Sari la conținut

Accident Mortal Corunca - Acatari Jud Mures


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

E o zona de "blana orbitare", cu o curba enorm de larga si relative diferente de nivel. Nu e usor sa o culci acolo daca n-ai viteze astronomice. Deci, daca ar fi sa-mi dau cu parerea(doar din faptul ca stiu bine zona aia) as zice ca baiatul a rupt norma-n doua si s-a intamplat ceva. Ce? Nu stiu...

Ce norma sa rupa?! Aberati unii.... de te doare mintea.

Avea un naked... ce norme rupi cu fz6 sau ce atelaj e ala...

Zici ca va plateste cineva la nr de comentarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate "a rupe norma" are diferite sensuri pt noi doi. Sau tu esti din cei care au impresia ca doar cu ss se poate? Ceva legat de accident ai de spus sau doar "aberezi"?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramona Varodi, reprezentant al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Mureş, a declarat că tânărul a pierdut echilibrul motocicletei din cauza vitezei, într-o zonă cu o succesiune de curbe. În timpul căderii motocicleta acestuia a izbit un autocamion staţionat pe sens opus, al cărui şofer a tras pe dreapta, văzând accidentul.

 

????

Eu am inteles asa: "In momentul impactului, autocamionul stationa deja, soferul observand accidentul din timp si tragand pe dreapta. Motocicleta a alunecat pe asfalt si s-a izbit de autocamion."

E mai clar acum?

Chiar conteaza atat de mult cum a fost redactata stirea sau cum s-a exprimat reprezentanta politailor?

Condoleante parintilor, vai de capul lor.

Baiatu' haladuieste deja prin Elyssium, asa ca nu prea conteaza ce zicem noi pe-aici...

 

Tara, legi, drumuri si mentalitate de c a c a t.

 

Mai comenteaza unu' mai sus, cu numar rabatabil, ca nu ai cum sa rupi norma cu un naked de 600.

 

Cand citesc cum gandesc unii, nici macar nu mi se pare comic, ci trist.

Da' poate oi fi eu depasit, nu zic nu.

Editat de pasquinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varu', norma o rupi si pe bicicleta si it rupi gatul daca nu stii cu ce se mananca.

» Post actualizat in 05 May 2017 20:45

Eu de exemplu am rupt norma la coada la suc in echipament moto ca mi-a intrat un tantar in ochi de 2 ore mai tarziu am ajuns la urgente la spitalu' ORL si mi-au scos goanga cu penseta din ochi care goanga imi zgariase corneea foarte tare. Noroc ca stiu matematica si am refuzat plasturele ala cat juma de fata care imi acoperea ochiul dupa interventie ca altfel nu mai ajungeam intreg acasa, calare fiind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cond ca in stire spune ca s-a tarait undeva la 150 de metri, posibil ca cel din tir sa il fi vazut ca vine spre el, a tras pe margine, avand timp daca esti iute de mana si tragi repede de covrig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate omul a intrat in voblaj si a pierdut controlul, luandu-si un highside, motiv pentru care nici mobra nu e asa de tavalita. E interesant de remarcat ce fel de echipament o fi purtat, daca avea casca made in China sau cu doua marimi mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, pe la 125 Km/h (35m/s) - distanta de franare pana la oprire este de cam 150m (pe motocicleta, nu si direct pe asfalt, fara ea) :(

Si daca in drumul tau spre rai mai treci si pe sub parapetul ala de tabla . . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare? Asa se mint multi cand isi pun trompete de casti in cap, chinezarii sau mai mari cu doua numere.

Ai dreptate, din nefericire. Cu toate astea, tot din nefericire, sunt multi care cred ca o casca de calitate te poate proteja daca te lovesti cu capul de un stalp, parapet, masina etc la 100 km/h sau mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiu ca e subiectiv testul. Cand o sa am 10 casti si un banc de proba standardizabil o sa va anunt. Momentan, asta am gasit pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca te mai protejeaza si de frig :D .

Da,si mai e si pentru oameni urati...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala era un idiot

spun "era" fiindca prostii traiesc putin de obicei

da vai cat de tare te inseli.

prostii sunt multi, mjoritari si longevivi, incredibil de longevivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu stii mai bine... Eu prefer sa practic saritul in cap la bazin.

Numa' sa-l practici cand stii sigur ca aia au bagat apa(destula)in bazin.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...