Sari la conținut

Masina clasa medie, buget 6000E


Fanel27
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca nu are sisteme care sa asiste soferul...

 

Un sarac cu o galeata care sa alerge in fata masinii si sa lungeasca balta sau suficient de multa prestanta si valoare incat sa gliseze ca aeroglisorul. Diferenta fata de aeroglisor e ca ML-urile, RR-urile si X5-urile plutesc pe basini, nu aer. Ce basini sa ai intr-un Duster?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dau sa citesc acest magnific topic si regasesc pe petrica81punct care spune aceeasi replica sau aia cu mamele din lumea intreaga.

 

e naspa petrica sa nu poti mai mult...sa poti atat, in caz ca nu erai pe faza topicul ca de obicei este altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal sistemele astea sunt bune pe asfalt uscat hai umed sa zicem.

Discutie prea lunga. Fiecare cu gusturile lui. La moto unde eu nu suport ABS si am distantat cu 3mm senzorul si pot folosi moto normal.

La masina rar imi intra ABS-ul dar la moto mai tot timpul si imi lungeste total nejustificat distanta de franare, fapt pt care i-am zis pa pa si am distantat senzorul.

Conteaza ff mult calibrarea unui astfel de sistem.

 

Las asta aici.

 

On topic.

Logan MCV si Lodgy sunt salvarile ca sa respectam criteriile selectiei, restul este can can. Ori mai pui bani ori scazi anul de fabricatie si asa apar si alte oportunitati.

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Ce v-ati fi facut voi daca nu creeam eu topicul asta (nici nu mai stiu ce intrebam in el), unde mai discutati voi de aere posterioare? :))

Da colegu dar daca nu bagam putin batu printre gard ,de unde mai aflai tu ca defapt ai nevoie de bmw pentru ca are mai multe butoane ?

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am renuntat de mult la diesel, nu merita costul investitiei si intretinerea decit daca faci peste 50,000 km/an, am masini si moto mai vechi de 25 ani care se faceau cu simt si aratau a masini nu a bidoane de plastic, iar ca dotari max. servo si ABS, restul te prostesc si te fac un sofer mai periculos, nu mai ai atentie si reflexe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator goe 75

 

A fost un caz amuzant, la una noua, adusa recent. intra apa , la o ploaie mai zdravana, in mers, pe la o portiera spate.

Pana la urma care a fost problema/rezolvarea sau ...cum de intra apa ?Am mai auzit chestia asta dar ...nu si ceva mai in detaliu.

Stiu ca dezgrop o chestie peste care au trecut multe pagini dar ...dupa multa consideratie am ajuns la concluzia ca tot o Octavia noua ar face cel mai mult sens pentru nevoile mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa multa consideratie am ajuns la concluzia ca tot o Octavia noua ar face cel mai mult sens pentru nevoile mele.

vezi , asta e esentialu' ... masina si nevasta trebuie sa ti le alegi singur ca sa n-ai pe cine da vina cand treburile se imput ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Da,dar m-a mancat in fund sa mai scotocesc prin saltele si am mai gasit 5k,suficient sa acopere bugetul si un Superb.

A fost o miscare destul de masochista ca acum o sa ma torturez tot weekendul sa aleg una dintre cele doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am masurat spatiul cu ruleta si Octavia se achita de sarcina si ea pe latura aia.

Singura dezbatere pe care o mai am in cerebel ,este daca nu cumva acel mic extra sprint pe care il are Octavia este mai important decat restul ca sa nu cad in plictiseala maxima.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu e vorba de reprize, mai degraba sentimentul ca este putin mai in viata pentru ca este mai usoara.

Si mai este si Octavia RS cu 184Hp ,ca sa faca lucrurile putin mai interesante.Este cu cca 1k mai ieftin decat Superbul.

» Post actualizat in 03 Mar 2018 14:35

Ca sa mai caut altceva decat Skoda nu se mai poate .Am trecut prin faza aia si am eliminat tot restul si asta a ramas .Mi s-a pus pata ca tre sa fie noua asta e .Altele noi si care sa de incadreze si in buget si sa-mi satisfaca si restul de pasarici nu prea mai sunt.Si tre sa dau comanda saptamana viitoare daca vreau sa o primesc pana in Mai cand am nevoie.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...