Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

Acum 6 ore, ilarionciobanu a spus:

Vorbesti de el la fel cum vorbeste xt de titlurile lu‘ Lorenzo 😀

Da, a mai avut victorii. Chiar in fata lu‘ Morbideli

Repet,nu am zis ca AM nu e campion.Spun doar ca au fost niste circumstante...hai sa spunem foarte favorabile.Bine,la fel ca si in cazul Hayden,asta nu inseamna ca nu a luat titlurile.Am spus doar ca nu e chiar asa ca in filme.That's all.

Acum 4 ore, B.B. a spus:

Da, de la 10% in plus mi se pare imens.

Fără niste studii concrete sunt doar niste supoziții fara nici un fundament.

Audientele tot vânzări sunt.

Si eu spun ca vor scadea masiv audientele vanzarile ce vrei tu.Are milioane de fani peste tot,care fani vor consuma gp putin sau deloc dupa ce pleaca el.

Noroc ca vad ca nici prin gand nu ii trece.Clar semneaza si pe 2021.Din ce vad eu,va abandona doar cand Yamaha va refuza sa-l mai semneze.

Acum 39 minute, frigider a spus:

Pe surse comentatorii bt sports dau 99.99% sigura ("done deal") venirea lui AM in locul lui #99.

 

De miller la duc in locul lui petrux iar nu se stie. La urma urmei #9 a term campionatu pe 5. 

Aa calcat.Daca au anuntat cei de la Bt inseamna ca e ca si facut,aia nu vb doar asa sa se afle in treaba ca ai nostri....(ca o paranteza,mostra de intelepciune la comentatorii autohtoni - la caderea de la moto3 a lui Massia : "a ramas ulei pe carena lui Canet si cand acesta s-a inclinat pe partea dreapta,uleiul de pe carena a cazut pe viraj provocand abandonul lui Massia" :moron: ...mai e ceva de zis?asta pe langa faptul ca Massia facuse highside nu lowside cum se face in mod normal cand prinzi ulei)

Ce as zice eu despre AM este ca ii va fi foarte greu - in primul rand nivelul competitiei e mult peste ce e el obisnuit,asteptarile de la el sunt enorme,iar Honda nu e cea mai buna moto de pilotat de catre un rookie.S-a vazut cu Morbi.

 

Da,nu se stie nici despre Miller,Ciabatti are o parere f buna despre el.Miller a mers sezonul asta f bine,insa da Petrux a terminat in fata lui.Cu 12 puncte.Sustinut de echipa de uzina.Nush daca asta e  o performanta....rezultate cum e cel de azi,cand Miller termina lejer peste pilotii de uzina ar trebui sa ii dea de gandit lui Ciabatti.All italian squadra azzura e in genunchi oricum - performante de divizia B.

 

...dar eu mai intreb ceva : Fabio unde merge?Ca nu are contract decat pt la anul....si cica nu a mai vrut sa semneze cu Petronas pt inca 1 an,deci are ceva pe maneca.

 

(cica AM ar fi confirmat ca nu va alerga la MarcVDS la anul)

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@john17... nu nepotisme ci fratisme.. threesome familial... deci o mare porcarie...

@Method.... hmm.. Qarta la Yamaha de uzina.... pleaca Vinales la Ducati sa se ingroape in necunostinta de cauza:))) 

Si da Miller merita la echipa de uzina... nu au ce sa piarda... oricum se indeparteaza de titlu cu succes.. 

mare e gradina lu' m gp... 

una peste alta Lorenzo parea fericit dupa cursa... 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, paulynos a spus:

 

Cum fara fundament, e suficient sa te uiti la o cursa in tribuna sa vezi ca e jumate galbena, ala e fundamentul. Doar e GOAT si ei sunt 22 pe grila toti, pleaca legenda care facea singur audienta cat juma de grila inferioara. Evident ca vor scadea audientele semnificativ si rapid, e normal, sunt destui care se uita la ghepeu doar pt el. Eu inteleg ca nu am cum s-o scot la capat cu un anti-Rossi ca tine, dar imi place sa te zgandar :D

 

Ia vezi ce scrie acolo in highlight si mai cere studii concrete pe urma daca nu-ti ajunge. Iti fac eu calculul: are de 3 ori si ceva mai multi fani decat idolul tau care e in varf de forma si VR n-am mai luat un campionat de cand era @ZaiR virgin, si e la egalitatea cu pagina oficiala MotoGP. Hai ma varule, revino-ti, fii obiectiv :laugh:

 

image.thumb.png.c072acb0059f783f5c6fd094857dee77.png 

 

 

Tu consideri automat că cei care poarta galben în tribune automat n-o sa se mai uite la motoGP, ceea ce este fals.

Eu fac pariu pe ce vrei tu că audientele motoGP nu o să scadă dramatic și o să aștept să recunoști când o să se retragă cu adevărat Rossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat nu exista tensiune , cu coate in gura ,  cu dumnezei s.a.md , gen rossi biaggi , rossi stoner , rossi lorenzo , rossi marquez , se va ajunge ca la F1 unde desii ar trebuii sa fie palpitant la cum a ajuns transmisia ca si calitate n.are nici un farmec pentru fani ca in anii hakkinen , schumacher , despre Senna  Prost nici nu mai vb , daca nu atati fanii cu o intriga , drama , ceva , te chinui cu audienta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, john17 a spus:

Atâta timp cât scrie enel peste tot nu pot digera... 🤬🖕

Furi curent?

Acum 10 ore, xt600 a spus:

Mda.. Un pilot mediocru la HRC, doar pt ca este ruda cu cine trebuie. Sunt piloti mult peste fratior, care isi ingroapa cariera la echipe de client sau de mana a doua, treia, etc. 

Lasa man, sa mai ia Z un titlu, poate in 21 ajunge iar pianist.

Acum 9 ore, Doctor X a spus:

Care dintre ei e disponibil, în afară de Zarco? 

"Disponibil" nici AM nu era dar n-a contat,nu?

Acum 42 minute, paulynos a spus:

Merge pe o punga de Rum Kokos?

prea mult tv?

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, frigider a spus:

Furi curent?

Nu, dar beneficiez de minim 3 întreruperi pe săptămână de câte 2-6h, stau mereu cu generatorul pregătit... Crezi că e un motiv suficient să am boală pe consorțiul susnumit? :angryfire:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, john17 a spus:

Nu, dar beneficiez de minim 3 întreruperi pe săptămână de câte 2-6h, stau mereu cu generatorul pregătit... Crezi că e un motiv suficient să am boală pe consorțiul susnumit? :angryfire:

ce rasturnare de situatie, de fapt ei "fura" curent de la tine :)

esti prepper deci.

 

 

trebuie sa spun si eu ca a fost un titlu chinuit pt AM mai ales pe final, nu mai spun de ultima cursa..

dar adevaru e ca la un mom dat a fost si daramat din pozitie de puncte bune. deci na. un titlu e un titlu, pana la urma nu i-a dat nimeni punctele alea pe degeaba. a avut si victorii etc. (si daca n-avea tot campion era, punctele vorbesc)

 

e naspa rau ca sunt diferente asa mari intre GPuri, te cam descurajeaza de la ganduri de sch echipa..  sa vezi cum s-a ingropat lore, cum era sa se ingroape Z.

 

sunt curios BiB ce va face la GP, sper ca KKtm sa pompeze resurse calumea, baiatu ala are tupeu. :D

as da bani pt duel MM - BiB.

 

 

***poate nu ati obs clasamentul la moto 2 dupa ultima cursa - BiB a fost la -3 puncte. G.G.

a castigat ultimele 3 curse. 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, sbk750 a spus:

Acuma am vzt pe eurosport ca Lorenzo se retrage din Motogp , insa interviul dar mai ales motivul retragerii e de gradinita , ca nu stiu ce cazatura de anu asta l.a facut sa se intrebe , eu marele Gheorghe mai merita sa trec prin asta ? No way Master , vai de pl ta de guster , un las a fost si tot ca un las s.a retras cand a vzt ca aici nu mai e loc de gluma cu noii lupi ;))

In cate curse ai concurat tu cu spatele rupt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

trebuie sa spun si eu ca a fost un titlu chinuit pt AM mai ales pe final, nu mai spun de ultima cursa..

dar adevaru e ca la un mom dat a fost si daramat din pozitie de puncte bune. deci na. un titlu e un titlu, pana la urma nu i-a dat nimeni punctele alea pe degeaba. a avut si victorii etc. (si daca n-avea tot campion era, punctele vorbesc)

 

sunt curios BiB ce va face la GP, sper ca KKtm sa pompeze resurse calumea, baiatu ala are tupeu.

as da bani pt duel MM - BiB.

 

***poate nu ati obs clasamentul la moto 2 dupa ultima cursa - BiB a fost la -3 puncte. G.G.

a castigat ultimele 3 curse. 

:agree:

Binder a fost bun la moto3....dar exact ca Marquez jr...prea mult timp bai nene ba.Cand stai 3-4 ani pe un campionat la clasele inferioare,motivele nici nu mai conteaza,dar e o problema.Dupa 8 ani prin clasele inferioare vii si tu in gp...ok ok mergi esti bun ai luat niste campionate dar....a se vedea parcursul campionilor - Rossi Lorenzo Marquez etc.

 

De asta spuneam eu ca nu am incredere in baetzii astia de nu fac nimic in campionatele inferioare sau cand iau cate un campionat la clasele mici le trebuie 4-5 ani ca sa il ia pana pleaca toti smecherii din el si vin numa noobi.

Si de aia am zis sa fim atenti la Joan Mir care e singurul din lot care a respectat pana acum pattern'ul campionilor - 1 an de acomodare,celalalt an campion.Si iata ca deja incepe sa ii sufle in ceafa lui Rins...

 

Acum 2 minute, Aion2014 a spus:

In cate curse ai concurat tu cu spatele rupt?

:10:

Multi vorbesc din taste de iphon scobindu-se in nas cu unghia degetului mic.Povestitorii povestesc,ca de pe canapea e asa usor "ia la el ce mare smecherie,s-a accidentat ce sa-ti spun...e fisura ma,nu e fractura,lasa ca mai poate merge - daca poti merge te poti sui pe motoreta,deci poti concura"...povesti de (pe) canapea.

Si daca va scrantiti un picior nu mai iesiti din casa o luna,va luati concediu medical si stati la pat va uitati la Marutza pe happilica :D

Ala vineri si-a rupt clavicula la Assen la 250kmh,sambata a fugit la Barcelona s-o puna in placi si suruburi,si duminica mers in cursa si a iesit pe locul 5,iar dupa cursa l-au luat pe brate de pe motoreta ca nu mai pute sa se dea jos de durere.

Toti campionii in motogp sunt niste fenomene de curaj si determinare si ar trebui sa stim asta inainte sa vorbim despre ei,si sa le respectam realizarile chiar daca nu ne place fatza lor.Fatza nu conteaza,doar rezultatele.Si rezultatele...vorbesc de la sine.Restul sunt povesti cu "lupi tineri" pe de o parte si "gusteri" pe partea ailalta.Unii s-au uitat prea mult la desene animate cand erau mici...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method... doar ca mai exista si exceptii... cum e Qart care a facut fix invers... sa zic asa....iar titlul de rookie of the year il merita din plin... Mir nu prea sa remarcat pana acum...

in alta ordine ds idei... A. Esp... cica daca Zarco merita un loc la HRC el si cu Pol ar merita de 10x mai mult :))))... mda... cu totii ne amintim de rezultatele lor remarcabile:)))) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Buggy a spus:

@Method... doar ca mai exista si exceptii... cum e Qart care a facut fix invers... sa zic asa....iar titlul de rookie of the year il merita din plin... Mir nu prea sa remarcat pana acum...

in alta ordine ds idei... A. Esp... cica daca Zarco merita un loc la HRC el si cu Pol ar merita de 10x mai mult :))))... mda... cu totii ne amintim de rezultatele lor remarcabile:)))) 

DA,mai exista,Quart e o exceptie superba pana acum.No comment.Statistic insa campionii mondiali in general au mers cam bine in competitiile mici.Sunt si acolo exceptii - Stoner mi se pare.

Mir la fel - a mers ok,nu a rupt gura targului insa a mers ok,s-a vazut un learning curve,iar pe cursele de final a inceput sa fie tot timpul aproape de Rins,ceea ce banuiesc ca e obiectivul de atins in primul an - sa fii langa colegul de echipa mai experimentat.Parcursul lui Quarta insa e...out of this world.:) Intotdeauna am zis ca rezultatele sunt cele care conteaza,iar Quarta are rezultate perfecte anul asta.

 

Am citit si eu ce a zis Aleix...nush ce legatura avea Pol cu toata treaba cu Honda....daca ar fi fost Pol cu Zarco la concurenta pt postul HRC,intelegeam ideea.Asa...mi se pare doar hatereala gratuita la adresa lui Zarco - putea sa spuna simplu ca in opinia lui AM ar fi poate in timp mai competitiv,simplu...de ce il amesteca pe frati-su in discutie???

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

nu chiar dar petr e mediocru :)

este... cu tot cu victoria de la Mugello... iar app  de aata... cica Miller nu pupa echipa de uzina... si ca e ok asa cum e... pana la urma conteaza ca are mobra cu specificatii factory.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, frigider a spus:

nu chiar dar petr e mediocru :)

Nu contest 

 

Acum 3 minute, Buggy a spus:

pana la urma conteaza ca are mobra cu specificatii factory.. 

Din cand in cand mai conteaza si numele, altfel lumea nu s-ar mai imbulzi la echipe factory

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Aion2014 a spus:

 

 

Din cand in cand mai conteaza si numele, altfel lumea nu s-ar mai imbulzi la echipe factory

evident... dar ptr unul ca Miller probabil ca ii e de ajuns... desi ar merita si el 1 an la factory... pana la urma a a aratat ca poate avea rezultate bune si asa... si chiar peste cei de la factory.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Aion2014 a spus:

Sa inteleg ca cine termina in spatele lui Petrux e bun de casat?... Ce gandire aveti cate unii... 😒

Colegu' cand termini tu sau Abraham in spatele lui lui Petrux, poti sa mai stai inca 20 de ani in MotoGP. Poti chiar sa te bati cu pumnul in piept ca ai valoare. 😋 Daca Rossi, insa, termina dupa Petrux, iar in a doua jumatate a sezonului nu termina decat in zona locului 8, nu mai este de stat. Asa ca entorsa de gandire nu este la mine. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o mai fi de stat dar Rossi este foarte legat emotional de MotoGP, practic asta este viata lui, si ii este extrem de greu sa renunte la viata de pilot. Rational da, e momentul, insa emotional nu, ca altfel ar fi renuntat deja. De pe margine e usor de comentat viata altuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, paulynos a spus:

Nu o mai fi de stat dar Rossi este foarte legat emotional de MotoGP, practic asta este viata lui, si ii este extrem de greu sa renunte la viata de pilot. Rational da, e momentul, insa emotional nu, ca altfel ar fi renuntat deja. De pe margine e usor de comentat viata altuia.

Aici cu dreptate graiesti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, xt600 a spus:

Colegu' cand termini tu sau Abraham in spatele lui lui Petrux, poti sa mai stai inca 20 de ani in MotoGP. Poti chiar sa te bati cu pumnul in piept ca ai valoare. 😋 Daca Rossi, insa, termina dupa Petrux, iar in a doua jumatate a sezonului nu termina decat in zona locului 8, nu mai este de stat. Asa ca entorsa de gandire nu este la mine. 

Cand of fi ultimul la sfarsit de campionat atunci e de casat, nu cred ca esti in masura sa decizi cand e timpul de pensionat al cuiva, aaaa din punctul tau de vedere poate ai dreptate dar cui ii pasa de parerea ta? Pana la urma a terminat pe 7/22 la general si tu il trimiti la culcare ca nu mai e bun... Ceva nu se leaga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...