Jump to content

Polițist mort în accident de motocicletă, în fața Palatului Parlamentului.

Recommended Posts

La 27.02.2021 la 20:49, Bored Panda a spus:

👍

Niste "oglinzi" pentru fete ai?

Fetele ca astea nu se privesc în oglinzi, nu vor, au o reținere..le e greu să admită că au greșit.

La 27.02.2021 la 19:16, Lucian_M a spus:

Dacă nu știi ce a pățit fiecare, nu vorbi degeaba, te rog. Mulți colegi știu prin ce am trecut. Să trăiască pilele, cu ele se descurcă unii! Eu am crezut în dreptate și justiție, dar probabil că am crezut prea mult. Încheiem discuția, te rog?

P.S.: apreciază că am scris de două ori "te rog". 🥰

te roagă să nu insiști de teamă să nu descopere și alții un lucru știut de ele..drept dovadă.

Nu e așa, @Lucian_M?

• Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 1 minut, littlekriminal a spus:

A, n-am zis ca nu-ti dau voie, dar am zis sa-ti atrag atentia. Ti-am zis, din partea mea poti sa scrii cu un "i" mereu, orice cuvant, sa nu pui cratima deloc. Dar parca atlfel este cand recunosti ca ai gresit si inveti din greseli. :) 

Chestiune de religie.

Unii cred in iertarea greselilor prin (po)cainta si ispasire, ba chiar se si roaga pentru asta.

Topicul dovedeste ca fiarele nu iarta pe cei care inventeaza reguli noi. O fi valabil si la gramatica?  :D

Acum 49 minute, Kagemusha a spus:

Aici discuția este deschisă. Conducătorul auto care l-a "ajutat" să ajungă pe lumea cealaltă va avea multe probleme. Chiar dacă vinovăția e clară, e drum lung până când scapă de belele. Cei care stau în România știu mai bine ce înseamnă: permis reținut, vizite periodice la poliție, proces etc. Nu mai vorbesc de faptul că omul, deși nevinovat, va fi bântuit mult timp de asta.

Nu cred ca se ajunge la proces daca probele nu incrimineaza soferul. 

De acord cu bantuitul, e greu sa treci peste faptul ca un om in floarea varstei s-a dus astfel.

Acum 11 minute, littlekriminal a spus:

@Lucian_M Am putea spune ca de la gramatica pleaca totul, dar hai sa nu intram in discutia asta. Tu esti printre cei care a venit sa dea o flegma aici, deci rostul postului bate spre inexistent.

Un tablagiu tâmpit nu merită altceva. Maxim o flegmă.

Acum 2 minute, Lucian_M a spus:

prin comentariile pe care le-ai lăsat pe topicul ăsta nu lași impresia decât a unui om frustrat și mărunt.

Acum 5 minute, Lucian_M a spus:

E pleonasm!

Acum 5 minute, Flower-Power a spus:

prin comentariile pe care le-ai lăsat pe topicul ăsta nu lași impresia decât a unui om frustrat și mărunt.

Adevărul e că mi se cam fâlfâie lanțul de părerile tale. Sincer. Lanțul chiar se fâlfâie, trebuie întins.

Pupă-i tu pe tablagii, poate ai mai mult succes.

Edited by Lucian_M
Acum 13 minute, easy ride on! a spus:

Chestiune de religie.

Unii cred in iertarea greselilor prin (po)cainta si ispasire, ba chiar se si roaga pentru asta.

Topicul dovedeste ca fiarele nu iarta pe cei care inventeaza reguli noi. O fi valabil si la gramatica?  :D

Daca nu e, nu-i bai, dar daca e...

Acum 9 minute, Lucian_M a spus:

E clar ca se ascunde un copil de 6 ani la tine in "mansarda", deci orice discutie cu tine e in zadar. Singura ta scapare ar fi sa-ti dam o ratusca sa te joci cu ea.

Hai unge tu lanțul și explică-ne cum te-au îmbolnăvit polițiștii timp de 11 luni. Mi-ai stârnit curiozitatea. 

Acum 6 minute, Lucian_M a spus:

Adevărul e că mi se cam fâlfâie lanțul de părerile tale. Sincer. Lanțul chiar se fâlfâie, trebuie întins.

Pupă-i tu pe tablagii, poate ai mai mult succes.

Sunt o persoană foarte importantă la mine în bătătură. Nu înțeleg de ce te ascunzi tu după deget, poate pentru că știi în străfundul tău că ai comis-o și e mai simplu să te victimizezi. 

Da, doar acolo ai fi importantă. Rămâi la acel statut. Nu mă jălui pe forum cu accidentul, am descris situația și care a prins faza, știe. Care nu, aia e. Când ai primul accident, mă suni și povestim, ok? Până atunci, plimbă mobra și ai grijă de ale tale.

Nu-ți mai răspund, dar tu poți să scrii in continuare, dă-i bătaie!

Edited by Lucian_M

Asta pentru că nu poți duce o conversație cu mine ,de fapt ,alegi să nu o porți. 

Acum 29 minute, Flower-Power a spus:

poate pentru că știi în străfundul tău că ai comis-o

Adica e comisar?  :lol:

Edited by easy ride on!
Acum 49 minute, Flower-Power a spus:

explică-ne cum te-au îmbolnăvit polițiștii timp de 11 luni.

Probabil ca ... fiind idioti, militienii au avut mereu idei.

Pe care el a trebuit sa se osteneasca sa le combata cu ceva argumente.

Pe care idiotii nu le pot patrunde.

Doar ca sunt platiti pe timpul pierdut de (furat de la) cetatean.

Nu?

Edited by easy ride on!

Easy...nu îl bănuiesc pe Lucian M că ar putea să combată. Drept dovadă, în seara asta face pe virgina.

De-ai ști cât de mult mă abțin, n-ai idee... Dar tac din gură. Caută naibii situația expusă, că pentru o babă surdă, popa nu trage de două ori clopotele. Vrei și desen? Ți-am zis că îți dai prea mare importanță.

Lucian ar putea combate prea putini;Flower-La multi ani! si acum cineva sa stearga ultimele posturi sau sa inchida topicul;hai cu moderarea

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Îmi calc pe inimă: ferice de cel ce-ți va fi soț. Bietul om...

Hai că asta mi-a scăpat..chiar vrei să facem conversație în privința subiectului? Vrei să îmi exprim punctul meu de vedere în ceea ce privește căsnicia ta și relația cu femeia de lângă tine? Prefer să nu. 

Acum 20 minute, Lucian_M a spus:

Propun să mă îngropați pe mine in locul gaborului, dacă tot faceți front comun împotriva mea. 

Ca de obicei...

Victimizarea.. bă băiatule, apropo de ce ai zis tu mai devreme , să îți zic un secret...victimizarea este pentru oamenii slabi fără argumente.

Edited by Flower-Power