Sari la conținut

Accident Moto Politist!


claudeel
 Share

Postări Recomandate

lumineaza-ma si pe mine in ce consta limitarea in gandire? Inteleg ca pentru tine este normal ca toti ''jupanii'' sa circule altfel decat muritorul de rand?

 

iar tu esti si mai 'intunecat' la el,daca tot n-ai inteles la ce ma refeream.

 

Jerry nu intelegea de ce omul cu functie nu sta la semafor. Peste tot in lumea asta demnitarii (anumiti demnitari) au coloana oficiala. Poate in mintea lui Jerry presedintele unei tari ar trebui sa mearga fara paza si SPP si cu tramvaiul, ca sa-l scuipe orice tigan din metrou/tramvai...

 

Voi vad ca ati ramas blocati pe boul asta de Oprea. Eu nu ma refeream la Oprea,ci am dat quote fix la ce-a scris Jerry(care generalizase)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 686
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Putea sa fie un conducator oarecare...Daca murea tota asta era...dar de ce sa moara cineva pentru ca Myistul cu stele circula cu coloana oficiala si sfideaza o tara intreaga?


» Post actualizat in 23 Oct 2015 11:30


Jerry nu intelegea de ce omul cu functie nu sta la semafor. Peste tot in lumea asta demnitarii (anumiti demnitari) au coloana oficiala. Poate in mintea lui Jerry presedintele unei tari ar trebui sa mearga fara paza si SPP si cu tramvaiul, ca sa-l scuipe orice tigan din metrou/tramvai...


Nenea.....asta nu e un oficial...E PIELEA PULYY CARE SFIDEAZA LEGEA si poporul...Cred ca stii si matale ca politistii nu au un sindicat si ei nu pot fac egreva si sa isi spuna ofurile...Muncesc pentru un kakat de salariu ca si mine ca si matale cu sau fara riscuri...asa cum la patron nu marai cand te pune sa faci ceva ,nici motopolitistul nu putea comenta ceva.Cu o exceptie...Matale il poti baga in cuptorul metalurgic la topit ca scapi mai repede de pedeapsa,pe cand un politist e condamnat si executat la secunda.Gropile si durerea in pyla e din cauza lui ponta,lui oprea,lui basescu,iliescu ...etc...si mortyy mamii lor care ne fyt de 25 de ani si ne conduc ca pe oi in rapa...

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre voi cred ca nu stapaniti limba romana,ori sunteti orbi (sau orbiti de ceva).

 

Eu am dat reply la comentariul lui Jerry_mcrie care NU intelegea de ce trebuie sa existe coloana oficiala. Eu am dat un raspuns general, am scris deja de 3 ori ca la tampiti,ca NU ma refeream la cazul de fata,cu Oprea.


Ce dracu,vreti sa va si desenez?

Parca sunteti o gloata de latrai cu poza lui Oprea imprimata pe retina si altceva nu vedeti.... De ce dracu nu zice nimeni nimic nici de doreii aia nenorociti care au lasat groapa aia? putea sa crape oricine acolo in ea, nu doar motopolitistul...

 

Daca nu se intampla nenorocirea asta, nivelul de ura la adresa lui Oprea era acelasi ca si pana acum (inexistent), acum dintr-odata toti motociclistii il urasc pe Oprea. Sunteti niste ipocriti

Trebuia sa-l urati din alte motive si de mai demult,nu acu din senin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca suntem o gloata, nu un popor, meritam sa fim omorati dupa bunul plac al ciocoilor care ne conduc.

 

Intre timp:

 

1. Imediat dupa accident s-au plantat presemnalizatoare. DUPA.

2. Sangele a fost spalat de pompieri.

3. S-a astupat groapa (a doua sau a treia zi).

4. Antenele spala de zor epoletii lui Oprea la televizor.

5. Nicio alta televiziune in afara de Digi24 nu face coverage pe subiect.

6. Se da Ordonanta de Urgenta: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20525233-ordonanta-urgenta-care-prevede-spp-putea-asigura-protectie-presedintilor-partidele-parlamentare-intrat-vigoare.htm

7. Un terchea berchea de la Sindicatul Politistilor iese pe post si zice public ca nimeni nu l-a obligat pe motopolitist sa iasa cu motocicleta.

 

Alte stiri:

 

1. Dosarul Revolutiei de la 1989 s-a clasat.

 

E bun gustul de m...e? Va place?

 

Hai succes la comemorare. 10 minute de tacere. Ce mai conteaza, dupa 25 de ani in care am facut acelasi lucru?

Editat de blackd1rt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar tu esti si mai 'intunecat' la el,daca tot n-ai inteles la ce ma refeream.

 

Jerry nu intelegea de ce omul cu functie nu sta la semafor. Peste tot in lumea asta demnitarii (anumiti demnitari) au coloana oficiala. Poate in mintea lui Jerry presedintele unei tari ar trebui sa mearga fara paza si SPP si cu tramvaiul, ca sa-l scuipe orice tigan din metrou/tramvai...

 

Voi vad ca ati ramas blocati pe boul asta de Oprea. Eu nu ma refeream la Oprea,ci am dat quote fix la ce-a scris Jerry(care generalizase)

uite asta am vrut, sa se ajunga aici.

deci avem o clasa conducatoare, nu niste oameni in slujba celor care le legitimizeaza functiile prin vot.

QED.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar tu esti si mai 'intunecat' la el,daca tot n-ai inteles la ce ma refeream.

 

Jerry nu intelegea de ce omul cu functie nu sta la semafor. Peste tot in lumea asta demnitarii (anumiti demnitari) au coloana oficiala. Poate in mintea lui Jerry presedintele unei tari ar trebui sa mearga fara paza si SPP si cu tramvaiul, ca sa-l scuipe orice tigan din metrou/tramvai...

 

Voi vad ca ati ramas blocati pe boul asta de Oprea. Eu nu ma refeream la Oprea,ci am dat quote fix la ce-a scris Jerry(care generalizase)

M-am gandit ca vei da acest raspuns.

Prietene, simt asa ca esti un mare admirator al vremurilor apuse, din ''eastern bloc'' (suna frumos, nu? dar habar nu ai ce a insemnat).

La niste intunecati la minte, numiti austrieci, domnul Ministru de Interne al lor se grabea la o sedinta de guvern (deci interes national cum ar spune pe un ton grav omologul lui roman).

Drept urmare soferul s-a apucat sa depaseasca coloana de masini din trafic (pe Ring daca cunosti) pe linia de tramvai. Presa s-a inflamat, net-ul la fel.

A doua zi soferul a fost dat afara iar domnul Ministru de Interne si-a dat demisia. Simplu.

Si nu a murit nimeni.

Cu oameni ca tine vom ramine luminati pe veci (de lumanarea de la capatai).

Mai stii pe undeva treaba asta cu coloane oficiale pentru orice rahat in afara de ''eastern bloc''?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca suntem o gloata, nu un popor, meritam sa fim omorati dupa bunul plac al ciocoilor care ne conduc.

 

Intre timp:

 

1. Imediat dupa accident s-au plantat presemnalizatoare. DUPA.

2. Sangele a fost spalat de pompieri.

3. S-a astupat groapa (a doua sau a treia zi).

4. Antenele spala de zor epoletii lui Oprea la televizor.

5. Nicio alta televiziune in afara de Digi24 nu face coverage pe subiect.

6. Se da Ordonanta de Urgenta: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20525233-ordonanta-urgenta-care-prevede-spp-putea-asigura-protectie-presedintilor-partidele-parlamentare-intrat-vigoare.htm

 

Alte stiri:

 

1. Dosarul Revolutiei de la 1989 s-a clasat.

 

E bun gustul de sex oral? Va place?

 

Hai succes la comemorare. 10 minute de tacere. Ce mai conteaza, dupa 25 de ani in care am facut acelasi lucru?

Myieeeeee.....fytyle rasa-n gura de hoti.Astia ne conduc de 26 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Cred ca stii si matale ca politistii nu au un sindicat si ei nu pot fac egreva si sa isi spuna ofurile...

Offtopic, dar sa nu dezinformam: nu au unul, se pare ca au cel putin trei: SNPPC (Sindicatul National al Politistilor si Personalului Contractual), SPR Diamantul (Sindicatul Politistilor din Romania DIAMANTUL), SNAP (Sindicatul National al Agentilor de Politie)

Editat de estroe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic, dar sa nu dezinformam: nu au unul, se pare ca au cel putin trei: SNPPC (Sindicatul National al Politistilor si Personalului Contractual), SPR Diamantul (Sindicatul Politistilor din Romania DIAMANTUL), SNAP (Sindicatul National al Agentilor de Politie)

Stii sigur?Eu iti spun 100% ca nu au activ nici un sindicat...pentru ca au scos sindicatul in afara statutului lor..conform Legii 274/2004 privind statutul functionarilor publici cu statut special.Facem pariu?Motopolitistul e o victima nevinovata a urmarii comunismului pe stil nou.

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit azi , la un post de radio , ca motocicleta BMW ar fi avut defectiuni tehnice .

 

A comentat cineva in cursul zilei de ieri si parca am citit si pe un site, motorul ar fi avut placutele de frana uzate si abs-ul defect ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Geo_74: evident nu stiu sigur deoarece nu sunt politist. Stiu sigur doar ca un nene tot apare pe la tv si se da drept lider/membru la sindicatul politistilor. O cautare pe google mi-a dat cele trei rezultate precum si faptul ca SNAP este "AFILIAT LA FEDERATIA SINDICATELOR DEMOCRATICE A POLITISTILOR DIN ROMANIA "ALEXANDRU IOAN CUZA" DIN CADRUL BLOCULUI NATIONAL SINDICAL" (exact asa scrie pe site la ei) si m-am gandit ca ar putea fi mai multe de trei. Ca din acele sindicate fac parte alte categorii profesionale si nu e picior de politist... e greu de crezut. De asemenea daca titlul de sindicat al politistilor e abuziv, ma astept ca cineva s-ar fi sesizat pana acum. Deci ca urmare nu sunt sigur ci aproape sigur. Cat priveste grevele, nu stiu daca au voie sau nu sa faca, cert este ca au facut un protest la care spun ca au participat peste 500 oameni atunci cand li s-a redus alocatia de hrana. Acum mi se pare un motiv mult mai intemeiat dar din pacate vad ca nu reactioneaza. Trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e o idee buna sa mergem la comemorare. Eu cred ca oamenii astia cu meseria de motopolitist beau aceeasi bere pe care-o bem si noi si cred ca aluneca la fel ca noi pe asfalt. Mergem pentru unul care poate avea aici cont si care poate ca-n timpul liber mergea cu noi pe Cheia. Mergem pentru multi altii care nu mai sunt printre noi fiindca cineva a uitat sa semnalizeze o groapa sau o bordura. Si mergem pentru noi pentru ca oricare de-aici a mers noaptea pe frig si pe ud si cu vizorul aburit. Poate se schimba ceva.

referitor la modificarea legii pentru a-l acoperi pe Oprea am gasit ceva foarte util, ceva ce-am si folosit deja:

http://www.funkycitizens.org/cere-si-tu-coloana-oficiala/


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Geo_74: evident nu stiu sigur deoarece nu sunt politist. Stiu sigur doar ca un nene tot apare pe la tv si se da drept lider/membru la sindicatul politistilor. O cautare pe google mi-a dat cele trei rezultate precum si faptul ca SNAP este "AFILIAT LA FEDERATIA SINDICATELOR DEMOCRATICE A POLITISTILOR DIN ROMANIA "ALEXANDRU IOAN CUZA" DIN CADRUL BLOCULUI NATIONAL SINDICAL" (exact asa scrie pe site la ei) si m-am gandit ca ar putea fi mai multe de trei. Ca din acele sindicate fac parte alte categorii profesionale si nu e picior de politist... e greu de crezut. De asemenea daca titlul de sindicat al politistilor e abuziv, ma astept ca cineva s-ar fi sesizat pana acum. Deci ca urmare nu sunt sigur ci aproape sigur. Cat priveste grevele, nu stiu daca au voie sau nu sa faca, cert este ca au facut un protest la care spun ca au participat peste 500 oameni atunci cand li s-a redus alocatia de hrana. Acum mi se pare un motiv mult mai intemeiat dar din pacate vad ca nu reactioneaza. Trist.

Nenea ala cum ii zici matale..este Dogaru...un pensionar pyshat dat afara din armata pentru incapacitate..probabil la acela te referi...si da...POLITISTII AU AVUT SINDICAT SI DREPTUL LA GREVA FIX UN AN .Din 2004 pana in 2005 ..apoi li s-a bagat pumnul in gura si mucles.Nu mai au dreptul la nici o forma de protest.De asta tac...Cu atat mai mult,..cetatenii si participantii la trafic trebuie sa faca ceva....Ne jumulesc destul kakatii astia cu ochi din guvernul pylii...Toti sunt la fel...HOTI..HOTI..HOTI...FARA CARACTER FATA DE POPORUL ROMAN.

PS.AIA CU DEFECTUL LA ROATA e o gluma proasta....taman acolo s-a defectat mobra..deasupra gropii...Bag pyla in gura lor de hoti mincinosi.

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am interpretat un pic diferit stirea referitoare la defectul abs-ului, putin probabil sa se fi defectat deasupra gropii, daca nu chiar imposibil, mai probabil in schimb este sa fi plecat cu ea defecta, nu cred ca are politia prea multi bani pentru intretinerea corecta a motocicletelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul nu se deschidea unui om, ci unei functii. Tu asta se pare ca nu pricepi. Omul acela, Bogdan Gigina, a murit facandu-si meseria. Cu riscurile ei. Ideea eroismului aici e. Tu, probabil, ca si mine de altfel, avem niste meserii care nu implica niste riscuri asa de mari precum au fost riscurile meseriei acestui tanar care a murit. In prima faza nu am vrut sa dau reply dar sincer, cateodata, raman consternat de anumite concepte, ca asta al tau, ca acel politist facea ceva fundamental gresit. Faptul ca isi facea meseria si tinea, probabil, de ea pt acel credit care sunt sigur 90% ca il avea (multi tineri din MAI au credite de prima casa) nu cred ca este gresit. Pe cand conceptia ta care conduce la ideea simpla ca ordinele se pot refuza e departe rau de adevar. Somn usor in continuare ...

 

acum fix 70 de ani fara o luna s-a demontat ideea ca ordinele nu se discuta, ca un ordin te absolva de absolut orice vina, si cateva sute de oameni au fost spanzurati pentru ca au respectat ordinele

 

nu contest ca omul respecta ordinele, dar asta o poate face atat orice om cat si unele animale

eroismul intervine atunci cand faci ceva extraordinar, ceva complet iesit din comun, de care majoritatea oamenilor nu sunt capabili (evident, trebuie sa fie si de bine)

sau mai crede cineva ca sa comii ilegalitati la ordinele unei "functii" ar fi eroic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cine va opreste ca mergand la protest/comemorarea de sambata, sa nu va strigati doleantele? Nu cred ca o sa vina cineva dintre organizatori sa va scoata cu forta.

2. Nu cred ca sa va schimba capul pestelui imputit..ala va ramane acolo bine mersi. Probabil va fi scos pe post de acar paun aia care nu au pus luminile galbene si presemnalizarile...asta referitor strict la cauza directa a producerii accidentului. Ca doar nu isi taie politia, cea care trebuia sa emita avizul, craca de sub picioare...probabil o sa spuna ca la momentul emiterii avizului existau toate alea care le specifica regulamentul.

3. Cu oprea nu o sa se schimbe nimic pana dupa alegeri....ii este prea folositor puterii ca sa fie debarcat...cand o sa obtina unpr-ul voturi sub pragul minim de intrare in parlament, atunci o sa fie aruncat ca o masea blonda stricata. Ma indoiesc ca procurorii (daca vor vrea sa fie corecti) vor avea parte de marturii nefavorabile la adresa lui oprea, din partea politistilor...instinctul de supravietuire al politistilor e prea mare. Cel mai probabil o sa se inventeze o urgenta, pentru a se justifica coloana oficiala. Nu cred ca vreun politist va spune "da domle, am plecat de la restaurantul x si mergeam acasa la y"...nu au destul sange in instalatie.

 

Ati vazut ce au facut ungurii acum cativa ani cand a vrut guvernul sa bage taxa pe internet?

Astia suntem cu astia defilam.

Singurele persoane care ar putea face ceva sunt familia decedatului....ei sunt in masura sa ceara/conteste/etc inclusiv la organismele internationale (organisme care au fortat deschiderea doarelor mineriadelor, unde s-ar putea sa fie niste surprize). Daca familia o lasa moale (motivele pot varia de la presiuni asupra lor, la dorinta de liniste ), ma indoiesc ca cineva care nu e implicat direct poate sa forteze o cercetare corecta. Nu imi amintesc sa se fi luat vreo masura radicala (in domeniul politic) doar pt ca media a trambitat pe respectiva tema...daca nu ies oameni in strada, nimic nu se intampla.

 

Singurele lucruri bune care pot sa iasa din incidentul asta nefericit sunt ca lucrarile/gropile din carosabil sa fie semnalizate cum trebuie, si sa se execute mult mai rapid (pt ca am vazut ca se poate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

M-am gandit ca vei da acest raspuns.

Prietene, simt asa ca esti un mare admirator al vremurilor apuse, din ''eastern bloc'' (suna frumos, nu? dar habar nu ai ce a insemnat).

La niste intunecati la minte, numiti austrieci, domnul Ministru de Interne al lor se grabea la o sedinta de guvern (deci interes national cum ar spune pe un ton grav omologul lui roman).

Drept urmare soferul s-a apucat sa depaseasca coloana de masini din trafic (pe Ring daca cunosti) pe linia de tramvai. Presa s-a inflamat, net-ul la fel.

A doua zi soferul a fost dat afara iar domnul Ministru de Interne si-a dat demisia. Simplu.

Si nu a murit nimeni.

Cu oameni ca tine vom ramine luminati pe veci (de lumanarea de la capatai).

Mai stii pe undeva treaba asta cu coloane oficiale pentru orice rahat in afara de ''eastern bloc''?

 

Dai niste exemple izolate care n-au nici o relevanta...

 

Din partea mea, si eu mi-as dori ca toti sa mearga cu un Logan 1.2 sau cu troleul,eu doar iti explicam cum sta treaba in general... nu facusem focus pe porcul de Oprea si cum se duce el poate si la poponeata.ve impreuna CU COloana oficiala....

 

dar am deviat grav de la subiect...

Editat de Bogdan03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dai niste exemple izolate care n-au nici o relevanta...

 

Din partea mea, si eu mi-as dori ca toti sa mearga cu un Logan 1.2 sau cu troleul,eu doar iti explicam cum sta treaba in general... nu facusem focus pe porcul de Oprea si cum se duce el poate si la poponeata.ve impreuna CU COloana oficiala....

 

dar am deviat grav de la subiect...

Deviem si nu isi are rostul. O mentiune totusi: cazul este izolat pentru ca nu se intampla zi de zi, dar atunci cand se intampla reactia societatii este rapida si eficienta. Si tocmai de aceea este relevant.

» Post actualizat in 23 Oct 2015 13:28

 

 

acum fix 70 de ani fara o luna s-a demontat ideea ca ordinele nu se discuta, ca un ordin te absolva de absolut orice vina, si cateva sute de oameni au fost spanzurati pentru ca au respectat ordinele

 

Asa este. Treaba este ca aici ordinul nu era sa omoare pe altii ci practic ca insusi motociclistul sa mearga spre moarte. Nu i-a spus nimeni sa se omoare, doar seful de dispozitiv i-a spus''mai repede, mai repede''... Ce sa faca? Sa spuna nu merg mai repede pentru ca ma pun in pericol? Daca exista sindicat cu adevarat sa il poata apara de superiori, da asta trebuia sa spuna. Dar nu a spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este. Treaba este ca aici ordinul nu era sa omoare pe altii ci practic ca insusi motociclistul sa mearga spre moarte. Nu i-a spus nimeni sa se omoare, doar seful de dispozitiv i-a spus''mai repede, mai repede''... Ce sa faca? Sa spuna nu merg mai repede pentru ca ma pun in pericol? Daca exista sindicat cu adevarat sa il poata apara de superiori, da asta trebuia sa spuna. Dar nu a spus.

 

ai vreo tangenta cu 'militaria' din moment ce emani atata lejeritate in nerespectarea ordinelor? sunt sigur ca nu, altfel ai privi diferit lucrurile....

 

Sunt curios cine o sa sara in apararea politistului mort de acum, sau cazul clasic, sa se dea vina pe mort....sa i se puna totul lui in carca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...