Sari la conținut

Incident în coloana oficială a lui Francois Hollande; un motociclist


pisoiu
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva cu ce model de anvelope sunt echipate motocicletele celor de la SPP?

La Cluj, de exemplu, am vazut ContiRoadAttack pe moto de Politie.

 

Skill, I haz it :)

http://www.click.ro/news/national/cat-de-greu-e-sa-stapanesti-un-motor-al-politiei-rutiere-0

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai ziceti ca primariei nu ii pasa de curatenie:
drumurile "se spala" si pe ploaie, sau, mai bine zis, primaria spala ploaia din oras.

post-33250-0-25966100-1473763902_thumb.jpg

 

post-33250-0-68644000-1473763993_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca murea saracul motociclist poate se schimba si apa aia cu (cuvant urat) cu care se spala pe jos..... Aluneci pe ea mai rau ca pe gheata, dar nu intereseaza pe nimeni.

 

lasa-i sa schimbe fara sa sufere sau sa moara cineva....

 

cand se intampla drame, atentia poporului dureaza maxim 1 luna, asa cat sa dea bine prin mediile sociale, chipurile ca iti pasa... dupa aia fasssssssss

 

sa mai dea poporul cu pumnul in masa si cand este bine... pentru mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand e vorba de furat, ingeniozitatea nu are limite...asta cu apa e f cunoscuta ( desi mai erau unii pe aici care ziceau ca asa e civilizat, ca temperatura, plm ). si totusi nimeni, niciodata nu s-a legat de asta. chiliman ( de la 1 ) le-a facut pe toate....cu apa, cu ridicarile de masini, cu panselutele, cu anvelopari etc...si totusi a stat bine merci, pana a calcat pe bec dpdv politic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puie Monta la Dragnea 3, Oprea chilotii jos la DNA1, Fireai a dracu' spala banu' la S 1,2, 3, 4, 5, si 6.

Slava domnului ca nu avem mai multe sectoare dar tot e posibil ca in curand sa ne trezim la intretinere cu facturi de plata la firmele prietene pe motiv ca au spalat scara blocului cu masinile camioanele.

 

Fuie Mirea....ups, to late ca are deja multa experienta.

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e ca astia din administratie ne creeaza conditii in care sa ne accidentam

azi de dimineata de la 7.30 din panduri cotroceni eroilor berzei victoriei, toate strazile erau pline cu apa si mazga...eram cu masina si mi`a intrat ESP`ul de 3 ori...cum sa`ti intre esp`ul in septembrie frate

poate se mai lumineaza cineva dupa evenimentele astea si pune picioarul in prag

 

motorul meu e la munca in parcare, ma gandeam ca ar fi fost bun in dimineata asta aglomerata, dar la ce mmizerie era pe jos o sa consider ca am scapat de o tranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate se mai lumineaza cineva dupa evenimentele astea si pune picioarul in prag

 

motorul meu e la munca in parcare, ma gandeam ca ar fi fost bun in dimineata asta aglomerata, dar la ce mmizerie era pe jos o sa consider ca am scapat de o tranta

 

Ne tot asteptam cu totii sa se sesizeze cineve, dar realitatea e ca pana nu o sa moara careva si pana nu ajunge moartea lui subiect in presa, nu o sa se schimbe nimic.

Si nici asa nu ma astept sa se schimbe prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai ziceti ca primariei nu ii pasa de curatenie:

drumurile "se spala" si pe ploaie, sau, mai bine zis, primaria spala ploaia din oras.

 

attachicon.gifstrada2.jpg

 

attachicon.gifspala-ploaie.jpg

 

 

majoritatea nu inteleg ideea din spatele spalarii strazilor cand ploua.... tu faci parte din acea majoritate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Strazile se uda vara (adica nu se spala) pentru a raci asfaltul si pentru a cobori temperatura in jur.

 

o prostie...nu cobori nimic, la 35 de grade arunci apa calduta pe asfalt fierbinte => sauna, cresti umiditatea din aer => senzatia de caldura sufocanta accentuata

 

dar iese banu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene, caldura e mai usor de suportat cand aerul este mai uscat decat atunci cand are grad ridicat de umiditate.

Dar cine sunt eu sa vorbesc, probabil ca sunt ceva studii in privinta asta.

Problema e ca e foarte periculoasa atat pentru motociclisti, cat si pentru soferi.

sunt perfect de acord cu ambele afirmatii. ziceam doar ca orasul asta (sau altul) nu e inchis ermetic sa se stranga vaporii ca in oala cu presiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce nu inteleg eu este de ce NU mergem direct la sursa. propun sa facem o cheta si sa cumparam suficient detergent/degresant/whatever pe care sa-l varsam in locul de unde se alimenteaza cisternele astora.

in felul asta rezolvam mai rapid problema asfaltului jegos si alunecos. cine se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...