Sari la conținut

11. Motul TT Assen 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 194
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 14 ore, xt600 a spus:

Nici acum nu pot intelege ratiunile pentru care Aprilia l-a pastrat pe ratatul asta, in conditiile in care au fost pe piata doi piloti mult peste ceea ce au acum (Mir  si Rins) + Oliveira. Isi puteau face o garnitura de top... Si ca veni vorba de Maravilla... tot aud marota asta ca e un pilot rapid...TOTI pilotii din motomondial sunt rapizi, de vreme ce uneori sunt 10-15 in mai putin de o secunda. Pana la urma ce performante ii justifica eticheta asta de pilot rapid?

true true.

 

Deci nici mie nu mi-a placut de cand a venit si a inceput sa miorlaie pe la Yamaha,nu-mi place si nu-mi va placea never Maravilla,dar a demonstrat in cateva randuri,in situatii foarte disparate si in general sub obladuirea si setupul lui Forcada o viteza incredibila.

Chiar acum m-am uitat - din 2017 pana la jumatatea lui 2021,deci in 4 sezoane jumatate are 8 curse castigate cu Yamaka si in toate acele curse (imi mai aduc aminte doar vreo 2 dintre care una misto rau la Philip Island) a fost super fast.El oricum la cat de slab mental este nu poate sustine un duel - singura modalitate in care castiga era pure speed.

Deci nu putem sa ii luam ce e al lui - daca cineva ii da o moto aranjata tzipla si pe stilul lui si are in fata circuitul gol - Vinales e avion.Problema e ca rar se mai intampla sa se alinieze stelele in acest fel pt el.

 

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Și BBBB :) 

Cursa vietii lui atunci pe ploaie cu slicks.Da,frumos.

Sange in instalatie.

Si skill.Mult skill.

Ar fi frumos sa il vedem si la altceva in afara de kktm,cred ca am avea un contender la titlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

.... si in toate acele curse (imi mai aduc aminte doar vreo 2 dintre care una misto rau la Philip Island) a fost super fast.

 

Deci nu putem sa ii luam ce e al lui - daca cineva ii da o moto aranjata tzipla si pe stilul lui si are in fata circuitul gol - Vinales e avion.Problema e ca rar se mai intampla sa se alinieze stelele in acest fel pt el.

 

Ar fi frumos sa il vedem si la altceva in afara de kktm,cred ca am avea un contender la titlu.

Ideea mea este ca toti baietii astia sunt super fast. Cum spuneam, sunt cel putin 15 care sunt in mai putin de  o secunda. Cu doua curse, in medie, pe sezon, in care este rapid, nu poti spune despre el ca ar fi ceva special, in sensul asta. Si stii cum este... poate o fi fost fast candva, acum nu prea mai pare. Cu fiecare copil nascut, un pilot este mai slow cu juma' de secunda.. cel putin asa se zice, iar MV pare sa confirme.. ;) 

 

BB este un pilot bun, are un titlu la Moto3, castigat intr-o maniera categorica, dar dupa vreo 5 ani de stat in clasa. Ceva material ar fi, scoate din Kktm tot ce se poate scoate, insa pana nu il vad pe o motocicleta serioasa, nu pot spune mare lucru.  Ar fi interesant de vazut pe o Honda, poate Ducati. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, PzKpfW a spus:

Asta este și părarea mea. Indiferent de marcă, Binder are nevoie de o motocicletă bună și este pretendent la titlu.

sa vedem cata rabdare mai are.

sa vedem ktm ce pune pe masa.

 

dubioasa evolutie au avut ktm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, frigider a spus:

dubioasa evolutie au avut ktm.

Evoluția lor nu face decât să confirme teoria conspirației, au fost pe nicăieri până s-au pupat pe gură cu bibendum, apoi au scos ceva rezultate fiind happy marriage între 🏍️ și galoși, după care totul a revenit la normal. 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Evoluția lor nu face decât să confirme teoria conspirației, au fost pe nicăieri până s-au pupat pe gură cu bibendum, apoi au scos ceva rezultate fiind happy marriage între 🏍️ și galoși, după care totul a revenit la normal. 

pai si de ce nu se mai pupa pe gura?

ca i-a ginit motociclism.ro? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, frigider a spus:

 

ca i-a ginit motociclism.ro? :grinbandit:

Daca i-a ginit motociclism.ro, iti dai seama cum i-a prins concurenta cu nadragii in vine. Probabil li s-a batut obrazul insurateilor.. ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu nu înțeleg

Ce fractura și ce operație a suferit Acosta la femur dacă el efectiv n-are nimic?

Foarte interesant

Probabil e foarte sus pe picior și de aia nu e vizibil?

Oricum pare ca a scăpat ieftin.

Speram la o recuperare rapida și totala

FB-IMG-1656155610901.jpg

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din câte știu eu la fractura de femur se pune tijă și nu se bagă în ghips. 

Acum 1 oră, danypop a spus:

Bagnaia devine încet încet noul Vinales doar ca el devine campionul calificărilor nu cel al testelor cum e Vin

Cine, bre, campeonul to be pe care îl vedeau toți noua 🌟 a motogp-ului?!? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, danypop a spus:

Bagnaia devine încet încet noul Vinales doar ca el devine campionul calificărilor nu cel al testelor cum e Vin

El mai și câștigă din când în când sau cade de pe 2 / 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, ioio_viola a spus:

https://www.instagram.com/p/CfQjtX2IRmY/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

AM73 la Gresini in 2023. AM nu e asa bun zic eu cat sa merite sa ramana la nivelul asta.

Cel puțin e dublu campion mondial și are și doua podiumuri la motogp. Sunt mulți piloți care nu au făcut nici jumătate din cât a făcut el. Evident nu e nici pe departe un pilot care sa se bata pentru titlu vreodată. Personal nu-l vad pe Miller cu nimic mai bun(doar mai simpatic, etc), sa nu mai spun de Darin Binder , Nakagami, Luca Marini si mai sunt vreo 3-4.Cred ca merita un an la un alt constructor doar pentru confirmare, e sau nu pilot de motogp. 

Acum 41 minute, frigider a spus:

El mai și câștigă din când în când sau cade de pe 2 / 1.

Da.... mai câștigă, doar ca situația în clasamentul general nu arata prea bine pentru el

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 11. Motul TT Assen 2022

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...