Sari la conținut

Marc Marquez semneaza cu Ducati Gresini


wtf?
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Motocicletele actuale sunt mai complexe, iar Márquez este la prima schimbare de motocicletă de GP din carieră. Nu va face decât să se obișnuiască cu noul material, posibil să nu facă niciun time-attack.

Pai poate toată viata a fost făcut să meargă cu Ducati dar nu a avut de unde să știe... și atâția ani s-a chinuit pe Honda. Poate i se potrivește foarte bine..

 

Daca nu face time-attack înseamnă ca nu e Marc Marquez..

 

Iti dai seama ca daca o sa fie in frunte toata iarna o sa scrie social media numai despre asta...

 

Eu cred ca o sa fie in primii 5.

Acum 55 minute, ENEOS a spus:

Gravel attack oare o să facă?

Mă îndoiesc că nu o să-i dea blană orbitoare.

Ești rău!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, September a spus:

La testul din 28 noiembrie din Valencia MM-ul va fi: 

1. Primul. 

2. Primii 3. 

3. Primii 5. :closedeyes:

4. Nu în primii 5. 

 

Parcă pe vremuri Stoner le-a dat "o secundă" în față pe noua Honda. 

Nu mai este cazul...

 4.  

Stoner tocmai scapase de junghiul de la Ducati, Honda era parfum. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic eu cum vor evolua lucrurile pt ca am avut o revelație acum 5min. Si dimineața am idei sclipitoare.

Ducati sprijină venirea lui MM la Gresini si il vor sprijini pe tot parcursul anului.

Mai apoi pt 2025 vor face loc pt el la uzină expediindu-l pe Bastianini ori in pjzda mă-sii ori la Pramac.

De ce? Pentru că Marc e Marc.. una e să ai piloți tineri si buni la factory dar anonimi si de care nimănui nu ii pasă si una e sa ai pe unul de care a auzit toata planeta (si de bine si de rau) si care iti poate aduce vizibilitate in media aproape gratis si permanent. Ce sponsor principal au Ducati? Lenovo? Wtf.. 

Ducati au șansa să sa aibă un pilot cu priză la public si care aproape garantat le mai poate aduce 2-3 titluri mondiale. Salariu.. nu cred că il interesează pe MM atâta timp cât o să-i ajungă să-și întrețină viloiul din Madrid și să-i ia mașină și țoale la gagică.

Apoi..chestia ca vai echipă italiană, piloți italieni. Vrăjeală. Ei deja sunt iubiți in Italia.. de ce nu ar fi iubiți f mult si in Spania si in.. Japonia/Asia/America Latină/sau unde dracu mai e iubit MM. Are multe fanclubs.

MM e foarte apreciat in Spania și asocierea lui cu Ducati e una foarte utila pt uzină. (Spania plus jumătate de glob vorbitori de spaniolă)

Altceva.. MM nu pleca de la Honda doar pentru 1an sau ca să se întoarcă. Da, smiorc smiorc, viata mea, fratii mei, dar cred ca e deja sătul de Honda si când o sa se vadă liber si fericit nu o sa mai vrea ever sa se lege la cap cu ei. Ever. Nu se mai întoarce.

Si atunci? Merge inainte cu Ducati..si nu la Grisini, wtf.

Revenind la Ducati, normal ca le convine sa le ramana brandul in memoria colectivă alaturi de unul care deja e 8 ori campion mondial...si mai ales daca MM mai ia 2 titluri cu ei o sa fie GOAT. Si unde GOAT?? La DUCATI.. brandul care a salvat cariera lui MM.

Pai dacă ala ia un titlul cu Ducati factory jur ca ma duc si imi fac rata si imi iau Ducati Panigale si pun sticker cu 93 pe el.

 

Gândiți-va un pic la ce am scris si o sa va dati seama ca asta o sa urmeze. :)

---

Si ca rezultat din ce am scris mai sus putem deduce ca tot transferul MM de la Honda si toate discutiile s-au facut cu Ducati.

MM si staful lui/agentul lui au discutat cu Ducati (de aia l-a si schimbat MM cu cateva luni inainte parca pe Alzamora).

Ducati le-a spus, .. bai nu e poate ACUM, avem piloti buni, avem contracte, etc. Nu merge asa. Trebuie sa te duci 1 an la alta echipa, uite acolo cu frac-tu la Nadia, abia te inveti si tu cu motocicleta etc.. asta daca nu mai ai rabdare sa rabzi pana in 2025. Si apoi vii la noi, asa putem, altfel nu. Si MM a acceptat.

Apoi de restul tot Ducati s-a ocupat, au sunat-o pe Nadia - vezi ca la anul vine MM la tine? Ceee? Pe bunee? Bai voi nu glumiti, nu?? Nu fata, e pe bune, e done deal!

Pai si cu Fabio ce fac? Pai ii zici ca relatia voastra se incheie la final 2023, ii multumesti frumos si asta e. Se descurca el, e baiat mare.

Si asta a fost, restul teatru de papusi si media spectacol pt cei ca noi, vai plec vai nu plec, vai ma doare inima pt Honda.. s.a.m.d. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Hai sa va zic eu cum vor evolua lucrurile pt ca am avut o revelație acum 5min. Si dimineața am idei sclipitoare.

Ducati sprijină venirea lui MM la Gresini si il vor sprijini pe tot parcursul anului.

Mai apoi pt 2025 vor face loc pt el la uzină expediindu-l pe Bastianini ori in pjzda mă-sii ori la Pramac.

De ce? Pentru că Marc e Marc.. una e să ai piloți tineri si buni la factory dar anonimi si de care nimănui nu ii pasă si una e sa ai pe unul de care a auzit toata planeta (si de bine si de rau) si care iti poate aduce vizibilitate in media aproape gratis si permanent. Ce sponsor principal au Ducati? Lenovo? Wtf.. 

Ducati au șansa să sa aibă un pilot cu priză la public si care aproape garantat le mai poate aduce 2-3 titluri mondiale. Salariu.. nu cred că il interesează pe MM atâta timp cât o să-i ajungă să-și întrețină viloiul din Madrid și să-i ia mașină și țoale la gagică.

Apoi..chestia ca vai echipă italiană, piloți italieni. Vrăjeală. Ei deja sunt iubiți in Italia.. de ce nu ar fi iubiți f mult si in Spania si in.. Japonia/Asia/America Latină/sau unde dracu mai e iubit MM. Are multe fanclubs.

MM e foarte apreciat in Spania și asocierea lui cu Ducati e una foarte utila pt uzină. (Spania plus jumătate de glob vorbitori de spaniolă)

Altceva.. MM nu pleca de la Honda doar pentru 1an sau ca să se întoarcă. Da, smiorc smiorc, viata mea, fratii mei, dar cred ca e deja sătul de Honda si când o sa se vadă liber si fericit nu o sa mai vrea ever sa se lege la cap cu ei. Ever. Nu se mai întoarce.

Si atunci? Merge inainte cu Ducati..si nu la Grisini, wtf.

Revenind la Ducati, normal ca le convine sa le ramana brandul in memoria colectivă alaturi de unul care deja e 8 ori campion mondial...si mai ales daca MM mai ia 2 titluri cu ei o sa fie GOAT. Si unde GOAT?? La DUCATI.. brandul care a salvat cariera lui MM.

Pai dacă ala ia un titlul cu Ducati factory jur ca ma duc si imi fac rata si imi iau Ducati Panigale si pun sticker cu 93 pe el.

 

Gândiți-va un pic la ce am scris si o sa va dati seama ca asta o sa urmeze. :)

---

Si ca rezultat din ce am scris mai sus putem deduce ca tot transferul MM de la Honda si toate discutiile s-au facut cu Ducati.

MM si staful lui/agentul lui au discutat cu Ducati (de aia l-a si schimbat MM cu cateva luni inainte parca pe Alzamora).

Ducati le-a spus, .. bai nu e poate ACUM, avem piloti buni, avem contracte, etc. Nu merge asa. Trebuie sa te duci 1 an la alta echipa, uite acolo cu frac-tu la Nadia, abia te inveti si tu cu motocicleta etc.. asta daca nu mai ai rabdare sa rabzi pana in 2025. Si apoi vii la noi, asa putem, altfel nu. Si MM a acceptat.

Apoi de restul tot Ducati s-a ocupat, au sunat-o pe Nadia - vezi ca la anul vine MM la tine? Ceee? Pe bunee? Bai voi nu glumiti, nu?? Nu fata, e pe bune, e done deal!

Pai si cu Fabio ce fac? Pai ii zici ca relatia voastra se incheie la final 2023, ii multumesti frumos si asta e. Se descurca el, e baiat mare.

Si asta a fost, restul teatru de papusi si media spectacol pt cei ca noi, vai plec vai nu plec, vai ma doare inima pt Honda.. s.a.m.d. 

 

Nu.

https://www.gpone.com/en/2023/11/23/motogp/dalligna-ducati-didnt-want-marc-marquez-it-will-be-a-complicated-situation.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, therocketscientist1 a spus:

Hahahahahahahaaa.

Gigi nu cred ca are vreun cuvânt de zis in afacerea asta si nici nu cred ca l-a intrebat cineva pe el. Decizia s-a luat mai sus de el, fii sigur. Ori stie si face pe prostul ori chiar nu stie.

 

Vom vedea in 2025.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, B.B. a spus:

Hahahahahahahaaa.

Gigi nu cred ca are vreun cuvânt de zis in afacerea asta si nici nu cred ca l-a intrebat cineva pe el. Decizia s-a luat mai sus de el, fii sigur. Ori stie si face pe prostul ori chiar nu stie.

 

Vom vedea in 2025.

Da. Ca aia de la Ducati nu au nicio mandrie dupa ce MM93 i-a batut si le-a dat cu flit cand au incercat sa-l aduca inainte de Jerez 2020. Au tot interesul dupa ce au luat 2 titluri la rand sa-l aduca pe MM93 ca sa le arate el cum se face treaba (pe care deja o fac)...

Oare Dalligna stie ceva despre moto sau este doar imaginea de tocilar batran, iar prin spate motoretele sunt proiectate cu ChatGPT si Dall-E?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la momentul actual Gigi e cel mai bun inginer de dezvoltator de cotetze din padock, a confirmat in WSBK cand a luat titlul cu Aprilia, apoi iau lipsit pilotii geniali, care sa poata sa il bata pe MM.

 

Pacat ca cariera lui Rossi nu s-a intersectat cu Gigi la Ducati ca poate altfel ar fi aratat panoplia de cupa a Ducati.

 

revenind la ce teorii emite @B.B. sunt foarte posibile, sa vedem cat de tare se da MM pe Ducati. Le strica oare sarbatorile baietilor astora rapizi demonstrand ca e inca top dog si pe motoreta veche de 1an?

 

Un singur comment, Ducati are in ograda un pilot spaniol rapid, JM, problema lui e lipsa imaginii si carismei, normal nu se poate compara cu MM, dar MM nu mai e asa tanar. Nu stiu daca ai observat @B.B. dar inca are momente cand isi apasa umarul drept, vezi chiar inainte de startul cursei de duminica, dupa ce face cateva flotari.

 

 

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM nu va ajunge niciodată la Ducati Factory, daca era sa ajungă ar fi ajuns anul ăsta. Asta a fost sa fie.

Legat de starea fizica a lui MM se poate sa ai dreptate.. vom vedea.

Asta e proiecția mea de viitor, acuma ramane de vazut daca am avut dreptate sau nu. 

 

1 oră în urmă, therocketscientist1 a spus:

Da. Ca aia de la Ducati nu au nicio mandrie dupa ce MM93 i-a batut si le-a dat cu flit cand au incercat sa-l aduca inainte de Jerez 2020. Au tot interesul dupa ce au luat 2 titluri la rand sa-l aduca pe MM93 ca sa le arate el cum se face treaba (pe care deja o fac)...

Oare Dalligna stie ceva despre moto sau este doar imaginea de tocilar batran, iar prin spate motoretele sunt proiectate cu ChatGPT si Dall-E?

Chestiile cu ranchiuna nu exista la nivelul ăla ci e doar în mințile unora.

De aia nu cred ce zice D'Aligna in acel interviu, ca "Ducati" nu il vrea pe MM..cine e Ducati, el in numele cui vorbește.

Ducati este o organizație cu mai mulți factori de decizie..si deciziile la nivel de organizatie nu se iau pe baza preferințelor personale lui X sau Y de la Ducati ci in urma unor discuții intre toti, sunt consilii, etc.

Nu există "Ducati" nu il MAI vrea pe MM ca i s-a pus pata "lu' Ducati" pe el si are ciudă pe el sau ca Rossi sau mai stiu eu ce.

Asa cum l-au vrut atunci asa il vor si acum, o organizație gândește pragmatic nu pe baza de sentimente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, apriliacluj a spus:

ca s-a tot discutat despre MM cam unde se va pozitiona dupa test...

 

ma gandesc ca si Pedro Acosta va testa KTMul de 1000...

oare comparativ cu Binder sau Miller, unde se va situa??

Fa topic cu Pedro Uratul si discuta acolo :D Vezi cum se cheama aici topicul... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, apriliacluj said:

ma gandesc ca si Pedro Acosta va testa KTMul de 1000...

oare comparativ cu Binder sau Miller, unde se va situa??

 

La cât de repede s-a adaptat de la Moto3 la Moto2 (salt mai mare decât între Moto2 și GP), mă aștept să fie relativ aproape de ei. Dar probabil la Sepang, nu la Valencia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...