Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca e cadru drept si cu acte, doar pretul mai ramane sa-l discutati. RAR-ul nu costa prea mult, costa mai mult sa-ti faci timp sa stai la coada.

 

Intrebarea e cat de mica(mare) trebuie sa fie abaterea unui cadru ca sa se simta? Adica daca e foarte mica si nemasurabila, si totusi trage, atunci doar sistemele care trag la computer ar putea sa-l rezolve. La fabrica un cadru il face cu tot felul de sabloane si scheme de prindere, nemaivorbind de robotii anilor 2000 care sudeaza simetric etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vind:

- Aripa chopper cu sau fara tripla - 230 lei (sau fara tripla, 200 lei);

- Un carburator masluit de nea Spirica, cui ii trebuie ceva din el, discutam pe PM...oricum, toata hardughia o dau cu 30 lei;

- Cot Ij, cu o bucata de toba bonus (se poate folosi prinderea si piulita de mufare) - 40 lei;

- Geam stop Mobra, murdar, crapat si fara sticla transparenta care lumineaza numarul - moka!

- Citeva tobe esapament, de Jawa (fara site, taiata si sudata, moka), sau CZ Sport, unele tavalite, altele fara site...20-30 lei buc.

Daca intereseaza pe cineva, pot face poze detaliate si pot da detalii despre starea oricarui produs, doar sa imi spuneti exact despre ce anume doriti detaliile!

- Releu 12 Volti, reglabil - 30 lei, transport platit;

- Lampi atas sau pentru numar - 30 lei amindoua, transport platit;

- Lampa iluminare numar - 20 lei, transport platit;

- Lampa stop - 20 lei, transport platit;

- Brate furca Mobra - 20 lei, transport platit.

Inca valabil! Negociabil!

 

Voltmetru 0-300Volti curent alternativ, nou, 70lei...transport inclus (dimensiuni ~96mm/96mm/60mm).

Inca valabil...si normal, negociabil!

 

Vind urmatoarele:

- rezervor K 125 - 100 lei;

- canistra 5 litri - 30 lei;

- doua voltmetre analogice.

...Si astea!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un atas pentru mine se gaseste?

Barci am foarte multe, dar trebuie sudura si multa munca la ele,am doua de mt16 bunicele dar am mare nevoie de ele.Cu un cadru atas te pot ajunta fara nici o problema din partea firmei, dar barca de nipru deocamdata ceva bun nu am.Saptamina ce vine merg dincolo si daca pica ceva bun te anunt.

 

salut

mai ai vreun cauciuc mitas d'ala cramponat?

am doua de la tine si mi-ar trebui si al treile-a la atas

 

multam

Deocamdata nu am deloc,se poate gasi dar nu stiu exact pretul,ultima data adus acasa ma ajuns 30 de euro bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca a vorbit gura fara mine, operatiunea de recarosare este o treaba "adevarata" la RAR si ti se atenteaza major la pusculita, tot felul de operatiuni printre care o identificare, o omologare... Tu vorbeste la RAR ca si eu sunt curios pentru cultura mea generala de raspunsul alora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Dane, tu ai inceput curatenia de primavara, toamna?

Imi gasesti si mie un far/proiector (chiar nu stiu ce este) care se monteaza pe botul atasului?

Vreau sa scap in timp de tot,va dura ceva.. ca am adunat tone de fiare dar scap de ele pina la urma.Ma las de meserie daca se poate spune asa..Voi mai lucra pt coletia proprie cite o jucarie si atit.Ajunge toata ziua tractorist,belit,jupit etc.mai iau o pauza..Gasesti la tirg sau la un magazin cu piese de tractoate farul de care ai nevoie.Daca nus pe balta la peste duminica si merg la tirg iau eu un far de care ai nevoie ca-mi trebuie si mie unul pt o jucarie.

 

un pret pentru o barca de atas de nipru...unul modest...

merci

O barca buna pe care pot cere bani nu am din pacate,ce am acuma trebuie sudura si multa munca sa poti scoate ceva.Se poate gasi dincolo ceva bun dar costa ceva,numai so aduc acasa ma ajunge 50 de epuroi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

razi tu razi. Daca stii exact cum se face si cat costa, spune.

 

RAR-ul are aceeasi procedura si la recarosare si la schimbare sasiu

 

http://www.rarom.ro/RO/article--Cum%20s%C4%83%20procedez%20%C3%AEn%20cazul%20schimb%C4%83rii%20caroseriei%C5%9Fasiului%20unui%20vehicul--122.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Dane, tu ai inceput curatenia de primavara, toamna?

Imi gasesti si mie un far/proiector (chiar nu stiu ce este) care se monteaza pe botul atasului?

 

 

Am eu 2 proiectoare pentru atas, nemtesti, nefolosite, insa nu mai sunt noi.

O sa revin cu pose diseara.

 

Un proiector sa dat...

Mai am unul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca se gandea ca o schimbare de cadru nu depaseste 100 ron :)



Am sunat acum la RAR.

- cadrul nou trebuie sa aiba acte si sa fie serie mai noua decat cel vechi (numarul seriei sa fie mai mare decat al originalei). Posibil sa mearga si cu declaratie notariala daca actele lipsesc. Trebui atentie sa nu fi fost radiat din varii motive sau sa fie problema cu seria.

- inlocuirea cadrului se face la service autorizat RAR. Service-ul trebuie sa aiba autorizatie pe marca respectiva, adica MZ

- costul operatiunii din pct de vedere RAR este de aproximativ 6-800 lei. La asta se mai adauga costul actelor care trebuiesc facute la politie si costul inlocuirii cadrului in service.

 

Am scris pentru cei care vor cauta informatii in sensul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cel mai simplu si mai ieftin stearsa seria de pe cadru cu flexu si pansonata cea de pe cadru stramb, pansoane au mai toate servisurile auto de cartier si o rezolvi cu o bere doua,se gasesc si la magazin cam 60lei setu dar nare rost sa bagi bani in ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...