Sari la conținut

Yamaha XT si Yamaha TENERE - 600/660


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da aici toti au murit?

nu mai avem "teneristi"?? :lol:

Salut!

Teneristii n'au murit! si chiar "avem" :D . Dar ca si mine cred ca, cu totii asteptam ca site-ul :cheers: sa se finalizeze, sa functioneze. Fiecare va avea ceva de adaugat acolo!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Teneristii n'au murit! si chiar "avem" :baldy: . Dar ca si mine cred ca, cu totii asteptam ca site-ul :finger: sa se finalizeze, sa functioneze. Fiecare va avea ceva de adaugat acolo!!!

ooo bun asa ... :baldy:

lucrez si eu la el in limita timpului liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar supermoto XT660X are cineva?

ma bate gandul. a ramas pe shortlist impreuna cu lc4 690 sm.

Pareri obiective?

 

din titlu reiese clar topicul POSESORILOR...

 

din pacate sunteti la Coltul Enduristilor

 

asa ca, cu respect,

 

va multumim pt prezenta :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa faceti un upgrade spre ce v-ati orienta? Sunt curios pentru ca as fi in situatia asta si sincer, chiar nu stiu ce vreau. Mersi (tin sa spun ca il folosesc pe al meu 99% pentru asfalt).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa faceti un upgrade spre ce v-ati orienta? Sunt curios pentru ca as fi in situatia asta si sincer, chiar nu stiu ce vreau. Mersi (tin sa spun ca il folosesc pe al meu 99% pentru asfalt).

upgrade-ul o sa fie cat mai repede....o scot din revizie si o vand.

Tinta....o yamaha yz 400 din 2000 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa faceti un upgrade spre ce v-ati orienta? Sunt curios pentru ca as fi in situatia asta si sincer, chiar nu stiu ce vreau. Mersi (tin sa spun ca il folosesc pe al meu 99% pentru asfalt).

Pai de la XT600 pe care-l folosesti "99% pe asfalt" nu vad un upgrade, doar spre un chopper sau speeder :) De ex. eu nu as upgrada Tenereu' meu pe care il folosesc cit se poate de mult la offroad, cu cel de 2008, ca mi-ar fi mila. Sa le am pe amandoua este alta poveste dar nu pot sa imi permit asa ceva.

Bafta la upgrade! Sa ne anunti ce iti cumperi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de la XT600 pe care-l folosesti "99% pe asfalt" nu vad un upgrade, doar spre un chopper sau speeder :) De ex. eu nu as upgrada Tenereu' meu pe care il folosesc cit se poate de mult la offroad, cu cel de 2008, ca mi-ar fi mila. Sa le am pe amandoua este alta poveste dar nu pot sa imi permit asa ceva.

Bafta la upgrade! Sa ne anunti ce iti cumperi!

 

 

Sincer nu ma gandesc la chopper sau speeder ci spre un touring gen Yamaha TDM, dar ma mai gandesc inca si mai analizez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

upgrade-ul o sa fie cat mai repede....o scot din revizie si o vand.

Tinta....o yamaha yz 400 din 2000 :crack:

 

Am vazut ca frecventezi zona bucegi, leaota..cand iei YZ-ul si daca esti interesat sa executam niste ture da-mi un semn :crack:

Editat de gizmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Cauta pe louis.de poate gasesti. Cel putin distributie ar trebui, segmenti nu stiu sigur. Daca nu pe louis atunci pe kedo.de, sau pe auner.de

 

Apoi te uiti la vanzari-cumparari ca sunt cativa baieti care aduc de la firmele respective, le trimiti lor un mail si gata.

Asta in caz ca nu aveti nici un magazin in zona care aduce piese. Pentru xt600 ar trebui sa gasiti relativ usor.

 

Numai bine si bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Romi si cautati impreune pe WWW.KEDO.COM. Sint specializati in Yamaha si gasesti sigur majoritatea pieselor de uzura. Iti ajung in maxim 2 saptamini, si momentul e tocmai bun (acum iarna).

 

E discutabil daca schimbul de segmenti rezolva treaba. Poate e nevoie de un piston complet echipat+alezare......pentru ca de obicei segmentii noi nu se mai aseaza cum trebuie intr-un cilindru uzat neuniform.

Oricum, vezi optiunile la Kedo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar supermoto XT660X are cineva?

ma bate gandul. a ramas pe shortlist impreuna cu lc4 690 sm.

Pareri obiective?

 

mi-a venit mobra :kick:

va tin la curent cu detalii. intai sa o inmatriculez. sa traiasca mult si bine dobresq ca a adus-o instant si la pret bunicel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...