Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

post-57179-0-13196100-1378372953_thumb.jpg

 

 

 

 



Veşmintele de aur nasc confuzii! CNN l-a prezentat drept noul rege al ţiganilor pe Patriarhul Daniel
Renumitul veşmânt arhieresc al Patriarhului Daniel, cu fir de aur şi pietre scumpe, i-a indus recent în eroare pe jurnaliştii străini! Într-un material care prezenta situaţia grupurilor etnice din România, un reporter CNN l-a prezentat pe Preafericitul drept proaspăt încoronatul rege al ţiganilor.

“Ne pare rău pentru confuzia iscată”, declară Robert Sourish, jurnalist american. “Chiar am verificat, cum se cuvine, sunându-i pe corespondenţii din România. I-am întrebat cum arată regele ţiganilor şi toţi ne-au zis că e îmbrăcat în aur şi îi plac construcţiile grandioase. De unde să ştim că imaginile care ne fuseseră furnizate nu erau cu Daniel Cioabă, ci cu Daniel Ciobotea? Totul se potrivea, n-aveam de unde să ştim că e o coincidenţă de nume şi de opulenţă sfidătoare.”

“Mă simt profund jignit”, a exclamat Patriarhul. “Dacă jurnaliştii CNN nu pot distinge între tinicheaua aurită pe care o poartă regele romilor şi aurul curat cu care am eu atâta grijă să mă îmbrac întru cinstirea Domnului şi venirea ploii, cine ştie ce alte gafe au mai făcut de-a lungul vremii. Când e gata Catedrala, au s-o prezinte drept palat ţigănesc din Buzescu de Teleorman doar fiindcă e la fel de mare, urâtă şi plină de turnuleţe?”



http://www.timesnewroman.ro/monden/10179-vesmintele-de-aur-nasc-confuzii-cnn-l-a-prezentat-drept-noul-rege-al-tiganilor-pe-patriarhul-daniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2132

  • Penetru

    1917

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1589

Top Posters In This Topic

Posted Images

eh,de-ar fi el sau cineva cunoscut lui, n-ar mai fi funny clar. Sau cine stie, chiar o fi si atunci.

Am patit eu ceva asemanator si subscriu ca nu e funny (pe moment). Depaseam linistit un biciclist cand s-a gandit sa faca maxim stanga, mi-a stricat plimbarea de duminica. :crack:

Norocul meu ca am fost pe faza si nu am intrat in el ci l-am ocolit si l-am agatat doar cu mana dreapta :ChopperEmo: , dar a fost de ajuns cat sa dea cu tzeasta de asfalt si sa trebuiasca sa chem ambulanta.

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din când în când una din pisicile cu care locuiesc scoate câte ceva "de nu ştiu unde".

De data asta a fost foarte tare :D

 

Faţă-verso:

 

post-47122-0-12956400-1378373741_thumb.jpg

post-47122-0-37430300-1378373775_thumb.jpg

 

p.s. probabil sunt ale fostului nu pot să cred că există aşa ceva :))) chiriaş

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din când în când una din pisicile cu care locuiesc scoate câte ceva "de nu ştiu unde".

De data asta a fost foarte tare :D

 

Faţă-verso:

p.s. probabil sunt ale fostului nu pot să cred că există aşa ceva :))) chiriaş

pare baiat de comitet, de casa, bun de prieten si sot - nu ca nenorocitii astia de pe-aici.

ai pastrat cumva datele lui de contact? poate faci vreo forumizda fericita :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din când în când una din pisicile cu care locuiesc scoate câte ceva "de nu ştiu unde".

De data asta a fost foarte tare :D

 

Faţă-verso:

 

attachicon.gifDSC_0001.JPG

attachicon.gifDSC_0003.JPG

 

p.s. probabil sunt ale fostului nu pot să cred că există aşa ceva :))) chiriaş

 

buna asta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Stii ca prezervativele au serie si numar?




Nu!




Pai vezi, inseamna ca n-ai derulat niciodata unul pana la capat...


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

In loc sa radeti, mai bine apreciati . Eu zic ca omul a depus un efort, a bagat niste bani. Chiar daca o facea dacia ferarri, pt unii nu ca era amuzant, e subiect de bataie de joc. PLM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Hai să râdem!
  • Vizitator changed the title to Hai să râdem!
  • Vizitator pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...