Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

au anuntat, dar nu au semnat :). vezi ce zice Crafar in poadcast-ul de mai sus. umbla tot felul de vorbe in padock... nimic nu e sigur pana nu e anuntat oficial de toate partile. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, Method a spus:

 

 

Cert e ca din asta MM a iesit super-mega invingator,JM a cules ponoasele,iar Gigi a picat drept papagal.Si pe buna dreptate.

 

Jiji a picat de papagal.... Da ăla, băiatu ăla de ii tine pe aici isoanele de vreo jumătate de an cu "Jiji nu minte, Jiji e Sfântul papa, eu îl cred pe Jiji ca e cel mai tare, blalabla", ĂLA DE CE A PICAT?! 🤔🙂🫤

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Method a spus:

 

Cred ca Ducati s-a cam grabit cu Aldeguer...eu nu vad marea stea in devenire acolo...

putin zis s-a grabit :)

eu as zice ca tot anul asta n-o sa adune 5 victorii!!

si la anul nici o victorie la MotoGP

 

Acum 8 minute, frigider a spus:

man, pramac a anuntat ca raman cu ducati.

 

mai vedem noi

de semnat inca nu au semnat, desi Ducati le-a trimis hartiile, asa se zice

vom vedea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ioio_viola a spus:

au anuntat, dar nu au semnat :). vezi ce zice Crafar in poadcast-ul de mai sus. umbla tot felul de vorbe in padock... nimic nu e sigur pana nu e anuntat oficial de toate partile. 

Foarte ciudata treaba asta.Chiar ca a fost "silly season" anul asta :)

Acum 4 minute, danypop a spus:

Jiji a picat de papagal.... Da ăla, băiatu ăla de ii tine pe aici isoanele de vreo jumătate de an cu "Jiji nu minte, Jiji e Sfântul papa, eu îl cred pe Jiji ca e cel mai tare, blalabla", ĂLA DE CE A PICAT?! 🤔🙂🫤

Daca imi arati si mie unde a mintit Gigi inainte de acest weekend de la Mugello - te ascult.

Nici acum el n-a declarat nimic,insa vorbele lui JM au fost elocvente pt ceea ce s-a intamplat in culise.S-a vazut "suceala",e stravezie

Acum 10 minute, frigider a spus:

pramac a anuntat ca raman cu ducati cam dupa ce a zis MM ca nu merge la Pramac.

uite ce zice varu Gino

Da da stiu si eu anuntul asta.

Dar Guidotti (parca?) de la Ducati a spus ieri ca Borsoi nu a semnat inca contractul trimis de ei si ca o tergiverseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Method a spus:

 

Daca imi arati si mie unde a mintit Gigi inainte de acest weekend de la Mugello - te ascult.

Nici acum el n-a declarat nimic,insa vorbele lui JM au fost elocvente pt ceea ce s-a intamplat in culise.S-a vazut "suceala",e stravezie

 

Nu-ți arat pentru ca eu nu am zis niciodată ca Gigi a mințit, eu nu am zis niciodată ca Gigi a zis că nu-l vrea pe MM la factory Ducati. Dar a zis cineva de pe aici 🤤🤤

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva nu a zis niciodata "Gigi nu il vrea", cineva a zis "Gigi a declarat ca nu-l vrea pe Marquez".. E o diferenta. El doar a transcris ce s-a scris ca a zis Gigi. Cat a mintit.. aflam incet incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gigi nu a declarat niciodată (cel puțin nu oficial) ca nu-l vrea pe MM, Gigi a zis "NU AVEM NEVOIE DE MM PENTRU A CÂȘTIGA".... colegu a "tradus" după bunul plac și a sustinut asta pana-n pânzele albe. "el îl crede pe Jiji" 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Gigi nu avea nevoie ca MM sa castige cu alt producator in defavoarea lui Pepco la anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, B.B. a spus:

Si Gigi nu avea nevoie ca MM sa castige cu alt producator in defavoarea lui Pepco la anul.

 

sa fim realisti, cat e MM de talentat si extraordinar, fenomen ca sa-l citez pe mosu de la ducati e greu ca in anul de debut cu un alt producator sa iei titlu. in situatia actuala a producatorilor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, nici eu nu as fi pariat pe asa ceva in nici un caz, dar nu s-ar fi stiut niciodata.Cand dracu a stralucit Vinales decat de cateva ori din greseala la Yamaha cand Yamaha era buna.. iar acum cu Aprilia are uneori niste straluciri nimicitoare.. Cine stie ce ar fi facut MM pe o Aprilia..?

De fapt vom afla la anul.. eu personal il consider pe JM cam la aceeasi valoare cu MM, insa are probleme emotionale, uneori nu se poate concentra, poate nu e suficient de matur. Dar ca talent eu cred ca e la fel de bun ca MM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Daca asta a declarat 4real,se contrazice cu ce zice Gigi in interviul de pe motogp.com si anume faptul ca a semnat cu MM duminica seara la 12am - ceea ce se potriveste f bine cu ce zice Rivola - cum ca ar fi perfectat contractul cu JM de la 12jum duminica noaptea pana la 5jum luni cand au semnat.

 

 

O fi semnat poate ceva Marquez miercuri la 8 dim dar in mod clar nu contractul cu Ducati.Poate ceva sponsorizari sau acte aditionale cine stie...

 

Nu se contrazice.

In interviul ala Gigi spune ca au luat decizia duminca seara. Nu zice nimic de semnat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, B.B. a spus:

Corect, nici eu nu as fi pariat pe asa ceva in nici un caz, dar nu s-ar fi stiut niciodata.Cand dracu a stralucit Vinales decat de cateva ori din greseala la Yamaha cand Yamaha era buna.. iar acum cu Aprilia are uneori niste straluciri nimicitoare.. Cine stie ce ar fi facut MM pe o Aprilia..?

De fapt vom afla la anul.. eu personal il consider pe JM cam la aceeasi valoare cu MM, insa are probleme emotionale, uneori nu se poate concentra, poate nu e suficient de matur. Dar ca talent eu cred ca e la fel de bun ca MM. 

 

neah.. e rapid JM dar e departe de talentul lui MM si asta ti-o zice un fan VR46 ❤️

 

Nu are rautatea necesara si nici inteligenta tactica, si mi se pare mie ca e cam slabut pe nervi cand nu merge motoreta bine sau cum si-ar dori el

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, Cavaleru a spus:

Gigi nu are nevoie de MM sa castige dar Ducati are nevoie de MM sa creasca vanzarile. Sah Mat!

Exact! Asta a și declarat Gigi, nu a spus el "nu-l vreau pe MM niciodată la Ducati și nu o să-l iau veac" . Colegu' o ținea langa cu" Jiji a zis ca nu-l vrea și io-l cred pe Jiji ca Jiji nu minte ca n-a mințit în viata lui". 🫤

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Exact! Asta a și declarat Gigi, nu a spus el "nu-l vreau pe MM niciodată la Ducati și nu o să-l iau veac" . Colegu' o ținea langa cu" Jiji a zis ca nu-l vrea și io-l cred pe Jiji ca Jiji nu minte ca n-a mințit în viata lui". 🫤

:D

 

:crack:

 

Screenshot_2024-06-06-19-59-29-39_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ironia sorții sa moară cipilan, nici dacă plateam acatiste la biserică nu ieșea asa fain... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, apriliacluj a spus:

buei, daca MM sta 2 ani la Factory, cu saracul Aldeguer ce va fi, cum va prinde mobra spec '26?

mai ales ca Pramac s-ar putea sa plece la Yamaha

:) :) :) :)

 

 

Dupa un an pleaca Pecco de buna voie... :crack:Ia si maturile cu el.. :D 

Acum 16 minute, B.B. a spus:

:D

 

:crack:

 

Screenshot_2024-06-06-19-59-29-39_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Gata, au inceput pupaturile pe gura.. ;) Sa fie intr-un ces bun. 

Acum 5 ore, Method a spus:

 

...daca imi zice si CE pilot ar fi mai bun ca Maverickul (pt pilot 2),te ascult.Adica mai pe scurt ce pilot ar putea strange mai multe puncte decat Maverick.

Mie nu-mi vine nici unul in cap - sper sa nu vina cu vreo duda gen Miller sau Aron Canet sau vreo alta ragalie de nu mai are loc la moto2 si vine pe 3 lei la ei.

 

PEDROSA???  :D :D Este mai in forma decat multi de pe grila actuala.. 

 

Prea multe nume nu imi vin nici mie in minte... Bastianini, Bezz, Mir, Rins??? Sau daca mizam pe juvenili: Garcia, Roberts, Lopez... Personal, avand in vedere ca si-au asigurat serviciile lui JM, pentru al doilea pilot as merge pe mana unui puiut de la Moto2. 

Acum 2 ore, B.B. a spus:

 

De fapt vom afla la anul.. eu personal il consider pe JM cam la aceeasi valoare cu MM, insa are probleme emotionale, uneori nu se poate concentra, poate nu e suficient de matur. Dar ca talent eu cred ca e la fel de bun ca MM. 

Neah... MM este intr-o liga in care este el si Rossi. Cu un plus pentru italian, care pentru mine este GOAT. Apoi este liga celorlalti trei alieni: Stoner, JLo, Pedrosa. Restul vin in liga a 3-a. Sa il compari pe JM, Pecco, Quartararo, etc cu MM, Rossi sau ceilalti trei, mi se pare o gluma buna. Sunt buni, se bat pentru titluri, dar trebuie sa fim realisti.. cand cei cinci concurau la varf, astia nu ar fi vazut cum arata un podium..

Acum 7 ore, Method a spus:

 

Pai pe Zarco l-au lasat pe tusa pt ca deja avea vorbele facute cu ...Honda?parca

 

Nope.. l-au pus pe liber, a stat pe tusa cateva etape si apoi l-a luat Honda (LCR) pentru ultimele 3? etape... In sezonul urmator a trecut la Ducati. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Method a spus:

In alta ordine de idei,se pare ca Maravilla cam refuza sa semneze cu Aprilia....

 

Da Doamne :D 

 

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Merci.

Eu tot ce sper e sa mai ia doua titluri mondiale. Dupa care se poate retrage. Si atunci o sa tin cu El Tirburon. 

Acel moment in care realizezi ca VR46 a parasit de cativa ani competitia, dar e inca prezent in sufletul fanilor lui MM93. :moto:

 

Acum 5 ore, Cavaleru a spus:

eu am un fetish cu Bezz, l-as vedea pe Aprilia :D

+1

+2

+3

+4

+5

:D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, wolfybv a spus:

 

 

Acel moment in care realizezi ca VR46 a parasit de cativa ani competitia, dar 

Dar.....a rămas pleava galbenă să-l haterească pe MM, n-au liniște. De curse nu prea-i interesează, intra și urmăresc când au câte un moment de hate la adresa omului 🤢🤢

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, danypop a spus:

Gigi nu a declarat niciodată (cel puțin nu oficial) ca nu-l vrea pe MM, Gigi a zis "NU AVEM NEVOIE DE MM PENTRU A CÂȘTIGA".... colegu a "tradus" după bunul plac și a sustinut asta pana-n pânzele albe. "el îl crede pe Jiji" 🤦‍♂️

Ti-ai adus aminte ff bine - eu n-am spus niciodata "gigi nu-l vrea",aia ati lipit-o voi de mine,eu am spus exact ce a spus el - Din acea declaratie ce sa inteleg?Plus ca dupa ce l-a semnat pe Pecco a fost un intreg discurs cu "Pecco este pilotul cu care vom ataca titlul,el e Neo-The One,de aia i-am dat 10mil,iar bugetul pt celalalt pilot nu va fi nici pe departe acelasi" - eu ce sa inteleg din asta?Ca Gigi vrea cu tot dinadinsul sa ia demonul la el in echipa in ciuda a tot ceea ce a declarat?Nu.Mie mi se pare ca am tras o concluzie f logica,si anume ca omul vrea stabilitate si liniste si sa isi sprijine sageata - de aia nu va aduce pe cineva care sa il destabilizeze.Si indiferent de cum o dai tu,Gigi pana la momentul Mugello nu o daduse niciodata de gard declarand povesti.

 

Mie imi place sa fac predictii - da-ma in judecata :D .Cateodata imi ies,cateodata nu.E si normal sa ai un 50-50 sanse,pt ca si eu si restul colegilor care fac predictii ne bazam pe impresii,feelinguri ale noastre,eventual pe declaratii de presa,si iata pe vorbe ale celor angrenati in gp.Nu avem date concrete si prin urmare e normal sa o gresim de multe ori.

Si eu si colegul am facut cate un bet gen Barcelona vs Real - cine castiga?Nu e ceva ce tine de skill de brains de cunostinte de calcule decat foarte...empiric.

E guessing game,tocmai pt ca nu avem de unde sa stim -repet,daca JM nu stia joi,pai nu stia nimeni.

 

Singura greseala pe care am facut-o a fost nu sa il cred pe Gigi,ci sa nu iau in calcul ca ei nu sunt nemti sau englezi,ci italieni - zapaciti si palavragii.Vezi Ferrari.Same shit.

Dar repet - nu ma deranjeaza absolut deloc ca am gresit- dimpotriva,speram sa ia pe oricine nu pe Bastianini,pt ca astfel ar fi avut liniste la echipa,ori eu vreau spectacol si iures,nu sa il sprijine aia sa ia Pecco inca 5 titluri.La felul in care vad ca decurg acum lucrurile pot sa fiu  sigur de un lucru - de faptul ca lui Pecco ii va fi infinit mai greu sa ia un titlu de acum incolo :bounce:

Acum 5 ore, B.B. a spus:

De fapt vom afla la anul.. eu personal il consider pe JM cam la aceeasi valoare cu MM, insa are probleme emotionale, uneori nu se poate concentra, poate nu e suficient de matur. Dar ca talent eu cred ca e la fel de bun ca MM. 

Nici pe departe.JM e extrem de rapid dar...nu e MM.Sa vedem Acosta.Pana acum e acolo - are parcurs similar.

Dar intradevar JM va ridica Aprilia aia unde merita.

Acum 5 ore, ilarionciobanu a spus:

In interviul ala Gigi spune ca au luat decizia duminca seara. Nu zice nimic de semnat.

...si i-o fi comunicat lui JM "gaseste-ti in alta parte ca ce-am vorbit noi nu mai e valabil?"Si de aia ala la 12jum noaptea era prezent la Rivola.Tot ce e posibil.Oricum mi se pare f ciudat.

Acum 5 ore, Cavaleru a spus:

Nu are rautatea necesara si nici inteligenta tactica, si mi se pare mie ca e cam slabut pe nervi cand nu merge motoreta bine sau cum si-ar dori el

Rautatea o are,inteligenta...am vazut la Valencia cand fugea in quali dupa Pecco (penibil,nu i-a folosit la nimic),si intradevar slabut psihic.Dar overall cel mai rapid pilot din lot,poate doar Maravilla sa fie mai rapid decat el.Sau Q?

Acum 4 ore, Cavaleru a spus:

@Method ca tot ne place place de Bezz  ia vezi ganduri sinucigase aici:

https://www.facebook.com/share/r/5Z1haeFTBXt14gPU/

 

image.thumb.png.bad2096640760cc1be717a20e88417e9.png

Asta ar mai lipsi OMG

Nu e destul de anonim pe GP23?a luat-o si asta razna?

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Personal, avand in vedere ca si-au asigurat serviciile lui JM, pentru al doilea pilot as merge pe mana unui puiut de la Moto2. 

Lopez sunt fan.De Bezz intradevar uitasem.Ok Mir.Si s-a cam terminat lista de piloti decenti in opinia mea.

Acum 3 ore, xt600 a spus:

MM este intr-o liga in care este el si Rossi. Cu un plus pentru italian, care pentru mine este GOAT. Apoi este liga celorlalti trei alieni: Stoner, JLo, Pedrosa. Restul vin in liga a 3-a. Sa il compari pe JM, Pecco, Quartararo, etc cu MM, Rossi sau ceilalti trei, mi se pare o gluma buna

:agree: Ok - Rossi n-a avut adversarii pe care i-a avut si ii are MM,dar pana nu este detronat,Rossi ramane top dog.

Intre alieni l-as baga si pe Doohan.

Intradevar copiii actuali au inca de demonstrat.Insa au perspective bune.Intre cei actuali eu l-as pune pe Q primul (poate si preferinta personala,dar am vazut si cata "atentie" ii dadea MM,deci nu numai eu il vad asa bun),JM si Pecco - JM cred ca va fi peste pan la urma,insa presimt ca Acosta le va intoarce masa in cap la toti.

Si urmareste-l indeaproape pe Alonso,de anul trecut deja a rupt norma,anul asta ia titul lejer,si la anul trece in moto2...e imbatabil baiatul.

Acum 27 minute, wolfybv a spus:

Fraieri sunteti daca nu-i taiati factura lui MM93 pt sarguinta cu care va ariciti la fiecare postare in care nu i se ridica osanale sau in care aveti senzatia ca e atacat :D

Da,deja s-a facut un cor de aplaudaci.

Eu tot cu JM tin la titlu anul asta.Ca sa le arate tiganul ca nu e frumos ce au facut - ma cum sa iti bati joc de un  asa pilot?A 3a oara cand si-a luat teapa cu Ducati....si de data asta cel mai urat si mai ales dupa ce ii si promisesera postul.Not fair.Foarte foarte rau manageriata toata situatia.Sper sa le iasa pe nas,atat anul asta cat si la anul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Method a spus:

 

Cred ca Ducati s-a cam grabit cu Aldeguer...eu nu vad marea stea in devenire acolo...

 Eh lasa... ca nici nu Q nu am vazut. Nu avem noi informatiile necesara sa intelegem deciziile astea.

 

@B.B., eu am fost 99% convins ca v-a semna MM si nu JM in momentul in care Domenicali a iesit si a declarat ca marketingul este important. 
parerea mea e ca decizia era luata cu cel putin o saptm inainte si se stia ca MM o sa fie la uzina. Si cred ca amanarea a fost doar ca sa gaseasca o intelegere cu JM.

cred ca doar JM nu stia, si cand a aflat a semnat instant cu Aprilia. Si uite asa s-au rezolvat toate problemele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...