Sari la conținut

17 OR Thailand Grand Prix


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 227
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 14 ore, frigider a spus:

Q merge cu aero de 2 ani, aero noua are mai mult downforce dar omoara poneii de la motor.
deci nu stiu eu cat de mult au crescut puterea 😐

Are un progres fulminant Yamaha.... 🤦‍♂️

 

Vorba lui Cocu,de la Missano JM asta s-a cam abonat la pole's.Si tot de atunci Pecco a luat-o in jos (cel putin in quali).Pacat ca JM nu poate transpune viteza in rezultate in timpul cursei.

Extrem de rapid baiatul oricum,iarasi zic viteza lui pe quali si mai ales felul cum merge pe primul tur imi aduce aminte de Lorenzo.Inteligenta insa....big cohones small brains.Dar macar e simpatic :)

Va fi foarte interesant la anul cand in mod sigur vom vedea batalii intre el si MM.Cu Pecco iese nu iese,dar intre aia 2 clar va iesi cu scandal.

Acum 39 minute, MirceaB a spus:

E. Bastianini pleaca ultimul de pe grila de start. 😮

Wow.Uite ca nici nu am fost atent.Da.Mare dezamagire anul asta Bestia,dupa ce anul trecut pe GP22 era aproape la nivelul la care e Bezzechi acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, danypop a spus:

Mai ai grinzi nesemnate? 🙄🤣🤣

Una e de ajuns, câte semne crezi că mai trag până la finalul sezonului? Nu vezi că iar e ba pe cot, ba pe genunchi, mai mușcă dintr-o bucată de Ducati, cât pe ce să se urce pe Bag, o caută într-una!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Wow.Uite ca nici nu am fost atent.Da.Mare dezamagire anul asta Bestia,dupa ce anul trecut pe GP22 era aproape la nivelul la care e Bezzechi acum.

Azi dimineata, Cocu facea referire la niste declaratii, ale unor piloti Ducati, care spuneau ca este diferenta semnificativa intre GP22 si GP23. Intuiam treaba asta, avand in vedere ca dezvoltarea s-a facut pe mana lui Bagnaia. Asa ca se explica de ce Bestia nu se poate adapta acestei specificatii. Pe de alta parte, lui JM, ii vine aproape manusa...admirabila capacitatea lui de adaptare. Abia astept sa vad cum se va intelege Bezzecchi cu GP23.. nu m-ar mira sa aibe o "cadere de forma" similara cea a lui Bastianini, de anul asta. Vom vedea. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Una e de ajuns, câte semne crezi că mai trag până la finalul sezonului? Nu vezi că iar e ba pe cot, ba pe genunchi, mai mușcă dintr-o bucată de Ducati, cât pe ce să se urce pe Bag, o caută într-una!

Încă o scrijelitură-n grindă😅. Tare mi-e sa nu-ți cadă-n cap până la finalul sezonului 🙄🤣

Cursa bună pentru Martin, mai taie puțintel din handicap. Problema lui e ca atunci când pierde, pierde puncte serioase nu 2-3-4 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, therocketscientist1 a spus:

Pe surse am aflat ca s-a produs o incurcatura in garajul Ducati, iar benzina cu zahar in ea a ajuns din greseala la FB1 in loc sa ajunga la JM89.

Like&subcscribe pentru alte vesti din paddock.

:crack:

Pe surse oficiale motogp.com s.a anunțat ca MeMelu va fi lăsat sa testeze Ducati la Valencia.

Respekt Honda :ok:

 

Surpriza frumoasa Marini.Atat locul 2 din quali venit fără remorcă cât mai ales felul cum și.a ținut calmul atacat non stop de Binder,care Binder începuse sa mature de.a latul pista ca Rossi în zilele de glorie.Insa Marini nici nu a tresărit.Face mult sa mergi în fix același ritm chiar și când ești presat asa din spate,e ceva ce de exemplu Vinales nu poate face.

Măcar sângele rece l.a moștenit de la frati.su :)

 

JM a zis ca pune maine fix guma pe care o pun toți mâine,no more gambling.Ar fi cazul.Mai ales când nu ai atâta experiență.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea, sursele oficiale au ajuns și la pezevenghea & Harablabie care au spus același lucru. Minune!

aiogura s-o fi dezis de motogp și își revarsă diareea verbală doar la f1? :huh: Doamne(le) ajută, că nu mi-a lipsit! Deși pezevenghea are un stil și niște expresii...🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are o foame in el MM... nu ii vad bine pe copilasii astia mileniali :laugh:

 

nu va bucurati prea tare: peco va merge mai bine maine, clar. echipa lui stie ce face, mereu gasesc ceva de pe samb pe dum.

Acum 10 minute, Cavaleru a spus:

un link de dld pt cursa are careva?

iti dau eu in 10-15min

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

are o foame in el MM... nu ii vad bine pe copilasii astia mileniali :laugh:

 

MM este millennial. Generatia Z e aia care incepe din 1996. Adica aia pe care trebuie sa ii bata. Desigur, ce nu poate sa bata pe pista ii baga in spital. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Cavaleru a spus:

un link de dld pt cursa are careva?

link dld pt sprint:

 

https://drive.google.com/file/d/1v1_y1g45HPNGSq6US1s0NX11bmP0yi11/view?usp=sharing

Acum 1 minut, therocketscientist1 a spus:

MM este millennial. Generatia Z e aia care incepe din 1996. Adica aia pe care trebuie sa ii bata. Desigur, ce nu poate sa bata pe pista ii baga in spital. 

detalii :laugh:

 

@Cavaleru vezi mai sus link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, Cavaleru said:

un link de dld pt cursa are careva?

 

1 hour ago, ArgesBiker said:

 

4 hours ago, xt600 said:

Cocu facea referire la niste declaratii, ale unor piloti Ducati, care spuneau ca este diferenta semnificativa intre GP22 si GP23.

 

Semnificativă pe dracu :) GP23 este o evoluție a lui GP22. Iar Martín nu a mers slab chiar pe GP22 anul trecut. Diferențele sunt minime, contează feeling-ul pilotului. Zarco a reușit prima lui victorie pe GP23. Dar tu ascultă-l pe Cocu.

 

Foarte faină cursa, de la locul 2 în jos. Dacă nu pierdea Binder atâta timp în spatele lui Marini sau dacă mai erau 2 ture, ar fi fost interesant și la vârf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ArgesBiker a spus:


Senq!

Acum 4 ore, xt600 a spus:

Ce frumoasa cursa! Am pierdut o dimineata frumoasa pentru nimic... Sper sa am o seara faina cu finala CM de rugby... 

 

La ce ora incepe finala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

46 minutes ago, danypop said:

In timp ce în WSBK, gunoaiele de la yamaha nu-l vor lăsa pe turc sa testeze cu BMW deși Kawasaki îl lasă pe Rea sa testeze cu yamaha 🤢🤢🤢

 

Yamaha au fost tot timpul așa. Au fost discuții și când a plecat Rossi, și când a plecat Lorenzo de la ei. Nu-mi dau seama de ce au politica asta nepopulară.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce nu v-a placut la cursa asta. ok JM a facut-o a la JLO99 dar in rest baietii s-au batut, s-au depasit, a fost interesanta

Acum 1 minut, PzKpfW a spus:

 

Yamaha au fost tot timpul așa. Au fost discuții și când a plecat Rossi, și când a plecat Lorenzo de la ei. Nu-mi dau seama de ce au politica asta nepopulară.

pt ca sunt niste bulanjii rujati

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...