Jump to content
Sign in to follow this  
ADMIN

M.A.N. Romania - info 2019 & user Gospodarul

Recommended Posts

M.A.N. se pretinde a fi Marea Adunare Naţională, Ministerul Apărării Naţionale sau Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg?

Întreb ...

Alooo se aude vocea membrilor acestui forum Domnite Suveran?

Hai fi fair play cu arbitrajul, ca ne.am saturat de atata fiere varsata!

Daca gospodarul a comis-o si si-a luat permaban, pe merit din cate inteleg, o penalizare similara ar trebui sa isi ia si doamna marlan, pentru flame, hatespeech, si in general bagat ca musca in discutie fara niciun fel de motiv.

1 oră în urmă, dess a spus:

Daca gospodarul a comis-o si si-a luat permaban, pe merit din cate inteleg, o penalizare similara ar trebui sa isi ia si doamna marlan, pentru flame, hatespeech, si in general bagat ca musca in discutie fara niciun fel de motiv.

Agree!

Acum 1 oră, dess a spus:

Mama ce tare esti. Ai facut un lucru nemaipomenit. Ai facut o femeie 'marlan'! Te simti mai barbat? Ti s-au umflat chestiile alea intre picioare? Ce macho esti tu acum. Ce lucru maret ai facut! Felicitari ...

Pentru ceilalti, vad ca va cam agitati. Care e cauza? A pierdut Gospodaru malaiu? Nu mai poate pacali niste fra... pardon motociclisti?

Acum 8 minute, raluca_carlan a spus:

Mama ce tare esti. Ai facut un lucru nemaipomenit. Ai facut o femeie 'marlan'! Te simti mai barbat? Ti s-au umflat chestiile alea intre picioare? Ce macho esti tu acum. Ce lucru maret ai facut! Felicitari ...

Pentru ceilalti, vad ca va cam agitati. Care e cauza? A pierdut Gospodaru malaiu? Nu mai poate pacali niste fra... pardon motociclisti?

Uuuuu hai sa ne ascundem repede dupa marota misoginsimului ca asa ni se spune noua de catre starurile de pe instagram ca e bine. #methree

Faptul ca esti femeie nu exclude ca poti fi lipsita de bun-simt, respect, coerenta in exprimare sau de o capacitate de intelegere a unor argumente. La fel cum faptul ca ti-am asociat atributul de "marlan" nu are legatura cu sexul in spatele caruia te ascunzi de cate ori nu iti convine ceva. 

Si, ca sa stim cum stam, ca nu am mai avut ocazia sa ne incrucisam in discutii pana acum, eu nu respect pe nimeni just because. Faptul ca esti femeie, biker cu state vechi, nonagenar, etc e fix 0 daca nu ai 7 ani de-acasa, bun simt si capacitatea de a te conversa la un nivel supra-ameobic.

2 hours ago, raluca_carlan said:

A pierdut Gospodaru malaiu? 

DAAAAAAAA! Maine intra in faliment!!!!! Adevarul este ca, fara forumul asta, nu mai afla lumea de MAN. 

La modul cum se manifesta , ramin la concluzia ca ea totusi duce lipsa de man .

Acum 17 ore, easy ride on! a spus:

M.A.N. se pretinde a fi Marea Adunare Naţională, Ministerul Apărării Naţionale sau Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg?

Întreb ...

MAN-ul se pretindea o afacere de jumulit banii de la motociclistii naivi. 

Acum 2 ore, XaeL a spus:

DAAAAAAAA! Maine intra in faliment!!!!! Adevarul este ca, fara forumul asta, nu mai afla lumea de MAN. 

Stai putin, ca acum am vazut ca e si pe facebook. Ma duc de indata sa imi fac cont ... si ma pun cu altileria grea pe Gospodarul. Ii demasc si acolo toate magariile facute. Nu scapa usor.

Gata. Am facut cunoscuta opinia si pe Facebook. Asa ca sa se stie de toata lumea.

A, si multumesc moderatorului Adidas pentru punctul de penalizare.

Daca nu ar fi istoricul tau de pe acest topic si de pe topicul sters, ar fi fost o incercare de gluma chiar reusita. 

Din pacate, reusesti doar sa iti cimentezi imaginea de personaj sinistru si usor dezaxat.

Partea buna este ca, fiind pe pagina de facebook a omului, vei lua block instantaneu.

Pana la block, vor citi destui. Scopul e sa afle cat mai multa lume ce s-a intamplat anul trecut. Deja am primit aprecieri la comentariile mele de acolo. Asta e destul. S-ar putea sa nu mai vina nimeni la MAN.

Edited by raluca_carlan

Atata energie depusa pentru 10 lei. Daca as fi ca tine, m-as angaja la UNICEF,  macar acolo poate iese ceva bun, sigur te-ai pricepe la campanii dintr-alea cu  "daca nu dai share, iti mor toate rudele + 5 refugiati"

Edited by Starcream

35 minutes ago, raluca_carlan said:

Deja am primit aprecieri la comentariile mele de acolo. Asta e destul. S-ar putea sa nu mai vina nimeni la MAN.

Imi mentin opinia de mai sus.

Acum 2 ore, raluca_carlan a spus:

MAN-ul se pretindea o afacere de jumulit banii de la motociclistii naivi. 

Este greu să organizezi şi mai ales să finanţezi un party moto. Ţara asta este acum destul de săracă (sărăcită).

Unele cluburi şi oraşe au şi renunţat la party anul acesta, din motive financiare.

+/- 10 lei nu prea mai contează, cum scria şi @Starcream

Acum 58 minute, Starcream a spus:

Atata energie depusa pentru 10 lei.

Pentru că drumul spre o altă locaţie ar costa pe fiecare mai mult.

Nu?

Buuun! Sa-nteleg ca @Gospo' a calcat pe bec, si s-a spart (becu'...nu useru')! Dar ce vina aveau topicurile cu poze, alea de la intrunirile cu MAN-u'...parca unu' sau doua deschise chiar de mine? Intreb fiindca multe din poze nu le-am postat io, si nu le-am salvat (stiind ca le gasesc oricand aici), si nu le mai am. In unele poze apar prieteni care acum nu mai sunt printre noi, iar alea erau poate ultimele amintiri impreuna...

Bine ar fi sa fie reabilitate si lasate pentru posteritate (pozele nu au vina, nu fac reclama, nu vorbesc, nu jignesc, nu fac nimanui concurenta...!). In rest, sa fim sanatosi...si norocosi!:ok:

Acum 21 ore, raluca_carlan a spus:

A, si multumesc moderatorului Adidas pentru punctul de penalizare.

sa fii fericita ca nu te-a ingalbenit :)

Acum 4 ore, ivan pedala a spus:

Bine ar fi sa fie reabilitate si lasate pentru posteritate (pozele nu au vina, nu fac reclama, nu vorbesc, nu jignesc, nu fac nimanui concurenta...!). 

bine punctat Ivane, ai dreptate!

...si dupa repunerea pozelor se poate inchide topicul si gata, asta basta, simplu

...desi e o munca destul de lunga si grea si rasplata e ''multumesc'' in cel mai bun caz ;)

Egalitate intre sexe, deci, toti putem fi marlani. 

Din culisele "strugurii sunt acri"  si "ce bine mi-ar prinde o l@b* dar n-am la ce sa fac" le-am cam fumat toti pe toate.

Se teme Gospodarul. Mi-a dat blocare pe contul lui Cristi Man! Ii postasem ceva de "bine". Daca m-a blocat, inseamna ca se teme! Daca se teme e ok. Phoai, sunt curioasa cati vor fi anul asta la MAN.

musai sa-mi fac FB sa pot urmari si acolo....

Pai daca chiar esti curioasa, punem mana de la mana, cat poate fiecare, acolo, si facem cheta de o intrare ca sa te trimitem in locul astora care nu mergem. Te bagi?

Hi, hi hi. Gospodarul va avea o surpriza pe facebook. Nu mai sunt blocata pe contul lui ... Am pacalit blocarea ... 

Edited by raluca_carlan

Ai fost blocata pe FB intocmai cum un parinte isi vaccineaza copilul impotriva pojarului, dar vad ca ai dezvoltat alta tulpina a virusului.

Acum 46 minute, raluca_carlan a spus:

Hi, hi hi. Gospodarul va avea o surpriza pe facebook. Nu mai sunt blocata pe contul lui ... Am pacalit blocarea ... 

Dar nu ne ține în suspans...transmiți și live. vezi să nu ajungi stalker, e o linie subțire, o mai vezi?

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

musai sa-mi fac FB sa pot urmari si acolo....

Nu e nevoie iti public eu aici ce i-am transmis:

Stimate organizator,la editia MAN 2018 de ce ati anuntat peste tot cu surle si trambite ca intrarea la eveniment este 30 de lei, iar la intrare ati cerut 40 de lei? Care a fost motivul? De ce macar cu o zi inainte de eveniment, nu ati anuntat scumpirea inopinanta? Pentru 10 lei de persoana? Asa veti proceda si anul acesta? Oare cati bani veti cere acum? Ati anuntat 40 de lei ... sunt curioasa cati bani veti cere la intrare?

Oare stiu viitori participanti ce nereguli se practica la acest "MAN"? Stiu oare ca Gospodarul - organizatorul anul trecut a anuntat cu surle si trambite ca intrarea la MAN este 30 de lei. Panain ultima zi asa s-a anuntat: intrarea este 30 de lei. Apoi surpriza ... la intrarea de la MAN li s-au cerut 40 de lei. Fara nici o explicatie. Desi peste tot pe afise era 30 de lei. Gospodarul nu a avut bunul simt sa anunte cu o zi inainte de MAN de aceasta scumpire. A asteptat sa vina fraierii sa ii jumule de bani. Asa ca fiti atenti ... anul acesta s-ar putea ca intrarea sa nu fie 40 de ron. Gospodarul poate proceda ca anul trecut, sa va jumuleasca bine.

Acum 34 minute, Flower-Power a spus:

Dar nu ne ține în suspans...transmiți și live. vezi să nu ajungi stalker, e o linie subțire, o mai vezi?

Gata, ti-am indeplinit dorinta!

LE ce e ala stalker?

Edited by raluca_carlan

Stalkeru‘ e un fel de inopinant, numa‘ ca e fara n. In rest, tot asa apare. Ma rog, primele dati. Pe urma te cam poti baza pe aparitie.