Jump to content
Sign in to follow this  
Jhin

Pareri Motocard

Recommended Posts

Salut . As  vrea sa imi achizitionez o viziera de pe site-ul Motocard deoarece au preturi destul de avantajoase . Intrebarea mea este : A mai comandat cineva ? Ati intampinat vreo  problema ? Multumesc anticipat !

Posted (edited)

Sunt foarte seriosi . Poti comanda fara griji . Si curierii lucreaza normal pe Germania ...doar cei de pe tara pot face treaba sa intarzie putin .

Bafta!

Shit ! Aia trimit din Spania ...dar totul este ok. 

Eu am facut 5 comenzi luna asta , de pe Andora/Spania si am primit la toate notificare ca mi le-au pus la posta deja.

Incearca si pe Martimotos , pentru ca inca mai au reducere de 21 % din tot ce este pe site.

Edited by goe 75

Multumesc pentru informatii . Eu sunt din Romania  si am vazut ca plata se face in avans cu cardul si nu as vrea sa arunc 300 de lei pe ceva ce nu o sa primesc niciodata\ primesc stricat sau mai stiu eu . 

Posted (edited)

Mda, este mai avantajos plata prin paypal.

De la Motocard si  Martimotos am comandat foarte multe echipamente  si nu am avut nici cea mai mica problema.

Probleme am avut doar cu FcMoto...si acolo a fost vorba dor de multa pierdere de timp , nu si pierderi financiare.

Edited by goe 75

Posted (edited)

Screenshot_20200421-131512_Chrome.thumb.jpg.7f519d6a119645c0dec441f313fd1b53.jpg

Asta este comanda mea. Mi au parut de nota 10. Zilele trecute am mai facut o comanda pentru manusi de la ei. Astept sa mi soseasca luna asta.

Preturile avantajoase, fara taxe suplimentare, transport exagerat sau mai stiu eu ce. Curieratul perfect (prin ups, daca nu ma înșel).

Edited by Cristian C.
.

Acum 10 minute, Cristian C. a spus:

Screenshot_20200421-131512_Chrome.thumb.jpg.7f519d6a119645c0dec441f313fd1b53.jpg

Asta este comanda mea. Mi au parut de nota 10. Zilele trecute am mai facut o comanda pentru manusi de la ei. Astept sa mi soseasca luna asta.

Preturile avantajoase, fara taxe suplimentare, transport exagerat sau mai stiu eu ce. Curieratul perfect (prin ups, daca nu ma înșel).

Salut ! Ai platit cu cardul ? 

Si eu mi-am comandat o geaca de vara de la ei in ianuarie si a fost foarte ok.

Aiurea un pic a fost a dupa comanda a intervenit pandemia si au bagat o reducere de 15 sau 20% ..... oricum la 100 si un pic de euro nu am plans dupa discount, daca era insa o geaca 4 seasons era un pic altceva.

Acum 1 minut, Jhin a spus:

Salut ! Ai platit cu cardul ? 

Categoric! De unde teama asta sa fugiti de plata cu cardul? Va fura cineva banii? Va e frica ca nu i mai recuperați? Am platit cu cardul inclusiv de ebay sau alte site uri din astea, sume >100€ fara sa intampin vreo problemă. In 2020 e ceva normal plata cu cardul in majoritatea situatiilor. 

Cred că e teama de a plăti în avans și nu ramburs ca la noi...

Acum 2 minute, vis-a-vis a spus:

Cred că e teama de a plăti în avans și nu ramburs ca la noi...

Exact . Sa inteleg ca nici pe Marti Motos si nici pe Motocard nu o sa intampin vreo problema la plata cu cardul .

sunt seriosi motocard, comanda linistit.

am si eu 2 comenzi la ei , totul foarte rapid si ok

is seriosi, preturi bune si ajunge repede marfa.

Confirm si eu ca sunt seriosi. Am comandat 2 casti + 2 viziere extra si a fost totul ok. Chiar am avut o nelamurire cu privire la una din casti si mi-au raspuns foarte repede la mail.

Urmeaza sa comand si eu din nou cat de curand.

Salut! Cât ați plătit transport de la Motocard până în țară? 

La Motocard nu platesti nimic pentru transport daca produsul sau produsele comandate depasesc 60€.