Sari la conținut

20(finala) Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

val-info3.svg

CATEGORY - LAPS - TOTAL DISTANCE - FINISH IN CASE OF RED FLAG

MotoGP™ - 27 - 108.14 Km / 67.19 Miles - 20

Moto2™ - 22 - 88.11 Km / 54.75 Miles - 17

Moto3™ - 20 - 80.1 Km / 49.77 Miles - 15

 

Vineri 24.11

11:45-12:30 MotoGP™

Free Practice Nr. 1

16:00-17:00 MotoGP™

Practice

 

Sambata 25.11

11:10-11:40 MotoGP

Free Practice Nr. 2

11:50-12:05 MotoGP

Qualifying Nr. 1

12:15-12:30 MotoGP

Qualifying Nr. 2

14:15-14:30 Moto3™

Qualifying Nr. 2

15:10-15:25 Moto2™

Qualifying Nr. 2

16:00-16:45 MotoGP™13 Laps

Tissot Sprint

 

Duminica 26.11

11:40-11:50 MotoGP™

Warm Up

13:00-13:35 Moto3™20 Laps

Race

14:15-14:55 Moto2™22 Laps

Race

16:00-16:50 MotoGP™27 Laps

Race

21:15-23:00 MotoGP™

FIM MotoGP™ Awards

 

image.thumb.png.4d6b353735786c17071489ea2c7f6145.png

 

image.thumb.png.b23ec5bd8d552efc2d3a8ee21b7bf5b8.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 528
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A,sry,marti e?

 

Oricum....

moto3...rezolvata

moto2 somn de voie ca a defilat Acosta,mai e un oarecare suspans in sensul de a vedea daca Aldeguer poate face fata pe un circuit extrem de tehnic si inghesuit,de mana a pilotului.

Motogp...sa vedem 2 maturi despletite cum tremura ca proastele ca apoi sa izbunceasca in plans cand se va intampla deznodamantul...inevitabil as zice.

Sad - aici ar fi putut fi o super cursa.Insa chiar nu pot sa il condamn pe Bagnaia sau sa ii reprosez ceva,dimpotriva,omul chiar si-a facut treaba,pe JM il condamn.

 

Ce ma gandesc cu privire la guma aia - poate vorba lui Marcel,din prea mult elan,a overheated guma spate pe warm'up lap...e o teorie.Marcel a zis ca daca o incalzesti prea tare exact asa se comporta,si apoi iti ia f mult timp sa o "linistesti".Naiba stie.Cert e ca ne-a privat de o batalaie pe cinste ce ar fi putut fi aici la Valencia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ne tot intrebam pe ce bani merge MM la Gresini

 

https://www.crash.net/motogp/news/1041500/1/marc-marquez-delivers-intriguing-money-admission-about-gresini-move

 

“Getting back to giving up so much money, I'm in a different position right now. 

“During these years, I have been lucky that everything has gone well for me in all aspects and for me it is no longer a priority. 

“Although next year, I tell you, I will continue to be one of the highest paid on the grid.”

Asked about whether his lucrative sponsors would follow him into the Gresini garage, Marquez said: “Right now I am investing in my sports career, to be happy, to smile again under the helmet and to continue it for many more years. 

“For me this is an investment.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29 minutes ago, ioio_viola said:

“Although next year, I tell you, I will continue to be one of the highest paid on the grid.”

 

Posibil să fie cacealma la adresa posibililor interesați pentru 2025, să nu creadă că-l pot cumpăra cu bani puțini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul asta cred ca a fost de cotitura pentru el, cand si-a zis ca mai bine concureaza pe bani mai putin si obtine rezultate mai bune

si cred ca si pe viitor performanta echipamentului de concurs va prima in fata banilor

(ca doara bani are deja cacalau, iar imaginea lui inca se vinde bine, vin sponsorii cu gramada...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, wtf? a spus:

 

Fain ar fi sa castige o ultima cursa, acasa cu Honda, MM. 

Are mai mici șanse decât are Martinel la campionat (0,1%)🤣

Acum 15 minute, PzKpfW a spus:

 

Posibil să fie cacealma la adresa posibililor interesați pentru 2025, să nu creadă că-l pot cumpăra cu bani puțini.

Nu cred ca se merge pe "cât de bine ai fost plătit anul trecut", da de altfel dacă ar fi fost asa Gresini ar fi trebuit să-i dea mai mult decât i-a dat onda. Performantele dictează oferta! 

Doar titlul câștigat la anul și poate locul 2 dar slabe șanse, îl pot ajuta pe MM sa ajungă sa fie dorit de multe echipe și pe bani mulți, poate asemănători cu ce primește în prezent de la onda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După victoria de duminică, se pare că Di Giannatonio este luat iarăși în considerare de către VR46. Mai ales prin prisma faptului că Aldeguer are deja un contract pentru 2024 cu Boscoscuro, iar echipa lui Rossi ar trebui să plătească o sumă consistentă să-l scoată de acolo. Fabio ar veni pre gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, PzKpfW a spus:

După victoria de duminică, se pare că Di Giannatonio este luat iarăși în considerare de către VR46. Mai ales prin prisma faptului că Aldeguer are deja un contract pentru 2024 cu Boscoscuro, iar echipa lui Rossi ar trebui să plătească o sumă consistentă să-l scoată de acolo. Fabio ar veni pre gratis.

daca nu umla mecanicu la moto Digia inca se chinuia.

nu inteleg de ce gresini e 'obligata' sa stea in niste parametri de setari.

 

mooney e la fel obligata?..atunci degeaba vine Digi.

 

plm.

 

 

ce e de retinut e ca nenea ala mecanic care i-a dat lu Digi o moto cu care sa (atentie) castige - va lucra cu MM.

stiu ca e alt om MM vs digi dar daca mecanicu ala isi face treaba o sa fie bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, PzKpfW a spus:

Șansele ca Bagnaia să piardă titlul sunt ZERO

Fixed😊

Acum 2 minute, frigider a spus:

daca nu umla mecanicu la moto Digia inca se chinuia.

nu inteleg de ce gresini e 'obligata' sa stea in niste parametri de setari.

 

mooney e la fel obligata?..atunci degeaba vine Digi.

 

plm.

 

 

ce e de retinut e ca nenea ala mecanic care i-a dat lu Digi o moto cu care sa (atentie) castige - va lucra cu MM.

stiu ca e alt om MM vs digi dar daca mecanicu ala isi face treaba o sa fie bine.

Pentru ca ducati vrea sa tina "situația" sub control. Sau are cineva alta explicație? Poate are sens sa facă asta la echipa de client proprie dar la celalalte? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, frigider said:

nu inteleg de ce gresini e 'obligata' sa stea in niste parametri de setari.

 

Nu cred că există niciun criteriu de obligativitate. Sunt îndrumări din partea celor de la Ducati, motocicleta lor funcționând doar pe o anumită plajă îngustă de setări. Având în vedere limitele în ceea ce privește testele, echipele pleacă de la anumite setări de bază (de obicei setările din anul precedent) și le rafinează în funcție de cerințele fiecărui pilot. Nu au timp să încerce configurații mai "exotice". În cazul lui Di Giannantonio au încercat, neavând nimic de pierdut, oricum era cel mai lent pilot Ducati. Se pare că a funcționat. Dacă nu funcționa, nu ajungea probabil niciodată informația asta în presă.

 

5 minutes ago, frigider said:

ce e de retinut e ca nenea ala mecanic care i-a dat lu Digi o moto cu care sa (atentie) castige - va lucra cu MM.

 

Frankie Carchedi a fost inginerul de cursă a lui Mir la Suzuki, cel cu care a câștigat titlul din 2020.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Tzitzicat a spus:

Daca nu se grabea MM avea un loc liber la VR46😀

:crack:

nu chiar, ca daca nu pleca MM nu era loc liber la HRC ;) 

Acum 17 minute, PzKpfW a spus:

n cazul lui Di Giannantonio au încercat, neavând nimic de pierdut

da, au incercat dupa 1 an si jumate naibii. cand omu deja era ingropat.

Acum 17 minute, PzKpfW a spus:

Frankie Carchedi a fost inginerul de cursă a lui Mir la Suzuki, cel cu care a câștigat titlul din 2020.

asa, ca nu mai stiam cum il cheama.

 

poate are in buzunar si un titlu pt MM :)) 

 

 

Ce face Peco nu stim, va merge la conservare.

JM e condamnat la coxXx, sa castige ambele curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

poate are in buzunar si un titlu pt MM :)) 

 

Ce face Peco nu stim, va merge la conservare.

JM e condamnat la coxXx, sa castige ambele curse.

Cred ca MM alone poate castiga campionatul si eu cred ca 85% tine de el.Intradevar ca aportul inginerului de cursa e substantial (poate a contat mai mult decat stim noi in ultima cursa la Qatar cu JM vs Bagnaia),dar la nivelul lui MM,cred ca se poate descurca si fara un inginer de cursa cum e ....(uit tot timpul cum il cheama) Xavi?ala cu barba stii tu :)

Rossi mergea bine chiar si cu papagalul ala batran pe care il luase ultima data,ala cu ochelari galbeni penibil,si eu nu cred ca aportul aluia conta la ceva.

Pilotii mari si mai ales cu experienta se descurca.

 

In legatura cu cei 2 frumosi,pai e bine,ca fiecare va face ce stie mai bine.

Daca nu erau astea 21 de puncte intre ei,era perfect. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

daca nu umla mecanicu la moto Digia inca se chinuia.

nu inteleg de ce gresini e 'obligata' sa stea in niste parametri de setari.

 

mooney e la fel obligata?..atunci degeaba vine Digi.

 

plm.

 

 

ce e de retinut e ca nenea ala mecanic care i-a dat lu Digi o moto cu care sa (atentie) castige - va lucra cu MM.

stiu ca e alt om MM vs digi dar daca mecanicu ala isi face treaba o sa fie bine.

 

poti sa detaliezi ca nu inteleg 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...