Sari la conținut

Topic de refulare...despre orice


Flower-Power

Postări Recomandate

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 522
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai la multi ani dragilor!

Sper sa avem un an mai bun pentru ca anul trecut pentru mine a fost cam de kko...

Am avut accident cu o domnisoara care nu mi-a acordat prioritate la virajul la stanga, si colac peste pupaza avea si asigurare la Euroins.

Am iesit destul de sifonat din accident, 2 luni de medical si inca ma recuperez...

Sper ca anul acesta sa primesc ceva bani de la Fondul de garantare al statului.

Numai bine si drumuri bune!

IMG-20230902-WA0008.jpg

IMG-20230902-WA0010.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, banditbiker82 a spus:

Hai la multi ani dragilor!

Sper sa avem un an mai bun pentru ca anul trecut pentru mine a fost cam de kko...

Am avut accident cu o domnisoara care nu mi-a acordat prioritate la virajul la stanga, si colac peste pupaza avea si asigurare la Euroins.

Am iesit destul de sifonat din accident, 2 luni de medical si inca ma recuperez...

Sper ca anul acesta sa primesc ceva bani de la Fondul de garantare al statului.

Numai bine si drumuri bune!

IMG-20230902-WA0008.jpg

IMG-20230902-WA0010.jpg

 

Auch, mai important e sa te recuperezi. 


Cat despre FGA, cand ai depuns cererea? Eu am depus-o pe 26 Aprilie si sunt cu platile de abia la 15 aprilie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, LionEl a spus:

 

Auch, mai important e sa te recuperezi. 


Cat despre FGA, cand ai depuns cererea? Eu am depus-o pe 26 Aprilie si sunt cu platile de abia la 15 aprilie.

In august cred ca am depus cererea... Deci am de asteptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, banditbiker82 a spus:

In august cred ca am depus cererea... Deci am de asteptat.

Am recuperat o suma frumusica abia dupa fix un an de la depunerea documentelor (cand nu mai speram nimic), doar ca io am apelat la un birou de recuperari (biroul european), fiindca mie cei de la FGA imi puneau mereu conditii aberante, ma amanau, ma plimbau de la politie, la spital...etc. Astia si-au facut onorabil treaba si eu nu am facut decat sa le inmanez documentele primare, procura si uneori sa revin cu detalii telefonice. Spor la recuperat paguba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 52 minute, pinnochio a spus:

Caseclose

20240110_151331.jpg

nu mi zice ca ai desfacut-o cu cheia din poza👀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, pinnochio said:

Dorel de la vulcanizare,lovește din nou.

20240110_135402.jpg

 

Context? A fost chiar ultimul (cuvant urat) și nu a văzut că este antifurt? Sau se știa dar s-a pierdut cheia așa că s-a încercat cu japca? Pare că s-a insistat acolo.

 

4 hours ago, banditbiker82 said:

In august cred ca am depus cererea... Deci am de asteptat.

 

Între 1 și 2 ani, dar aproape sigur îți vei recupera banii. Acum este cam târziu, dar în general RCA cu decontare directă poate fi o soluție pentru a evita astfel de situații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, nike a spus:

 

nu mi zice ca ai desfacut-o cu cheia din poza👀

Yeppp...are 40 cm lungime.Nu e ce pare🤣🤣Bunnn,mai e si magia electrodului la mijloc..caldura,dilatare..Facui o albastra in 60 minute.Noroc cu Dorel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, PzKpfW a spus:

 

Context? A fost chiar ultimul (cuvant urat) și nu a văzut că este antifurt? Sau se știa dar s-a pierdut cheia așa că s-a încercat cu japca? Pare că s-a insistat acolo.

Ori a fost strans excesiv ca de cand se foloseste pistolul pneumatic mersul la vulcanizare e loterie.

Eu la orice masina cu care ma duc la vulcanizare,strang prezoanele sau piulitele personal cu cheia si putina vaslina pe filet.

Unii mi-au zis ca cica se desfac in mers,alea unse....am trecut de 1.000.000 km cu diverse masini si inca astept"minunea"desfacerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ung prezoanele.Cazu de față...a fost la vulcanizare,anu trecut,au strans cu pistolu,probabil reglat ptr camioane.Acu a vrut sa puna jantele de iarnă.Nu s-a mai desfacut antifurtu.Cam asa e povestea.Asa cum spui,vulcanizarile-s Loterie🤮🤮

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, ALEX-CRUISER a spus:

Eu la orice masina cu care ma duc la vulcanizare,strang prezoanele sau piulitele personal cu cheia si putina vaslina pe filet.

Unii mi-au zis ca cica se desfac in mers,alea unse....am trecut de 1.000.000 km cu diverse masini si inca astept"minunea"desfacerii.

 

Stranse corect nu se desfac, e doar un mit ca se desfac daca dai cu vaseline pe filet.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, apriliacluj a spus:

povesti pt amatori :) :)

La RABA,Saviem...etc,cica chiar se desfaceau din cauza materialului foarte prost.

Nu am lucrat pe asa ceva,deci nu ma pot pronunta.

Acum 2 minute, Nguyen a spus:

 

Stranse corect nu se desfac, e doar un mit ca se desfac daca dai cu vaseline pe filet.

 

Dorel de la vulcanizare mi-a zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de aia il cheama Dorel, ti-a zis si cate roti a strans de nu s-au mai desfacut? Sau la care s-au rupt suruburile in mers?

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uomul alb si turismul "colonizatorilor"

N-am auzit vreodata de un singur negru ca ar vrea sa plece la cucereala Everestului. Sau in India, Nepal sau Mongolia. Sau sa cucereasca el TET ul sau sa se apropie de Cernobil sa-si ia doza zilnica de radiatii.

Moda cucerelii apartine omului din vest, cel care a si dat numele tuturor zonelor geografice in functie de asezarea fata de el.

De ce-ai vrea sa spargi trei mii de coco pt a merge in Everest (sanchi, la cinci mii de metri sau asa) cica sa vezi, sa cunosti, sapluamea.

Pai ce cunosti tu in doispe zile?Bun, l-ai cunoscut pe nepalezul tzionfig (avem si la Buc vreo doi la Glovo dar astia nu se pun), dar locurile?

Ca sa cunosti locurile si obiceiurile iti trebuie timp sa locuiesti si sa muncesti intre ei, altfel la ce  plm te-ai mai dus?!

Aaaa, ca sa-i imiti pe colonizatorii din vest si sa pui poze cu tine pe net, cuceritoarea lui 5000 de metri cu avionu, cu moto si cu masina.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Nguyen a spus:

Pai de aia il cheama Dorel, ti-a zis si cate roti a strans de nu s-au mai desfacut? Sau la care s-au rupt suruburile in mers?

Sau au uitat sa le stranga,dar din vina lor niciodata nu apar aceste probleme.

Din cauza unor Dorei,a banilor cheltuiti aiurea,a cozilor...in ultimii ani am optat pt. anvelope all-season sau roti complete iarna-vara in functie de masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In Franta continua atacurile media impotriva celor care s-au opus masurilor opresive din plandemuia comic 19 (prof Didier Raoult, Perrone) precum si mistocareala impotriva antivacsilor. Intre timp nr mortilor intre 25-55 ani s-a triplat, cauzele fiind fie de inima, fie necunoscute.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, adrianm a spus:

nr mortilor intre 25-55 ani s-a triplat, cauzele fiind fie de inima, fie necunoscute.

La vârsta aia se face obligatoriu autopsie și trebuie să se stabilească o cauză.

___

On topic:

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In timpul plandemiei de comic 19 autopsiile au fost interzise. 

Mai nou ni se sugereaza ca acele SMS (sindromul mortii subite) sint normale fiind provocate de efort, baut de prea multa apa, jogging, sport chiar moderat. Cand un tanar cade din picioare sau moare in somn (in mijlocul familiei) nu i se face autopsie.

 

Din categoria "Dumnezeu nu bate cu parul!", jurnalizdul fascinist Mike Dickson cel care-l ironiza pe N Djokovic tocmai a trecut dincolo subit in timp ce relata despre Australian Open. 

@ENEOS te provoc sa descoperi cauza decesului gurnalizdului de mai sus la 59 de ani.

Vei gasi doar ca a fost un gigant, un monstru sacru, un pluamea, mirare, consternare si condo familiei.

Cautarea gugal "nick dickson journaliste cause de son décès" returneaza 6 rezultate. Omerta?

@ENEOS te provoc sa descoperi cauza decesului gurnalizdului de mai sus la 59 de ani.

Vei gasi doar ca a fost un gigant, un monstru sacru, un pluamea, mirare, consternare si condo familiei.

Cautarea gugal "mike dickson journaliste cause de son décès" returneaza 6 rezultate. Omerta?

Lasa ca am scris gresit. Dar cauza mortii tot nu apare (probabilSMS)

Uoameni rai, heartless antivacserii astia

https://www.news.com.au/sport/tennis/how-ironic-antivaxxers-hijack-tragic-aus-open-death/news-story/84afd02a60dfd6c3d1006079b04b067d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...