Sari la conținut

Merita sa lasi jobul din tara si sa pleci in UK ?!


Supa La Plic
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 363
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 oră în urmă, vladf a spus:

 

Spune-ne tu cum e pe acolo, acum ca stim ca esti bogat, ai si Skoda deja.

 

1 oră în urmă, superbec a spus:

acum deschide google mapsu si-ti da peste nas

 

Voi sunteti de aia care in concediu va intoarceti acasa si va duceti la Mamaia si la Balea Lac, ca tot melteanul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Nguyen a spus:

 

Voi sunteti de aia care in concediu va intoarceti acasa si va duceti la Mamaia si la Balea Lac, ca tot melteanul.

 

Boss, pare rau, dar ai report pentru ca m-ai facut meltean ca fac bani in RO si ii cheltui pe femei si lux in Mamaia. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Nguyen a spus:

 

Americanii nu i-au ajutat, i-au invins iar dupa aceea au incercat sa-i ajute sa-si revina economic si social, problema a fost ca in realitate nu avea pe cine sa ajute aia inca fiind la stadiul de maimute. Si vezi ca pui gresit problema, Iraq nu a fost si nu este colonie.

Iraq nu este colonie,are doar "concesionate" puturile de petrol pe 49 si 99 de ani,depinde de zacamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Ice-D a spus:

Nu fi rautacios, distractia are si ea pretul ei.

 

Cum ati reusit sa ajungeti de la uk la irac? Numai voi stiti..

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

 

Acum 19 minute, Christian 1 a spus:

Iraq nu este colonie,are doar ''decat concesionate" puturile de petrol pe 49 si 99 de ani,depinde de zacamant.

Sa traiesti coane!  Mi-am permis o corectura 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Christian 1 a spus:

Iraq nu este colonie,are doar "concesionate" puturile de petrol pe 49 si 99 de ani,depinde de zacamant.

 

Acum 15 minute, Silver Arrow a spus:

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

 

Ia sa-mi faceti voi doi un rezumat despre reteaua de cale ferata din Africa: idee, proiectare, realizare. Aveti termen pana maine la ora 15:00, va spun de pe acum ca o sa fie interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, Nguyen a spus:

Ia sa-mi faceti voi doi un rezumat despre reteaua de cale ferata din Africa: idee, proiectare, realizare. Aveti termen pana maine la ora 15:00, va spun de pe acum ca o sa fie interesant.

 

aia au aceeasi infrastructura acolo ca in damaroaia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Silver Arrow a spus:

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

Nu stiam asta. Oricum, vai de pl lor, de aceea, Ro trebuie apreciata, asa cum e ea. Consider ca prea ne plangem pentru orice cac@t, daca comparam cu altii..

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Ice-D a spus:

Nu stiam asta. Oricum, vai de pl lor, de aceea, Ro trebuie apreciata, asa cum e ea. Consider ca prea ne plangem pentru orice cac@t, daca comparam cu altii..

Corect. 

La 01.09.2020 la 23:35, Ice-D a spus:

Mai, nu prea ai ce compara, serios. Cum am spus si unui baiat, uk este un auschwitz bine pus la punct, financiar, legislativ, rutier. 

 

 

Excelent spus.

 

Imi este lene sa ma apuc sa scriu , am facut eu un topic acum ceva timp:

 

Cat despre ceilalti care lucreaza in afara, sa le dea Dumnezeu sanatate si putere, sa faca cum considera ei ca este mai bine pt ei.

A aprecia munca in afara tarii sau traiul in afara tarii tine de N factori ai unui individ. Fiecare poate avea dreptate mai mult sau mai putin prin prisma experientei lui si a maturitatii sale sau copilariei sale daca nu e copt inca.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Ice-D a spus:

Nu stiam asta. Oricum, vai de pl lor, de aceea, Ro trebuie apreciata, asa cum e ea. Consider ca prea ne plangem pentru orice cac@t, daca comparam cu altii..

Eu o apreciez,d-aia n-am mai plecat niciunde,desi in urma cu 17 ani voiam Irlanda.Intre timp,mi-o trecut,fara vaccin. :)

Acum 5 ore, Nguyen a spus:

 

 

Ia sa-mi faceti voi doi un rezumat despre reteaua de cale ferata din Africa: idee, proiectare, realizare. Aveti termen pana maine la ora 15:00, va spun de pe acum ca o sa fie interesant.

Nu stiu aia cu cf-urile lor,daa' stiu ca fauve(VW) si-or facut fabrica de asamblare in Africa de sud.

Acum 5 ore, Silver Arrow a spus:

Pai nu ''a cucerit englejii'' Irakul acu' o suta de ani? Spre binele si prosperitatea acestora? Asa s-a ajuns la Irak

 

Oricum este foare interesant cum americanii ajuta pe toti aia cu petrol sau ceva minereuri pretioase si al dreaqu, nu se leaga nimica, toti maimutze 🐒

 

Sa traiesti coane!  Mi-am permis o corectura 🤣

Americanii nu ajuta pe nime' daca n-au profit brut direct.

Din cate vad,societatea america este falimentara... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Christian 1 a spus:

Eu o apreciez,d-aia n-am mai plecat niciunde,desi in urma cu 17 ani voiam Irlanda.

Tot respectul. Acum cateva ore a ajuns o fata in bratele mele, plangand, a ajuns chiar depresiva, sper sa ajunga cu bine in B/Ro. Altul in Olanda, instalator priceput, ce le mai canta si asta. Pe ei cine ii vede? Nimeni. Si cati sunt ca ei?! Prea multi. 

 

De aceea bag mana in foc, cei din tara zambesc mai mult decat foarte multi plecati in afara, amin.

FB_IMG_1599167186268.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Christian 1 a spus:

Nu stiu aia cu cf-urile lor,daa' stiu ca fauve(VW) si-or facut fabrica de asamblare in Africa de sud.

 

Aha, deci a dat unor niggeri sa manance si i-a invatat niste meserii. Fauve astia nu cumva sunt europeni albi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Ice-D a spus:

Tot respectul. Acum cateva ore a ajuns o fata in bratele mele, plangand, a ajuns chiar depresiva, sper sa ajunga cu bine in B/Ro. Altul in Olanda, instalator priceput, ce le mai canta si asta. Pe ei cine ii vede? Nimeni. Si cati sunt ca ei?! Prea multi.

Fiecare se descurca cum se pricepe, dar pentru unii e mai bine in afara. Stiu o tipa care lucra in Romania pe 1500 de lei lunar in call center cu facultate si master, s-a mutat la Londra la sora-sa si e chelnerita, dar castiga mult mai bine decat in Bucuresti. Un fost coleg, sofer la noi, s-a mutat cu toata familia in UK si o duce excelent, ei si fii-su sunt soferi, nevasta-sa nu lucreaza ca nu are nevoie, nora-sa lucreaza ceva administratie la compania de transport. Dar sunt si cazuri mai putin fericite, unii care  o duc mai prost acolo decat aici, altii care se intorc, fiecare dupa cum il duce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, AdrianB1 a spus:

Fiecare se descurca cum se pricepe, dar pentru unii e mai bine in afara. Stiu o tipa care lucra in Romania pe 1500 de lei lunar in call center cu facultate si master, s-a mutat la Londra la sora-sa si e chelnerita, dar castiga mult mai bine decat in Bucuresti. Un fost coleg, sofer la noi, s-a mutat cu toata familia in UK si o duce excelent, ei si fii-su sunt soferi, nevasta-sa nu lucreaza ca nu are nevoie, nora-sa lucreaza ceva administratie la compania de transport. Dar sunt si cazuri mai putin fericite, unii care  o duc mai prost acolo decat aici, altii care se intorc, fiecare dupa cum il duce.

Sa lucrezi pe 1500 Lei/luna intr-un call center este o performanta. Am un amic care are o firma cu asemenea servicii si lefurile sunt mult mai mari.

Ca ai o facultate si un master nu prea ajuta daca ai trecut prin scoala ca gasca prin apa. Precum celebra replica ''Diploma nu canta doamna''.

Important este ca fata si-a gasit un rost in viata si ca este multumita, macar financiar. Este oricum evident ca are chef de munca, ceea ce este de obicei mai important decat diplomele.

 

Iar unii pur si simplu nu au noroc sa ajunga pe linia care trebuie si asa cum ai spus o duc mai rau in occident. Aici intervine o chestie greu de controlat: norocul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Starcream a spus:

 Ca am impresia ca iti cam ascunzi neputinta sub fusta rasei din care faci parte.

 

Nici macar tu nu crezi ceea ce spui, doar incerci sa ma ataci desi stii foarte bine ca nu reusesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Nguyen a spus:

 

Nici macar tu nu crezi ceea ce spui, doar incerci sa ma ataci desi stii foarte bine ca nu reusesti.

stim ca esti mai realizat ca belbody, ai wc-u mai aproape de casa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, superbec a spus:

stim ca esti mai realizat ca belbody, ai wc-u mai aproape de casa?

 

Belbody stia mai multa mecanica ca voi, tinea la gluma si avea taria sa recunoasca cand gresea. Si se descurca si cu motociclete sub 150 de cai... :laugh: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Nguyen a spus:

 

Aha, deci a dat unor niggeri sa manance si i-a invatat niste meserii. Fauve astia nu cumva sunt europeni albi?

Ba da,uait tresh. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, Starcream a spus:

Spre deosebire de tine, care te fofilezi ca o fetita

 

Aiurea, niciodata nu m-am ferit sa recunosc daca am gresit, nu e nici o rusine sa recunosti ca ai gresit. Un om care recunoaste ca a gresit da dovada de inteligenta, tarie de caracter si chiar barbatie. Ceea ce nu e cazul vostru...

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 03.09.2020 la 16:51, Nguyen a spus:

 

 

Ia sa-mi faceti voi doi un rezumat despre reteaua de cale ferata din Africa: idee, proiectare, realizare. Aveti termen pana maine la ora 15:00, va spun de pe acum ca o sa fie interesant.

Pai englejii au facut calea ferata sa-si traga marfurile din Africa pina la porturi nu sa plimbe africanii gainile de la un catun la altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, AdrianB1 a spus:

Fiecare se descurca cum se pricepe, dar pentru unii e mai bine in afara. Stiu o tipa care lucra in Romania pe 1500 de lei lunar in call center cu facultate si master, s-a mutat la Londra la sora-sa si e chelnerita, dar castiga mult mai bine decat in Bucuresti. Un fost coleg, sofer la noi, s-a mutat cu toata familia in UK si o duce excelent, ei si fii-su sunt soferi, nevasta-sa nu lucreaza ca nu are nevoie, nora-sa lucreaza ceva administratie la compania de transport. Dar sunt si cazuri mai putin fericite, unii care  o duc mai prost acolo decat aici, altii care se intorc, fiecare dupa cum il duce.

E marca inregistrata, sa ai facultate si sa lucrezi cu totul altceva in Ro. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E marca inregistrata si prin afara. Citeam prin ziare straine ca in Spania sunt mai multi absolventi de biologie marina in fiecare an decat toate posturile in domeniu in toata tara, iar in SUA e o expresie consacrata sa ai un "university major in lesbian dance theory".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, degeba faci o facultate daca nu prea are cautare sau se intra cu pile. In afara, nu prea exista notiunea de pile la fel cum nu exista notiunea de spaga.

Numai romanii sunt saraci si fuduli, sa lase ei spaga oriunde calca. Si apoi ii vezi pe feisbuc ca se plang, ca dau spaga, ca plm si tot asa. Spurcata si cretina natie,ne meritam soarta, de la mic la mare.

 

Ps:da, in afara costa foarte mult sa ai studii superioare,dar gasesti post si pe merit.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, Ice-D a spus:

Pai, degeba faci o facultate daca nu prea are cautare sau se intra cu pile. In afara, nu prea exista notiunea de pile

 

Ei, aici gresesti.

Pila de ex in Austria se numeste Vitamin B.

B de la Beziehung care pe germana inseamna relatie.

Daca ai impresia ca in occident  slujbele bune sunt ''la liber'' te inseli. Alea bune si bine platite sunt si ele pe baza de PCR (Pile Cunostinte Relatii).

 

E drept ca la facultate nu ai ce face cu pilele.

La ce costuri te referi cand spui ca studiile superioare costa foarte mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...