Sari la conținut

Accident petrache poenaru 13 iunie 2018


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

 

Culoarul se formeaza de cum apare blocajul. Si in teorie si in practica.

Am crezut ca faci niste chestii de dragul discutiei si ca prilej sa te mai rupi in figuri...dar este clar ca la tine e boala.

» Post actualizat in 28 Jun 2018 14:54

Toata treaba este sa nu te prinda militia ca ai mers cu motorul pe culoar pentru ca ai pus-o.

.

Din nou bolnav sa spui asa ceva cand tot mobristul din vest se foloseste de acel culoar in forma de ebrion ,devenind destul de mare sa fie spatiu pentru o masina doar dupa ce devine sonor de evident ca este nevoie.

» Post actualizat in 28 Jun 2018 14:57

Cat de bolnav sa crezi ca tu stii mai bine ce se intampla in practica decat unul care este la fata locului pentru infinit mai mult timp?

» Post actualizat in 28 Jun 2018 14:58

Arata-mi ce am intors ca la Ploiesti si iti dau un mare premiu.

» Post actualizat in 28 Jun 2018 15:07

Uite prietene poza facuta acum in alt blocaj tot in Austria.Unde e culoarul?Este doar ca embrion exact cum am spus doar cu aia din stanga tinaand lateral.

post-69648-0-35337300-1530198432_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 383
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

» Post actualizat in 28 Jun 2018 15:07

Uite prietene poza facuta acum in alt blocaj tot in Austria.Unde e culoarul?Este doar ca embrion exact cum am spus doar cu aia din stanga tinaand lateral.

 

lumea pare ca sta ok, in afara de 2 tiristi ce nu par a fi de-ai locului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Bai da ce ilegali nenorociti ...si camioane pe stanga unde cica nu e voie ...in loc sa faca loc la pulizai...

» Post actualizat in 28 Jun 2018 15:24

Ce nu se vede in poze este ca unul dintre aia care erau in fata mea a iesit pe banda de urgenta si dadea cu spatele de zor ...probabil sa iasa pe la ultima iesire trecuta...No,cum in Austria ?No...

» Post actualizat in 28 Jun 2018 15:35

Cica nu foloseste nimeni culoarul de urgenta dupa ce trece pulizia...N-am putut sa le fac la toti cca 8 pt ca mai fac si altele...

post-69648-0-64861600-1530199222_thumb.jpg

post-69648-0-35972400-1530200029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E uite io am mers, asa papagal cum sunt, prin briuxel vreo 6 luni fara sa incalc limita de viteza. Aia de 30 inclusa aici. Pentru ca au camerek in toate intersectiile si dupa prima vitejie m-a oprit un nene mustacios cu sapca sa-mi explice ca-s oaspete la ei si nu-i frumos. Ce sa faci, mai is si papagali de astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Bmw care blocheaza masinile de urgenta ...priceless...

» Post actualizat in 28 Jun 2018 16:25

Gata am terminat cu datul la gioale pe ziua de azi.Mesajul este siplu:

 

Terminati cu minciunile ca in vest nu se fac nefacute si mai ales cu minciuna gogonata ca imdiat cum ai facut ceva te-a si prins si te-a ars ,text standard pe topicurile de accidente.

Este normal sa fie cu mult peste noi dar minciunile si exagerarile nu ajuta pe nimeni.

post-69648-0-68554700-1530202490_thumb.jpg

post-69648-0-01490300-1530202519_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar, acolo ai voie sa treci cu motoarele printre sirurile de masini oprite?

 

PS: Am scris in acelasi timp..am inteles.

 

Saptamana trecuta am prins un stau intre Munchen si Salzburg. Majoritatea masinilor mi-au facut loc sa trec si am avut loc destul desi eram cu gentile laterale pe moto. Si am trecut si pe langa politie in stau-ul ala. Si in Munchen se filtreaza la greu. Initial stateam cuminte pana i-am vazut pe localnici cum circula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Mai bine Turisti Mincinosi.

» Post actualizat in 29 Jun 2018 07:57

No ca a mai aparut un blocaj in Austria pe A9 directia Graz.Succesiune de poze facute la 4-5 s distanta unde se vede clar ca nu esti nici dracu repliat pe banda de urgenta pt coridorul vietii.Este si normal ,este natural ca omu sa astepte sa vada intai despre ce e vorba si dupa sa acctioneze .Vestul e plin de robotei care fac doar ce trebuie si repede doar in unele minti bolnave.

post-69648-0-82740400-1530258929_thumb.jpg

post-69648-0-36193800-1530258947_thumb.jpg

post-69648-0-39318500-1530258949_thumb.jpg

post-69648-0-79144200-1530258983_thumb.jpg

post-69648-0-74253100-1530259005_thumb.jpg

post-69648-0-04112700-1530259043_thumb.jpg

post-69648-0-74422600-1530259067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine "erau sa ma omoare" maxim 5 soferi intr-un an de motociclit in București (adica drum zilnic la munca plus plimbat prin oras doar ca sa invart roata). Pe segmentul mentionat de tine, care are sub 1 km pe google maps, nu am avut evenimente. Ai hateri si in trafic? Hmm....

 

Uite lache o patzanie noua tot la Fantana Miorita. Aseara pe la 10:30 seara veneam spre casa de la P-ta Presei sa ajung in Baneasa si mergeam pe banda a treia cu masina. Era un pic cam aglomerat din cauza ploii dar se mergea binishor, cam cu 80-90km/h. Chiar inainte de Fantana vad un Ford suspect care mergea mult mai incet si daduse semnal stanga de pe prima banda (pe astia deja ii cam blocase), trece pe a doua banda si deja era in dreptul fantanii iar semnalul era pus in continuare. Ma gandeam ca idioata (am observat ca era o idioata cand am trecut pe langa ea) vrea sa faca rondul si nu am lasat-o (i-am dat claxon combinat cu mwie, morti si raniti) pt ca ar fi insemnat sa franez puternic, diferenta de viteza intre mine si ea era prea mare iar distanta destul mica. Dupa ce am trecut de ea bineinteles ca i-a luat fata celui din spate care a trebuit sa franeze violent ca sa nu o loveasca in spate iar cireasa de pe tort a fost faptul ca nu a facut nici un rond, cretina voia doar sa treaca pe banda a treia.

 

Sa recapitulam, cretina dracului a trecut de pe prima banda pe banda a treia in maxim 50 de metri, fara sa accelereze, in conditii de vizibilitate scazuta (noapte si ploaie abundenta) si intr-o zona periculoasa (Fantana Miorita). Va dati seama ce comportament iresponsabil are o proasta de genul asta in trafic? Cel putin 30 de masini au trebuit sa-si reduca considerabil viteza ca sa evite o proasta in trafic.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai a semnalizat.

Pe mine asta e argumentul care ma crizeaza maxim: "Nu vezi ba, ca semnalizez?!" Bine, asta e pe locul doi dupa ala cu "Nu te-am vazut, aveai viteza!"

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite lache o patzanie noua tot la Fantana Miorita. Aseara pe la 10:30 seara veneam spre casa de la P-ta Presei sa ajung in Baneasa si mergeam pe banda a treia cu masina. Era un pic cam aglomerat din cauza ploii dar se mergea binishor, cam cu 80-90km/h. Chiar inainte de Fantana vad un Ford suspect care mergea mult mai incet si daduse semnal stanga de pe prima banda (pe astia deja ii cam blocase), trece pe a doua banda si deja era in dreptul fantanii iar semnalul era pus in continuare. Ma gandeam ca idioata (am observat ca era o idioata cand am trecut pe langa ea) vrea sa faca rondul si nu am lasat-o (i-am dat claxon combinat cu mwie, morti si raniti) pt ca ar fi insemnat sa franez puternic, diferenta de viteza intre mine si ea era prea mare iar distanta destul mica. Dupa ce am trecut de ea bineinteles ca i-a luat fata celui din spate care a trebuit sa franeze violent ca sa nu o loveasca in spate iar cireasa de pe tort a fost faptul ca nu a facut nici un rond, cretina voia doar sa treaca pe banda a treia.

 

Sa recapitulam, cretina dracului a trecut de pe prima banda pe banda a treia in maxim 50 de metri, fara sa accelereze, in conditii de vizibilitate scazuta (noapte si ploaie abundenta) si intr-o zona periculoasa (Fantana Miorita). Va dati seama ce comportament iresponsabil are o proasta de genul asta in trafic? Cel putin 30 de masini au trebuit sa-si reduca considerabil viteza ca sa evite o proasta in trafic.

but did you die?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

but did you die?

 

Nu lache, n-am murit ca altfel nu mai aveai ce citi. In afara de asta daca o loveam cu tancul meu o aruncam direct in fantana. Iti aratam doar cat de usor se poate trece de la o situatie care la prima vedere pare safe (lipsa treceri pietoni, intersectii, garaje, samd) la o situatie in care un (cuvant urat) sau o cretina te poate omori fara nici o problema. Imi dau seama din reply-ul tau ca nu realizezi cat de periculos este ceea ce a facut cretina aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai spune-o o data ca imi place cum povestesti.

te-ai speriat, udat underwear ? Nu te faci si tu vloger?

Editat de pasagera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Miorita stii cat e limita de viteza? 40km/h! Cel putin pe sensul spre Baneasa. Ud, ploaie, 70-80km/h.

 

Faptul ca acolo e limita de viteza de 40km/h (pusa aiurea dar este alta discutie) nu inseamna ca ai dreptul sa tai benzile ca si cum ai fi pe campie. Cretina aia nu a taiat benzile pt ca stia ea ca e limita de 40km/h ci pentru ca era proasta ca noaptea, macar din instinct de conservare nu faci o prostie de genul acesta.

 

Daca s-ar fi produs lipitura care ar fi fost oare cauza?

 

Faptul ca cretina nu a apreciat bine situatia si faptul ca nu stie sa conduca.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

but did you die?

 

Chiar nu e cazul sa te apuci tu de mistouri avand in vedere ce accidente penibile ai la activ :)

 

Si daca tot voiai sa faci o gluma proasta fa-o pana la capat: did you dieded ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exactly my point.

:)

E clar ca Da, pentru că ai tras pe dreapta sa numeri masinile care au fost incomodate de acțiunea respectiva, 30 ai zis.

 

 

Eu stiam ca femeile se uda, stii tu altceva?

Editat de pasagera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exactly my point.

:)

E clar ca Da, pentru că ai tras pe dreapta sa numeri masinile care au fost incomodate de acțiunea respectiva, 30 ai zis.

 

 

Draga mea, stiu ca femeile gandesc mai greu pt ca au creierul mai mic decat al barbatilor dar ea gandeste-te un pic: trei benzi pline, viteza de deplasare 80km/h iar proasta a blocat toate benzile pentru secunde bune. Fa un calcul matematic si incearca sa intelegi cate masini au fost afectate de manevra unei proaste, eu nu am calculat matematic ci am apreciat asa la "simt".

 

Apropo, tot in stilul acesta vei avea de gand sa conduci?

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar nu e cazul sa te apuci tu de mistouri avand in vedere ce accidente penibile ai la activ :)

 

Zeitati, man, zeitati. La fel ca pasagera, de abereaza p-aci cu mistouri.

Poate unii trec mai usor peste un accident si psihic si fizic. Altii nu trec usor sau nu mai trec deloc. Da' asa ma excit cand vad grandomani d-astia, de nu mai pot.

Luati-va, nene, spatiu si umflati-va acolo in pene despre tagma voastra de meseriasi deosebiti si ceilalti care au bun simt. =%) @£& de papitoi! Astia care cred ca daca au motor intre craci sunt cei mai smecheri dupa pamant! N-ati inteles nimic din viata asta!

Ia la revedere, ma!

 

 

Si daca tot voiai sa faci o gluma proasta fa-o pana la capat: did you dieded ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar nu e cazul sa te apuci tu de mistouri avand in vedere ce accidente penibile ai la activ :)

 

Si daca tot voiai sa faci o gluma proasta fa-o pana la capat: did you dieded ?

mai pune-te la punct cu meme-urile de pe net, plix

post-93642-0-83544600-1530266428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu lache, n-am murit ca altfel nu mai aveai ce citi. In afara de asta daca o loveam cu tancul meu o aruncam direct in fantana. Iti aratam doar cat de usor se poate trece de la o situatie care la prima vedere pare safe (lipsa treceri pietoni, intersectii, garaje, samd) la o situatie in care un (cuvant urat) sau o cretina te poate omori fara nici o problema. Imi dau seama din reply-ul tau ca nu realizezi cat de periculos este ceea ce a facut cretina aia.

Pai cat timp circulai cu 80-90 km/h cum poti sa spui ca situatia parea safe?

Dupa parerea mea nici nu era si nici nu trebuia sa para si zic eu ca asta din cauza vitezei tale (ca si a celorlati)

 

Data viitoare inainte sa sa umfle hormonul in tine si sa dai talpa cand o masina semnalizeaza ca vrea sa intre in fata ta in loc sa o lasi sa intre, incerca sa iti imaginezi ca poate este o idioata cum spui tu care are si un copil in masina si nu tine sa alerge ca disperata.Si ca este si ea platitoare de taxe si impozite precum esti si tu si are dreptul sa circule cu viteza legala pe acelasi drum cu tine (da stiu este o idoata care incurca meseriasii).

 

Macar te-ai simtit bine dupa ce i-ai luat fata?

 

Dar ce conteaza, mai bine dam peste una si o omoram (o idioata mai putin, nu?), eventual si copilul din masina (ca oricum ajunge ca ma-sa) decat sa circulam mai incet mai ales cand ploua.

 

Sunt constient ca eu sunt defect, circul regulamentar ca boul si incurc talentatii in trafic.

 

Daca incetineai usurel, trecea fata pe banda 2, apoi pe 3 si dadeai fericit blana mai departe pe banda ta fara sa consideri ca ti-ai risipit 20 de secunde pretioase din viata ta din cauza ca ai redus viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...