Sari la conținut

Accident intre Rasnov si Predeal


supergica
 Share

Postări Recomandate

Deja s-a pedepsit singur , ce da legea e bonus , cu totii am facut vitejii si multi am scapat probabil am avut noroc sau mai putin ghinion , poate multi am avut motocicleta pregatita ca la carte , multi nu gandesc ce inseamna o cazatura la 60 km/h , te poti nenoroci si la viteza legala dar la peste 100 . Va dati seama daca in loc de campul acela era padure sau vro rapa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa va fie rusine!!!

» Post actualizat in 19 Apr 2016 09:18

Fara nici un pic de experienta?!nu aveti toti la un loc,cat are el...va dati cu părerea ca niste femei proaste fara sa stiti ce s a întâmplat,cretinilor!!!

Multumesc pentru catalogare.

Pana la urma si la coada ceva informatii concrete despre imprejurarile in care s-a produs accidentul, de la starea tehnica a motocicletei pana la stare psihica si fizica a riderului cred ca ar ajuta, nu de alta dar lipsa de informatie face ca imaginatia oamenilor sa o ia razna si sa isi dea cu presupusul.

 

Sanatate maxima ii doresc colegului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca lumea nu a zis ca a fost un CRETEEN si un badaran, ci doar ca nu avea permis si numar - astfel s-a presupus ca este si fara experienta, plus starea tehnica a anvelopelor nu era cea mai fericita. Atat.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va fie rusine!!!

» Post actualizat in 19 Apr 2016 09:18

Fara nici un pic de experienta?!nu aveti toti la un loc,cat are el...va dati cu părerea ca niste femei proaste fara sa stiti ce s a întâmplat,cretinilor!!!

 

Stimabile , inteleg ca iti este prietenul pe un pat de spital dar asta nu-ti justifica vocabularul . Mergi si stai cuminte langa patul lui si data viitoare incearca sa-l convingi sa o lase mai moale . Experienta si km parcursi nu ajuta in momentul asta .

Voi chiar nu aveti ce face?!sincer nu va doresc sa fiti in locul lui...,acest "baet" are permis de peste 10 ani,ce va este asa greu sa aveti un pic de respect?!

» Post actualizat in 19 Apr 2016 09:38

Daca nu stiti ce s a întâmplat,va rog din suflet sa va abțineți de la comentarii răutăcioase,cei care l au jignit...ei bine sunteți niste BADARANI!!!

" Cum iti asterni , asa dormi " . Drumul public nu este circuit si pericolele care pot aparea pe drumul public sunt nenumarate . Toti gresim si repet : se discuta pe baza a ce s-a scris aici .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, luminati-ne!

Avea motocicleta inmatriculata pe Ro? ITP, alea-alea? Stiti voi, prostii dintr-alea legale...

Avea permis valabil care sa-i permita sa circule cu moto pe drumurile patriei?

Asigurare valabila?

L-a jenat cineva, l-a scos vreo masina de pe sosea?

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma din partea "sustinatorilor" nu avem nici o informatie suplimentara care sa lamureasca catusi de putin conditiile in care s-a produs nefericitul incident in schimb cred ca s-a atins targetul de noi inscrisi pe forum.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana la urma din partea "sustinatorilor" nu avem nici o informatie suplimentara care sa lamureasca catusi de putin conditiile in care s-a produs nefericitul incident in schimb cred ca s-a atins targetul de noi inscrisi pe forum.

Pai nici ei nu stiu dar ei stiu ca era meserias , ca se da pe pista si ca are km mai multi ca noi la un loc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cel care a scris acest scurt istoric la ce s-a intamplat acolo,se pare ca a fost informat de cine stie ce individ cu un IQ foarte mic,iar tu care ai scris acesta informatie gresita,este clar ca ai un IQ mai mic decat cel care ti-a spus ce s-a intamplat,pe romaneste esti slab pregatit ( prost ) . Voi cei care va credeti destepti pe aici prin comentarii va spun eu ca sunteti niste oi manate de un cioban cu un scurt si complet gresit rezumat la ce s-a intamplat.Nu cunoasteti dar sunteti experti....Nu stiti dar vorbiti....Nu va pricepeti,dar aveti pareri de expert....Asa ca stati jos in banca voastra si fiti alaturi de el,pt ca este la reanimare de sambata....asta daca va considerati motociclisti,ori oameni..Pentru tine cel cu acest mizerabil articol iti spun eu ca omul are permis de motocicleta de peste 10 ani,iar tie sa-ti fie rusine ca dezinformezi lumea pe acest forum.Drumuri bune va doresc.

auzi tati, e bine ca are permis (daca are) si promit ca merg la spitalul respectiv ca sa fiu alaturi de el daca ma asiguri tu ca la momentul accidentului conducea in limite legale.

ca daca vorbim de slick uri, DOT 2007 si inclinari de circuit atunci ciocu mic si joc de glezne

» Post actualizat in 19 Apr 2016 10:31

Daca tot il iubiti si ii aparati imaginea,mergeti frumos la spital,vedeti daca are nevoie de sange.

 

In alta ordine de idei, 90% din mobristi in ziua respectiva,pe drumul cu pricina erau kamikaze,asta am vazut.

pai daca erau kamikaze de ce sa alerg io la spital cu sange? aia parca mor pt onoare, nu? si daca prin minune scapa, isi fac harakiri, tot ca sa salveze onoarea.

ce-am io cu onoarea lor ca sa donez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, eu am pățit următoarea chestie, am plecat băut (nu mangă) cu mașina, am condus fără nici o regulă, am trecut pe roșu, etc...

Normal, nu fac d-astea. Dar atunci, copilul vecinului se sufoca, nu mai putea respira și am ales să nu așteptam ambulanța.

 

P.S. Ambulanța a sosit după 26 de minute după ce am plecat noi. Copilul a fost salvat. Poate e o chestie asemănătoare, zic și eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si f bine ai facut daca ai avut un motiv valabil.

iar daca in cazul asta e vorba de ceva similar, nu e vina "riderului" ci a "aparatorilor" (gen georgeta si razvan) care prefera sa spuna ca descrierea initiala a evenimentului a fost gresita fara insa a spune cum a fost de fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce om intreg la cap pleaca cu mobra la spital, cand lui ii e rau? iar daca vorbim de a duce pe altcineva... aici nu e cazul, era singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Ce om intreg la cap pleaca cu mobra la spital, cand lui ii e rau? iar daca vorbim de a duce pe altcineva... aici nu e cazul, era singur.

A ajuns la spital mergand pe mobra .

 

Nu e de ras pentru ca omul este intr-o stare grava dar nu m-am putut abtine , sorry!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, eu am pățit următoarea chestie, am plecat băut (nu mangă) cu mașina, am condus fără nici o regulă, am trecut pe roșu, etc...

Normal, nu fac d-astea. Dar atunci, copilul vecinului se sufoca, nu mai putea respira și am ales să nu așteptam ambulanța.

 

P.S. Ambulanța a sosit după 26 de minute după ce am plecat noi. Copilul a fost salvat. Poate e o chestie asemănătoare, zic și eu.

 

In cazul acesta copilul inca rataceste prin padure, este de negasit...

 

Faci o comparatie care, din punctul meu de vedere, nu isi are rostul.

La fel de bine putea sa fuga de o nava spatiala care se pregatea de invadarea pamantului si tot felul de balarii ... sa fim seriosi.

 

Sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurt rezumat:

o plimbare scurta prin gropile de la paraul rece cu slick-uri homemade, fara numar, fara numar

mare stilist de brasov, talentat, permis "da italia", ne invartea casca in cap "la toti" de aici

o curba perversa a aparut de nicaieri

iesire la iarba verde, scadere instanta de valoare

 

cam asa vad eu, ca badaran, lucrurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot este toata lumea de aici cretina si badarana si cartofara si mai stiu eu cum....ce-ar fi ca, in loc sa aruncati VOI (aici ma refer la oamenii sau omul din conturile cele noi) cu noroi in toata lumea de pe forum, sa da(t)i cu adevarul in noi si sa spu(net)i cum s-a intamplat.

Asa nu vor mai aparea comentarii aiurea la adresa celui care acum se zbate in patul de spital.

Pana atunci, colegii vor comenta la singurele informatii cunoscute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si pozele cu "valuarea" unde e? Sau doar erai curios/curioasa unde-i optiunea?

 

N-ai inteles care-i adevarul? Era valoros de Italia, numarul la mobra probabil tot in Italia a ramas, se dadea pe pista, soseaua a fost perversa, el n-are nici o vina. Moarte curbelor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate petarde...

Ma simt nevoit sa repet, ca un badaran ce sunt, de peste 18 ani de cand ma dau.

Just sayin'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...