Sari la conținut

20(finala) Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 528
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 oră în urmă, Method a spus:

Luca Marini sigur vine în Q2.

Sa vedem care e al 2lea...

 

E un video pe motogp.com cu răspunsul oficial al Michelin cu privire la acuzațiile lui Jorge Martin are cineva video pass sa îmi zică și mie ce spun francezii?

Nu e cu videopass, trebuie doar sa fii logat.

Majoritatea sunt așa. Nu ai cont pe MotoGP?

https://www.motogp.com/en/videos/2023/11/24/michelin-address-jorge-martins-tyre-claims-in-qatar/484645

 

Nu am videopass...

Screenshot_2023-11-24-23-04-33-21_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.d4e9dc9fb94db03a7dfb2706288efd3b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Retardoți făcea și el o tentativă de mind game stând în drum? :huh:

Da da vroia si el sa fie miez pe acolo...

Bai sa se uite ma la Totto Wolff ala e prototipul sefului de echipa.Prestanta elegant antreprenor rasat...nu vii in bascheti si incerci sa ii pui piedica lu ala cand iese cu motoreta 🤦‍♂️

Gigi se vede ca e mai scolit - nu il intereseaza calcaturile astea nu se baga.Deh,scoala...

Acum 50 minute, B.B. a spus:

Nu e cu videopass, trebuie doar sa fii logat.

Da,de pe telefon nush dc nu imi mergea,am incercat acum de pe calc merge ok.

Nu imi mai arata videopass la toate ca pe telefon...nevermind.

 

Deci au analizat si..a zis nimic.O ipoteza este plaja de temperatura foarte ingusta a gumei hard ca asa e ea,nu ai ce sa ii faci - deci de fapt aia cam a si fost ipoteza lui MM - Taramasso a zis ca e posibil ca guma sa nu fi fost in working range,MM a specificat ca se comporta ca o un cauciuc supraincalzit.

Meh...oricum discutia nu mi se pare ca (mai) are sens.Mai ales ca omul a zis ca si-au verificat procesele de calitate inca o data si totul e ok...

Dar a si subliniat "Jorge was quite hard on us,on Michelin"...urat din partea lui JM sa arunce asa vorbe pe gura fara sa se gandeasca.Astea merg la clasele mici si nici acolo cand ai deja o prestanta.Meh...educatia.Se pare ca iata tensiunea titlului scoate ce e mai bun...sau mai rau in oameni.

Va fi interesant cum se termina si ce se intampla pana la sfarsit.

 

Mie de exemplu mi-a placut de Q la Valencia 2022.Asta e baiat salon s-a dus la Bagnaia i-a strans mana....desi el merita titlul de 2 ori mai mult ca Bagnaia si fata de JM acum nu mai zic...ba da omul elegant.Respekt.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method am mai zis eu de Gigi, omu e inginer, el tre sa faca mobra perfecta care sa castige campionatu. creatia lui se bate in 2 exemplare la titlu. Cine castiga... nu cred ca il intereseaza pe el.

 

S-a vazut pe fata lui bucuria autentica cand JM a castigat sprintul pe Lusail cand s-a dus si a felicitat echipa Pramac

 

Tardozi si Ciabati sunt la polul opus. unu mereu nervos, celalalt mereu fata de morga :)

 

Si-a luat amenda JM

"Martin, whose practice starts went much better than in Qatar last weekend, was later given a 500 Euro fine for ‘positioning in front of riders staged to do a practice start"

" In other words, riders reaching the practice start area should not pass a rider already waiting to drop the clutch. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Cavaleru a spus:

Cine castiga... nu cred ca il intereseaza pe el.

 

S-a vazut pe fata lui bucuria autentica cand JM a castigat sprintul pe Lusail cand s-a dus si a felicitat echipa Pramac

 

Tardozi si Ciabati sunt la polul opus. unu mereu nervos, celalalt mereu fata de morga :)

 

Si-a luat amenda JM

:agree:

Profesionistii adevarati e si normal sa fie asa,la alt nivel,sa aiba o viziune de ansamblu.

 

Hah ! Sincer...o si merita.

Interesanta alegerea comisarilor - au gasit schema cu interpunerea in fata altui concurent cand e pe cale sa faca practice start.Sunt tot aceeiasi de la Portimao?Nu cred :D

Erau indreptatiti sa ii dea usor un 3 locuri pe grila dar au ales ceva finut a slap on the wrist dar in acelasi timp sa ii dea de inteles ca nu ar fi bine sa persiste in asemenea actiuni.

Inteligenta miscarea lor pt ca sunt convins,la fel ca la Masia in Qatar ca nu vor sa intervina sa il penalizeze si astfel sa influenteze in vreun fel sau altul lupta la titlu...asta apropo de "competitia masluita" pe care o tot inchipuia colegul care vede peste tot conspiratii mai deunazi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco asta e chiar baiat salon, uite declaratie legata de ce facea JM

 

https://www.motogp.com/en/videos/2023/11/24/i-think-martin-should-focus-more-on-his-job-bagnaia/484780

 

ceva de genu: JM ar trebui sa se concentreze pe ceea ce are el de facut pt ca nu este cel mai rapid si nu e momentul pentru asa ceva.

 

sunt curios daca strategia lui JM il va izbi peste fata in Q2 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

Retardoți făcea și el o tentativă de mind game stând în drum? :huh:

yep.

sa-mi spuna cineva cand a mai iesit el asa pe linia boxelor.

Acum 15 minute, Cavaleru a spus:

unt curios daca strategia lui JM il va izbi peste fata in Q2

avea timp bun, isi permitea jocuri.

Peco nu, dar nu a invatat inca: uneori tre sa iti vezi de treaba ta indiferent de ce fac altii.

Acum 9 ore, B.B. a spus:

Nu e cu videopass, trebuie doar sa fii logat.

Majoritatea sunt așa. Nu ai cont pe MotoGP?

https://www.motogp.com/en/videos/2023/11/24/michelin-address-jorge-martins-tyre-claims-in-qatar/484645

 

Nu am videopass...

Screenshot_2023-11-24-23-04-33-21_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.d4e9dc9fb94db03a7dfb2706288efd3b.jpg

uneori nici macar sa fii logat, se pare

sus in dreapta scrie "Log in" :D  

image.thumb.png.cf27f6310069fe0c919499884edd87f8.png

1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

haha Peco ar treb sa "focus on his job" ca nu era in q2.

 

clar e afectat :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

yep.

sa-mi spuna cineva cand a mai iesit el asa pe linia boxelor.

avea timp bun, isi permitea jocuri.

Peco nu, dar nu a invatat inca: uneori tre sa iti vezi de treaba ta indiferent de ce fac altii.

uneori nici macar sa fii logat, se pare

sus in dreapta scrie "Log in" :D  

image.thumb.png.cf27f6310069fe0c919499884edd87f8.png

haha Peco ar treb sa "focus on his job" ca nu era in q2.

 

clar e afectat :laugh:

I sfârșit un bărbat cu M în buletin, restul ar trebui sa verificați sa nu cumva sa aveți F în buletin. Imediat îl dati afara din MotoGp pe flăcău ca a făcut 2 lap-uri în spatele virginei. 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când făcea MM asa în spatele lui Dovi sau Q era "ultima japiță"nu?

Ne-am nuanțat însă când e vorba de alții,nu mai avem aceeiasi unitate de măsură?

Asta e mascul are cohones,ala era japiță...

 

Acuma deh,fiecare cu simpatiile și antipatiile lui dar nu e cusher pe unul sa îl lauzi mare barbat și pe altul sa îl scuipi huoo pt fix același comportament.Asta denotă...o oarecare părtinire și fanboism :D

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bărbații sunt aia care nu plâng ca pixdele cand pierd inchid boxa se vaita la tati apoi ies si dau vina pe gume pe adversari pe conspirații pe oricine în afara de ei.

Și îmi pare rău să o spun însă din punctul asta de vedere sunt fix la fel și JM și Pecco-acuma când ii merge bine e seren,când cădea tot timpul nu era vina lui,desigur și se ducea în brate la maturile alea 2.

Imaturi.

 

Cred ca doamna cu perle e mai bărbat decât ei 2 la un loc.

MM sau Binder nu mai zic.

Dar meh...asta e punctul meu de vedere,nu înseamnă că așa trebuie să fie.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

Bai sa se uite ma la Totto Wolff ala e prototipul sefului de echipa.Prestanta elegant antreprenor rasat...nu vii in bascheti si incerci sa ii pui piedica lu ala cand iese cu motoreta 🤦‍♂️

E un adevarat exemplu Toto Wolff de cand nu mai are avantajul tehnic al unei echipe pe care nu a facut-o el. Ba recordurile nu mai sunt importante, ba nu ii place ca altii domina competitia asa cum a facut-o el 8 ani la rand, ba vrea schimbari de regulament dupa ce Mercedes a gresit conceptul aero (stiu, cand se foloseste "ba" trebuie sa fie doua variante, nu trei). Desigur, antreprenor pur sange. Ne cumpara pe toti daca isi pune mintea. Nimic de zis. Omul este miliardar selfmade. 

Dar se vede ca nu stie sa piarda si e penibil de 2 ani incoace. Sa-i vedem acum geniul de sef de echipa cand trebuie ca el sa construiasca, nu doar sa mentina ceea ce a gasit deja facut la echipa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, eu ziceam de toți cei de s-au udat și ofuscat ca a mers golanul Martinel 2 lap-uri în spatele campionului. Ca unu se plânge nai mult decât altul asta e alta poveste dar la cum a mers mobra lui JM în cursa trecuta... cred ca are dreptul sa se plângă. 

Acum 1 minut, therocketscientist1 a spus:

E un adevarat exemplu Toto Wolff de cand nu mai are avantajul tehnic al unei echipe pe care nu a facut-o el. Ba recordurile nu mai sunt importante, ba nu ii place ca altii domina competitia asa cum a facut-o el 8 ani la rand, ba vrea schimbari de regulament dupa ce Mercedes a gresit conceptul aero (stiu, cand se foloseste "ba" trebuie sa fie doua variante, nu trei). Desigur, antreprenor pur sange. Ne cumpara pe toti daca isi pune mintea. Nimic de zis. Omul este miliardar selfmade. 

Dar se vede ca nu stie sa piarda si e penibil de 2 ani incoace. Sa-i vedem acum geniul de sef de echipa cand trebuie ca el sa construiasca, nu doar sa mentina ceea ce a gasit deja facut la echipa.

Daaa, a găsit exemplul perfect în persoana lupulețului țoțo. No Mickey, no 🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

Mie de exemplu mi-a placut de Q la Valencia 2022.Asta e baiat salon s-a dus la Bagnaia i-a strans mana....desi el merita titlul de 2 ori mai mult ca Bagnaia si fata de JM acum nu mai zic...ba da omul elegant.Respekt.

Adica asa cum a facut Bagnaia in 2021. Inclusiv Miller, Ciabatti, Dall'igna si Tardozzi.

 

Editat de therocketscientist1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, therocketscientist1 a spus:

E un adevarat exemplu Toto Wolff de cand nu mai are avantajul tehnic al unei echipe pe care nu a facut-o el. Ba recordurile nu mai sunt importante, ba nu ii place ca altii domina competitia asa cum a facut-o el 8 ani la rand, ba vrea schimbari de regulament dupa ce Mercedes a gresit conceptul aero (stiu, cand se foloseste "ba" trebuie sa fie doua variante, nu trei). Desigur, antreprenor pur sange. Ne cumpara pe toti daca isi pune mintea. Nimic de zis. Omul este miliardar selfmade. 

Dar se vede ca nu stie sa piarda si e penibil de 2 ani incoace. Sa-i vedem acum geniul de sef de echipa cand trebuie ca el sa construiasca, nu doar sa mentina ceea ce a gasit deja facut la echipa.

Nu știu nu mai urmaresc F1 nu mai sunt la curent.M-a plictisit îngrozitor toată era de dominare a AMG și acum când o primadona a fost înlocuită cu alta (mai talentata dar pe același calapod) am zis ca nu merita sa îmi consum 2 ore din weekend ca să ma străduiesc sa nu adorm pe "Marele Circ"

Eu ziceam în general cum o arde omul cum se poarta etc,declarațiile în F1 sunt pur politice.Respect antreprenorul,e briliant.Nu cred ca ar veni totuși sa pună piedica vreunui contracandidat precum a făcut nentu Tardozzi :)

Acum 7 minute, therocketscientist1 a spus:

Adica asa cum a facut Bagnaia in 2021.

 

Da corect corect.Respect pt asta.Mie personal nu mi.e simpatic Pecco însă pare om de mai buna factura decât țiganul din Madrid.No argue.

 

Aldeguer merge bine și pe Valencia.Top spot peste Acosta...și asta e circuit tehnic de mana de pilot nu mai putem spune ca e low grip etc.

Ce-a pățit asta ma de juma de an ca e raketa?Bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Method a spus:

 

 

Aldeguer merge bine și pe Valencia.Top spot peste Acosta...și asta e circuit tehnic de mana de pilot nu mai putem spune ca e low grip etc.

Ce-a pățit asta ma de juma de an ca e raketa?Bravo.

Mare păcat ca nu s-a trezit mai pe la începutul campionatului sa fi avut și noi la ce ne uita la moto2. Cred ca aveam (mai mult sau mai puțin) numele campionului moto2 2024

Mir inapt pentru a continua week-endul de cursa. Frumos final de sezon 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...