Sari la conținut

Polițist mort în accident de motocicletă, în fața Palatului Parlamentului.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

o sa revina probabil cu declaratii. 
Din ce am vazut pe celelalte grupuri, martorii zic ca era in wheelie, si a prins rosu. A incercat apoi sa franeze -> stoppie, si a intrat in Vw polo. Fractura la cervicala, nu a mai putut fi salvat.

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, DiarM a spus:

"Bărbatul de 30 de ani se afla pe motocicleta personală când a fost izbit de un autoturism."

Momentan nu zic astia nicaieri ca era pe o roata si ca a pierdut controlul, el fiind cel care a intrat in autoturism.

Pai si tu de unde ai informatia asta?

Acum 15 minute, LimpTA a spus:

o sa revina probabil cu declaratii. 
Din ce am vazut pe celelalte grupuri, martorii zic ca era in wheelie, si a prins rosu. A incercat apoi sa franeze -> stoppie, si a intrat in Vw polo. Fractura la cervicala, nu a mai putut fi salvat.

Condoleante familiei!

Sunt eu senil sau acum ceva ani a mai murit un politist pe mobra tot in zona aia si tot cu fractura de cervicala din stoppie?!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci polițiștii(în timpul liber) când fac wheelie și încearcă sa oprească, rezultând un stoppie, se înfig în mașini și crapă ca orice alt om cu orice alta slujba? Ce chestie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îs curios (nu tare) de referatul agentului constatator. Nu întrebați de ce, azi mi-a venit decizia de la judecătorie (hârtia oficială).

Pentru cei care și-o fac cu mâna lor (o să vă zboare gândul la prostii) n-am pic de compasiune. Nu zic mai multe, că sar unii cu gura pe mine că-s hater, dar polițiștii (și politicienii) ar trebui să fie exemplu pentru omul de rând. E, unii se cam dau în stambă. Csf, n-ai csf...

 

Ady, gând la gând. 😁

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Lucian_M a spus:

Îs curios (nu tare) de referatul agentului constatator. Nu întrebați de ce, azi mi-a venit decizia de la judecătorie (hârtia oficială).

Pentru cei care și-o fac cu mâna lor (o să vă zboare gândul la prostii) n-am pic de compasiune. Nu zic mai multe, că sar unii cu gura pe mine că-s hater, dar polițiștii (și politicienii) ar trebui să fie exemplu pentru omul de rând. E, unii se cam dau în stambă. Csf, n-ai csf...

 

Ady, gând la gând. 😁

De acord cu restu' , da' n-am inteles ce hartie ti-a venit tie.

Acum 4 minute, mianmar23 a spus:

De pe Antena 3 de acum o ora si mai bine....

O sursa de maxim angajament. Alta?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Speedy.K a spus:

De acord cu restu' , da' n-am inteles ce hartie ti-a venit tie.

N-are rost, e decizia instanței în cazul accidentului meu, decizie luată datorită polițistului care mi-a făcut referatul. Inițial a spus că totul va fi ok, iar în referat m-a tocat mărunt, influențând decizia judecătoarei. Fie roata și pătrată, tot se-ntoarce ea odată... Nu că mă bucur de ce a pățit amatorul de senzații tari pe drumurile publice, dar karma sux. Deviem de la subiect și nu-i cazul aici, povestea e lungă, din fericire la mine cu happy-end (adică am supraviețuit, mobra a fost reparată rapid).

Robert a nimerit-o. 👍

 

Polițaii nu-s uși de biserică, fac prostii mai mari ca ei, dar mă enervează demagogia de care dau dovadă.

N-am văzut știrea, că nu urmăresc lanterna3, aici am dat peste topic, titlul induce oarecum în eroare, ar fi trebuit formulat altfel: polițist pe motocicletă (pe persoană fizică care este ea), mort că a vrut să se ardă în figuri.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, nu stiam povestea cu accidentul tau.

 

Cat despre politisti, dacacte uiti pe postarile de pe fb ce fete au unii care baga condoleante maxime tinand neaparat sa mentioneze ca sunt colegi te ia durerea de cap.

"Dumnezeu sa te odihneasca in pace drag coleg"

https://m.facebook.com/fota.relu?fref=nf&rc=p&ref=m_notif&notif_t=comment_mention

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, bine că suntem întregi.

 

 

Ăștia se pupă între ei cu orice ocazie, sunt uniți. Cică au băgat jandarmii dezbinare între ei la protest. 😁 

In mod normal, corb la corb nu scoate ochii, dar jandarmii "are măști și bate tot ce prinde", conform ordinului.

N-am văzut știrea pe hăisbuc, curios de-am ratat-o.

De curiozitate, ce motoretă avea de a pus frână așa amarnic? Și fără abees, ntz, ntz, ntz...

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S1000RR 2020. Mai putin important asta... Putea fi si Fireblade din 97. Cand intinzi coarda la maxim, s.ar putea sa cedeze. Poate aflam din raportul final cine a intrat pe rosu in intersectie

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A murit din prostie și nu dau doi lei pe cei care o mierlesc așa. Să mori din greșeală e una, să mori că o ardeai în figuri e alta.

Sunt curios de rezultatul cercetărilor, poate îl scoate pe șofer vinovat.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, mihai c a spus:

Lucian,daca esti un pic suparat pe politisti,treaba ta,insa ar fi bine sa iti rezolvi asta,si nu la acest topic,lasa-l sa doarma in pace

Ai dreptat...si nu prea. Si el exagereaza un pic cu heitareala, dar aici nu e carte de rugaciuni. E sectiune despre accidente prin prisma faptelor, cine a gresit, ca sa nu facem ca el, etc. Deci cu odihna si cu pacea  la catedrala aiande haur de mai sus de locul accidentului.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Edd a spus:

Ce va mai plac carcoteala si discutiile de prost gust... In fine, practicam un hobby care are obiceiul de a taxa figurile si viteza excesiva. Cine intelege, bine, cine nu... Va intelege intr-un fel sau altul. RIP.

Prostul nostru gust vine odata cu experienta in trafic, atat cu soferii cat si cu gaborii partinitori si chiar si cu "colegii motociclisti" arzatori de rasini. Cu cat imbatranim in trafic, cu atat suntem mai putin empatici si toleranti. 

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, Lucian_M said:

Oho, își permitea omul! Echipamentul face toți banii (știu, am un fix cu asta). Dacă era pe un ciur de mobra, nu făcea așa eschibitii, probabil își făcea antrenamentul pentru noul sezon.

tu nu ai doar un fix , ai nenumarate , o vizita la ala cu capul ti.ar prinde bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Lucian_M a spus:

Băieți, dacă auziți că am crăpat că o ardeam pe barosaneala, dați un scuipat (mare) pe mine. Serios zic, faceți print-screen.

Eaxct asta zic si eu de an de zile. Mai ales ca io chiar recunosc ca o ard cam...agresiv in trafic.

Chiar acum, 3dfx a spus:

tu nu ai doar un fix , ai nenumarate , o vizita la ala cu capul ti.ar prinde bine .

Tu cine esti, de unde ai aparut si ca ce chestie ne certi proaspat intrat la noi in casa?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...