv al actelor....

chiar ar fi interesant sa aflam si acest aspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesanta chestie.....

clar ca toata lumea a presupus ca pustiul e OK si legal dpdv al actelor....

chiar ar fi interesant sa aflam si acest aspec

 

interesanta chestie.....

clar ca toata lumea a presupus ca pustiul e OK si legal dpdv al actelor....

chiar ar fi interesant sa aflam si acest aspect

exista o singura posibilitate, a dat de A2 cand s-a bagat legea si in acest caz poate sa aibe categoria A.....minim 20 ani cu 2 ani de A2 se poate...daca nu minim 24, am dat exact inainte sa se schimbe legea...mai exact in septembrie 2012 am luat eu permisul, am dat direct de A altfel nu mai apucam...in ianuarie 2013 a fost data si legea din cate stiu

» Post actualizat in 12 Aug 2015 14:04

Intrebare intrebatoare. Pustiu are 21 de ani. Mie mobra aia nu mi se pare a fi mai mica de 600 cmc. Hmmmmm.

Alta. Parca totusi nu franeaza deloc. iar niste semne de intrebare. Mai zic si de faptul ca nu are nici un fel de reactie.

Inainte sa sariti pe mine ca niste lupi nemancati, nu tin cu soferul, dar cred ca ar trebui subliniate niste aspecte.

 

ps: sa mai zic de viteza de deplasare?

am raspuns la ce te referi tu ca exista posibilitatea sa nu aibe permis.....exista o singura pista sa fie Ok cu actele...vezi comentariu de mai sus

Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bestie si motociclistul ala,cum i-a zburat lui pumnul

» Post actualizat in 12 Aug 2015 10:33

Ce mai era de spus in situatia de fata?Scuze dupa ce-l tavaleste bine?

» Post actualizat in 12 Aug 2015 10:34

Si daca nu ati trecut prin accidente sa stiti cam cum sta treaba nu mai dati sfaturi sau pareri

Inteleg ca in opinia Dvs atunci cand am fost accidentat de un neatent/zapacit/cocalar/etc sunt indreptatit sa ii aranjez dintii vinovatului. Corect?

Pai dupa mintea dumitale tiganii care au bagat cutitul in motociclist au procedat corect. Ca doar i-a tavalit copilul.

Oricum va trebui specificat, spre linistea Dvs, ca cei care nu au avut accidente auto nu au voie decat sa citeasca acesta sectiune de accidente.

» Post actualizat in 12 Aug 2015 14:07

Inteleg ca in opinia Dvs atunci cand am fost accidentat de un neatent/zapacit/cocalar/etc sunt indreptatit sa ii aranjez dintii vinovatului. Corect?

Pai dupa mintea dumitale tiganii care au bagat cutitul in motociclist au procedat corect. Ca doar i-a tavalit copilul.

Oricum va trebui specificat, spre linistea Dvs, ca cei care nu au avut accidente auto nu au voie decat sa citeasca acesta sectiune de accidente.

Completez: accidente auto-moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto! Topic de zmardoiala! Eu, in conserva, am o bata de aluminiu. Dupa ce te-am pus jos (indiferent de a cui e vina), dau de 2-3 ori inainte-inapoi peste tine, si dupa ies cu bata sa fiu sigur ca scap intact, ca asa e normal, 'r ati ai draq de satanisti!

cainele care latra nu musca deloc....asa ca las-o moarta cu trecutul inainte - inapoi, daca esti om si ai ceva materie cenusie cred ca nici peste un caine nu ai putea face asta, sau cel putin asa cred, nu poti sti niciodata peste ce idiot poti da.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cainele care latra nu musca deloc....asa ca las-o moarta cu trecutul inainte - inapoi, daca esti om si ai ceva materie cenusie cred ca nici peste un caine nu ai putea face asta, sau cel putin asa cred, nu poti sti niciodata peste ce idiot poti da.....

I love dogs! People...not so much! N-am, pustiule, bata! Dar mi se pare anormala impartirea in caste! Motorizat cu doua roti, motorizat cu patru roti! Oameni suntem, copii facem, in principiu vrem toti sa ajungem teferi acasa, fara sa bagam pe cineva in mormant!

In privinta accidentului, cred ca amandoi au gresit! Soferul trebuia sa-l vada, ca ala avea si farul aprins, nu era chiar vreo racheta sol-sol...Motociclistul avea o viteza mult prea mare pentru puterea lui de reactie, pentru puterea lui de anticipare a fenomenelor din trafic (asta daca mergem pe premiza ca vrem cu totii sa ajungem teferi acasa). Daca nu, motociclistul avea prioritate, moarte conservarilor!

In alta ordine de idei, daca l-as tavali pe un zmeu d'asta, indiferent de vina, daca sare la bataie, o sa fac tot ce pot sa ma apar, si daca nu ma pot apara, o sa fac tot posibilul sa fim chit la un moment dat in viata asta. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca in opinia Dvs atunci cand am fost accidentat de un neatent/zapacit/cocalar/etc sunt indreptatit sa ii aranjez dintii vinovatului. Corect?

Pai dupa mintea dumitale tiganii care au bagat cutitul in motociclist au procedat corect. Ca doar i-a tavalit copilul.

Oricum va trebui specificat, spre linistea Dvs, ca cei care nu au avut accidente auto nu au voie decat sa citeasca acesta sectiune de accidente.

» Post actualizat in 12 Aug 2015 14:07

Completez: accidente

 

Inteleg ca in opinia Dvs atunci cand am fost accidentat de un neatent/zapacit/cocalar/etc sunt indreptatit sa ii aranjez dintii vinovatului. Corect?

Pai dupa mintea dumitale tiganii care au bagat cutitul in motociclist au procedat corect. Ca doar i-a tavalit copilul.

Oricum va trebui specificat, spre linistea Dvs, ca cei care nu au avut accidente auto nu au voie decat sa citeasca acesta sectiune de accidente.

» Post actualizat in 12 Aug 2015 14:07

Completez: accidente auto-moto

Ce treaba au tiganii in acest topic?Nu avem nici o treaba cu tiganii cum nu au nici ei cu civilizatia!Si daca ai avut accident, cunosti(ai avut ?sau este o supozitie) reactia celui accidentat fata de boul care e de vina ,cum CLAR arata inregistrarile lMai este si problema SA POTI,cel din imagini a putut, si reactia lui e perfect normala,tu poate NU poti.Am mai citit unele postari cum ca asigurarile iti

returneaza pagubele.Serios?Ia cautati prin postarile referitoare la sa ceva, vedeti ce recuperati prin asigurari si in cat timp.Si repet: cei care nu au trecut prin asa ceva sa nu dea sfaturi si sa nu emita pareri.Daca te deranjeaza,mergi la social si politica ca acolo nu e nevoie de experienta doar de gargara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, braileanul nostru a stiut sa sara la bataie, dar sa mearga preventiv nu stie.

Din pacate nu e singurul. Am vazut multi motociclisti care n-au nicio treaba cu intersectiile. Nu se uita, nu se asigura, nu incetinesc, nu sunt pregatiti sa franeze. Daca e verde in fata lor ii dau inainte fara nicio grija.

Noroc ca de data asta n-a fost nimic grav. Dar toata povestea se putea evita foarte usor.

 

Uite un sfat de la un australian. Poate bagati la cap!

 

https://www.youtube.com/watch?v=DMB2KMdYqUA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citest

 

Mda, braileanul nostru a stiut sa sara la bataie, dar sa mearga preventiv nu stie.

Din pacate nu e singurul. Am vazut multi motociclisti care n-au nicio treaba cu intersectiile. Nu se uita, nu se asigura, nu incetinesc, nu sunt pregatiti sa franeze. Daca e verde in fata lor ii dau inainte fara nicio grija.

Noroc ca de data asta n-a fost nimic grav. Dar toata povestea se putea evita foarte usor.

 

Uite un sfat de la un australian. Poate bagati la cap!

 

https://www.youtube.com/watch?v=DMB2KMdYqUA

Citeste topicul deschis de Disturber pe Discutii Generale cu numarul de motociclisti accidentati si decedati. Si o sa vezi ca in Romania la acelasi numar de accidentati precum in Germania mor de 5 ori mai multi motociclisti. De ce? Am pus aceeasi intrebare si pe acel topic dar acolo nu mai comenteaza nimeni. Mucles! Daca era un topic de injurat conservari nu mai aveai loc sa scrii ceva. (si culmea majoritatea de pe aici sunt si conservari...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa mintea dumitale tiganii care au bagat cutitul in motociclist au procedat corect. Ca doar i-a tavalit copilul.

 

Urmind logica astora .... tiganii au fost mai destepti n-au fost filmati.

Mare-i gradina .... si multi liberi prin ea, sa citesc de la vechi motociclisti cum sa smardoiesti pe cineva ...... fara cuvinte, doar caractere.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citest

 

Citeste topicul deschis de Disturber pe Discutii Generale cu numarul de motociclisti accidentati si decedati. Si o sa vezi ca in Romania la acelasi numar de accidentati precum in Germania mor de 5 ori mai multi motociclisti. De ce? Am pus aceeasi intrebare si pe acel topic dar acolo nu mai comenteaza nimeni. Mucles! Daca era un topic de injurat conservari nu mai aveai loc sa scrii ceva. (si culmea majoritatea de pe aici sunt si conservari...)

 

Nu inteleg exact la ce te referi.

 

Daca avem sa zicem 10 accidentati motociclisti in Germania si 10 in Romania, in Germania moare unul si la noi mor 5? Am inteles corect?

 

Nu vad decat doua explicatii. Ai nostri nu poarta echipament de protectie sau nu sunt atenti deloc (daca ar fi atenti poate ar reusi sa limiteze efectele, chiar daca n-ar reusi sa evite producerea accidentului - daca te pocnesti la 30 km/h ai mari sanse sa scapi, daca te pocnesti la peste 60km/h nu prea mai ai sanse)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg exact la ce te referi.

 

Daca avem sa zicem 10 accidentati motociclisti in Germania si 10 in Romania, in Germania moare unul si la noi mor 5? Am inteles corect?

 

Nu vad decat doua explicatii. Ai nostri nu poarta echipament de protectie sau nu sunt atenti deloc (daca ar fi atenti poate ar reusi sa limiteze efectele, chiar daca n-ar reusi sa evite producerea accidentului - daca te pocnesti la 30 km/h ai mari sanse sa scapi, daca te pocnesti la peste 60km/h nu prea mai ai sanse)

Ai inteles corect. Eu m-am exprimat deficitar (ce sa astepti de la un inginer :) )

Doresc sa gasim motivele pentru care la noi o mierlesc de 5 ori mai multi la acelasi numar de accidente decat in Germania. Si ma gandeam ca fiecare sa isi spuna parerea.

Eu am presupus ca ar putea fi lipsa de echipament si viteza prea mare. Tu ai aratat lipsa de echipament si lipsa atentiei. Bineinteles ca pot fi si multe alte cauze.

De cate ori se organizeaza cate un mars de protest, el este sub semnul ''Si motociclistii exista in trafic'' sau ''Atentie la motocilcisti'' etc. Foarte bine

Nu am vazut un mars care sa se cheme ''Eu ma sui pe motocicleta doar cu echipament de protectie'' la care toti motociclistii sa fie echipati de sus pina jos. Stiu ca suna stupid dar statistica nu minte.

Vrem ca ceilalti sa ne fereasca dar in primul rand de noi trebuie sa avem grija chiar noi.

Nu mai scriu ca iar se vor imflama diversi ca sunt plictisitor, stereotip, cliseist etc.

Am spus ce am avut de spus. Am sa fac o traducerea unui studiu despre accidentele moto facut la Austrieci care mi s-a parut interesant. Poate incepatorii gasesc lucruri utile prin el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

copil imbecil. daca se concentra nitel trecea pe langa masina elegant - avea locgramada

sa lovesti putin in lateral sa iti iei banii de la asigurari mai mult decat face moto, ASTA INSEAMNA SA FII MAFIOT, as fi facut la fel:))))....😂😂😂😂😂😂😂😂 Editat de yonustelystu1992
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...