Sari la conținut

9. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland


Postări Recomandate

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

unde e sabotaju cand cade ca prostu?

aoleu, e vb de sabotajul ipotetic de care se tot vorbeste pe aici "uzina vrea titlul", nu de azi ca a pus-o jos.

 

*sabotaj pe care eu nu l-am vazut anu trecut cand JM rupea in sprint si Peco in GP unde punctele-s duble.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 21 minute, B.B. a spus:

:funny:

 

1. E frasu in plm

2. Sunt coechipieri

3. MM e pe poz 3 in campionat, Alex pe nicaieri.

4. MM avea ritm mai bun, i-a dat jumătate de secunda pe 1 sector in penultimul tur, 

 

MM rupt in doua, motocicleta rupta, abuzat de Morbideli ..salvat iar ceva căzătură si tot a aratat ca e de pe alta planetă.

De aia sunt fanul lui no.1

 

1. braza e pe bani, probabil aia de la fra-su ii place mai mult

2. norocul lui ca pleaca la anu :)

3. singurul punct valid

4. cand a incetinit fra-su ca sa-l ajunga si sa-i dea locu? good point

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Cavaleru a spus:

AM o laba trista si nimic mai mult

:laugh:

 

ai grija ca esti subiectiv :)) vezi unde e Bez :)  

parca tu erai cu el.

 

 

Chiar acum, Cavaleru a spus:

4. cand a incetinit fra-su ca sa-l ajunga si sa-i dea locu? good point

nu are nimeni timpii pe tur?

o sa caut pe net - ma tem ca cei cu abonamente platit au acces la info din astea.

 

*tine minte ca pe final MM gestioneaza bine gumele pe cand AM..nu stim.

**tii minte cand JM a rupt gumele de l-a prins din urma un grup de 4-5 insi si l-au depasit toti?

aici nu a fost asa rau. presupun - pana vad timpii pe tur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, frigider a spus:

:laugh:

 

ai grija ca esti subiectiv :)) vezi unde e Bez :)  

parca tu erai cu el.

 

 

nu are nimeni timpii pe tur?

o sa caut pe net - ma tem ca cei cu abonamente platit au acces la info din astea.

 

gasesti timpii pe site la motogp din turu 24 a lasat-o mai moale AM 

Chiar acum, Cavaleru a spus:

 

gasesti timpii pe site la motogp din turu 24 a lasat-o mai moale AM 

 

Acum 2 minute, frigider a spus:

ai grija ca esti subiectiv :)) vezi unde e Bez :)  

parca tu erai cu el.

 

 

da imi place si da e praf anu asta, dezamagitor.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

gasesti timpii pe site la motogp din turu 24 a lasat-o mai moale AM 

Acum 4 minute, Cavaleru a spus:

caut si nu gasesc :laugh: da link ceva pls daca ai. vreau sa fac o ANALiza.

 

ps. MM vine de pe 13 pe 2, sa stii ca a mai facut asta, cu sau fara sa se "dea" fra-su la o parte. :) 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, frigider a spus:

caut si nu gasesc :laugh: da link ceva pls daca ai. vreau sa fac o ANALiza.

 

ps. MM vine de pe 13 pe 2, sa stii ca a mai facut asta, cu sau fara sa se "dea" fra-su la o parte. :) 

 

 

esti pilaf: https://www.motogp.com/en/gp-results/2024/ger/motogp/rac/classification scroll jos si ai acolo tot felul, te poti uita pe ANALysis  chiar primul PDF.

a mai facut MM d-astea si nu il dezic de asta si de talentul lui.

 

doar il "aprechiam" pe fra-su...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Cavaleru a spus:

 

esti pilaf: https://www.motogp.com/en/gp-results/2024/ger/motogp/rac/classification scroll jos si ai acolo tot felul, te poti uita pe ANALysis  chiar primul PDF.

a mai facut MM d-astea si nu il dezic de asta si de talentul lui.

 

doar il "aprechiam" pe fra-su...

 

gasit, ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, B.B. a spus:

 

MM rupt in doua, motocicleta rupta, abuzat de Morbideli ..salvat iar ceva căzătură si tot a aratat ca e de pe alta planetă.

 

 

449974534_10221794324207538_5234101623496443766_n.thumb.jpg.b1fc2d8531fb6cb5b19cf33630ada85e.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

 

si intre Peco si bestie e diferenta de la cer la pamant dar asta nu te-a oprit sa arunci cu cacao...

Zici tu? Imi aduc aminte sezonul 2022, cand Bastianini mergea cu frana de mana trasa, ca sa nu il depaseasca pe Peco. Si nu numai el... ;) Daca erau diferente intre cei doi, erau in favoarea lui Bastianini, nu a lui Peco. Sunt convins ca de atunci nici Bastianini nu a uitat sa mearga pe un Ducati de GP si nici Peco nu a devenit vreun Rossi, Stoner - pune pe cine vrei tu in enumerare. Peco a ramas acelasi pilot bun, muncitor, purtat spre titluri de o echipa profi si inca 7 piloti care strang date si testeaza in FP-uri si curse, pentru el. Suprioritatea lui fata de restul ducatistilor este data de superioritatea materialului de concurs, pregatit de cea mai buna echipa a momentului, PENTRU EL. Bastianini nu are acelasi suport. Niciodata nu l-a avut si nici nu o sa il mai aiba, avand in vedere ca pleaca. Apoi, nu stiu ce cursa ai vazut ieri, dar cand Bastaianini ii dadea lejer 2-3 zecimi pe tur, l-a lipit, dupa care s-a linistit subit si nu a mai schitat nimic, nimic, asa ca da-mi voie sa am indoielile mele ca si-a aparat corect sansele. In consecinta, am aruncat cu cacao...  -;) 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti niste prostii mai mari decat frustrarea lui LGBTq20 cand a pierdut titlul. Frana trasa este declaratie tip harablabie si allaltu, nu ce se intampla intr-o cursa.

 

Bai baiatule, arunca un ochi peste sezoanele lui Pecco, intodeauna a mers mai bine in a doua parte a sezonului decat la inceput. Poate ar fi cazul sa te impaci cu tine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, nike a spus:

Vorbesti niste prostii mai mari decat frustrarea lui LGBTq20 cand a pierdut titlul. Frana trasa este declaratie tip harablabie....

 

Bai baiatule, arunca un ochi peste sezoanele lui Pecco, intodeauna a mers mai bine in a doua parte a sezonului decat la inceput. Poate ar fi cazul sa te impaci cu tine ;)

1. Frana trasa era o expresie cu sens figurat. Ai dat vreun bac, ceva?? 

2. "Ba baiatule" sa-i spui lu' ma-ta! Poti foarte bine sa te exprimi decent, daca vrei sa ma luminezi cu inaltele tale cunostinte in ale MotoGP-ului. Este foarte adevarat ca Peco are niste circuite pe care se simte foarte bine, in a doua jumatate a sezonului, dar in 2022, mergeau pilotii Ducati insirati ca margelele, in spatele lui, exact in curse din a doua jumatate a sezonului. Desigur, memoria ta scurta te impiedica sa iti mai amintesti lucrurile astea... asta este.. de unde nu e, nici D-zeu nu cere... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fanii MM93 imi aduc aminte de fanii VR46 acum vreo 8 ani cand inca mai avea cate o zvacnire si parea ca ar mai putea face ceva in MotoGP: plini de speranta ca inca mai poate sa se bata la titlu in ciuda evidentelor. Intai au dat-o ca daca se urca pe un Ducati, chiar si GP23, o sa le invarta castile pe cap micutilor, acum se exalteaza la gandul ca la anul va avea moto de uzina, dar uita ca si alti baieti vor avea acelasi model. Unul din ei e chiar cel pe care ei il numesc "campion de carton" pt ca vezi doamne s-ar fi dat altii din calea lui. Mno, azi au reusit sa gaseasca explicatii pt care are sens ca un alt pilot sa-i faca loc si ei chiar cred ca ar fi avut sanse reale sa se bata cu Pecco si cu Jorge. Azi el nu e un loc 2 de carton, e un pilot de geniu, desi in dreptul lui inca sta cifra 0 la nr de curse castigate sezonul asta. 

 

Analiza timpilor per tur arata ca Pecco si Martin (cat a fost in cursa) i-au dat cu cronometrul in cap in 20 de ture din 30, iar cand asta a reusit sa aiba un timp mai bun, a fost marginal mai bun, n-a recuperat mare lucru. El a recuperat 0.1-0.3 in medie, in timp ce pe unele tururi cei doi i-au dat peste 1 secunda. Se lasa pacaliti de faptul ca l-a ajuns pe fratele lui, desi si comentatorii de pe TNT radeau ironic ca Alex pare s-o lase mai moale de cand a vazut pe panoul ala de la boxe ca in spatele lui e frate-su. 

Btw, acum cand a incercat sa se bage pe sub FM21, ceva a la Pecco cand s-a bagat sub el, nu mai e de vina cel care vine din spate? :D 
A dracului dubla masura... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 minute, frigider a spus:

Dacă e de la englezi pune link aici pls.

https://watchf1full.com/motogp-race-german-gp-july-6-2024_5df3b3811.html

Acum 7 ore, Method a spus:

...cu ma-sa

Facepalm.

Ba are dreptate și Dana Budeanu - ala e ultimul fătălău cum ma sa vii cu ma-ta peste tot?și la motogp viu cu ma-ta de mana?wtf...


Habar n-ai tu ce misto baiat e Neo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, xt600 a spus:

1. Frana trasa era o expresie cu sens figurat. Ai dat vreun bac, ceva?? 

2. "Ba baiatule" sa-i spui lu' ma-ta! Poti foarte bine sa te exprimi decent, daca vrei sa ma luminezi cu inaltele tale cunostinte in ale MotoGP-ului. Este foarte adevarat ca Peco are niste circuite pe care se simte foarte bine, in a doua jumatate a sezonului, dar in 2022, mergeau pilotii Ducati insirati ca margelele, in spatele lui, exact in curse din a doua jumatate a sezonului. Desigur, memoria ta scurta te impiedica sa iti mai amintesti lucrurile astea... asta este.. de unde nu e, nici D-zeu nu cere... 

 

Auzi, mamaia ta e tigan?! Fac parte din generatia cu cele mai multe examene la bac fara a putea da sportul. Ia-ti frustrarile si bagati-le in dorsal!:moron:

Frana trasa si majoritatea balivernelor pe care le indrugi pe aici au aparut de cand yamaha s-a rezumat la constructia de clape si alte instrumente muzicale. Margelele si frana trasa vin din directia unor persoane ce te influenteaza. Prostiile pe care le indrugi nu le-am auzit in nicio cursa din partea comentatorilor MotoGP sau Btsport, dar fiecare motan cu felul lui de a isi linge ranile 💩

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cavaleru a spus:

@frigider  ce plm tot aberezi fratica cu il saboteaza uzina? Nu vezi in plm ca JM se saboteaza singur. e slab de inger cand conteaza mai mult.

 

Mare mirare daca nu da cu mucii in fasole si Aprilia.

 

Dar de fratioru de la gresini nu zici nimic ca n-a schitat nimic la depasirea lu senioru? acolo non combat dar n-a.. locul cald la gresini, fra-su la factory... once sclavete, always sclavete..


Nu ca n-a schitat nimic, i-a dat lu fra-su 1,5 sec pe un tur. Vomit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

...cu ma-sa

Facepalm.

Ba are dreptate și Dana Budeanu - ala e ultimul fătălău cum ma sa vii cu ma-ta peste tot?și la motogp viu cu ma-ta de mana?wtf...

Amice esti i....... ! Vezi cum sta treaba cu Keeanu si Alexandra.El are 59 si ea 51.Omul traieste o viata diferita fata de vedetele obisnuite.

In mintea ta ingusta trebuia sa fie musai anturat cu o bunaciune de 20-25 de anisori.Asta te excita la maxim.

Daca tot esti scandalizat de babe,vezi baba lui Macron.Paravan pentru bulangereala lui musiu president.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, B.B. a spus:

:funny:

 

1. E frasu in plm

2. Sunt coechipieri

3. MM e pe poz 3 in campionat, Alex pe nicaieri.

4. MM avea ritm mai bun, i-a dat jumătate de secunda pe 1 sector in penultimul tur, 

 

MM rupt in doua, motocicleta rupta, abuzat de Morbideli ..salvat iar ceva căzătură si tot a aratat ca e de pe alta planetă.

De aia sunt fanul lui no.1


Io inca astept sa se duca toti acasa dupa ce se suite MM pe Ducati. Aaa, stai s-a suit de juma de sezon?! 
Si tot astept sa se duca dreaqu Marquez ala care, cum spui si tu, e pe nicaieri de sezoane bune!

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xt600, man, calca frana ca unii care au facut scoala care trebuie ti-ar putea pune diagnostic. 

 

Inteleg ca nu-l suporti pe FB1. Toti participantii la aceste topicuri stiu.

 

Cred ca in marea noastra majoritate toti ne-am bucurat cand EB23 reusea cu incropitura aia de GP pe care o avea la Gresini sa fara reveniri si sa castige curse sau podiumuri.

 

Hai sa-ti dau una pe care sa dormi o perioada. Te-ai gandit ca poate toti ceilalti contracandidati de atunci, adica FB1 si JM89, au imbunatati substantial, iar EB23 a ramas pe loc? Are acelasi stil, face aceleasi reveniri, dar ajunge pe locurile 3-5 acum. FQ20 nu intra in analiza ca tambalu este dezacordat. Poate omul si-a atins maximul de forma si rezultate atunci, iar de atunci a ramas pe loc sau a luat-o in jos. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Nu e maica sa?e maica sa aia ma.. ca și aia e alba în cap și cu fatza ascuțită asa.

Nu e maica sa ?serios?

 

Dude, o arzi aiurea... omul bate inspre 60 de ani, e normal ca partenera lui sa nu mai arate ca la 20 de ani, dat fiind faptul ca  el niciodata n-a fost unul care sa insire fotomodelele. Plus, te legi fix de unul care chiar a dovedit de-a lungul timpului ca are o pasiune pura pt motociclete. Daca nici Keanu Reeves nu mai merita respectat ca om si ca motociclist, ne ducem naibii cu totul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM declara ca din greseli invata... saracu de 2 sezoane nu prea se leaga cartea de el.

 

nu-l plac, il apreciez ca e rapid dar  asa a pierdut prima data sansa la motoreta de uzina si apoi un titlu...

 

poate la Aprilia face si Bez o magie si revine la forma care la consacrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am știut ca ating atâtea corzi sensibile când m-am luat de Neo,vad ca are mulți fani pe aici :crack:

Eu când am zis ca a venit cu ma-sa eu chiar credeam ca aia e maica-sa (seamănă! Calling dr.Freud !!),mamă cu care a fost prezent nota bene! La aproape toate galele și premierele (jenibil și încă o dată - să se caute ca nu e ok mental - face exact ce a zis un băiat de pe Viena acum 150 ani :D)

Ca a venit cu ma-sa sau cu o ciudata care seamănă cu ma.sa,tot e ultimul fătălău - am zis !

Ce îmi place ca e fan motogp dar și lui Q cred ca îi place fenomenul,asta nu îl face mai normal însă.

 

Revenind la oile noastre :

- JM a greșit momental a2a oara după Jerez iar astea 25 puncte pierdute de el + 5 puncte câștigate de Pecco prin cazatura lui ++ aceeiasi schema la Jerez vor atârna probabil hotărâtor în soarta campionatului.

Sa ne lase eminențele cu teoria conspirației și cu sabotajele - pe JM nu trebuie sa îl saboteze nimeni,trebuie doar lăsat sa se exprime liber...la fel ca Biden :crack:

 

MM avea ritm de bătaie la locul 1 dacă nu pleca de pe 13 ,degeaba ii contabilizati timpii pe tur mai slabi decat ai celor din fata daca faceți abstractie de faptul ca a trebuit sa treiere tot plutonul. ..frati-su nu mi se pare ca l-a lăsat ,ok - nici nu s-a opus,dar fuck - era cu 0.5s/tur mai slow,ce putea sa ii facă ăstuia ca venea ca trenul?

Pecco impecabil jos pălăria!

Morbi...as usual.S-a trezit puțin după aia s-a pus înapoi la somn.

Maravilla ne-a arătat de ce nu va câștiga niciodată un campionat.

 

Întrebare : s-au atins MM cu Morbi?din spate mi s-a părut ca da,din față ca nu...

Vina nimănui as zice,a fost ca și incidentul ala monumental de la Jerez dintre Dovi Lorenzo și Pedrosa - unul a ieșit larg și s-a repliat în timp ce celalalt a luat interiorul,doar ca aici MM a fost prevăzător și nu a băgat capul sub carena nepasandu-i dacă vine Morbi din exterior ci a fost foarte atent și a redus când l-a văzut pe ala ca închide trasa,altfel ieșea urat.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...