Sari la conținut

Accident Fiscalia lângă Drăgășani


Alinache
 Share

Postări Recomandate

e lovit din spate, deci soferu' e de vina.

 

Politia pe cine a scos vinovat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stai sa inteleg, adica te-a lovit o data dar nu a simtit si te-a mai lovit o data ? :eek:

 

Pai asa un specimen nu ar mai trebui sa aiba dreptul sa conduca niciodata, mai ales transport persoane !! :angryfire: :baldy:

Ori nu a simtit, ori s-a panicat, ori nu avea frane! Cert este ca era mai speriat decat mine!

 

 

E clar pentru cine erau palmele alea.

Cred ca erau degeaba!

 

 

Adica soferul de MatDan nu a primit nici macar un pumn in buza?

Nici macar o injuratura! Nu imi ardea de el atunci!

 

 

Politia pe cine a scos vinovat?

 

Bine ca nu s-a lasat cu ambulanta si oameni in halate albe!

Soferul micrrobuzului! Am fost destul de aproape cand ne-am rezemat de el....

 

 

Barbate, ai avut noroc ! Cu asa soferi in Romania ati avut mare noroc. Da-l dracu de fier ca se repara, sper totusi sa se repare pe asigurarea microbuzului.

 

Bafta !

Chiar am avut noroc! Fierul nu stiu daca se mai poate repara, sau cat de rentabila este reparatia acestuia! Pe asigurarea microbuzului se va face! Sper doar sa nu ma cert cu asiguratorul si sa fiu despagubit cat mai repede!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halal sfarsit de luna de miere :(

Am intrebat pe cine a scos politia vinovat pentru ca de obicei transportatorii asta sunt destul de bine ancorati in structurile locale, o mana spala pe alta, etc, iar tu erai doar in tranzit pe la ei pe tarla... Si s-au mai auzit cazuri cand "s-au reinterpretat" declaratiile. Sper sa-ti recuperezi paguba cat mai repede!

 

RIP ZZR-ica! :)

 

Soferul micrrobuzului! Am fost destul de aproape cand ne-am rezemat de el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halal sfarsit de luna de miere :(

Am intrebat pe cine a scos politia vinovat pentru ca de obicei transportatorii asta sunt destul de bine ancorati in structurile locale, o mana spala pe alta, etc, iar tu erai doar in tranzit pe la ei pe tarla... Si s-au mai auzit cazuri cand "s-au reinterpretat" declaratiile. Sper sa-ti recuperezi paguba cat mai repede!

 

RIP ZZR-ica! :)

 

Și mie mi-a fost frica de acest lucru! Mai ales că marele șef a ajuns la fața locului înaintea echipajului de poliție și începuse să povestească firul evenimentelor: cum eu aveam viteză și am tăiat fața microbuzului, și că el nu îmi dă nici o asigurare, că sa îl dau in judecată, etc. Apoi a ajuns poliția și surpriza, unul dintre polițiști era și el motociclist! S-a liniștit imediat!

 

Nu pune la suflet, fratioare.

Dea Bunul ca asta sa fie cel mai mare necaz al tau pe doua roti vreodata.

Misto ghetele :D

 

Și eu sper sa nu mai am incidente de nici un fel!

Sunt "vintigi" acum ghetele!

Genunchiera e și mai "vintigi" dar nu am apucat să o pozez!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles de ce cautai calmante si apa pe forum, cand ar fi trebuit sa chemi salvarea. Chiar nu-ti pasa de sotia ta?

 

Îmi pasă foarte mult de soția mea! După ce am verificat că este în ordine din punct de vedere fizic am pus-o sa stea jos sa se liniștească, fapt care a avut efectul advers! Abia atunci a realizat prin ce am trecut și a avut un ușor atac de panică! Consider că nu era nevoie sa vina salvarea să îi dea un extraveral! Poate era nevoie de salvarea aceea undeva unde cineva chiar avea o problemă gravă, nu un simplu atac de panică!

 

Stai, ce?

 

Exact!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mă lovi un nene din spate! Viteză mică! Noi suntem ok! Mobra e praf! Am avea nevoie de cineva să ne aducă niște țigări și niște apă! Și vreun calmant mai ușor pentru soție! Va povestesc mâine ce și cum! Numai bine!

Eu tin foarte bine la mistouri, ma deranjeaza in schimb cele adresate altora ( in speta sotia), si ma mai deranjeaza mistourile facute in momente nu foarte fericite (cazul de fata).

 

Nu pot sa nu ma gandesc ca cei ce fac misto in cazurile acestea sunt ca cei din cele aproximativ 20 de masini care au trecut pe langa mine cand eram cu piciorul prins sub mobra in mijlocul asfaltului fara macar sa intrebe daca sunt bine! Poate sunt eu mai fraier cand nu pot sa raman indiferent la tot felul de evenimente : mai lesina o baba pe trotuar si opresc sa o ajut, mai cade vreounul beat si opresc masina in mijlocul drumului sa il car de acolo.....

Remarc si eu ce au spus baietii mai sus, ai avut mare noroc cu idiotul ala! Cel mai probabil nu a fost atent, de aia a si intrat in tine. Bine ca nu ati patit nimic, mobra vezi tu cum o faci!

Cat despre reactii, nu trebuie sa pui la suflet, mai ales dupa felul atipic in care ai descris evenimentul in prima postare. Sunt baieti cu simtul umorului putin extrem pe aici, ceea ce nu strica neaparat, avand in vedere ca trebuie sa mai si glumim, pe vremurile astea. Paradoxal, nu vreau sa crezi ca sunt adeptul violentei, dar sa stii ca sfatul cu o palma data nu este chiar gratuit, imi amintesc ce criza a facut si cum urla ca din gura de sarpe copilul meu in prima zi de scoala atunci cand am dat sa plecam din clasa si desi am incercat toate lucrurile posibile sa-l linistim, singura care a avut efect imediat si l-a resetat pe loc a fost o palma scurta si hotarata!

Asa incat, in momente de soc si criza, ia in calcul si aceasta varianta :-)

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbec avea totusi un strop de dreptate.

Oamenii reactioneaza ciudat in circumstante noi/necunoscute. Prima postare era facuta sub efectul adrenalinei/socului.

In alta ordine de idei, ati scapat cu bine , ceea ce va da oportunitatea sa refaceti honney moon ul sau cum ii zice in romana, de data asta cu trenul/ masina pana cand intra banii de la asigurare! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai plec în nici o luna de miere/zahăr/ ciocolată sau ce vreți voi! Asta este pățania din luna de miere de după cununia religioasă! Întâmplarea din luna de miere de după cununia civilă este aici: /index.php?/topic/748192-ajutor-in-serbia/&do=findComment&comment=4362300

Mi s-au cam tăiat cheful de luni din astea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleeu:)) e de la mobra! Clar. Acum o schimbi ca e dauna totala, partea plina a paharului, sa ne concentram pe partea plina..

» Post actualizat in 21 Sep 2017 20:26

Ca sa privim cu optimism trebuie sa facem si haz de necaz, okay? Ramane ce am scris mai sus cu trenul si masina si la o adica sa ne gandim si la pilonul 2 de pensii ca ramanem descoperiti.

in cazuri d-astea ramai cu oarece temeri, insomnii, ori mai stiu eu ce.. va doresc sa treceti cu bine peste si sa va bucurati de timpul vostru impreuna. In situatii d-astea ajungi sa constientizezi care sunt lucrurile importante in viata si sa te bucuri de fiecare zambet oferit /primit. Va doresc la cat mai multe zambete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paradoxal, nu vreau sa crezi ca sunt adeptul violentei, dar sa stii ca sfatul cu o palma data nu este chiar gratuit, imi amintesc ce criza a facut si cum urla ca din gura de sarpe copilul meu in prima zi de scoala atunci cand am dat sa plecam din clasa si desi am incercat toate lucrurile posibile sa-l linistim, singura care a avut efect imediat si l-a resetat pe loc a fost o palma scurta si hotarata!

 

Palma care i ai dat o copilului tau , este inca o psihoza pe care i ai provocat o , printre altele , caci probabil nu este singura! sa dai o palma unui copil in anii 2017 mi se pare lipsa de cultura generala si putina psihanaliza ! copilul tau tipa din gura de sarpe fiindca i a fost zdrobita increderea ..probabil tot de la alte palme,tipete, scandaluri in familie, bunici care au grija " ca la carte".De vrei sa vorbesti cu cineva mai amanuntit imi dai PM....pacat, daca tu vei reactiona cu cate o palma la fiecare " criza" vei avea nevoie de psiholog. si copilul tau, si tu! discutia este lunga si nu are rost aici pe forum. sotia mea cu asta se ocupa. in locul " palmei" sunt multe optiuni de care tu habar nu ai dar palma este cea mai simpla, cea mai primitiva si cea mai daunatoare pe termen lung.

 

p.m. nu incerca sa cauti alte scuze, insasi criza copilului denota probleme de violenta in familie si nepregatira lui ptr etapa " gradinita" . ce aiurea suna " o palma scurta si hotarata"educatoarea era de fata? trebuia chemata politia! un copil are drepturi! mergi la un psiholog bun si explica i gestul tau! o sa ti dai seama unde ai gresit , si mai ales de unde vine criza copilului! ciudat nu i asa? daca se aude vreun zgomot la motor mergi rapid la mecanic..

 

te rog, sa nu vii cu prostii " copilul nu mai respira!!! daca nu l loveam HOTARAT lesina ....copilul a primit palma si si a revenit! de ce? simplu. stia deja de " palma" . practic i ai eliminat optiunille. el stie de una singura. de palma " hotarata" . iar tu ai iesit mandru si fericit! ai educat copilul. esti BUZZZZ nasol de tot!

 

mai bine ai sterge comentariul tau..o sa iasa alta mahalageala care nu are nicio legatura cu accidentului colegului nostru, pe care l respect ptr comportamentul lui la locul accidentului,, s a asigurat ca sotia este ok, viteza mica la impact, si f mica cand a cazut pe jos..nu cred ca avea vreun rost sa cheme ambulanta mai ales daca si a revenit la scurt timp.

 

 

Alinache, casa de piatra, ai scapat cu bine! sunt 100% sigur ca l va scoate vinovat pe sofer.

» Post actualizat in 21 Sep 2017 21:03

exemplu simplu. sotia mea, nepot mic aprox 2,5 anisori. o inceput sa l duca cate o ora / saptamana la gradinita. sa se joace, etc.. dupa un an de zile o dus copilul la gradi, se juca pe acolo, super fericit. etc. nicio criza, nicio palma hotarata. ptr cei care sunt interesati, cel mai daunator lucru este sa duci copilul la gradinita inainte de 3,5 ani. ma refer la un program de gradinita la timp plin. sa l duci cate o ora, doua ore ptr acomodare este altceva. inainte de 3 ani, copilul va fi f f confuz, frustrat, sindrom multiparental si de aici f f multe probleme de comportament. nu ar strica niste carti interesante ptr cei care au sau vor avea copii. regula 1. NICIODATA PALMA HOTARATA! NICIODATA!

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleu! era prima zi de scoala, nu de gradinita.! si probabil palma hotarata i ai facut o cadou si de fata cu ceilalti copii! hmmm.. caz greu! momentul penibil nu cred ca l va uita vreodata. nasol....


» Post actualizat in 21 Sep 2017 23:02

scuze , stiu ca nu este aici momentul , dar nu ma pot abtine.

 

" Murray Strauss, fondator si codirector al Laboratorului de Cercetare Al Familiei, profesor de sociologie la Universitatea New Hampshire a dedicat mai bine de 10 ani cercetarilor legate de abuzul fizic asupra copiilor, indeosebi cel legat de palmuire.

 

A palmui un copil nu-l va face mai ascultator sau mai puternic. In cel mai bun caz, aceasta metoda disciplinara va functiona o scurta perioada. In schimb, va lasa urme adanci in psihicul celui mic, rani care ii vor afecta cresterea si adaptarea ulterioare. Un copil batut este un copil care sufera. In aceasta situatie, este recomandata o vizita la psihologul pentru copii in vederea inceperii unui tratament psihoterapeutic."

 

probabil copilul are 6 anisori. iti spun de acum, e deja mare. nu o va uita niciodata. eu am luat o pe la 5 ani si imi aduc aminte momentul ..

 

te a pus omu negru cu coarne sa povestesti de prin casa, doar tu stii cel mai bine ce inseamna un forum!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Palma care i ai dat o copilului tau , este inca o psihoza pe care i ai provocat o , printre altele , caci probabil nu este singura! sa dai o palma unui copil in anii 2017 mi se pare lipsa de cultura generala si putina psihanaliza ! copilul tau tipa din gura de sarpe fiindca i a fost zdrobita increderea ..probabil tot de la alte palme,tipete, scandaluri in familie, bunici care au grija " ca la carte".De vrei sa vorbesti cu cineva mai amanuntit imi dai PM....pacat, daca tu vei reactiona cu cate o palma la fiecare " criza" vei avea nevoie de psiholog. si copilul tau, si tu! discutia este lunga si nu are rost aici pe forum. sotia mea cu asta se ocupa. in locul " palmei" sunt multe optiuni de care tu habar nu ai dar palma este cea mai simpla, cea mai primitiva si cea mai daunatoare pe termen lung.

 

p.m. nu incerca sa cauti alte scuze, insasi criza copilului denota probleme de violenta in familie si nepregatira lui ptr etapa " gradinita" . ce aiurea suna " o palma scurta si hotarata"educatoarea era de fata? trebuia chemata politia! un copil are drepturi! mergi la un psiholog bun si explica i gestul tau! o sa ti dai seama unde ai gresit , si mai ales de unde vine criza copilului! ciudat nu i asa? daca se aude vreun zgomot la motor mergi rapid la mecanic..

 

te rog, sa nu vii cu prostii " copilul nu mai respira!!! daca nu l loveam HOTARAT lesina ....copilul a primit palma si si a revenit! de ce? simplu. stia deja de " palma" . practic i ai eliminat optiunille. el stie de una singura. de palma " hotarata" . iar tu ai iesit mandru si fericit! ai educat copilul. esti BUZZZZ nasol de tot!

 

mai bine ai sterge comentariul tau..o sa iasa alta mahalageala care nu are nicio legatura cu accidentului colegului nostru, pe care l respect ptr comportamentul lui la locul accidentului,, s a asigurat ca sotia este ok, viteza mica la impact, si f mica cand a cazut pe jos..nu cred ca avea vreun rost sa cheme ambulanta mai ales daca si a revenit la scurt timp.

 

 

Alinache, casa de piatra, ai scapat cu bine! sunt 100% sigur ca l va scoate vinovat pe sofer.

» Post actualizat in 21 Sep 2017 21:03

exemplu simplu. sotia mea, nepot mic aprox 2,5 anisori. o inceput sa l duca cate o ora / saptamana la gradinita. sa se joace, etc.. dupa un an de zile o dus copilul la gradi, se juca pe acolo, super fericit. etc. nicio criza, nicio palma hotarata. ptr cei care sunt interesati, cel mai daunator lucru este sa duci copilul la gradinita inainte de 3,5 ani. ma refer la un program de gradinita la timp plin. sa l duci cate o ora, doua ore ptr acomodare este altceva. inainte de 3 ani, copilul va fi f f confuz, frustrat, sindrom multiparental si de aici f f multe probleme de comportament. nu ar strica niste carti interesante ptr cei care au sau vor avea copii. regula 1. NICIODATA PALMA HOTARATA! NICIODATA!

 

V-au spalat jidanasii astia (Freud & co) pe creier in totalitate.

 

Sa zicem ca educatoarea chema politia. Sa zicem ca traiam intr-o tara de spalati pe creier, si il arestau pe tata. Sub presiunea greutatilor (fara sot, fara 50-80% din venit, tocata la cap de terti), mama isi cam pierdea mintile, si copilul ajungea la orfelinat. La orfelinat, pe langa socul separarii de parinti, avea parte de triplarea diametrului gaozului, si de tratementul "calduros" al unor doamne ingrijtoare, ajunse acolo fiind subcalificate pentru postul de casier, dar prea comode pentru postul de curatator toalete. Ajungea copilul bine? Teoretic da, doar era "salvat" de traumele psihice cauzate de inca 3 palme posibile in urmatorii 6 ani.

 

A nu se intelege ca sustin educatia cu bataia, dar nici sa ajungem in asa extreme. La o extrema sunt cei care "ajuta" sugarii sa adoarma cu alcool in lapte/suzeta si ulterior ii educa prin dat cu capul de perete, iar la extrema opusa sunt cei care ar putea povesti si explica la nesfarsit despre cum o palma la 6 ani si alta la 9 vor nenoroci psihicul si viitorul copilului.

 

Iar ceea ce a facut sotia ta in exemplul mentionat, daca inlaturi vrajeala aferenta acestei pseudo stiinte, este nici mai mult nici mai putin decat DRESAJ. L-a DRESAT sa asocieze o cladire cu ora de joaca. Momentan e totul super. Boracul n-a mai oracait cand l-ati dus la gradinita. Voi v-ati masturbat egoul de cunoscatori ai psihicului si comportamentului. Mai nasol o sa fie mai incolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ma abtin cu greu sa nu rad si sa fac misto de vehementa si naivitatea unor semeni :-))))

In timp ce flacaul meu creste frumos, sanatos, iubindu.si si fiind iubit de parinti, va las pe voi sa analizati drobul de sare, sa rasfoiti manualele de psihologie si sa alegeti the american way, goana la psiholog in dimineata in care fiind somnorosi o sa va incaltati invers si nu va descurcati sa rezolvati problema :-)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleu! era prima zi de scoala, nu de gradinita.! si probabil palma hotarata i ai facut o cadou si de fata cu ceilalti copii! hmmm.. caz greu! momentul penibil nu cred ca l va uita vreodata. nasol....

» Post actualizat in 21 Sep 2017 23:02

 

scuze , stiu ca nu este aici momentul , dar nu ma pot abtine.

 

" Murray Strauss, fondator si codirector al Laboratorului de Cercetare Al Familiei, profesor de sociologie la Universitatea New Hampshire a dedicat mai bine de 10 ani cercetarilor legate de abuzul fizic asupra copiilor, indeosebi cel legat de palmuire.

 

A palmui un copil nu-l va face mai ascultator sau mai puternic. In cel mai bun caz, aceasta metoda disciplinara va functiona o scurta perioada. In schimb, va lasa urme adanci in psihicul celui mic, rani care ii vor afecta cresterea si adaptarea ulterioare. Un copil batut este un copil care sufera. In aceasta situatie, este recomandata o vizita la psihologul pentru copii in vederea inceperii unui tratament psihoterapeutic."

 

probabil copilul are 6 anisori. iti spun de acum, e deja mare. nu o va uita niciodata. eu am luat o pe la 5 ani si imi aduc aminte momentul ..

 

te a pus omu negru cu coarne sa povestesti de prin casa, doar tu stii cel mai bine ce inseamna un forum!..

Ai dreptate cu tot ce ai zis, din pacate eu nu o puteam zice pt ca nu am copii si cu asta mi se inchide gura rapid cand intru in discutii de gen. Inutil sa explic de ce are absolut zero relevanta daca am sau nu.

 

Rezumatul raspunsurilor va fi tot "eu stiu mai bine" indiferent de studii/argumente etc. Mai bine te lasi :)

 

Noi suntem poporul *bataia e rupta din rai* si/sau *o palma la fund nu face nimic*, ata ete.

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buuuun, a ajuns un topic de accidente loc de dat lectii de psihologie si psihoterapie. That's a new one!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma abtin cu greu sa nu rad si sa fac misto de vehementa si naivitatea unor semeni :-))))

In timp ce flacaul meu creste frumos, sanatos, iubindu.si si fiind iubit de parinti, va las pe voi sa analizati drobul de sare, sa rasfoiti manualele de psihologie si sa alegeti the american way, goana la psiholog in dimineata in care fiind somnorosi o sa va incaltati invers si nu va descurcati sa rezolvati problema :-)))))))

 

 

probabil ai aprox 44-50 de ani..e tipic ! toti isi iubesc copii, inclusiv cei care i bat cu furtunul de la masina de spalat, exemple sunt cu tona....in general romanul iubitor si grijuliu il auzi cum zbiara in momente de furie " eu te am facut, eu te omor"!!.

 

daca nu ai invatat nimic de aici, nu mai are rost sa discut cu tine...cu toate ca din comentariul tau simt putin regret.... este ok , dar nu indeajuns. succes!

 

ce treaba are evreimea cu psihologia?? wtf ! retarzi mai sunt unii! psihologia se invata in cele mai renumite universitati! ce spalare de creier??

 

George05, noi suntem prieteni deja..accidentul este banal si sa terminat cu bine! ! mai omule!! trimiti niste placinte la pachet de la CENTER? eu le mancam deja prin 1999-2000....trimiti pachet la Buc? :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA, da' nu vreti voi sa va vedeti de pruncii vostri, care-i aveti, si sa ne lasati pe noi sa ne vedem de ai nostri?!

Ca, daca va ingrijorati voi de copiii nostri, ma ingrijorez si io de ai vostri (cand si care i-oti avea) ce fel de limba romana i-oti invata! Habar n-aveti sa scrieti romaneste da' o ardeti "politic corect" cu protejarea excesiva a minorilor natiunii...

 

Aaa... n-am decat 41 de ani

 


@initiator: Ma bucur ca sunteti in regula si ca nu s-a intamplat ceva mult mai grav. Totodata apreciez ca ai revenit si ai povestit ce si cum s-a intamplat. Va doresc multa sanatate, casa de piatra si numai bine!

Da, da si de la mine toate cele bune in casnicie si in motocicleala.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...