Sari la conținut

Postări Recomandate

1 oră în urmă, 3.14 a spus:

Review-urile romanesti se pun ? 💩

Nu. Am observat, cu tristete, ca asa numitii vloggeri români [pe domeniul moto] sunt slabi de tot.

Acum 2 minute, Kagemusha a spus:

Am avut suficientă răbdare să pierd timpul și să urmăresc ambele așa zise "review"-uri. Bag seama că în State noțiunea de off-road e complet diferită de Europa/România, mai ales la ăla grasu'.
Ca să mă exprim mai clar, am mers chiar și cu KTM 390 Duke (nu Adventure) pe drumuri mult mai dificile decât cele pe unde au mers băieții ăia cu unicornu'.

Dacă astea sunt review-urile la chinez, să fie la ei acolo și să se bucure de el! CRF 300L sau Rally fac pipi pe el de la mare înălțime!

Ai dreptate total si partial :D. Adica grasul ala e praf, imi e neclar de ce il urmareste lumea, [probabil ca ala e nivelul urmaritorilor lui] si da CRF 300 [Rally] e clar peste la partea de offroad, insa asta nu e singura diresctie importanta la o moto de adv. De ex, daca vrei sa faci un TET, eventual unul mai usurel, mai degraba te sui pe 450MT si te duci pana in Turcia/grecia sa te dai decat sa mergi pe CRF 300 pana acolo pentru un offroad mediu spre usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 minute, Kagemusha a spus:

Nu știu care sunt prețurile la motociclete la momentul acesta, dar pentru un TET mai ușurel aș merge mai degrabă pe 390 Adventure cu ochii "larg închiși".

Inteleg ca-ti place trotineta cu pricina, insa mie mi se pare ciudata ca sa nu zic gresita. Are ciclistica de strada, anvelopele sunt de dimensiuni gresite si nu in ultimul rand tabara portocalie are o mobra de doua ori mai puternica, care e si mai usoara si are si suspensie mai buna, asta daca-ti place portocaliul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...