Sari la conținut

Caut Sport Touring cu cardan


PzKpfW
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu care credeam ca "ai intimitati" cu italiencele si stii cum sa le "vrajesti" :)

 

Nu prea merge cu vrăjitul. Fiecare italiancă are caracterul ei propriu - ea te vrăjește pe tine ^_^

Doar că acum nu caut amantă, ci partener serios de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Căutăm și eu într-o perioadă ceva în aceleași criterii, țin minte că în final GTR1400 ieșise cel mai bine din punct de vedere performanțe/pret.

Cat despre lanț, te înțeleg. Și eu o să trec pe curea (cruiser) în curând. E enervant când ai ture de 1000+ km de făcut să stai să-i porți de grijă (spălat/uns) în loc să te bucuri de plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Căutăm și eu într-o perioadă ceva în aceleași criterii, țin minte că în final GTR1400 ieșise cel mai bine din punct de vedere performanțe/pret.

 

GTR1400 chiar cred că este prea mare. Cu 300kg, bate spre GoldWing. Chiar dacă are motor de 1,4 și 160cp, este mai mult locomotivă decât sport touring.

 

Cat despre lanț, te înțeleg. Și eu o să trec pe curea (cruiser) în poponeataând. E enervant când ai ture de 1000+ km de făcut să stai să-i porți de grijă (spălat/uns) în loc să te bucuri de plimbare.

 

Exact :) Iar pe lângă spălat și uns, mai este și întinsul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Topicul l-am deschis pentru a verifica dacă am luat în calcul toate posibilitățile în căutările mele. O propunere interesantă pe care o trecusem cu vederea inițial este K1200GT, model despre care m-am interesat ulterior. Mi-a plăcut și l-am luat foarte serios în considerare, însă la final am luat un K1200S. Departajarea a făcut-o prețul ceva mai mic față de GT și design-ul care personal mă atrage mai mult.

 

Îmi pare rău că nu a fost să fie boxer până la urmă, însă candidatul cel mai serios (R1100S) mi s-a părut pur și simplu prea scump având în vedere vechimea modelului și a platformei în sine. Este o motocicletă foarte apreciată și versatilă, probabil și din această cauză sunt prețurile atât de sus.

 

K1200R Sport am căutat până în ultimul moment, însă raritatea modelului nu mi-a permis să găsesc ceva pe placul meu: km prea mulți, distanță prea mare, preț prea ridicat, etc. Dacă mă înțeleg bine cu S-ul, poate pe viitor încerc și R Sport-ul.

 

Din nou, mulțumesc celor care au participat constructiv pe topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph Trophy :) sau ST pentru lanț

 

Poate este clișeu, dar Triumph nu am luat în considerare din cauza absenței unui importator oficial la noi...

» Post actualizat in 01 Aug 2016 08:52

O poza?

 

La RAR îi vor face în mod cert :)

 

Nu-mi place să-mi pozez motocicletele. Poate doar când le vând.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate este clișeu, dar Triumph nu am luat în considerare din cauza absenței unui importator oficial la noi...

Intr-adevar nu exista importator oficial, insa Motoboom se lauda ca ar vinde Triumph, iar United Motors au adus cateva mobre la SMAEB in 2014 si 2015. E posibil ca United sa ofere si service, insa trebuie intrebati in prealabil.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că mulți oferă service, însă eu eram interesat de un importator oficial pentru disponibilitatea și rapiditatea livrării pieselor. Apoi un importator oficial mai are și mecanici școliți de către firma respectivă - nu doar unii "generici".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că mulți oferă service, însă eu eram interesat de un importator oficial pentru disponibilitatea și rapiditatea livrării pieselor. Apoi un importator oficial mai are și mecanici școliți de către firma respectivă - nu doar unii "generici".

MotoBoom este importator oficial Triumph in Romania. Iar dealer pentru Bucuresti este United Motors, acestia din urma asigurand si service si tot ce trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoBoom este importator oficial Triumph in Romania. Iar dealer pentru Bucuresti este United Motors, acestia din urma asigurand si service si tot ce trebuie.

 

Îmi vine greu să cred că un importator oficial nu apare pe site-ul oficial Triumph. Cred că cel mai probabil este vorba de un importator indirect, sau o filială a unui importator oficial din altă țară - o practică destul de comună pe la noi. MotoBoom se dau și importatori Aprilia (de exemplu), dar tot prin importatorul oficial (United) fac tranzacții când este vorba de această marcă.

 

 

sa ai noroc de ea!

felicitari!

.....da' halatu, cat a fost halatu?

 

mortal!

:10:

 

Mulțumesc, așa să fie :)

» Post actualizat in 01 Aug 2016 15:29

Sa te poarte sanatos!

 

Merci :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...