Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

nu au si ei o camera video on-line? era marfa sa vezi ce se intampla pe acolo....

Nu stiu daca au, da` crede-ma pe cuvant ca o sa-ti placa, daca ajungi pe acolo. :laugh:

 

cat mai e intrarea?

5 lei frumosh`.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa nu-mi spui ca ala albastru e KLR-ul lui David!? :D

nu e mobra lu' hellicks aia gixxxule pe a lui am vazut-o eu la cluj. intre timp s-a mai schimbat si a mea :D .

ne vedem la predeal la beri :laugh:

pozele sunt facute cu tel si era inserat

post-44544-1246991653_thumb.jpg

post-44544-1246991696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e mobra lu' hellicks aia gixxxule pe a lui am vazut-o eu la cluj.

Noi glumeam. A lu` Hellicks e si mai frumoasa. :D

 

 

 

intre timp s-a mai schimbat si a mea :D .

pozele sunt facute cu tel si era inserat

S-a schimbat in bine. Arata zuuuper! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e mobra lu' hellicks aia gixxxule pe a lui am vazut-o eu la cluj. intre timp s-a mai schimbat si a mea :) .

ne vedem la predeal la beri :laugh:

pozele sunt facute cu tel si era inserat

 

Misto facuta ! Ma paste si pe mine o toba scurtata :D Chiar,de unde fac rost de 2 capace pt o toba de carbon(diametru 10,8 cm) :D ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e mobra lu' hellicks aia gixxxule pe a lui am vazut-o eu la cluj. intre timp s-a mai schimbat si a mea :) .

ne vedem la predeal la beri :laugh:

pozele sunt facute cu tel si era inserat

Uoi, dar ce-ai facut cu mobra, man??? Hai ca a iesit bine de tot! Sa stii ca m-am apucat de construit aparatul de decupat burete :D

 

Noi glumeam. A lu` Hellicks e si mai frumoasa.

 

Mah, ce-nseamna omu rau... :D

 

Las' ca ma fac eu mare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uoi, dar ce-ai facut cu mobra, man??? Hai ca a iesit bine de tot! Sa stii ca m-am apucat de construit aparatul de decupat burete

 

 

 

Mah, ce-nseamna omu rau...

 

Las' ca ma fac eu mare :P

bafta cu buretii, sunt convins ca ai sa scoti ceva sei super. poate nu sunt foarte mahmur sambata la pe zi la predeal si dau o fuga pana la mures :D. dar nu promit, totul depinde de vineri noapte :laugh:).bafta

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta cu buretii, sunt convins ca ai sa scoti ceva sei super. poate nu sunt foarte mahmur sambata la pe zi la predeal si dau o fuga pana la mures :D. dar nu promit, totul depinde de vineri noapte :laugh:).bafta

:blink:

Sambata o sa fiu in Brasov, la o nunta... care aveti chef, dati o fuga pana in oras si dati-mi un telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai m'a sunat un amic de la predeal, asteapta sa se mai opreasca ploaia sa plece spre casa ..nu de alta dar are slickuri pe motor :)

 

ps. frumoasa locatia aia ..:) mi'e dor si mie de iesirile pe motor :lol:

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! pentru cine are Fireblade din '92-'93 sa imi trimita un PM ca am ceva ca va intereseaza! :lol:

 

Ia spune aici ce ai, poate intereseaza pe mai multi. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit la ceva zilele astea si anume sa fac un schimb. am tot cautat pe net niste motoare dar parca as incerca si un 954, nu de alta dar stiu de la voi ca e un moto fain. acum intrebarea, sunteti vreunu interesati de un schimb, dau 929 plus diferenta pe un 954? daca nu voi, poate aveti vreun prieten posesor care nu e forumist..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era Repsol, il lua SD6 :laugh:

:laugh:

 

 

 

m-am gandit la ceva zilele astea si anume sa fac un schimb. am tot cautat pe net niste motoare dar parca as incerca si un 954, nu de alta dar stiu de la voi ca e un moto fain. acum intrebarea, sunteti vreunu interesati de un schimb, dau 929 plus diferenta pe un 954? daca nu voi, poate aveti vreun prieten posesor care nu e forumist..

Completez si eu anuntul: ...sau vreun prieten care vrea un SC28 + diferenta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

 

 

 

Completez si eu anuntul: ...sau vreun prieten care vrea un SC28 + diferenta. :lol:

nu cred ca retrogradeaza nimeni de la 954 la 929 sau sc 28 . cel mai bine ar fi daca ati reusi sa vindeti mobrele si sa puneti diferentza, am vazut vre-o 2 954 de vanzare pe la 300 de euro. bafta la vanzare SD6 (desi pe praful asta :|)

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit la ceva zilele astea si anume sa fac un schimb. am tot cautat pe net niste motoare dar parca as incerca si un 954, nu de alta dar stiu de la voi ca e un moto fain. acum intrebarea, sunteti vreunu interesati de un schimb, dau 929 plus diferenta pe un 954? daca nu voi, poate aveti vreun prieten posesor care nu e forumist..

 

Se vede treaba ca in loc sa te dai cu adevarat cu moto tau, te plictisesti ingrozitor si te-ai gindit brusc ca ai gasit leacul: 954. Complet fals, a spus-o si Balamuc la vremea respectiva, e aceeasui motocicleta, 2-3 caluti nu-i simti. O spun si eu care am avut 954, si m-am dat cu 2 929, diferenta e nula la un utilizator stradal. Pe pista, e alta socoteala.

Vrei schimbare? 1000rr/2008. Deci, mai asteapta 1 an si se vor gasi si din astea la un pret acesibil.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede treaba ca in loc sa te dai cu adevarat cu moto tau, te plictisesti ingrozitor si te-ai gindit brusc ca ai gasit leacul: 954. Complet fals, a spus-o si Balamuc la vremea respectiva, e aceeasui motocicleta, 2-3 caluti nu-i simti. O spun si eu care am avut 954, si m-am dat cu 2 929, diferenta e nula la un utilizator stradal. Pe pista, e alta socoteala.

Vrei schimbare? 1000rr/2008. Deci, mai asteapta 1 an si se vor gasi si din astea la un pret acesibil.

 

este foarte intersant felul in care pui tu problema/dai sfaturi... de unde stii tu cum ma dau io cu motoru, ma urmaresti cumva..?! de unde stii tu daca io ma plictisesc sau nu, esti un fel de mama omida? nu am spus nimic de vreun cal in plus sau in minus (daca citeai, am spus ca am cautat mai multe motoare pe net, dar presupun ca nu are rost sa iti spun ca toate erau de 600, doar 954 era din aceeasi oala cu actuala, fiindca oricum stiai si asta.....).

 

de data asta esti pe langa, mai bine te abtineai...

 

vrei un sfat?(stiu si io sa dau) :daca esti baiat destept, percepe acest reply ca si atare si nu te supara fiindca nu am nimic cu tine si chiar apreciez raspunsurile tale legate de motociclism,dar dupa cum am spus, de data asta esti pe langa.

 

P.S. poate ne intalnim o data la marele circuit din bucuresti sau prin oras sa imi dai si mie un sfat in legatura cu reglarea suspensiilor,ca nu prea ma pricep sincer.

 

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca retrogradeaza nimeni de la 954 la 929 sau sc 28 . cel mai bine ar fi daca ati reusi sa vindeti mobrele si sa puneti diferentza, am vazut vre-o 2 954 de vanzare pe la 300 de euro. bafta la vanzare SD6 (desi pe praful asta :|)

:laugh:

 

Totusi 3000 de euro e un pret derizoriu,eu unu prefer sa dau mai mult pe o mobra care nu e data pe Timisoara,Policolor...etc.

 

954 este in trend anul assta asa cum s-au cumparat 600f-uri anu' trecut. E un motor bun,totusi la banii aia sunt si alte mobre spre care un posibil cumparator isi poate indrepta atentia. :lol: Eu unu mi-as lua un sp1 maine daca as avea 3500-4000 e. La aceiasi bani gasesti un k4 in stare f buna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nu se compara 893(al meu) 919 ; 929 la consum cu alte modele.De exemplu eu scot de multe ori sub 5% consum in regim de 130km/h ... sa nu vb de piese ca gasesti ORICE si la preturi bune.Cum scria si mai sus in post ptr. cativa caluti...................Oricum parerea mea este ca un model mai nou(954) este doar o motocicleta cu aspect fizic (exterior) schimbat (modernizat).Eu cand mi-am cumparat acuma 4 ani sc28-ule am cautat sa cumpar o motocicleta sportiva cu toate ca eram constient ca nu avem drumuri in romania de asa ceva si am ales 893-ule deoarece si in primul rand consumul ma ambitionat sa o achizitionez si cu o mica modificare (ghidonul) am reusit sa fac dintr-o sportiv un "turing".De cand am cumparat aceasta motocicleta inafara de consumabile nu am avut alte probleme si am deja 40.000 cu ea si pe viitor NU ma gandesc sa imi achizionez o alta motocicleta din aceiasi clasa(sportiva) ; ma gandesc la un ktm(jus 4 fun).Dupa parerea mea "fitele" intodeuna au fost mai presus de orice.Eu cand am achizitionat aceasta motocicleta nu se punea problema baniilor si totusi am ales-o constient fiind ca 10-20-30 de cai nu prea isi au rostul in regim de mers prin romania.Si aproppo de problema baniilor mac stie ca doar de la el cumpar gume(de cand il cunosc) eunu am mers niciodata in viata mea cu gume SH ; doar NOI.De obicei o motocicleta sa achizitioneaza de o persoana in 2 moduri (pararea mea) 1.banii de care dispune si 2.fitele care le are.Prin acest post nu am facut referire la dorinta de achizitie a unei motociclete ; si nici nu am facut referire la posturile anterioare; fiecare e liber sa interpreteze postul meu ca atare.

post-30816-1247583970_thumb.jpg

Editat de Zeno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi 3000 de euro e un pret derizoriu,eu unu prefer sa dau mai mult pe o mobra care nu e data pe Timisoara,Policolor...etc.

 

954 este in trend anul assta asa cum s-au cumparat 600f-uri anu' trecut.

 

954 trend, anul asta? :laugh: Suntem in 2009!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

954 trend, anul asta? :laugh: Suntem in 2009!

 

Radu vb de clientii romani :laugh: Hai sa numaram impreuna cate persoane si-au cumparat anu asta 954(din anturaj) si cate isi doresc unu. Nu vreau sa sune aiurea dar mai sunt si alte motoare de 1000 in afara de Fireblade sau Honda :lol:

 

Eu unu mi-as lua un SP1-2 sau un Gixxer k4,doar de fun...Pana la alte planuri sunt super multumit si de actuala motocicleta :D

 

O poza cu toba scurtata

post-11570-1247593877_thumb.jpg

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...