Sari la conținut

10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Alonso merita cursa asta după ce a pierdut-o in ultimul viraj la Brno.

Interesanta și f bună performanta pe 2 circuite total total diferite

Hah,și zice ca Assen e cel mai slab circuit pt el.MM style și el.

Zice și el ca ultimele 2 tururi au fost ca la moto3 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM a ieșit brusc la joc ca l-a văzut pe JM ca forțează și se depărtează.

A schimbat rapid strategia de conservare iar Bezzechi s-a luat după el și a greșit.

 

Părerea mea e ca JM ii forțează pe toți sa reacționeze.

Sa vedem cine greșește primul și cine termina gumele.

MM e pe soft ???

 

Cele 3 Aprilia par detașate...

Sper sa fie o batalie în 3 pt locul 1 ca la moto2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LLP 

Aaa da pt ca amândoi au scurtcircuitat șicana dar Diggia nu a catadicsit sa piarda 1s.

Diggia a greșit în primul rand pt ca a făcut un block-pass a la Marcel vs Rossi aici.

Și după aia nici nu a pierdut timp.

L-au penalizat finuț.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta cursa

Ogura chiar merita o victorie,pacat de JM ca nu a putut reveni la RF dar bun rezultat și la Martin.

 

Diggia rezultat f bun pt ca a greșit mult și la start și la depășirea la Marquez.

 

Marcel a cazut în picioare - survival mode survival mode dar puncte solide.

Pierzătorul cursei - Bezzechi.Si big time.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ogura castigator de GP!!!!!!!!!! Superb piloteaza copilul asta! Omul cursei, fara nici o indoiala! Iar Trackhouse da din nou rusinica echipei de uzina. Ma tem ca Bezz a pierdut astazi campionatul....

MM iese pe plus, intr-o etapa declarata de el ca una de spurpavietuire. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevărul ca Ogura a progresat fantastic anul asta : avea probleme cu quali,nu mai are.Avea probleme cu starturile nu mai are.

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Ma tem ca Bezz a pierdut astazi campionatul....

Eh,nu se știe eu zic ca e deschis încă totul,având în vedere ce moto are Bezzechi.

Însă...a pocnit-o la Brno (și la propriu și la figurat),a pocnit-o și aici big time...deja se adună.

2 Gp uri unde era favorit și putea aduna 50 pcte...a adunat a big zero în timp ce adversarii - atat Memelu cat si JM,n-au stat degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...