Sari la conținut

13 IndianOil Grand Prix of India


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 2 minute, frigider a spus:

Hai totuși să nu-i urâm f mult, când cauți un tutorial de obicei găsești niste indieni care te descurcă.

Acum 10-12 ani ei aveau toate cursurile de la universitatile tehnice puse pe youtube. De la production scheduling (ședuling in hindi) pana la fizica nucleara. 

Sa faci hate despre indieni este ca si cum ai face despre europeni+americani luati la gramada.

Problema apare din faptul ca europenii sunt diferiti dpdv cultural. Indienii refuza greu, iar asta ii face sa para neseriosi. Experienta asta vine din IT si in final, dupa ce am inteles care este diferenta culturala, am lucrat mai bine cu indienii decat cu romanii. Asa ajungi sa descoperi ca in timp ce indienii tind sa zica "da" la orice, romanii  tind sa te convinga ca nu e ok sa incepi, nu e bine sa faci, oriunde este o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am cunoscut si cunosc indieni super de treabă si foarte smart. 

Dar na, fiecare popor are stilul si uscaturile lor. Problema la ei e ca sunt asa multi incat idiotii par majoritatea. Si probabil si sunt :D

Oricum, cultural sunt foarte diferiți de noi.. asa ca uneori ne e greu cu ei. 

Eu am aproape 10 ani de lucrat cu ei si uneori numai cu ei, m-am obișnuit. Dar tot nu contenesc sa ma amuze.

Si fără legătură cu MotoGP dar..

 

Daca Game of Thrones era făcut in India

 

IMG_20230921_220411.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Eu am aproape 10 ani de lucrat cu ei si uneori numai cu ei, m-am obișnuit. Dar tot nu contenesc sa ma amuze.

 

 

Mai ai putin si-mi zici ca urmatorul schimb de ulei il vei face cu Indianoil 10w-40💨

 

380237738_701489938678861_1033671247749482239_n.thumb.jpg.a78b53d0d05b492f7e4413e047174176.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, frigider a spus:

Totuși sunt multi ...era să zic oameni.

E multa lume acolo.

 

Hai totuși să nu-i urâm f mult, când cauți un tutorial de obicei găsești niste indieni care te descurcă.

^^^

True true - a 2a populatie a lumii....1.2 miliarde nu?

 

Acum 11 ore, therocketscientist1 a spus:

Asa ajungi sa descoperi ca in timp ce indienii tind sa zica "da" la orice, romanii  tind sa te convinga ca nu e ok sa incepi, nu e bine sa faci, oriunde este o problema.

Hahaha,corect corect :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a văzut in prima sesiune acum cel mai bine cine sunt top-dogi dar de multe ori nu au cu ce...

Honda Racing India.. :lol:

FB_IMG_1695368543799.jpg

Acum mi-e clar de ce se zbate HRC in mizerie.. inginerii lor de R&D sunt de fapt acolo si nu in Japonia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, apriliacluj said:

vai de cwuru lor, pffff

 

Vai de Quartararo, Morbidelli mai are câteva curse și primește GP24 :) 

 

Pe o notă mai serioasă, este circuit nou pentru toată lumea, nu aș "citi" prea multe doar după FP1. Poate doar faptul că Márquez se adaptează foarte repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, PzKpfW a spus:

Vai de Quartararo, Morbidelli mai are câteva curse și primește GP24 :) 

:crack:

Acum 7 minute, PzKpfW a spus:

Pe o notă mai serioasă, este circuit nou pentru toată lumea, nu aș "citi" prea multe doar după FP1. Poate doar faptul că Márquez se adaptează foarte repede.

De la mine ați auzit prima oară:

Câștigă Peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, PzKpfW a spus:

 

Vai de Quartararo, Morbidelli mai are câteva curse și primește GP24 :) 

 

 

nu mai e iubire la Yamaha.... oricat incearca sa fie politically correct, se vede pe Fabio ca nu mai rezista in situatia actuala. si in conferinta de presa de ieri nu parea foarte incantat 

 

https://www.crash.net/motogp/news/1036263/1/quartararo-clashes-yamaha-boss-then-breaks-down-twice-indian-motogp

 

Fabio Quartararo clashes with Yamaha boss - then breaks down twice at Indian MotoGP

James Dielhenn

22 Sep 2023

   

Fabio Quartararo is at odds with Massimo Meregalli over the Misano test.

Indian MotoGP, Buddh International Circuit - Friday Practice Results

And his mood will not have improved on the opening day of the Indian MotoGP as he broke down twice with mechanical problems.

He had already expressed surprise that Yamaha’s team manager appeared please with the 2024 prototype that was tested in Misano.

"At the end of the Misano test we saw the comments from the team manager and mine that were black and white, they were totally different," Quartararo told DAZN.

"I can clearly say that it was a disappointment, that it was not up to the level I expected, we have not made a step forward, at all.” 

Quartararo, perhaps sarcastically, added: “If the team manager says it is better, maybe we should listen to him."

Quartararo was asked if he felt hopeless but replied: "No, in the end there is nothing on the line. 

“Someone says white, the other says black. 

“In the end, the comments that the rider says, I think are a bit more important.

"It is the rider who tests the motorcycles, who has the feeling if it is easier to ride or not. 

“Of course if we start and we are not on the line, 2024 will be the same as this year or worse.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, PzKpfW a spus:

Pe o notă mai serioasă, este circuit nou pentru toată lumea, nu aș "citi" prea multe doar după FP1. Poate doar faptul că Márquez se adaptează foarte repede.

 

nou e el pilot top de pomana, mai tre sa il ajute si cotetzu pe de alta parte 

vedem la calificari ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, frigider a spus:

:crack:

De la mine ați auzit prima oară:

Câștigă Peco.

Castiga o felicitare cu ursulet si stelute de la sora-sa, bai mai leshi? 

 

Acum 5 minute, Cavaleru a spus:

 

nou e el pilot top de pomana, mai tre sa il ajute si cotetzu pe de alta parte 

vedem la calificari ce si cum

Da, dar aici se vede "talentu" nativ, cine le are cu ghidonu si cine nu :D hai El campeoneeee!!! Diii MMeme93 troaca HRC!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Márquez se adaptează foarte repede.

asta asa-i , aici nici cei mai hateri nu pot nega :)

 

1 oră în urmă, frigider a spus:

Câștigă Peco.

not gonna happen!

 

Acum 57 minute, PzKpfW a spus:

Probabil l-a frustrat și vestea că Morbidelli, coechipierul pe care l-a bătut cam constant în ultimii ani, 

da, l-a batut in 2022 si 2021

in 2020 Morbi l-a batut pe Q, apoi din pacate Morbi s-a accidentat si asta e, de atunci nu se mai regaseste...

iar la Moto2, Morbi i-a cam batut si pe Pecco, si pe Q, in fine, asta e doar pt statistica :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...