Sari la conținut

19. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 489
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acuma am vzt pe eurosport ca Lorenzo se retrage din Motogp , insa interviul dar mai ales motivul retragerii e de gradinita , ca nu stiu ce cazatura de anu asta l.a facut sa se intrebe , eu marele Gheorghe mai merita sa trec prin asta ? No way Master , vai de pl ta de guster , un las a fost si tot ca un las s.a retras cand a vzt ca aici nu mai e loc de gluma cu noii lupi ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent cât ne dam noi cu părerea, nu numai Marquez are un cuvânt de spus în echipă. Se discuta, se iau în calcul toate variantele, se pun pe masă toate posibilitățile. 

Nu cred ca e cazul să ne dăm cu părerea despre șantaje și alte prostii atât timp cât habar nu avem ce se întâmplă acolo. Dacă erați șeful HRC, il întrebați sau nu pe Marc pe cine ar vrea coleg de echipa? 

Editat de baby_blues
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, paulynos a spus:

Multumesc pt link. Dupa cum a formulat raspunsul mie mi se pare ca nu prea ar vrea. Zice ceva de genul ca Honda e prea mult pt AM, eu asta am inteles.

Daca vedeam raspunsul mai devreme nici nu ma bagam in discutie.

Cam așa am dedus și eu...

_--------

Cal e out, mai rămâne să cadă Abraham și îmi iese pronosticul pt azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cât despre Rossi, cred ca subiectivismul, atât al fanilor dar și al celor care nu-l plac, ne face să scriem numai prostii. 

1. Rossi vinde și vine bine. Yamaha vinde motociclete și nu numai datorită lui.

La rândul lor, Dorna vând bilete, Rosii șepci, șamd. 

2. Nimeni nu e de neînlocuit - deja prezența în media și în social media nu mai e dominată de Rossi iar lumea, încet încet, înțelege ca lucrurile merg înainte. Motogp-ul e un sport cu fani în creștere, cu circuite mai multe adăugate anual în plus, tocmai datorita acestui lucru. Nu cred ca datorită lui Rossi care, de 10 ani e anonim. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Gixu. a spus:

Apropo de maestrul Lorenzo...Inainte sa cada juniorul, calare pe un KTM de Gp pentru prima oara, Lorenzo se afla la 3 secunde in spatele lui.

Man, e ca în ultima zi la serviciu, ce ai fi vrut să facă?

Sa se rupă in doua pe circuit, așa ca de plecare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, B.B. a spus:

Gata, nu mai e virgin? 

Sigur nu era mă-sa??

:crack:

E bunaciunea aia,top modela.

 

Cursa buna Quarta,cursa buna Miller,cursa buna Mir.

Dovi,Vinales,Rossi....mai piano

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, baby_blues said:

Nu cred ca datorită lui Rossi care, de 10 ani e anonim.

 

Cand Rossi o sa se retraga o sa scada audientele cu un procent format din 2 cifre, literalmente peste noapte. Fara el MotoGp ul ar fi fost ceva mai popular decat WSBK, adica un rahat. Evident ca popularitatea si influenta lui sunt in scadere ca e la final de cariera si nu va muri competitia. Dar multi oameni vor plange financiar dupa retragerea lui si tribunele galbene se vor imputina dramatic, si sunt multe rau. Hai sa-i recunoastem meritele daca vrem sa fim corecti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sbk750... cand o sa faci si tu 1% din cate a facut Lorenzo in materie de motociclism creca abia atunci ai fi in masura de astfel de afirmatii...si nici macar atunci...

@baby_blues... da Rossi e anonim daia lumea stie de el mai mult decat oricare din padoc... si oameni care nu au legatura cu motoretismul

 

asa deci.... nimic nou sub soare... doar ca Miller ar merita si el 1an la echipa oficiala... 

Qart e pe drumul cel bun... dar mai trebuie ceva... 

saracul Zarco... si facea o cursa buna... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se retragea Rossi cand era in varful carierei ar fi scazut dramatic interesul... dar cred ca de ex anul acesta cum nu a fost sus a apărut fenomenul "came for Rossi, stayed for X". Inca 2 sezoane cu clasificari in afara top 5 si cred ca vor aparea afinitati pt alti piloti, cum ar fi Quarta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, paulynos a spus:

 

Cand Rossi o sa se retraga o sa scada audientele cu un procent format din 2 cifre, literalmente peste noapte. Fara el MotoGp ul ar fi fost ceva mai popular decat WSBK, adica un rahat. Evident ca popularitatea si influenta lui sunt in scadere ca e la final de cariera si nu va muri competitia. Dar multi oameni vor plange financiar dupa retragerea lui si tribunele galbene se vor imputina dramatic, si sunt multe rau. Hai sa-i recunoastem meritele daca vrem sa fim corecti.

Cred că exagerezi masiv și fără cifre pe masa ce zici tu nu e credibil deloc.

Rossi o sa se retragă cel mai probabil la final de 2020 și n-o sa dea nimeni faliment.

Motociclismul nu a început și nici nu se termină cu el. Va rog încetați ca deja sună patetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cască de manelar a avut dințosu, dreaduri ii mai lipsesc! 

Dar ăsta e omul - orchestra, ia singur toate titlurile. Ar putea să nici nu-i mai aducă un coechipier. 🤬

Putinicii ziceau ceva de +200k spectatori anii trecuți, acum s-au afișat 99k. Bine, nu te poți lua nici după putinicii că ăștia identifică gumele cu celule fotovoltaice, dar nici mare creștere nu se vede. 

In plm, nu zic că o fi piece of cake să te tăvălești prin pietrișul ăla, dar s-o iei lipa-lipa ca un țipțer de bulevard cu căști în urechi fără să arunci un ochi în spate?!? Că totusi se mai dădeau niște sataniști cu tobe goale tare pe acolo... 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smith pierde pe ultima suta de Metro la MotoE...Desi e adesea hulita, cursa de MotoE e super animata. Sa nu uitam ca baietii aia merg blana cu mobre de 250 kg fara cutie de viteze.

 

Cine a mers cu mobra electrica stie la ce ma refer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...