Sari la conținut

O zi pe Curbe


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

N-am fost de fata dar, parca este pacat ca amintirea acestei ture sa fie stirbita de asemenea comentarii. Dupa cate am inteles organizarea a fost faina (bravo Metal...), tinand cont de numarul "nebunilor". Chiar daca nu agreez, admir.

Cel mai important lucru este ca ati ajuns cu totii acasa, mai mult sau mai puti sifonati (am intales ca unul dintre voi a facut cunostinta cu asfaltul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma scuzati ca intrerup mica telenovela cu niste poze :D

Incerc maine-poimaine sa montez si un filmulet cu alergarea de pe curbe, cu fazele mai faine.

 

Misto tura si misto gasca. Mers frumos, fiecare cum a stiut, fara zmeisme.

post-40715-0-39832500-1442779867_thumb.jpg

post-40715-0-67307300-1442779868_thumb.jpg

post-40715-0-82335200-1442779901_thumb.jpg

post-40715-0-97821500-1442779903_thumb.jpg

post-40715-0-13597600-1442779906_thumb.jpg

post-40715-0-12229000-1442779908_thumb.jpg

post-40715-0-29095200-1442779910_thumb.jpg

post-40715-0-93832500-1442779911_thumb.jpg

post-40715-0-93577300-1442779913_thumb.jpg

post-40715-0-74849200-1442779915_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai zis cu nr de TL? Eu nu cred....dar inca nu am vizionat toate inregistrarile. Ce culoare are moto, echipament,casca...?

Mai apare cateva min bune pe filmarea mea un motor albastru (geaca alba) cu nr WOC sau G ?

 

Nu m-a prins și pe mine măcar câteva secunde în vreo înregistrare?... :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

A fost fantastic! Pentru PoliBuc, stai linistit , baiatul a iesit putin in decor pe pamint forte moale care a limitat pagubele la motor iar riderul a avut doar citeva zgirituri pe echipament.Normal ca pe moment a fost putin suparat dar i-a trecut rapid si a fost in spirite bune pentru tot restul zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai zis cu nr de TL? Eu nu cred....dar inca nu am vizionat toate inregistrarile. Ce culoare are moto, echipament,casca...?

Mai apare cateva min bune pe filmarea mea un motor albastru (geaca alba) cu nr WOC sau G ?

 

Dap, numarul TL 17 WIN; moto GSR 600 negru cu gri, casca predominant alb (scrie pe spate cu litere destul de mari "nolan"), geaca piele neagra (cred ca si pe asta scrie pe spate BERING), jeans cu genunchiere.

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti filmari cu CBF-ul portocaliu (cu pasagera) nr. B ? PVP pe Cheia va rog sa le shareuiti :D

Ale mele sunt uploading, dar dupa Bv spre Siriu am dresat motoreta si restul drumului am mers dupa Niko si BRB, mai mult pe ei i-am prins pe filmari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica 508 km... Am crezut ca au fost mai multi....

 

 

 

 

 

Wow....chiar dramatic !!! Habar n-am avut de detaliile astea.

 

Imi pare rau de incidentul tau, dar chiar nu am inteles de ce din vina ta. Imi imaginez ca acea conserva a dorit sa faca stanga de pe prima banda (asa se intampla acolo frecvent). Sau....?

Oricum, tu CHIAR ai avut o zi plina : curbe si iar curbe, un accident vazut pe Cheia, un accident vazut pe Rasnov, un alt accident vazut intre 2 masini, salvarea victimilor din masina, plus stins incendiul, alte curbe, si....propriul accident la Arc.... WOW !


 


*victimelor

post-2550-0-55349700-1442815312_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur ca n-am chemat Smurd-ul pentru noi :) si ca incidentele au fost minore. A fost o zi lunga si ne-am cam intrebuintat, am febra musculara de la atata mutat de pe-o parte pe alta pe curbe si ma dor talpile de la cuiele alea de scarite racing :(

 

Dar a fost o zi frumoasa, am mai cunoscut oameni noi, ne-am revazut cu cei care ne cunoasteam deja.

Hai cu filmarile! :)

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai reusit einstein? Imi pare rau sa aud, te lasasem ok pe Kiseleff :P . Mai bine veneai cu mine prin Crangasi, spre casa.

Una peste alta, dupa cum am zis si eu si ceilalti, a fost o iesire foarte reusita , asa ca mai de sfarsit de sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur ca n-am chemat Smurd-ul pentru noi :) si ca incidentele au fost minore. A fost o zi lunga si ne-am cam intrebuintat, am febra musculara de la atata mutat de pe-o parte pe alta pe curbe si ma dor talpile de la cuiele alea de scarite racing :(

 

Dar a fost o zi frumoasa, am mai cunoscut oameni noi, ne-am revazut cu cei care ne cunoasteam deja.

Hai cu filmarile! :)

 

Eu de obicei merg solo, mai rar in grup, insa pentru asta am venit - sa cunosc oameni noi - si nu imi pare rau - mi-am facut prieteni noi, mai stiam doar doua persoane din toata gasca, dar cel mai important amintiri faine.

 

Congrats inca o data pentru organizare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, fiti cuminti

7 pagini si 124 de posturi pentru frecat roata prin romanica de dn. really ?

 

si asta cu 100 de mobre. Slava Domnului ca nu s-au intamplat " nefacute". Cand o sa invatati ca astea nu s de joaca ?

 

Ianachim cu miile lui de km in cateva zile si rupt grecia in doua are 3 lulele de posturi.

 

Aveam pretentii de la unii de pe aci dar vad ca "magheru" all the way.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Foxule, lasaa baietii sa se plimbe, avand in vedere ca pentru majoritatea pe ss-uri si naked-uri sezonul se termina maine/poimaine merge in gasca una de final!

Ianachim este un fenomen ca si rezistenta, mai stiu unul la fel, Pompi..dar astia doi sunt rari, eu nu le-am gasit pereche printre ce mobristi cunosc :wavey:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, fiti cuminti

7 pagini si 124 de posturi pentru frecat roata prin romanica de dn. really ?

 

si asta cu 100 de mobre. Slava Domnului ca nu s-au intamplat " nefacute". Cand o sa invatati ca astea nu s de joaca ?

 

Ianachim cu miile lui de km in cateva zile si rupt grecia in doua are 3 lulele de posturi.

 

Aveam pretentii de la unii de pe aci dar vad ca "magheru" all the way.

Ai imbatranit. Am constatat ca anul asta au fost foarte putine plimbari anuntate pe forum. Acum ca isi dau seama ca le expira asigurari si ca nu s-au prea plimbat o sa mai fie ceva miscare.

Pentru mine utilitatea acestui forum, in afara de informatii despre motociclism si despre curse, consta si in a ne plimba impreuna. Ceea ce nu s-a mai prea intamplat.

 

Nu inteleg care e problema ca se mai fac astfel de plimbari, da, stim drumurile pe dinafara, nu am fost mai departe de Halkidiki pe mobra (poate n-o sa ajung niciodata) si totusi mai invartim roata cand mai avem chef.

Nu stiam ca trebuie sa mergem sa comentam mereu la plimbarile lui Ianachim, eu am mai bagat cate un post pe acolo cand mi-a placut cate ceva. Dar pentru tipul ala de plimbari iti trebuie un anumit tip de om,mobra,bani,timp,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...nimeni nu e zeu ca ianachim sau foxbat, nu le le ajungem/ajungeti la nas picioare... asa ca mai bine nu mai faceti topicuri d-astea cu ture de pana in mia de km, ca le miroase si ii sufocati, poserilor!
pe motoscârţism.ro nu au voie sa posteze muritorii care nu se duc in Halchidichi, Tasos, 'stambul, veliko-şipca s.a.m.d.

fraierii care baga ture gen cheia/vama/ si alte d-astea de incepatori sa nu mai faca topicuri/comenteze ca nu au loc zeii de ei.... :wacko: :wacko: :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim asta ..... este un tip ok, eu ma bucur cind merg impreuna cu el - si cred eu ca este si viceversa ..... cu Fox n-am avut placerea dar nici n-as refuza (macar de curiozitate asa). :)

Cer scuze Mentalistului ca i-am poluat topicul, nu se va repeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...