Sari la conținut

13 IndianOil Grand Prix of India


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 292
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se deschide linia de start pentru un minut. Va fi quick start, apoi.

Adică ies de la boxe, fac turul de formare, se aliniază pe grilă, urmează turul de încălzire și startul...

Fără bălării cu femei cu umbreluțe și alte maimuțe pe grilă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la parada moto si când s-a terminat am zis sa vad rezultat la sprint... cand colo decalat la 14:20

Am tras goneta până acasă....

Yes! Si paradă si sprint azi! :D

 

p.s. la Grisinii vine vreunu de la moto2, stati liniștiți, karel abraham. Plm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM "a ucis spectacolul" ca să parafrazez o frază celebră :bounce:

Cursă IMPECABILĂ a țiganului spaniol.Respect :ok:

 

Bagnaia nici o greșeală dar e mai slow.

MM din nou smart.Mirare,s.a maturizat oare la 30 de ani?

Acum 19 minute, therocketscientist1 a spus:

Ba :)) JM36 a incercat sa ridice mobra punand mana pe evacuare...

Am văzut și eu wtf

Motoreta parcă se ridica de ghidon...f amuzant ca a pus mana sub ea și instant a început sa fumege manușa și a sărit ca ars și.a scos manușa din mână.Deși imi place mir asta a fost situație de copii de moto3..

Ba da ce s.au trosnit la start...ce stoppie frumos a făcut Marini peste Bezzechi 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Speedy.K a spus:

Nu stiu ce sa zic la pocneala intre Marini si Bez... Bez era in fata...

Englezii au zis că probabil e racing incident.

 

Inca 3 puncte.

Problema e că peco merge cu cap, Martin merge full cox.

Daca face 1 greșeală Martin va fi game over.

 

Dubios mi s-a parut Bradl, a intrat în spatele cuiva apoi l-a dat jos pe Pol..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, Speedy.K a spus:

Nu stiu ce sa zic la pocneala intre Marini si Bez... Bez era in fata...

Și eu zic la fel.

Prima data mi s.a părut ca a întors peste Marini...bai dat Marini nu mai frana acolo mergea drept.

Acum 12 minute, frigider a spus:

Inca 3 puncte.

Problema e că peco merge cu cap, Martin merge full cox.

Daca face 1 greșeală Martin va fi game over.

Mie mi se pare ca JM merge tot cu cap.Vorba comentatorilor - a tras tare la start pana a făcut un gap după aia doar a managerial nu a mers tare.

Scotea timpii cu mult mai slăbuți decât Bezzechi deși avea potențial...când mai erau 3 tururi parca a coborât și el o data sub 1.45 dar după aia s.a relaxat.

Ne ne,omul e foarte rapid dar smart.Mi se pare ca a avut toată cursa în mână și a știut asta și a procedat în consecință.Exact stilul Lorenzo cum am zis si mai sus.

 

Aa clar ca dacă greșește undeva și cade game over,perfect de acord.

Acum ei pun presiune unul pe altul.Cine clachează undeva cine greșește și cade da quit pt bătălia la campionat.

Cu mențiunea ca Pecco are 2 avantaje :

- poate greși o data chiar și de 2 ori fără sa piardă chiar asa de mult,in timp ce JM dacă a greșit orice e ouț din bătălia pt titlu.

- Pecco are un ascendent și fizic dat de echipa din spate ce ii da un avantaj clar dar și moral dat de poziția de factory rider și de campion en-titre.

Pecco are prima șansă fără discuții...JM e underdog.Dar...sa vedem ce se întâmplă.Va fi interesant cine și unde va ceda.

Eu pariez pe Motegi dar nu zic care din ei sa nu aduc ghină 😛

 

Ciabatti confirmă că Marquez va vorbi cu Honda despre plecare săptămâna viitoare la Motegi.

As zice ca Honda nu îl vor tine cu forța dacă nu vrea sa stea,au și declarat asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Method a spus:

Ciabatti confirmă că Marquez va vorbi cu Honda despre plecare săptămâna viitoare la Motegi.

As zice ca Honda nu îl vor tine cu forța dacă nu vrea sa stea,au și declarat asta.

Suna a done deal in plm

Acum 12 minute, ioio_viola a spus:

Marini LLpenalty, dar poate lipsi maine si in Japonia din cauza accidentarii.

 

https://www.crash.net/motogp/news/1036543/1/collarbone-fracture-luca-marini-long-lap-penalty

Si ce bine au mers ambii vr46 până la incident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

Ba ce bate câmpii Haralambie..."

acum vreo doi ani am incercat sa urmaresc o cursa cu acesti comentatori pentru a rade, dar ineptiile lor sunt departe chiar si de o nota a prostiei.

 

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Eu mă tem pentru cei 10 lei ai lui @B.B.

 

daca i-ar da tuturor celor ce vad situatia diferita, ar fi intr-adevar o prbl financiara pentru el :crack:

 

Acest sprint a aratat inca odata marea greseala pe care Ducati a facut-o cand i-a dat reject lui Martinator si l-a ales pe Bestianini. Lui Pecco ii va fi foarte greu sa se bata cu Bezz si Martin pana la finalul sezonului. O sa accepte pozitii cu puncte pentru a ramane in fruntea campionatului. Daca va castiga campionatul va fi datorita constantei, nu a curselor castigate precum anul trecut

 

Saptamana viitoare Marcel va avea o intrevedere cu presedintele Honda. Nu il vad iesit de acolo cu capul plecat, mai degraba alergand cu un 🖊️ in mana prin biroul Gresini.

Quacalaro este josnic cu bilele alea la gat, posibil sa fi fost scoase dintr-o 🖊️da pentru a ii purta noroc.🙈

 

Mult mai mistoc este Ducati-ul galben de la Missano. Ar fi tare ca pe viitor sa se intoarca la acea coloristica. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...