Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu cum era pe vremea voastra,

Acum ca ati mai îmbătrânit probabil ca s-au mai schimbat lucrurile..asta vrei sa zici :))

 

@pasagera, omu' are dreptate. Pe vremea noastră lucrurile erau simple: gas, grass or ass! Nobody rides for free! ;)

» Post actualizat in 20 Jul 2018 19:17

Cred ca filmuletul ă inceput cu câteva strazi în urma ca prea fugea aia de motociclist în primele minute..

» Post actualizat in 20 Jul 2018 19:21

Ai trac de scena

 

Spune-mi tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti incurabil. Cand cineva iti arata ar ca ai fa ut o greșeală, in loc sa accepti faptul ca ai greșit, tu o dai cotita. A cata oara e cand faci asta pe topicul asta? Doar cu mine de 3 ori:)) nu raspunde, stai linistit. Nu e nevoie.

 

Am zis eu ca nu fac greseli? Unde-am spus asta?

Am mai scos din ele si la montaj dar aceea nu se putea scoate.

 

Voi sunteti cei care nu faceti nici o greseala, cu toate ca n-ati facut niciodata un motovlog. Ca sa nu mai zic de "neprihanirea motociclistica" intalnita pe forum.

Da' noi sa fim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu’ e cioban, dar daca tot voia sa faca o fapta buna trebuia sa maltrateze cateaua aia cu civicul ca sincer o merita pentru ca politia e degeaba si se pricepe la unele chestii mai bine ca Sasha Gray.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nenea kosh.te simpatizez.da' play la clipurile tale.de la mine nu se mai poate....ma sperie dicția și tonul matale

I-am zis și eu, dar mi s-a comunicat "să schimb canalul". Uneori, in viață trebuie sa treci peste anumite lucruri. Așa spunea vecinul meu, muncitor pe buldozer și cilindru compactor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea kosh, si iar o dai cotita:)) incurabil domle, incurabil:)) pai ia vezi tu, de exemplu,postarea cu clipul legat de echipament vara, cand ti am zis ca nu e ok ce ai recomandat. Nu doar ca n ai spus, mda, nu e ok, dat ai raspuns cu totul si cu totul altceva. Adica, ai dat o cotita. Dupa, a venit faza cu dictia, si iar cotita. Acum faza cu greseala cuvintului inventat, si tu iar cotita. A gresi este omeneste. Nimeni nu este perfect. Dar cand cineva iti spune, dai dovada de inteligenta daca accepți critica, o recunosti, si iei masuri. In primul rand, chiar tu ai spus ca ai pus primele clipuri, tocmai pentru asta. Acum, te simti atacat si incoltit. Nimic mai eronat. Nu ti am spus tot ce ti am spus, ca am ceva cu tine. Nu ma cunosti nu te cunosc. Iar ultima replica e magistrala. Auzi, noi nu facem vlog, deci nu stim prin ce chinuri treci:)) pai eu n am nimic interesant de spus. Aptitudini privind montaj video, mai greu, si aparate pentru asta, la fel. In cel mai fortat mod, incerc doar sa imi editez plimbarile facute, filmate. Dar doar pentru mine si cei cu care merg, ca nu e nimic uau. Gata, am consumat prea multa energie in discutiile cu tine. Avem firi diferite. Succes cu vlogul, ca nu te va opri nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kosh

 

asa cum bine puncta un alt coleg motociclist, oferi mult prea multe explicatii pentru modul in care alegi sa mergi cu mobra. De ce? Simti ca oamenii te vor intelege? Conteaza intr-o masura atat de mare ce cred ceilalti despre tine? Dar pentru sotia ta, pentru ea ce conteaza? Daca va bucura inima faptul ca va plimbati (fie ca ai dat "capat" cauciucului sau nu, fie ca ai mers "tare" sau incet) atat trebuie sa conteze. Pentru tine inteleg ca este important sa mergi in siguranta, pentru ca planuiesti o excursie si saptamana viitoare, si luna viitoare, poate si anul viitor. Pentru altii conteaza mai mult secundele si risca. Nu e dreptul tau, sau al meu, sa judecam. Fiecare merge pe barba lui si in caz de bai, nu tragem noi ponoasele, ci ei. In fond stii si tu ca unii "e" mai motociclisti decat altii. Lasa-i sa fie, cu ce te deranjeaza?

 

Alegi sa consumi multa energie pe diverse polemici ce nu isi au rostul. Observi cred ca sunt doar o mana de oameni care comenteaza tot timpul pe forum, indiferent daca vremea este ideala pentru calatorii, motociclisti de tastatura cu alte cuvinte. Bun, si atunci, cum sa te superi daca unul din ei comenteaza ceva vis-a-vis de tine? Serios, ce valoare poate sa aiba remarca unuia din categoria asta? Detaseaza-te si imbratiseaza ceea ce faci, plimbarile alaturi de persoana draga tie, restul sunt povesti, pe care unii vor apuca sa le si spuna nepotilor, pe cand altii nu.

 

La vlog, din punctul meu de vedere, poti renunta. Sunt in principiu de acord cu ce spui, nu asta e problema, ci faptul ca intonatia vocii, ticurile si greselile gramaticale nu fac casa buna impreuna. Mai mult de atat, nu te amagi ca vei salva vieti prin aceste clipuri. Experienta fiecaruia se dobandeste doar prin parcurgerea unor km, sute, mii, zeci de mii.

 

Spor in toate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, daca as fi in locul femeii aleia, as lua filmuletul de pe yt si l.as tari pe vlogger prin toate tribunalele posibile: hartuire in trafic, injurii, filmat si postat pe net fara acord. Si un avocat mai priceput cred ca ar mai gasi cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa ce ...sa ii ia juma de mobra si nervi stres instanța avocați? Oricum ă încălcat multe reguli de circulație dar repet sunt convinsă că acțiunea a început cu ceva timp în urmă dar cameramanul ă dat start unde a considerat el..E pe genul kamikaze nu prea il vad bine... dar ii place sa fie in centrul atentiei si stie ca nu isi ia bătaie de la o femeie, le vaneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum era pe vremea voastra,

Acum ca ati mai îmbătrânit probabil ca s-au mai schimbat lucrurile..asta vrei sa zici :))

 

Chiar asa! Daca odinioara puii stateau cu gura deschisa ca sa fie hraniti, acum fac la fel insa doar polueaza fonic. ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Altu' care se ia de femei pe strada :alcy:

Omul a schimbat putin strategia. Nu se mai ia de pustoaice. Alea inca mai au tati in putere si manaca bataie. Sau daca nu vine tata, vine iubi. Cu astea mai in varsta probabil ca e mai simplu. Tatal probabil ca are vreo 70 de ani si consortul abia asteapta sa scape de napasta si sa caute un model mai nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva iti dau dreptate, asta nu exclude si varianta ca părinții sa polueze fonic mai rau decat puii..

Chiar asa! Daca odinioara puii stateau cu gura deschisa ca sa fie hraniti, acum fac la fel insa doar polueaza fonic. ;)

» Post actualizat in 21 Jul 2018 11:41

Si-o fi făcut cont pe motomobrism :))

Am cautat Sasha Gray si m-a trimis pe motociclism...ce se intampla?

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ala cu ancora tatuata pe cot si-ar fi baleiat barba cu bancnotele primite, ar fi meritat timpul piedut in fata monitorului, as fi ras fara sa-mi imaginez eu cum ar fi aratat facand asta.

Kosh, desi baiat de comitet, imi aduce incontinuu aminte de un popa care are o emisiune radio/tv pe la Neptun. Uneori il ascult cateva minute, ca ma amuza tare (si simt ca nevasta e nerabdatoare sa schimb postul, dar nu-mi zice inca nimic :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, daca as fi in locul femeii aleia, as lua filmuletul de pe yt si l.as tari pe vlogger prin toate tribunalele posibile: hartuire in trafic, injurii, filmat si postat pe net fara acord. Si un avocat mai priceput cred ca ar mai gasi cate ceva.

 

Pai da dar probabil s-ar trezi si cu permisul suspendat. Daca tot facem sa facem..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, daca as fi in locul femeii aleia, as lua filmuletul de pe yt si l.as tari pe vlogger prin toate tribunalele posibile: hartuire in trafic, injurii, filmat si postat pe net fara acord. Si un avocat mai priceput cred ca ar mai gasi cate ceva.

L-ai ranit pe pusinboots, era idolul lui ala :lol: lasati copiii sa “invete” de la astia. Acum nu realizati, dar or sa vina peste 1-2-3 ani un val de filmulete cu copii d-astia cu cerneala inca uda pe permis, cand sunt urecheati de cate un baiat la semafor pt ca au ars-o social justice warrior cand n-a fost cazul, asa cum au vazut ei pe jewtube :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da dar probabil s-ar trezi si cu permisul suspendat. Daca tot facem sa facem..

Daca omul nostru voia sa o lase pe aia fara permis, se ducea la politie cu filmuletul si gata. O pandea si o vana in trafic si aia era. Fara circ, fara scandal, fara "vaaaaai, soferita din iad a venit in Bucuresti ca sa omoare trecatorii si sa depaseasca motociclistii". Si oaaaau, s-a inteles cu ala si i-a dat bani. Pai ce era sa fi facut? Amiabila? N-avea nimeni nimic. Politie? Aia ii trimiteau la amiabila. Asa ca ala a iesit cel mai castigat din faza asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1-suntem niste fraieri ca postam aici. Facem reclama unor distrusi.

2-distrusii merg in mare pe clickbait, senzationezcu, uau uau uau, soc soc soc. Cauta sa obtina vizualizari cat mai multe, pt a scoate bani din reclame. E simplu.

Concluzia? Nu ma mai uit la nici un vlogger, de asta, new age.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh hai, Adriane, nu e supara asa :D Viata e grea dar merita traita, vorba poetului. E mai simplu de atat. Daca ai sora, nevasta, mama etc care conduc, si dau peste bikeri din astia de nu si-au luat pastilele in trafic, un spray cu piper face minuni. Buna ziua - buna ziua, geamu' jos, fas-fas, mai curge o lacrima in casca, una alta. Frumos, elegant :)

Nu stiu cum de nu dau eu peste un muye din asta pe strada. Si-asa am auzit de Ktm-uri ca sunt proaste si se tot strica. Ar fi pacat sa mi se defecteze pompa de frana in momentul ala si sa-i rup vreo tibie in destule locuri incat sa nu mai urce pe motor. Nah, ca am auzit ca se tot intampla ghinioane pe la vlogheri. Anul asta e mai ghinionist aparent. Am si casco, tot asa pentru ca se strica mobra des :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...