Sari la conținut

Incident în coloana oficială a lui Francois Hollande; un motociclist


pisoiu
 Share

Postări Recomandate

Incident în coloana oficială a lui Francois Hollande; un motociclist a căzut

 

http://www.mediafax.ro/social/incident-in-coloana-oficiala-a-lui-francois-hollande-un-motociclist-a-cazut-15696689

Editat de pisoiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a alunecat pe carosabilul umed, asta pentru că strada a fost spălată dimineață de către angajații primăriei. Sursă

În mod cinic, îmi pare puțin rău că nu a fost ceva mai gravă treaba - nu pentru SPP-ist, ci ca incidentul să fi produs daune materiale importante. Poate așa se mediatiza puțin treaba și se mai opreau cretinii din udatul străzilor non-stop, ziua și noaptea. Pe lângă faptul că este complet inutil și toacă banii contribuabilului într-un mod odios, încurcă traficul și fac asfaltul alunecos.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca patea asta unul din noi eram facuti maniaci, vitezomani, inconstienti :))

Neadapatare viteza de mers la conditiile de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lângă faptul că este complet inutil și toacă banii contribuabilului într-un mod odios, încurcă traficul și fac asfaltul alunecos.

Sa vedem cand va fi rezolvata problema asta veche si foarte vizibila. Adica, un exemplu mai vizibil de bani public aruncati nu cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea dreptul la coloana oficiala?

 

Mă, da.

 

(...) echipajele poliţiei rutiere se ocupă de însoţirea următorilor demnitari (precum şi de oficialităţile străine cu funcţii similare):

 

  • preşedintele României;
  • preşedintele Senatului;
  • preşedintele Camerei Deputaţilor;
  • prim-ministrul Guvernului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, genial ... poate se mai iau ceva masuri impotriva firmelor de "casa" care se ocupa de incasat bani pentru a umezi asfaltul in Bucuresti cu apa "curata" din lacurile capitalei.

 

@ Klaus Cata - evident ca eram pusi la zid. Dar de cand se tot spune si se atrage atentie asupra acestui aspect... si nimic. Totul merge la fel, cum spune si PzKpfW - se toaca banii in continuare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mă, da.

 

(...) echipajele poliţiei rutiere se ocupă de însoţirea următorilor demnitari (precum şi de oficialităţile străine cu funcţii similare):

 

  • preşedintele României;
  • preşedintele Senatului;
  • preşedintele Camerei Deputaţilor;
  • prim-ministrul Guvernului.

 

dar fix ca la Oprea, si-au vazut fiecare de treaba lui... ala pe jos cu fierul si aia mai departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost doua. a mai intrat unul (tot cu mobra) intr-o masina.

tot pe asflat udat cu apa minunata de dambovita.

nu e un mod minunat de a spala bani? arunci apa din rau pe strada.

parca e si un pic ironic...speli bani aruncand apa.

sunt curios cat se deconteaza la primarie o cisterna din aia cu zoaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si fix ca la Oprea n-a murit nimeni si avea si dreptul la coloana oficiala in situatia respectiva. Antena 3 e aici!

lasa antenele ca nu despre asta este vorba aici...

este vorba de infrastructura prost intretinuta, care nu permite deplasarea in ritmul dorit de "unii".

 

legal, o gramada de lume poate beneficia de coloana..

 

bine ca motociclistul este ok...

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legal, prezenta motoarelor in coloane oficiale e conditionata de vreme; aici vremea a fost ok, prostia alora de au grija de drum a fost mare, pregatirea politistilor nu o stiu dar ar trebui sa fie ce trebe.

Pe de alta parte orice asociere a situatiei de fata cu cazul Gigina (ca de demnitarii din situatia respectiva nici nu are rost sa pomenim), mi se pare nepotrivita ca sa nu zic de prost gust. Mai ramane sa apara vreunul care sa afirme ca politistul o fi cazut intentionat sa il scape pe neica nimeni ala de votul din parlament :crack:

este vorba de infrastructura prost intretinuta, care nu permite deplasarea in ritmul dorit de "unii".

 

legal, o gramada de lume poate beneficia de coloana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barem de-ar servi intamplarea ca motiv suficient sa se ia putin la analizat activitatea firmelor care gestioneaza stropitorile respective, tot ar fi ceva; dar nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...