Sari la conținut

04 Gran Premio Estrella Galicia 0,0 de España - Jerez


Postări Recomandate

Acum 9 ore, Method a spus:

Nu e absolut nimic real in afara de acea declaratie (diplomatica mai degraba decat plina de intentii) a CEO'ului BMW.Restul - tot - sunt povesti de presa.

 

Acum 4 ore, Method a spus:

Repet - singurul lucru palpabil în noul zvon asta care excita pe toată lumea cu "bmw intra în gp" este o declarație foarte diplomatică și politically corect a noului CEO care a zis gen ca nu exclude nimic.

 

Acum 3 ore, Method a spus:

Asta e tot ceea ce am găsit eu:

….

Exista și alte declarații ale lui în acest sens?

 

1 oră în urmă, Method a spus:

Aa,asta nu am auzit-o pana acum.Asta e altceva intradevar.Doamne-ajuta sa se decida sa intre :ok:


Doar mie imi aminteste de BB si “MM nu pleaca in veci de la Honda” -> “MM are deja contract cu Ducati pentru 2025” ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 405
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:funny: Și el de fapt are cu kktm.

Țintește podiumul și finalizează în pietriș crashquez, ca puberii care țintesc fundul 3.14zdii și ejaculează ante portas!

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Cavaleru a spus:

 

vezi, daca pana acum nu ai auzit de Prima, dai ai auzit acum, de cand e sponsor la Pramac. Puterea marketingului a ajuns si la caveman. cu o singura fraza ti-ai demonstrat exact ceea ce incerci sa combati

Ai si tu partea ta de dreptate, insa asta nu schimba cu nimic faptul ca cineva de la Prima o scoate in oraș pe vreo nepoata de-a lui Ciampinotti sau cum il cheama pe Pramac-man. :D

Acum 6 ore, apriliacluj a spus:

Hai, am o intrebare,

Anul asta, cine o sa castige prima data?

Acosta sau MM

Ase ni doar pt fun :))))

Posibil Marquez dar nu sunt sigur, si e posibil sa fie in acest weekend, cu condiția sa cada Pecco.

Sprint sau cursă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, ilarionciobanu a spus:

Doar mie imi aminteste de BB si “MM nu pleaca in veci de la Honda” -> “MM are deja contract cu Ducati pentru 2025” ?

Mie imi amintesti de un troll.Cu motoreta roshie la avatar :D

 

1.People make mistakes - nici nu e o greseala de fapt,am citit un articol de presa in care se enunta doar ce am citit eu si sincer nu m-a interesat sa mai caut sa sap mai adanc - dar colegul mi-a aratat ca nu era asa precum zic si am recunoscut ca are dreptate - e o mare smecherie sa admiti cand gresesti ceva,decat sa fii in bashini cu nasul pe sus.

 

2.Daca nu spui nimic,nu ai nici o parere NICIODATA ci doar te iei de oamenii care au pareri sau fac presupuneri (si in foarte multe cazuri gresesc intradevar pt ca nu au cum sa nu greseasca presupunand - nu avem facts pe care sa ne bazam in 90% din cazuri,s-a mai discutat asta) intradevar nu ai cum sa gresesti.Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa fii cu nasul pe sus ironic si in bashini atunci cand cineva de pe aici eu sau BB se lanseaza intr-o presupunere/teorie mai mult sau mai putin reala si greseste.

 

3.Ba dar daca MM semneaza cu Ducati Factory pt 2025 cum o sa iti dea BB peste nas?Stiu stiu - slim chance,si eu sunt printre primii care am combatut si combat aceasta teorie,dar cum ar fi?Oare ti-ar da retroactiv BB o mare palma (teoretica) peste nas? :bounce:

 

E normal sa gresesti (mai mult decat sa ai dreptate) cand incerci sa presupui ce vor face niste oameni la varful racingului fara sa ai informatii concrete sau sa fii angrenat in acea disciplina.Dar asta nu inseamna ca suntem prosti si tu care nu te lansezi in nici o ipoteza dar stii sa ironizezi pe cineva care emite o teorie si gresteste esti mai inteligent.Stai linistit ca nu esti - esti doar mai fricos si/sau lipsit de imaginatie. :)

Ma bucur totusi ca ma urmaresti din boscheti si ca te-ai chinuit sa imi citesti posturile si sa extragi din fiecare declaratiile mele si sa imi arati faptul ca am gresit necautand intreaga declaratie a lui Flasch.Cat ti-a luat,30-40 min sa gasesti quote'urile mele ca sa arati ceva ce eu recunoscusem deja?Real smart :crack:

Acum 6 ore, apriliacluj a spus:

Hai, am o intrebare,

Anul asta, cine o sa castige prima data?

Acosta sau MM

Ase ni doar pt fun :))))

MM - mai multa experienta,deja a zis ca s-a adaptat la motoreta,si chiar aici la Jerez s-ar putea sa fie o ocazie pt el.

Acosta cred ca mai are nitel de mancat pana sa ajunga la nivelul lor,desi trebuie sa spun ca la Cota a fost stelar.Apoi mai e si motoreta care nu e chiar Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

we start to bring the bike to my riding style too

asta poate fi o problema.

pt ceilalti :))

Acum 8 ore, ilarionciobanu a spus:

 

 

 


Doar mie imi aminteste de BB si “MM nu pleaca in veci de la Honda” -> “MM are deja contract cu Ducati pentru 2025” ?

lel

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Posibil Marquez dar nu sunt sigur, si e posibil sa fie in acest weekend, cu condiția sa cada Pecco.

Peco deocamdata nu e atat de departe.

daca ii da 0.5s pe tur, da, Peco ia tot, sprint si GP.

daca MM e la 0.3 acolo...poate nu.

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Sprint sau cursă?

de cursa vorbim, in sprint castiga BB venind de pe 15 :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fel de fel de zvonuri, negocieri, chestii...Trag și eu o concluzie : FB și JM la Lenovo, MM și FA la Pramac, Gresini cu Yamaha...părerea mea...Aflăm în august...

https://www.crash.net/motogp/news/1047429/1/ducatis-verdict-keeping-or-losing-pramac-vr46-and-gresini

Editat de Le Mertois
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

Ma bucur totusi ca ma urmaresti din boscheti si ca te-ai chinuit sa imi citesti posturile si sa extragi din fiecare declaratiile mele si sa imi arati faptul ca am gresit necautand intreaga declaratie a lui Flasch.Cat ti-a luat,30-40 min sa gasesti quote'urile mele ca sa arati ceva ce eu recunoscusem deja?Real smart :crack:

Din boscheti de la mine toate postarile citate se vedeau pe o singura pagina, ultima. Inclusiv din acest motiv eu vad intreaga situatie foarte amuzanta.

 

Este foarte bine ca recunosti cand gresesti si nu este o problema sa faci predictii si ele sa se dovedeasca, in final, eronate.

Insa ceea ce ai facut tu, in acest caz, a fost sa iei in brate o frantura de declaratie/interviu si sa nu-i mai dai drumul. Atunci cand ai vrut sa cauti informatii pe subiect, ai gasit, surprinzator, doar acelasi paragraf care-ti confirma ipoteza.

Ca tu esti de parere ca nu se va materializa, e ok. Ramai la convingerea asta si eu nu te deranjez.

Ca tu insisti ca exista doar informatia pe care o stii tu si nimic altceva, cand inclusiv aici au aparut alte comentarii si cand e foarte usor sa cauti ceva in ziua de azi, da-mi voie sa rad si sa semnalizez ca e ridicol.

 

Au mai fost situatii in care ti-am semnalat acest aspect. Poti considera ca sunt troll si/sau stalker.

Sau te poti gandi un pic daca are sens ce spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăștia de la RDS cică mm ar fi refuzat oferta de la Aprilia deja.

 

Am cautat pe google dar nu am găsit ceva.

 

 

Scrie sus ca mâine e gp Spania dar de ce naiba nu ar scrie și ca azi e sprintul? 

În fine,nu ma mai mira nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În warmup sau ce a fost înainte de quali Acosta a făcut o salvare a la MM. 

VAI DE PLN.

Acum 18 minute, danypop a spus:

Și încă una fabuloasă de 19,5mil/sezon cu contract pe 2 sezoane

O sursa ceva?

 

 

DA ÎN PLM, DA!!! ȘI MM FACE O SALVARE A LA MM!

 

 

 

DA!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce plouă? Nu dădea prognoza de ploaie....

 

De ce sunt calificările asa devreme?

 

De ce e Marquez în pole?😅

...și de ce îl aplauda Rossi?

 

(Se vede ca s.a terminat adaptarea ca iar a ridicat o pe genunchi)

Pecco doarme vad.

Acosta a greșit finuț în ultimul viraj.

Dacă quali sunt acum când e sprintul?

Acum 27 minute, danypop a spus:

Și încă una fabuloasă de 19,5mil/sezon cu contract pe 2 sezoane

Wooow

Seems about right

Eu am tot zis ca nu vrea sa se mai adapteze la o a3a motoreta.Toate cărțile toată miza e pe Ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

A căzut pe tur super rapid Acosta. De aia e asa jos clasat.

Acum 3 minute, Method a spus:

.și de ce îl aplauda Rossi?

Pe Bez îl aplauda probabil, e pe 2 parca.

 

 

Țineți minte de la mine:

Campionatul începe azi! :)))

Acum 6 minute, Method a spus:

De ce sunt calificările asa devreme?

 

IMG_3112.jpeg

Sunt fix ca în poza.

 

 

Bine dracu ca a plouat, iar era Vin sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Method a spus:

Mie imi amintesti de un troll.Cu motoreta roshie la avatar :D

 

1.People make mistakes - nici nu e o greseala de fapt,am citit un articol de presa in care se enunta doar ce am citit eu si sincer nu m-a interesat sa mai caut sa sap mai adanc - dar colegul mi-a aratat ca nu era asa precum zic si am recunoscut ca are dreptate -

 

2.Daca nu spui nimic,nu ai nici o parere NICIODATA ci doar te iei de oamenii care au pareri sau fac presupuneri

 

3.

Problema este ca de multe ori iei o declaratie si in jurul ei construiesti o intreaga teorie, fara sa o analizezi cu spirit critic. De multe ori, declaratia aceea este contrazisa de altele ulterioare sau de derularea evenimentelor. Lumea asta este una foarte dinamica, astfel ca ceea ce este valabil astazi, maine este depasit/caduc. In plus, cele mai multe declaratii sunt doar... declaratii si atat. Au valoare 0. 

In rest, total de acord cu tot ce ai scris la punctele urmatoare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Insa ceea ce ai facut tu, in acest caz, a fost sa iei in brate o frantura de declaratie/interviu si sa nu-i mai dai drumul

Deloc.Dupa cum s.a și văzut.

Am găsit același lucru pt ca ala era primul rezultat pe google.Ma bănuiești de prea multa malitiozitate,dar fiecare e liber sa creadă ce vrea.

 

Eu vad un om frustrat care sta în tufe mâncând semințe și încercând sa prindă pe oricine cu o greșeală (ceea ce aici e super ușor de realizat) și apoi ieșind rapid la atac triumfător încercând de fapt sa.si dovedească sie însuși ceva,dar neavând tupeu sa își spună adevărata părere despre orice de teama.

Te poți gândi și tu puțin ca poate are sens ce spun.

Îți doresc succes.Pe toată linia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, danypop a spus:

MM băiat de 10,ce cadou frumos i-a făcut lui Valentino dacă tot e prezent la fata locului 😎😁

Bahahahaha

dacă nu era MM Bez lua pole. :crack:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, xt600 a spus:

Problema este ca de multe ori iei o declaratie si in jurul ei construiesti o intreaga teorie, fara sa o analizezi cu spirit critic. De multe ori, declaratia aceea este contrazisa de altele ulterioare sau de derularea evenimentelor. Lumea asta este una foarte dinamica, astfel ca ceea ce este valabil astazi, maine este depasit/caduc. In plus, cele mai multe declaratii sunt doar... declaratii si atat. Au valoare 0. 

In rest, total de acord cu tot ce ai scris la punctele urmatoare. 

Facem prea mult caz din nimic.

Nenea ala a zis nimic.

De aici,având în vedere ca era iarna s.a facut un mare caz.

Eu am zis ca de fapt nu zice nimic,colegul mi.a spus ca a dat mai multe detalii decat citisem eu în articolul inițial.

Point taken.Nu țin deloc la părerea mea în legătură cu întrarea sau nu a bmw,mi se pare oricum useless toată discuția.

De aici sa se facă o întreaga tevatura...pt ce?

Acum 3 minute, danypop a spus:

MM băiat de 10,ce cadou frumos i-a făcut lui Valentino dacă tot e prezent la fata locului 😎😁

:bounce:

Acum au zis comentatorii ca îl aplauda pe Bez.Asa da,ma și miram sa își aplaude fostul rival.

Bine arata Rossi ala ma...44?45?fuck zici ca are 25.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, Method a spus:

 

De ce e Marquez în pole?😅

...și de ce îl aplauda Rossi?

 

Pentru ca stie sa faca un pole. Si pentru ca stie foarte bine pe ploaie. Ai uitat?

 

Nu era zambetul lui si nici nu era prea convins ca trebuie sa aplaude... avea o privire lunga si ganditoare la final... :) Nu cred ca i-a picat prea bine pole-ul lui MM. Pe de alta parte, cred ca ii lipsesc cursele pe doua roti... :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...