Sari la conținut

Accident Moto Politist!


claudeel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 686
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In afară de familie și, eventual, alte grupuri mai mult sau mai puțin organizate, nu vor exista alți inițiatori de demersuri... La militari&polițiști e cam ca la popi, rufele murdare se spală în familie. Deci, din poliție să sară cineva, oficial, în apărarea lui Bogdan, slabe speranțe; nu-și riscă, nici ei, locul de muncă. Vor mai da, cel mult, declarații în presă sub protecția anonimatului, însă dacă lucrurile iau o turnură penală, așa cum ar fi cazul, se vor da cu toții la fund, la ordin.

 

Poate sub presiunea media și a opiniei publice să se sesizeze, cineva, încât să se ajungă undeva, în aflarea adevărului: cine a dispus ieșirea cu mobra în condiții meteo nefavorabile, de ce motocicleta nu era în perfectă stare tehnică (daca se confirmă la o eventuală expertiză), dacă era nevoie de coloană oficială și de ce nu era semnalizată corespunzător groapa. În rest, toate celelalte pot avea doar abordări de presă, vina lui Oprea, continuarea deplasării de către mașina din dispozitiv, etc.

 

Că demisia ar fi un act de onoare, că la scandinavi ministrul de interne și-a dat demisia atunci când doi polițiști au fost prinși la furat din mașini, astea sunt chestii care țin de calitatea șoriciului materialului din care e făcut obrazul celor vinovați...

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care au tinut sa scrie ceva in cele 16 pagini de pina acum am citeva idei:

 

1. E tragic cind moare un tinar indiferent de circumstante.

2. In cazul de fata e imposibil sa nu ajungi la politica si politicieni vs. populatie.

3. Nu era frate cu noi asa cum s-au exprimat unii ci frate cu politistii aia cu 12 clase si 2 ani de Cimpina care ies frustrati pe viata respectiv pe cei care au reusit mai mult si impart amenzi grele pentru chestii minore. Frate cu cei care stau cu radarele pititi prin boscheti ca parasutele si care ii scot nevinovati pe criminalii de pe sosele. Prin 2006 - 2007 cei care sinteti suficienti de batrini si nu ati murit dind cu motoarele in gropi poate ati fost la marsul organizat in memoria unui motociclist omorit de un politist care nu a patit nimic. Pentru ca politistii nu sint obligati sa respecte legea de fapt.

4. In caz ca nu ati observat, cei din coloanele "oficiale" mai au un pic si te scot de pe sosele ca sa treaca scursurile ajunse mari politicieni. Sa dai cu rip si cu manifestatie in cazul unui asemenea politist e alegere personala dar daca era un motociclist oarecare pina acum era inchis dosarul si catalogat drept "motociclist imprudent care mergea cu 200+ si nu a adaptat viteza la conditiile de trafic". Cita vreme politia nu respecta legea circulatiei si e considerata deasupra restului populatiei nu va fi niciodata respectata ci doar injurata si dispretuita pentru ceea ce e de fapt: organ de represiune al statului.

 

Citi motociclisti au murit din cauza gropilor si nu a mai facut nimeni manifestatie pentru ei? zeci? Ipocrizia e mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu e vorba de groapa. Putea sa iasa Gigi fara sa se asigure, un ciine, orice si motpolitistul s-o mierleasca din cauza ca a fost obligat de seful superior sa faca ceva periculos.

Daca colegii decedatului nu se apuca sa vorbeasca cu subiect si predicat, atunci toata agitatia nostra e degeaba.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gath te inteleg, nimeni nu ii suporta pe gabori, mai ales rutiera, dar aici vorbim de motociclist ca si noi, se arunca cu noroi in rutieră pe alte topicuri, pe asta zic sa il respectam pe băiat

Editat de zune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gath:

1. Perfect de acord

2. Perfect de acord

3. Partial de acord. Totusi a murit "motociclind". Poate era pe motocicleta din pasiune, pentru ca ii placea (si asta ne face "frati"). Poate era pe motocicleta pentru ca a fost fortat si nu ii placea dar nu avea incotro. Totusi era pe motocicleta si probabil ca daca l-am fi vazut pe strada l-am fi salutat ca pe oricare altul. Culmea e ca unii raspund iar cei care nu raspund sunt blamati aici pe forum si numiti figuranti, increzuti si in alte feluri. Saluti motociclistul si a fost considera "frate", nu uniforma, nu "capul de creta".

4? Parial de acord: politia chiar si atunci cand intoarce peste linia continua respecta legea: art 61 care a mai fost pomenit aici spune clar "2) Conducătorii autovehiculelor aparţinând instituţiilor prevăzute la art. 32 alin. (2) lit. a) şi B) pot încălca regimul legal de viteză sau alte reguli de circulaţie, cu excepţia celor care reglementează trecerea la nivel cu calea ferată, atunci când se deplasează în acţiuni de intervenţie sau în misiuni care au caracter de urgenţă." Teoretic cand se urca in masina de serviciu, cea cu girofare, primesc un ordin de deplasare, deci sunt in interventie/misiune. Inca nu am vazut politist venind acasa "cu masina de firma". Pe de alta parte un "motociclist imprudent care mergea cu 200+ si nu a adaptat viteza la condia-tiile de trafic" a mers cu acea viteza pentru ca el a ales. Nu cred ca a ales politistul sa alerge pe ploaie, noaptea cu 100+ si chiar sunt declaratii ca era manat din spate sa mearga mai repede .

Cat priveste ceilalti motociclisti care au murit din cauza gropilor, intr-adevar tragedia lor este similara cu cea a politistului, dar poate ar fi bine sa "profite"si motociclistii de mediatizare, nu doar politicienii. Cred ca este o ocazie buna pentru a forta luarea de masuri, semnalizarea gropilor cu mai mult de doua degete inainte, astuparea lor cat mai rapida, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da pana la urma inainte de a fi un accident rutier nu este si accident de munca? Probabil vor trebui sa umble si la normele referitoare la siguranta politistului.Cam multe victime intr-un timp scurt , din randul lor.Trebuie schimbat ceva si la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care au tinut sa scrie ceva in cele 16 pagini de pina acum am citeva idei:

 

1. E tragic cind moare un tinar indiferent de circumstante.

2. In cazul de fata e imposibil sa nu ajungi la politica si politicieni vs. populatie.

3. Nu era frate cu noi asa cum s-au exprimat unii ci frate cu politistii aia cu 12 clase si 2 ani de Cimpina care ies frustrati pe viata respectiv pe cei care au reusit mai mult si impart amenzi grele pentru chestii minore. Frate cu cei care stau cu radarele pititi prin boscheti ca parasutele si care ii scot nevinovati pe criminalii de pe sosele. Prin 2006 - 2007 cei care sinteti suficienti de batrini si nu ati murit dind cu motoarele in gropi poate ati fost la marsul organizat in memoria unui motociclist omorit de un politist care nu a patit nimic. Pentru ca politistii nu sint obligati sa respecte legea de fapt.

4. In caz ca nu ati observat, cei din coloanele "oficiale" mai au un pic si te scot de pe sosele ca sa treaca scursurile ajunse mari politicieni. Sa dai cu rip si cu manifestatie in cazul unui asemenea politist e alegere personala dar daca era un motociclist oarecare pina acum era inchis dosarul si catalogat drept "motociclist imprudent care mergea cu 200+ si nu a adaptat viteza la conditiile de trafic". Cita vreme politia nu respecta legea circulatiei si e considerata deasupra restului populatiei nu va fi niciodata respectata ci doar injurata si dispretuita pentru ceea ce e de fapt: organ de represiune al statului.

 

Citi motociclisti au murit din cauza gropilor si nu a mai facut nimeni manifestatie pentru ei? zeci? Ipocrizia e mare.

Cam care ar fi chestiile minore totusi? Da asa, niste exemple, nu vorbi la general...vorbitul la telefon in timpul sofatului e minora? Nesemnalizarea e minora? Taiatul liniei continue e minora? Hai, da niste exemple de chestii minore, daca tot ai deschis subiectul asta.

Stii tu ca a intrat in politie ca sa faca bani din spaga sau pentru ca a crezut ca poate sa schimbe ceva? Sau poate ca ai fost ghinionist la viata ta si ai intalnit numai politisti spagari......din pacate pt tine tin sa te anunt ca nu toti "e" asa....era undeva un topic despre intalniri cu politisti ok...spunea cineva de o intamplare in care a fost oprit motociclistul pt nu stiu ce, politaiul l-a lasat sa plece dupa ce i-a tinut o morala (pe bune) de vreo jumatate de ora....respectivul motociclist parca a zis ceva de genul ca morala a fost mai de efect decat pedeapsa care ar fi primit-o. Nu spun ca decedatul ar fi fost ok sa mai putin ok, pt ca nu il cunosc.....spun doar ca generalizezi , si asta e gresit.

Tu, ca si motociclist, esti frate cu civilul motociclist care vinde piese defecte ? Sau cu cel care se da fara permis si beat? Sau cu cel care se da cu permis si beat? Sau cu cel care loveste pe trecerea de pietoni si fuge? Sau cu cel care se da cu moto neinmatriculata? Eu credeam ca esti frate cu cel cu care simti tu ca merita sa il consideri frate, nu cu oricine care merge pe 2 roti si nu e politist.

Din punctul eu de vedere toti care mergem pe 2 roti suntem membrii ai unei comunitati.....ca este unita sau mai putin unita comunitatea respectiva,ca exista opinii diferite in comunitate, ca are mai multe sau mai putine uscaturi, ca x, ca y, asta este alta discutie.

 

Ai spus ca au fost zeci de motociclisti care au murit dand in gropi....chiar ma indoiesc ca au fost zeci care au murit din cauza gropilor, iar dintre acestia iarasi ma indoiesc ca toti au murit nevinovati fiind (stim cu totii ca se practica mersul fara permis, baut, cu moto defecte, etc etc). Ce imi amintesc eu este ca de fiecare data cand s-a considerat ca cineva merita sa fie facut ceva pentru el, s-a facut ceva pentru el (la nivel mai mic sau mai mare, dar s-a facut).

S-a considerat ca motociclistul a patit-o din vina lui, lumea a dat cu rip si a trecut mai departe.

Nu mai folosi vorbe mari dar fara acoperire.

Asta e un caz concret...omul a murit nevinovat, si nu din cauza lui.

Da, puteti spune ca nu l-a obligat nimeni sa se faca politist, sa iasa cu moto pe ploaie si intuneric, sa goneasca cu 100km/h in conditiile date...e usor de spus cand nu esti implicat..realitatea este cu totul alta insa, pentru ca romania.

 

Daca stau si ma gandesc un pic mai bine, chiar si punctul 1 e cu semne de intrebare.

Mai stiti accidentul de acum cateva luni, in care nu stiu ce interlop de prin Ardeal (parca) a dat coltul ca a intrat intr-o betoniera? Toti stim ce presupune notiunea de interlop...oare si la el a fost o mare tragedie? "Indiferent de circumstante".........mmmmm, cred ca cam scartie.....cred ca depinde si de circumstante totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marauder, ai o problema si chiar ma obosesti. Ce am avut de zis cu privire la subiect, am zis pina acum. Poate ca de la gj se vede altfel sau esti prea tinar ca sa stii despre ce vorbesc. iti doresc sa ajungi la batrinete si sa nu dai in gropi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da-o dracu de fratie. Hai sa fim frati cu toate masinile de pe strada, pentru ca avem si noi una in garaj sau in fata blocului.

Pana la urma a intrat el in groapa, nu invers deci si-a facut-o cu mana lui. Daca pe tine de doare`n varful testicolului de pielea ta, pe mine nici acolo. Rupe-ti gatul si da-ti foc daca esti prost si vrei sa mori, dar mori singur nu julii pe nimeni si nu-mi zgaria masina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marauder, ai o problema si chiar ma obosesti. Ce am avut de zis cu privire la subiect, am zis pina acum. Poate ca de la gj se vede altfel sau esti prea tinar ca sa stii despre ce vorbesc. iti doresc sa ajungi la batrinete si sa nu dai in gropi.

Poate ca sunt prea tanar, sau poate ca nu.

Poate ca nu am vazut Bucurestiul, sau poate ca sunt satul de condus prin el.

Poate ca politaiul era ok, sau poate ca nu.

Sunt multi de poate..."poate" suna mai ok decat a generaliza ca toti sunt nasoli.

Pana una alta sunt pe aici persoane care au avut tangenta (direct sau indirect) cu el si familia lui, si nu au spus nimic ca sa "submineze" cumva actiunea de comemorare (probabil daca era cazul o puteau face subtil).

Ca am o problema, recunosc...toata lumea are, mai ales motociclistii....sa nu-mi spui ca tu esti fara de problema.....intrebarea e ce problema avem fiecare, si aici raspunsurile pot fi interesante. Daca tu consideri ca se face atata tam tam aici doar pentru ca era politist, atunci una din problemele tale ar putea fi una de perceptie.

Cat despre oboseala, asta e...e totusi trecut de ora 21....poate fi normala oboseala la ora asta.

 

Si ca sa inchei , stii ce inteleg eu din ce ai scris tu? Ceva de genul "a murit un politai...ei si ce daca, ce il tot plangeti, doar era un politai frustrat....nu conteaza cum si din ce cauza a murit, era politai doar". Daca prin absurd ar fi cum spui tu, chiar daca a facut tampenii in meseria lui,ti se pare aiurea ca moartea lui sa nu duca totusi la ceva bun? Atunci hai sa renuntam si la transplanturi, ca cine stie ce om rau a fost donatorul.Ei se folosesc de noi, e rau daca si noi ne folosim de ei?

 

Ca si tine, mi-am spus si eu punctul de vedere...cred ca ne-am spus destule unul altuia,...sa mai lasam si pe altii sa-si spuna vorbe de "dragoste" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca multi nu inteleg ce inseamna sa fii la ordin.

Probabil nu ati facut armata.

Ordinul SE EXECUTA nu se comenteaza, nu se dezbate. In stare de necesitate sau razboi, ne-executarea ordinului atrage dupa sine un glonte in cap de la superiorul direct.

In vreme de pace, poate insemna si Tribunalul Militar, deci puscarie pentru ca politia este institutie militara, nu civila.

Nu esti la patron unde-ti bagi plua si pleci.

Acum poate va trece cu "ce cauta sa mearga cu 100 noaptea pe ploaie" si alte astfel de idiotenii nascocite de unii dintre voi din puțul gandirii.

Baiatul asta a fost la ordin, pentru decesul lui trebuie sa raspunda ce-i care i-au dat ordinul. De aici insa... se impute treaba.

 

Cei care sustineti "a murit un politai fustrat", va anunt ca nu sunteti departe de acea specie de cercopiteci care gandesc "a murit un motociclist, da-l dreaq... sa moara toti".

 

Inapoiati mai suntem ... off

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta a fost la ordin, pentru decesul lui trebuie sa raspunda ce-i care i-au dat ordinul. De aici insa... se impute treaba.

 

Cei care sustineti "a murit un politai fustrat", va anunt ca nu sunteti departe de acea specie de cercopiteci care gandesc "a murit un motociclist, da-l dreaq... sa moara toti".

 

Inapoiati mai suntem ... off

Si cu ce-l mai ajuta pe el daca vor raspunde sau nu superiorii lui pentru deces? Era contra cronometru cumva? L-ar fi condamnat Tribunalul Pluii la moarte, amenda + inchisoare daca ajungea in intersectia respectiva cu 5 minute mai tarziu?

In primul rand a murit din neglijenta lui. Indirect e si vina altora... dar e prea tarziu sa mai conteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da-o dracu de fratie. Hai sa fim frati cu toate masinile de pe strada, pentru ca avem si noi una in garaj sau in fata blocului.

Pana la urma a intrat el in groapa, nu invers deci si-a facut-o cu mana lui. Daca pe tine de doare`n varful testicolului de pielea ta, pe mine nici acolo. Rupe-ti gatul si da-ti foc daca esti prost si vrei sa mori, dar mori singur nu julii pe nimeni si nu-mi zgaria masina!

Pai asta e intrebarea....si-a facut-o cu mana lui ??

Unii ar spune ca nu....altii ar spune ca da...cine are dreptate?

Exercitiu de imaginatie: mergi in afara localitatii, noaptea, pe ploaie, cu motorul....esti in spatele unei masini....la un moment dat masina din fata da vireaza brusc ca sa evite o groapa DEMARCATA (adica in jurul ei grilaj, si pe grilaj niste banda mai putin reflectorizanta de la atatea folosiri). Tu vazand groapa din scurt franezi, faci poc pe jos, ajungi in groapa si moto peste tine. Am exagerat cu ceva in toate astea? Eu cred ca totusi nu. Ti-ai facut-o cu mana ta?

Oare daca vedeai mai din timp pe marginea drumului ceva semne de lucrari, nu mai reduceai din viteza, si cascai ochii mai mari , ca na, semnele alea poate nu erau puse asa de dragul de a fi puse? Cam asa cred ca a fost si in situatia de fata.

Dar pana la urma tu poti crede ce vrei tu...poate tu o sa ai noroc sa intalnesti toate lucrarile semnalizate cum trebuie...aici recunosc, am intalnit si lucrari (cateva) cu luminile galbene intermitente functionand, cu presemnalizare, cu tot ce am citit in regulament ca e normal sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Corect. Asta e miza. Va certati degeaba. Si degeaba veniti maine cu banderole albe.

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ce-l mai ajuta pe el daca vor raspunde sau nu superiorii lui pentru deces? Era contra cronometru cumva? L-ar fi condamnat Tribunalul Pluii la moarte, amenda + inchisoare daca ajungea in intersectia respectiva cu 5 minute mai tarziu?

In primul rand a murit din neglijenta lui. Indirect e si vina altora... dar e prea tarziu sa mai conteze.

Pai e posibil sa fi fost contracronometru.

Cu ce il ajuta pe el? Pe el personal cu nimic...pe altii poate ca da...poate ii ajuta pe participantii la trafic daca politia nu mai emita pe ochi frumosi avizele alea la lucrarile din strada...scandalul aparut poate ii forteaza pe constructori sa semnalizeze cum trebuie lucrarile...familia lui poate trece mai usor peste pierdere daca vede ca se misca...superiorii lui poate se vor gandi de 2 ori daca sa mai incalce sau nu legea (legat de coloanele oficiale-asta daca s-a incalcat)...superiorii lui se vor gandi si poate vor scoate un regulament intern clar, in care sa se spuna cand pot iesi in strada motociclistii si cand nu (asta daca nu exista deja, si ce se vehiculeaza sunt doar chestii orale). Poate ca "," copilul tau o sa mosteneasca boala motociclismului plus dorinta de a face bine, si se face motopolitist...o sa il ajute pe el daca se fac schimbari generate de accidentul asta.

Nu trebuie sa gandesti numai "cu ce il ajuta pe mort"...trebuie sa te gandesti daca mort fiind, ii poate ajuta pe altii cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e intrebarea....si-a facut-o cu mana lui ??

Unii ar spune ca nu....altii ar spune ca da...cine are dreptate?

Exercitiu de imaginatie: mergi in afara localitatii, noaptea, pe ploaie, cu motorul....esti in spatele unei masini....la un moment dat masina din fata da vireaza brusc ca sa evite o groapa DEMARCATA (adica in jurul ei grilaj, si pe grilaj niste banda mai putin reflectorizanta de la atatea folosiri). Tu vazand groapa din scurt franezi, faci poc pe jos, ajungi in groapa si moto peste tine. Am exagerat cu ceva in toate astea? Eu cred ca totusi nu. Ti-ai facut-o cu mana ta?

Oare daca vedeai mai din timp pe marginea drumului ceva semne de lucrari, nu mai reduceai din viteza, si cascai ochii mai mari , ca na, semnele alea poate nu erau puse asa de dragul de a fi puse? Cam asa cred ca a fost si in situatia de fata.

Dar pana la urma tu poti crede ce vrei tu...poate tu o sa ai noroc sa intalnesti toate lucrarile semnalizate cum trebuie...aici recunosc, am intalnit si lucrari (cateva) cu luminile galbene intermitente functionand, cu presemnalizare, cu tot ce am citit in regulament ca e normal sa fie.

Atunci ce sa mai zic, iti doresc o moarte rapida si nedureroasa daca tot te-ai impacat cu gandul ca iti vei gasi sfarsitul intr-o groapa.

Cumva esti singurul om care nu stie ca Romania e plina de gropi? Mergi mai incet si mai "incordat" daca nu cunosti drumul, sau mori linistit si cauta-ti dreptatea in timp ce falfai printre nori, sau reincarnat intr-o meduza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da-o dracu de fratie. Hai sa fim frati cu toate masinile de pe strada, pentru ca avem si noi una in garaj sau in fata blocului.

Pana la urma a intrat el in groapa, nu invers deci si-a facut-o cu mana lui. Daca pe tine de doare`n varful testicolului de pielea ta, pe mine nici acolo. Rupe-ti gatul si da-ti foc daca esti prost si vrei sa mori, dar mori singur nu julii pe nimeni si nu-mi zgaria masina!

Tie iti lipsesc cateva rotite...ori neuronasul ala din capul tau s-a plictisit groaznic si din tot ce s-a scremut el nu a reusit sa scoata decat elucubratia asta. Dar asa e, probabil ai vrut sa ai si tu o parere in toata treaba asta, sa fii contra curentului!

 

Spre informarea ta baiatul nu a pilotat in felul ala pt ca se plictisea la semafor sau voia sa impresineze pitipoance, ci pentru ca era alergat prin oras, noaptea, pe ploaie, la 10 grade, de un sef care voia sa sara randul pentru a ajunge acasa.

Aici sunt doua culpe: cei care nu au semnalizat corespunzator groapa si seful care a dat ordin de a se iesi cu motocicleta in conditiile si ritmul ala de mers!

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog frumos un lucru.

Daca vreodata am sa mor dand in gropi, nu ma comemorati, prezentati-ma doar la rubrica: "Asa NU!", si inchideti subiectul imediat.

 

Ba a iesit in Klaus iohannis la tribuna sa ceara investigatii...

Guvernul se joaca cu banii tarii si Klaus ii da un-like lui Oprea pe F/Book!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce sa mai zic, iti doresc o moarte rapida si nedureroasa daca tot te-ai impacat cu gandul ca iti vei gasi sfarsitul intr-o groapa.

Cumva esti singurul om care nu stie ca Romania e plina de gropi? Mergi mai incet si mai "incordat" daca nu cunosti drumul, sau mori linistit si cauta-ti dreptatea in timp ce falfai printre nori, sau reincarnat intr-o meduza.

Meseria ta este sa fi tot timpul gica contra?

Imi spui si tu de unde ai tras concluzia ca o groapa imi va veni de hac? Pe bune, chiar sunt serios ce legaturi au facut, cum ai ajuns la concluzia asta. Sa nu-mi spui ca din cauza "exercitiului de imaginatie". Eu unul fac tot posibilul sa nu ma prinda seara pe drum....pe ploaie sunt cu ochii in patru, in poponeata masinilor nu stau...cum ai facut legatura intre mine si groapa?!?!!?

Am spus eu ca mi s-a intamplat mie?

Si vezi ca rationamentul tau are o fisura....o groapa poate sa apara si pe un drum arhicunoscut....cred ca sunt sanse mai mari sa o patesti din cauza unei gropi daca esti pe un drum arhicunoscut, decat pe unul strain....pe ala strain nu sti ce te asteapta deci esti mai atent, pe ala cunoscut stii ca nu a fost groapa ieri, ii dai gaz, si ce sa vezi, tocmai a rasarit o groapa peste noapte.

Dar nu stiu de ce, am o vaga intuitie ca nu e de discutat cu tine...e posibil sa ma si insel, nu ar fi prima data cand nu am dreptate.

 

Oare de ce m-am apucat sa postez? Doar stiu de atata amar de vreme ca aici sunt oameni si oameni. Din cand in cand in cand vad totusi niste chestii in fata carora chiar nu pot doar sa stau si sa privesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care nu inteleg circumstantele, nu au facut nici o zi de armata . Doar au citit despre ea. Cind esti la ordin, nu comentezi, esti robot. Baiatul asta mort ii injura pe sefii lui pt toate ordinele timpite si conditiile mizerabile datorate lipsurilor tehnice. Cel mai mult se plingea de cauciucuri, dar avea o vorba: "mergem cu ce avem, n avem ce face".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...