Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, john17 a spus:

IMG-20200607-WA0009.jpg

IMG-20200607-WA0004.jpg

IMG-20200607-WA0005.jpg

John, ce mai face neamțul ăla? Două poze de aici le-ai mai postat o dată..😂

Să nu îmi răspunzi că întreabă de mine.

😂

Acum 2 ore, AdrianB1 a spus:

Traim vremurile in care toti sunt castigatori, primesc diplome de participare si sunt foarte speciali, special olympics.

Vrei și tu să câștigi? Prin răspunsul tău ai câștigat o tură cu mine😋😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal în vremurile astea când se serveşte numai la drive-in.  Au mai fost unii care voiau să treacă graniţa printr-un loc unde nu era voie pietonal, pe la Ucraina parcă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Flower-Power a spus:

Cine rezolvă câștigă ceva..

IMG-20200418-WA0001.jpg

3x = 15 => x = 5

3y = 9 => y = 3

3z = 18 =>  = 6

2z + xyz ori y = 12 + xz ori y patrat = 12 + 5 ori 6 ori 3 patrat = 12 + 30 ori 9 = 12 + 270 = 282 ca autobuzul din Colentina unde cred că așa se face matematica acum :))))

 

Unde literele sunt lipite se înțelege că e ori între ele, adică × adică înmulțire, că sa nu existe discuții.

 

Sper că o să câștigăm prin efort comun ori o pauza de 3 pagini de la exerciții din astea ori încă unul mai serios.

 

E mai mult de interpretat, se vede că are brațele egale, deci e făcătură poza cum că ar avea gantera doar in mana dreaptă, plus că dacă stă și cu masca pe față probabil se axfisiaza, deci 3 gantere pe același rând da un pic cu virgula :)))

 

Că sa nu mai zic că e ai defect optic, ganterele de pe rândul 3 au cate 6 discuri inegale, iar pe rândul 4 au cate 2 discuri, tot inegale, dar o sa simplificam înlocuind cu z și trecem peste defectul optic

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 x 6+ (5+3+6)x3= 12+14x3=12+ 42=54

 

Screenshot_20200607-212607_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-212650_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-213019_Samsung Internet.jpg

Acum 13 minute, robert23mg a spus:

 

 

Unde literele sunt lipite se înțelege că e ori între ele, adică × adică ADUNARE , că sa nu existe discuții.

 

 

Dar și tu ai câștigat azi 😂

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Flower-Power said:

 ai câștigat o tură cu mine😋😁

😏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Flower-Power a spus:

2 x 6+ (5+3+6)x3= 12+14x3=12+ 42=54

 

Screenshot_20200607-212607_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-212650_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20200607-213019_Samsung Internet.jpg

Dar și tu ai câștigat azi 😂

🤣🤣🤣 Clar ai tu un interes, cu atatia “castigatori” numiti ca si doctoranzii din aceste vremuri🤷‍♂️ Dar nu ma bag, doar am constatat.
Si nu, invidia sau orice ar dori cineva sa-mi impute in acest sens, nu intra in discutie. 
No ofence!😃

Editat de FlipperCo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt câștigător..september😂 fericiții câștigători trebuie să urmărească topicul" elevă silitoare .."și să își revendice premiul sezonul acesta.😋😁

Screenshot_20200608-105045_Samsung Internet.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, FlipperCo a spus:

🤣🤣🤣 Clar ai tu un interes, cu atatia “castigatori” numiti ca si doctoranzii din aceste vremuri🤷‍♂️ Dar nu ma bag, doar am constatat.
Si nu, invidia sau orice ar dori cineva sa-mi impute in acest sens, nu intra in discutie. 
No offence!😃

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Iubito, am ceva super pentru deseara!  -Ce ai?  -Am cumpărat prezervative olimpice!  -Cum adică?  -Păi sunt la set: aurii, argintii şi în culoarea bronzului!  -Şi deseară pe care o să le porţi?  -Pe cele aurii, normal!  -Auzi iubitule, cred ca ar fi mai bine să le porţi pe cele argintii!  -De ce?  -Păi poate aşa, odată în viaţă, o să termini şi tu al doilea

El către ea:  -Pot să-mi încălzesc mâinile între picioarele tale?  Ea:  -La urechi nu ţi-e frig?

Luni dimineaţa, şeful primeşte un telefon la birou de la un angajat: - Şefu', nu vă supăraţi, n-am nici un chef de muncă după weekend, daţi-mi o zi liberă, vă rog! - Hai, Mişule, fii om serios, avem o groază de treburi de făcut azi! Mi se mai întâmplă şi mie, dar ştii cum fac? Trag o partidă bună de sex cu nevastă-mea şi mă înviorez extraordinar, capăt o energie fantastică! Hai, tinere, fă ca mine şi vino la serviciu! Peste 2 ore, şeful îl vede pe Mişu muncind cu un spor teribil, ca niciodată. - Ai văzut, Mişule, că se poate? - Mare om eşti, şefule! Câtă dreptate ai avut! O partidă de sex cu nevastă-ta este energie curată

Politistul: – Buna ziua !
Femeia: – Buna ziua ! Ce s-a intamplat ?
Politistul: – Ati depasit limita de viteza. Permisul dvs., va rog.
Femeia: – Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva. L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate.

Politistul: – Aha… Imi aratati, va rog, actele masinii ?
Femeia: – Nu pot. Am furat aceasta masina.
Politistul: – Ce-ati facut ?!
Femeia: – Am furat masina si am ucis proprietarul. Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj… Vreti sa il vedeti ?

In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio.
In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie.
Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.
Politistul 2: – Doamna, va rog sa iesiti din masina !
Femeia iese din automobil.

Femeia: – S-a intamplat ceva, domnule ?
Politistul 2: – Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul.
Femeia: – Am ucis proprietarul ?
Politistul 2: – Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol…
Politistul 2: – Masina este a dvs., doamna ?
Femeia: – Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex.

Politistul 2: – Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului.
Acesta il deschide si studiaza permisul, care este in regula. Tipul deja nu mai stie ce sa creada.
Politistul 2: – Multumesc, doamna… Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis, ca ati furat masina si i-ati ucis proprietarul !
Femeia: – Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza !

 

Metoda de ușurare a stresului: Imaginează-ți că ești lângă un râu. Aici e aer rece de munte, auzi păsările cântând. Nimeni nu este prin preajmă, doar tu știi despre acest loc secret. Ai dispărut complet dintr-un loc nebun numit „lume”. Sunetele liniștitoare ale cascadei îți umplu sufletul de calmare. Apa este mai transparentă decât lacrimile. Poți vedea cu ușurință chipul persoanei pe care o ții sub apă.

 

Un bărbat cu un megafon stă pe digul stației de bărci și repetă monoton: – Barca numărul nouă! Timpul tău s-a terminat. Revino! Băiatul apare: „Unchiule, ai doar șapte bărci la gară.” De unde a noua? Bărbatul repeat din nou monoton în megafon: – Barca numărul șase, ce ți s-a întâmplat?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oficial,  s-a incheiat sezonul  " o să slăbesc până la vară". Acum, a început sezonul " îmi bag picioarele, cine mă iubește , mă iubește și așa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   1 membru


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...