Sari la conținut

Tura (30.11.2017) Bucuresti - Varna (550 de km)


SONYC
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1) si eu am inceput cu o cazatura mica la care nu am patit nimic. pe strada, ce-i drept. pe circuit cand am polizat scarite nu am reusit sa cad. oricum, sper sa nu imi calci pe urme cu a doua. daca totusi se intampla, cere la Floreasca. e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da. fara ghilimele.

legat de aplecare, sa imi explici tu cum faci frana de urgenta cu motocicleta aplecata.

 

pai nu e topic practic inchis? mai faceai ceva cu el?

2) atitudinea plina de superioritate cu care ii tratezi pe aia care au mult mai multa experienta decat tine este lejer mai penibila decat orice "sfat" as da eu pe aici. de-aia te iau si adminii la misto.

 

1) Corect maestre, nu tu polizezi doar scaritele, ci jumatate de mobra, am vazut toti. Sincere felicitari, nu multi pot face asta! Mai bine te-ai agita sa iti pastrezi un loc cald la Floreasca, am impresia ca o sa le mai calci pragul. Nu imi pot exprima parerea referitor la frana de urgenta, repet, eu nu ofer sfaturi.

 

2) Eleganta eschiva, dar cine are ochi sa citeasca si creier sa gandeasca o face. Singurul admin care face misto e domnul de 51 de ani, cel care viseaza cu ochii deschisi la donsoare' pe Facebook, banuiesc ca la varsta lui e tot ce mai poate sa faca. Interesant insa modul in care te-ai plasat sub bratul lui.

 

De aici inainte poti si puteti abera toti cat doriti, nu o sa va mai raspund, este o pierdere de timp. Trist ramane doar faptul ca nu sunteti in stare sa intelegeti un lucru foarte simplu. Care e ala o sa va intrebati. Exact, asta spuneam si eu.

 

On-topic: fara poveste, ca oricum nu intereseaza pe nimeni de aici.

 

post-69084-0-05410700-1512064465_thumb.jpg post-69084-0-82373000-1512064469_thumb.jpg post-69084-0-73405500-1512064475_thumb.jpg post-69084-0-52082600-1512064480_thumb.jpg post-69084-0-16635200-1512064485_thumb.jpg

 

post-69084-0-72714100-1512064490_thumb.jpg post-69084-0-76212400-1512064495_thumb.jpg post-69084-0-93428700-1512064499_thumb.jpg post-69084-0-94408100-1512064504_thumb.jpg

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On-topic: fara poveste, ca oricum nu intereseaza pe nimeni de aici.

Povestea intereseaza. Ce-i al tau e-al tau, scrii interesant.

Ce mai e interesant insa, psihiatric asa (acolo am alte recomandari, nu Floreasca), este discrepanta intre stilul folosit la povestiri si stilul folosit in genul asta de dispute. Vezi ca personalitatea multipla nu e chiar un semn de normalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

In America, we like everyone to know about the good work we're doing anonymously.

Jay Leno

 

 

In Romania motociclim doar din pasiune , dar parca nu mai e asa de pasionant daca nu stie toata lumea.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo....cer scuze userului Xael ca am adus aminte de patania lui ...nu obisnuesc dar asa a picat la tastatura ... acu am remarcat ...recitind. :peace:

Ai mai facut-o zilele astea o data. Ce pot spune, ma bucur că te gândesti la mine. Si eu ma gândesc la tine :* No homo though

p.s. au fost aproape 5 saptamani de la "previziune" la cazatură.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vor fi ceva zile frumoase in curand - sarbatorile.

Ar fi frumos ca toti cei ce am scris pe acest topic sa reusim sa ne intalnim cumva, in perioada asta, la un vin fierbinte. Am putea sa ne cunoastem, sa ne bucuram de prezenta fiecaruia si sa ne spunem multe ... prieteneste. Sigur am avea surpriza sa constatam ca suntem cu totii oameni de calitate. Este posibil pentru ca sunt marturie la un moment dat postarile fiecaruia dintre noi.

Ar fi frumos sa uitam putin de propriile dureri si frustrari, de necazuri ori de orgolii.

Mi-ar placea ca dupa aceasta intalnire sa putem sa ne organizam in ture comune, in care cei care au nevoie sa poata invata de ceilalti, scutind timp pretios si salvandu-si sanatatea sau viata.

Personal apreciez enorm experienta oricaruia dintre voi si as fi bucuros sa va urmez pe traseu indiferent de numele de utilizator.

 

De ce propunerea asta?! Am avut norocul (si este putin spus) sa dialoghez cu doi dintre cei ale caror postari reprezinta si acum, dupa ani buni, un reper esential pentru orice novice (si nu numai!) care vrea sa afle cate ceva despre motociclete si motociclism in general. Randuri semnate de ei apar din ce in ce mai rar si ambii mi-au marturisit ca sunt dezamagiti de ceea ce reprezinta forumurile dedicate, in momentul de fata.

 

Cumva nu i-am inteles atunci, dar iata ca s-a intamplat o ciudatenie: citesc acest forum (excursii) inca de dinainte sa stiu ca voi avea vreodata permis de conducere pentru categoria A si am tot continuat sa fac asta pana cand am ramas blocat intr-un topic fara ... poveste; imi doream sa ascult povestea turei neimplinite, catre Varna ...

 

Nimeni in afara de noi nu intelege mai bine ce inseamna frumosul chiar si nebunesc ori o masina care iti taie calea, un caine sarit sub roata sau o groapa nesemnalizata.

 

Dragi colegi, va invit la ... recomunitate!

:)

 

PS

Primul rand e de la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS

Primul rand e de la mine

 

Nu zi din astea ca nu stii cu ce armata de oameni te trezesti la eveniment :crack:

 

Una peste alta, e buna initiativa, dar tocmai sarbatorile ce vin te cam limiteaza ca timp. Eu de exemplu incerc sa "inghesui" saptamana asta tot ce mai am de rezolvat pe la servici si prin "gospodarie" si sa o tai naibii din orasul asta de luni incolo. As zice ca prin ianuarie-februarie sunt sanse mai mari de o intalnire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi doream sa ascult povestea turei neimplinite, catre Varna..

 

Povestea o regasesti in cadrul jurnalului de bord (click). Acel topic are un scop foarte bine definit astfel incat am in continuare rugamintea de a nu se modifica prin fine ironii si mistouri. Va veni momentul cand voi vinde aceasta mobra si imi doresc ca cel ce o va cumpara sa aiba acces doar la informatiile ce il intereseaza.

 

Asa cum am mentionat si anterior, ma voi rezuma la acel jurnal si la sectiunea de excursii. Ca sa nu o lungesc inutil, pe pielea mea voi merge cand, cum si in ce conditii consider eu. "Sfaturile" gratuite/apocaliptice si necerute nu ma intereseaza.

 

Facand abstractie de atentia pe care unii insista sa mi-o acorde, consider buna initiativa ta. Altfel comunici cand ai omul fata in fata si cand ajungi sa il cunosti, chiar si putin. Eu unul recunosc, ma deranjeaza cand cineva incearca sa isi impuna propriile limite asupra mea, nu voi accepta niciodata asta, de la nimeni. Daca intelegi acest lucru, putem comunica. Daca te incapatanezi sa iti impui alegerile asupra mea, te voi ignora, este atat de simplu.

 

Spune cand Traian si voi fi, fara doar si poate, prezent.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Eu unul recunosc, ma deranjeaza cand cineva incearca sa isi impuna propriile limite asupra mea, nu voi accepta niciodata asta, de la nimeni. Daca intelegi acest lucru, putem comunica. Daca te incapatanezi sa iti impui alegerile asupra mea, te voi ignora, este atat de simplu.

...

Asa te vreau, asa vreau sa fie noua generatie de motociclisti! Ma bucur ca te-am cunoscut...si da-i bice! :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul recunosc, ma deranjeaza cand cineva incearca sa isi impuna propriile limite asupra mea, nu voi accepta niciodata asta, de la nimeni. Daca intelegi acest lucru, putem comunica. Daca te incapatanezi sa iti impui alegerile asupra mea, te voi ignora, este atat de simplu.

Insisti in a te da special si neinteles, fix ca un adolescent rebel si teribilist care stie el mai bine din vasta lui experienta de viata.

 

Povestea o regasesti in cadrul jurnalului de bord (click). Acel topic are un scop foarte bine definit astfel incat am in continuare rugamintea de a nu se modifica prin fine ironii si mistouri. Va veni momentul cand voi vinde aceasta mobra si imi doresc ca cel ce o va cumpara sa aiba acces doar la informatiile ce il intereseaza.

Looool. Attention whore much? Ce treaba au povestirile din plimbari cu eventuala vanzare a mobrei? Si care a fost logica sa pui povestile alea in mai multe locuri (adica si in topicul ala si fiecare in topicul ei)?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

.

 

Jignirile fara perdea spun, poate nu realizati, foarte multe despre voi. Ar fi foarte simplu sa va intorc favoarea, am insa lucruri mai bune de facut.

 

Nu am gasit butonul block sau ignore, dar nu-i bai, il puteti considera ca si apasat.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ziceam, exact ca un adolescent. Problema e 10000% la ceilalti, in niciun caz nu poate lua in calcul ca macar 0,0001% sa fie si la el.

 

P.S. Daca era cu perdea te simteai mai bine? Voiai un duel in care sa ne aratam maiestria in folosirea perdelei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovi_ice, as prefera sa fiu tratat ca neserios decat sa nu se inscrie multa lume.

In orice caz, spor la treaba si sarbatori fericite sa ai. Ne vedem in ianuarie!

Si mergem cu fiertura pana la Targu Jiu ;)

 

Sonyc, sarumana pentru jurnal. E si cu bucatica spre Varna. Poate iese si cu Calipso in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Trasan, spune locul, data si ora. Daca e fezabila, prezent.

Oamenii de pe forumul asta se cam cunosc intre ei. Sunt organizati in grupuri grupulete, si cand e de iesit, ies. Mai sunt si noi veniti, care isi cauta , ori au gasit si ei gloata de motoristi. Mai sunt si lupi singuratici, care baga km dupa km. Fiecare, dupa tiparul cu care a fost "turnat". Da, forumul sufera de lipsa de continut, ce apare mai rar. Dar inca exista, ceea ce e ok.

Sarbatori fericite, daca nu se reuseste adunarea pana atunci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...